Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk,tahminim doğruymuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

fuar davetiyesini nerden ele geçirdiniz
    250 lik ve 400 lüğün bakım aralıklarının farklı olacağını aklıma getirmemiştim. Ara bakımlarda yapılan işlemler de farklıdır muhtemelen.

Bu arada Yamaha'nın 1.000 KM sonrası bakım ücretleri nedir? (1.000KM 100 TL sanıyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ,

Yıllarca süren motosiklet serüvenimi 2011 yılında motosikletimin zincirini yağlarken sol baş parmağın ucunu uçurmak süreti ile ara vermiştim. Sonrasında araya giren bazı sebepler yüzünden uzak kaldım. 18 şubat itibarı engelleri aşarak ve çok temiz bulduğum 2006 model 7950 km yamaha majesty ile aranıza katılmış bulunuyorum. Aslında X max 400 alacaktım ama bana bacak boyu biraz dar geldiği için bunda karar kıldım. Bu yazıyı da bu yüzden buraya yazdım inşallah hatalı birşey yapmamışımdır.

Herkese saygılar sevgiler.

Umut
    Hocam eski sahibi motoru hiç kullanmamış anlaşılan Yılda 800 KM.

Bu arada motor temiz olabilir ancak yıla bağlı olarak malzeme ömürlerinde sıkıntı çıkabiliyor, özellikle ilk zamanlar güzel bir bakımdan geçirip öyle kullanın Benim Carnaby 200'de akla gelmeyen yerlerden gol yemiştim. Durup dururken benzin hortumum ve uzun kısa far düğmem bozulmuştu. Tamamen malzemenin ömrünü doldurması sebebiyle.

Tekrar hayırlıs olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik ve 400 lüğün bakım aralıklarının farklı olacağını aklıma getirmemiştim. Ara bakımlarda yapılan işlemler de farklıdır muhtemelen.

Bu arada Yamaha'nın 1.000 KM sonrası bakım ücretleri nedir? (1.000KM 100 TL sanıyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Bu arada motor temiz olabilir ancak yıla bağlı olarak malzeme ömürlerinde sıkıntı çıkabiliyor, özellikle ilk zamanlar güzel bir bakımdan geçirip öyle kullanın Benim Carnaby 200'de akla gelmeyen yerlerden gol yemiştim. Durup dururken benzin hortumum ve uzun kısa far düğmem bozulmuştu. Tamamen malzemenin ömrünü doldurması sebebiyle.

Tekrar hayırlıs olsun.
    İlk bakım aynen 100 lira.

4000 de yağlar ve arka fren balatam değişti, 195 lira ödedim.

7000 de yine arka fren balatam, yağlar ve hava filtrelerim değişti, 325 lira ödedim.

Bakımların hepsini Yamaha Anadolu'da yaptırdım.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakım aynen 100 lira.

4000 de yağlar ve arka fren balatam değişti, 195 lira ödedim.

7000 de yine arka fren balatam, yağlar ve hava filtrelerim değişti, 325 lira ödedim.

Bakımların hepsini Yamaha Anadolu'da yaptırdım.
    Eyvallah, sağolasın.

Bu arada henüz araştırmadım. Daytona'dan satın aldım, muhtemelen bakımlara da oraya götüreceğim ama İstanbul'daki Yamaha servisleri arasında güleryüz, muhabbet haricinde yapılan işlerde ve fiyatta farklılık gösterme ihtimali var mıdır? Hizmet standart mıdır?
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400

Tekrar hayırlıs olsun.
    Dostum selam ne alirsam alayim ve yakin arkadasimda olsa ki motoru tanidiktan aldim bu gun yamaha anadolu yetkili servisinde bakimini yaptirdim 2 hava filtresi varyator filtresi yag ve yag filtresi sanziman yagi genel kontrol hepsi tamam oldu. Lastiklerim zaten michelin city grip sifir artik binmek kaldi geriye.

tşk,tahminim doğruymuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

fuar davetiyesini nerden ele geçirdiniz
    iş icabı katılımcı firma tanıdıklar vs.

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Bu arada bebek bu 2006 model 2007 trafik çıkışlı 7940 km 18 şubatta başladı birlikteliğimiz daha 50 km binebildim çünkü eşimin haberi yok daha yoksa 3 cü dünya savaşının başlangıcı bizim ev olur

Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı is_nmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş icabı katılımcı firma tanıdıklar vs.
    bizim yok öle tanıdıklar hepsi traş

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    bizim yok öle tanıdıklar hepsi traş
    Yerucagi nerdesin 2 tane davetiye var sana 1 ini hediye edebilirim. Isyerim icerenkoy atasehir carrefour arkasi ayrica yamaha anadolu servisinde davetiye mevcut. Tabi musterilere. Yinede arkadaslar sansinizi deneyin belki oradan temin edebilir diger arkadaslar.
    Yerucagi istersen davetiyeyi haber ver gelip alabilirsin

Motosikleti
    Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerucagi nerdesin 2 tane davetiye var sana 1 ini hediye edebilirim. Isyerim icerenkoy atasehir carrefour arkasi ayrica yamaha anadolu servisinde davetiye mevcut. Tabi musterilere. Yinede arkadaslar sansinizi deneyin belki oradan temin edebilir diger arkadaslar.
    Yerucagi istersen davetiyeyi haber ver gelip alabilirsin
    abi sagol ,ben Avrupa yakasındayım,karşıda olsam hemen gelir alırdım,,,yinede düşündüğün için sağol,,davetiye bulamazsam ücretli falan gidicem fuara,kafaya koydum,,j costa varyatör ve akrepoviç egzos falan fuar indiriminde bulursam alıcam,o niyetle gidicem,,

nette aradım ama 2 ci el egzos ve varyatör bulamadım ,belki fuarda indirimli falan bulurum diye düşünüyorum

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Arkadaşlar merhabalar 2 senelik bir aradan sonra motor dünyasına tekrardan dönüş yapmak istiyorum ve düşündüğüm motor XMax 400. Fuar yakın güzel bir teklif alabilirsen fuardan direk satın almayı düşünüyorum ancak kafamda kullanıcılarına sormam gereken bir kaç birşey var. Bundan öncesinde 5.000KM CBR250 ve 10.000KM KTM Duke 125 kullandım bildiğiniz üzere bunlar vitesli motorlar ancak ben işimden evime evimden işime gidebileceğim yeri geldğinde fıtı fıtı kullanacağım, park ettiğim zaman kaskımı montumu ekipmanımı rahatça alabilecek. ABS'si şart olan bir modele yöneldim ve Scooter düşünmesem de gerek CC aralığı gerekse şekline vuruldum aletin diyebilirim ki bence Yamaha gerçekten tasarım konusunda çok başarılı olan XMax 250'ye çok güzel motor seçeneği eklemiş. Şimdi soruma gelecke olursam zamanındaki tecrübelerime ve eğitimime bakıldığında iki sene aradan sonra XMax 400 kullanmam sıkıntı teşkil eder mi? İkinci olarak önceki motorlarım hep vitesli olduğundan ötürü XMax 400'de tatmin konusunda bir sıkıntı yaşarmıyım?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Birde düzenleme seçeneği bulamadım arkadaşlar o yüzden bir daha yazıyorum kusuruma bakmayın XMax 250 ile XMax 400 arasında cidden 8.000TL verecek kadar güç, konfor farkı var mıdır? 400 tercih etmelimiyim yoksa 250 al paran cebinde kalsın diyebilirmisiniz?
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar 2 senelik bir aradan sonra motor dünyasına tekrardan dönüş yapmak istiyorum ve düşündüğüm motor XMax 400. Fuar yakın güzel bir teklif alabilirsen fuardan direk satın almayı düşünüyorum ancak kafamda kullanıcılarına sormam gereken bir kaç birşey var. Bundan öncesinde 5.000KM CBR250 ve 10.000KM KTM Duke 125 kullandım bildiğiniz üzere bunlar vitesli motorlar ancak ben işimden evime evimden işime gidebileceğim yeri geldğinde fıtı fıtı kullanacağım, park ettiğim zaman kaskımı montumu ekipmanımı rahatça alabilecek. ABS'si şart olan bir modele yöneldim ve Scooter düşünmesem de gerek CC aralığı gerekse şekline vuruldum aletin diyebilirim ki bence Yamaha gerçekten tasarım konusunda çok başarılı olan XMax 250'ye çok güzel motor seçeneği eklemiş. Şimdi soruma gelecke olursam zamanındaki tecrübelerime ve eğitimime bakıldığında iki sene aradan sonra XMax 400 kullanmam sıkıntı teşkil eder mi? İkinci olarak önceki motorlarım hep vitesli olduğundan ötürü XMax 400'de tatmin konusunda bir sıkıntı yaşarmıyım?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Birde düzenleme seçeneği bulamadım arkadaşlar o yüzden bir daha yazıyorum kusuruma bakmayın XMax 250 ile XMax 400 arasında cidden 8.000TL verecek kadar güç, konfor farkı var mıdır? 400 tercih etmelimiyim yoksa 250 al paran cebinde kalsın diyebilirmisiniz?
    Xmax 250 ile fazla konfor farkı olacağını sanmıyorum, belki koltuk ve amorrtisoz, uzun dingil yapısından dolayı bi tık daha konforlu olaiblir,

Performans olarak bence ciddi farkediyor 0-120 hızlanması çok iyi 120 ye kadar kesilmiyor diyebilirim.
    Yalnız Xmax 400 ABS nin sıfır fiyatı çok yüksek bu yüzden 2. el almanızı öneririm.
    Düşük kilometreli aksesuarlı çok güzel motorlar var,

Bacak ve rüzgar koruma olmazsa olmazdır birde artçı ile geziyorsanız sırt dayamalı 2. el almanızı tavsiye ederim.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    akrapoviç arayanlar bu ilana bakabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...75690594/detay

pazarlık yapıp daha uyguna alabilirsiniz sıfırı şuanda 2300 tl
    Kanji bunu beğendi.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Alıntı mahir212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar full depo ile xmax 250 de kaç km yapıyorsunuz acaba ortalama olarak en az en çok olarak bende şuan 2'ci çizgiye düştü ekran trip 151 kmde
    320-340km arası yakıt alırım, rekorum yazın 390km idi. Rezervden sonra çok rahat 60-70 km gider
    mahir212 bunu beğendi.
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    320-340km arası yakıt alırım, rekorum yazın 390km idi. Rezervden sonra çok rahat 60-70 km gider
    Zaten mantıken benzin ışığı 2.5 litre kala yanıyorsa; ortalama 3.5 l/100km tüketiminiz var ise, 70 km rahat gidilir

Ben hep 20 TL lik aldığıma pek deneme şansım olmadı, işallah yaza test edeceğiz
    mahir212 bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 hafta filen oldu alalı motosikletimi 2400 kmde daha ilk depodayım umarım 300 kmleri görebilirim diye umuyorum birde kararsız kaldım çantamı alsam sisy barmı kafam karışık

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Zaten mantıken benzin ışığı 2.5 litre kala yanıyorsa; ortalama 3.5 l/100km tüketiminiz var ise, 70 km rahat gidilir

Ben hep 20 TL lik aldığıma pek deneme şansım olmadı, işallah yaza test edeceğiz
    Ben her zaman fulluyorum kredi kartından çektiriyorum bazen sabah işe gelirken benzinciye uğramaya üşeniyorum çünki uyku tatlı geldiği için ucu ucuna yetişiyorum zaten sabahları işe
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Teşekkürler arkadaşım güzel bilgilendirmeler için ancak birkaç kişiden daha yorum alabilirsem çok sevinirim. Bekliyorum arkadaşlardan cevaplarını.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşım güzel bilgilendirmeler için ancak birkaç kişiden daha yorum alabilirsem çok sevinirim. Bekliyorum arkadaşlardan cevaplarını.
    Hocam çoğunlukla şehiriçi kullanacaksan 250 lik vergi ve yakıt açısından daha avantajlı. Uzun yola da çıkacağım diyorsan 400 lük tercih et bence. Ben bi bursa yaptım geldim geçen yaz, çok da da memnun kalmadım açıkçası. 120 den sonra titreşim artıyor ve güven vermemeye başlıyor.

Motosikleti
    Flashock kardeşim

ben 250 lik modelini 1 yıl kullandım ve 1 hafta önce sattım ertesi günü 400 lük modelini aldım,bu tecribelerimden sana söyleyeceklerim sunlar

devamlı şehir içi kullanacaksan ama senede 1-2 defa uzun yol yaparım,sakin sakin kullanmayı severim agrasiflikle işim olmaz,vergisi az olsun,az yaksın yeter dersen alacağın model x max 250

AMAA şehir içide şehir dışıda kullanırım,agrasifte kullanabilirim,bastımı gitsin,şehir içi olsun şehir dışı olsun artçımla giderken araba sollamak gerektiğinde gazı açtımı motoruma güveneyim,beni utandırmasın aralardan uzayıp gideyim,ara hızlanmaları güzel,son hızıda fazla olsun,kullanırken performansından zevk alayım,dersen 250 yi hemen elemelisin,direk 400 bak yoksa benim gibi pişman olursun

250 likle şehir içinde artçımla 80-90 giderken yeri geldiğinde gaz açıp araba sollamam gerektiğinde,yani ara hızlanmalarda motoruma güvenemiyordum,dip gaz yapsam bile o kendi bildiğini okuyarak yavaş yavaş hızlanıp (benden bu kadar)diyordu,,neticede 250cc motorun taakati okadar ne yapsın

işte bu yüzden satıp 400 lüğe geçtim ve 250cc de yaşadığım handikapları tarihe gömdüm,resmen kullanırken performansından zevk alıyorum,binmek için bahane arar oldum,,şimdi dahada ileri gidip performansını dahada artırmak için j costa varyatör ve akrapovic egzos arayışı içine girdim ,youtubede bunları takmış birinin videosunu gördüm ara hızlanmaları muhteşem olmuş ve 0-100 ü 6.4 saniyede tamamlıyor,,aklıma girdi bunlarıda takmam lazım şeytan dürtüyor

bu yazdıklarım seni azda olsa ilgilendiriyorsa, içinde ukte kalır ,kaşıntı tutar ,,ah keşke 400 alaydım dersin ve benim yaptığım gibi 250 yi satıp 400 e geçersin

ancak yazdıklarınla, şimdi yada sonrada işim olmaz sağdan giderim kimseyide geçmem,artçımla bereber tatlı tatlı dünyayı gezerim dersen git 250 al arkanada bakma
    Cole Trickle bunu beğendi.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Flashock kardeşim

ben 250 lik modelini 1 yıl kullandım ve 1 hafta önce sattım ertesi günü 400 lük modelini aldım,bu tecribelerimden sana söyleyeceklerim sunlar

devamlı şehir içi kullanacaksan ama senede 1-2 defa uzun yol yaparım,sakin sakin kullanmayı severim agrasiflikle işim olmaz,vergisi az olsun,az yaksın yeter dersen alacağın model x max 250

AMAA şehir içide şehir dışıda kullanırım,agrasifte kullanabilirim,bastımı gitsin,şehir içi olsun şehir dışı olsun artçımla giderken araba sollamak gerektiğinde gazı açtımı motoruma güveneyim,beni utandırmasın aralardan uzayıp gideyim,ara hızlanmaları güzel,son hızıda fazla olsun,kullanırken performansından zevk alayım,dersen 250 yi hemen elemelisin,direk 400 bak yoksa benim gibi pişman olursun

250 likle şehir içinde artçımla 80-90 giderken yeri geldiğinde gaz açıp araba sollamam gerektiğinde,yani ara hızlanmalarda motoruma güvenemiyordum,dip gaz yapsam bile o kendi bildiğini okuyarak yavaş yavaş hızlanıp (benden bu kadar)diyordu,,neticede 250cc motorun taakati okadar ne yapsın

işte bu yüzden satıp 400 lüğe geçtim ve 250cc de yaşadığım handikapları tarihe gömdüm,resmen kullanırken performansından zevk alıyorum,binmek için bahane arar oldum,,şimdi dahada ileri gidip performansını dahada artırmak için j costa varyatör ve akrapovic egzos arayışı içine girdim ,youtubede bunları takmış birinin videosunu gördüm ara hızlanmaları muhteşem olmuş ve 0-100 ü 6.4 saniyede tamamlıyor,,aklıma girdi bunlarıda takmam lazım şeytan dürtüyor

bu yazdıklarım seni azda olsa ilgilendiriyorsa, içinde ukte kalır ,kaşıntı tutar ,,ah keşke 400 alaydım dersin ve benim yaptığım gibi 250 yi satıp 400 e geçersin

ancak yazdıklarınla, şimdi yada sonrada işim olmaz sağdan giderim kimseyide geçmem,artçımla bereber tatlı tatlı dünyayı gezerim dersen git 250 al arkanada bakma
    Bu arada 400cc için görüşlerinize katılıyorum ama 250cc xmax de öyle sizi yarı yolda bırakıcak bir moyor değil. 90km/s hıza kadar ivmelenme ve sollama performansı yeterli. Tabiki nefesi bir yere kadar yetiyor. Ama sağ şeride sıkışacak bir motor değil.

Yukarıda bahsettiğiniz uzun yol, şehir içi oranına katılıyorum.

Motosikleti
    Bu arada 400cc için görüşlerinize katılıyorum ama 250cc xmax de öyle sizi yarı yolda bırakıcak bir moyor değil. 90km/s hıza kadar ivmelenme ve sollama performansı yeterli. Tabiki nefesi bir yere kadar yetiyor. Ama sağ şeride sıkışacak bir motor değil.

Yukarıda bahsettiğiniz uzun yol, şehir içi oranına katılıyorum.
    arkadaşım beni yanlış anlama ama 1 yıl kullandım 250 yi ne olduğunu biliyorum,amacım 250 yi kötülemek değil,,beni yarı yolda bıraktı demedim zaten öyle bişey olsaydı 1 yıl binmezdim değilmi

şehir içi tek kişi ile yeterli,ancak iki kişi ile ilk kalkış 50-70 km ye kadar ivmelenmesi yeterli sayılır ama sonrasında artçı ile ara hızlanması tat vermiyor,tam gazda bile standart bir araç beni yavaşta olsa tokatlayıp geçiyordu,,bunları çok yaşadım,

sollamalarda ara hızlanmalarda falan tedirginlik yaşıyordum,yani motora güvenip çıkış yapamıyordum,solladığım araç gaza basarsa apışıp kalıyordum,yanlız bu sorunu 2 kişi ile yaşıyordum,tek kişi idare ediyor nispeten yeterli,,250 x max in 0-100 hızlanması 12-13 saniyeler civarında

fakat 400 çok farklı standart hiç bir araç boy ölçüşemez,zaten standart hali ile 0-100 hızlanması 8 saniye ki bu 160 hp lik Volkswagen scirocco nun 0-100 üne eşit,egzos ve varyatör değişimiyle 0-100 hızlanması 6 lı saniyelere düşüyor ki buda güçlü spor otomobillere taş çıkartır

neticede 400 lüğü kullanman gerek ne demek istediğimi anlarsın sevgili kardeşim,,250 lik kötümü ,kesinlikle hayır,250 lik ile Avrupa turu yapanların videoları var youtube da, ancak bi zaman sonra keşke demeye başlıyor insan
    velbet bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler