Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese

bugün sabah halkalı kipya ya gitmem gerekti beylikdüzü nden çıktım yola tam sefaköy de bi r25 bide cbr 25o vardı ben arkadan geliyodum bu apaçi arkadaşlar artislik yapacaklardı herhalde yavaşladılar,

tam aynı hizaya geldiğimizde baktım gaz açıyolar bende dünden meraklıyım jcosta yı test etmeye bunlar gazladı bende gazladım tabi 30-120 arası ikisinide tokatladım

standart scooter sandılar herhalde..

neyse bu josta yı taktığmdan beri agrasif kullanmaya başladık makaslar filan çok fena zevk veriyor motorum

beylikdüzü yokuşunda son hız deneyip size yazacağım...
    1.000 KM yi devirirsek, kısmetse ben de yüksek devirleri deneyeceğim. Bakarsınız sizin yolunuzdan gidip, kayış ve filtreyi değiştiririm

Memnun olmanıza sevindim.

Bugün eski motorcum amortisörlerin sertliğinden bahsettiğinde, bir kaç önerisi oldu. XMAX te başka marka amortisör taktıranlardan performans hakkında hiç yazı vs. okudunuz mu?
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman dikkatli ol hocam.

Yakıt ne oldu son değişiklerden sonra?
    3.4 yazıyor ama artar biraz daha 3.6 olabilir zamanla aman yaa 4.0 olsun zevki yeter :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.000 KM yi devirirsek, kısmetse ben de yüksek devirleri deneyeceğim. Bakarsınız sizin yolunuzdan gidip, kayış ve filtreyi değiştiririm

Bugün eski motorcum amortisörlerin sertliğinden bahsettiğinde, bir kaç önerisi oldu. XMAX te başka marka amortisör taktıranlardan performans hakkında hiç yazı vs. okudunuz mu?
    amortisörler ayarlanıyor en yumusak halinde şuanda amortisörden yana bir sorunum yok çok şükür

eğer paranız varsa bence motorda performans için değişiklik yapılabilir inanın çok zevkli oluyor
    eve giderken yolu uzatıyorum biraz daha biniyim diye

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    3.4 yazıyor ama artar biraz daha 3.6 olabilir zamanla aman yaa 4.0 olsun zevki yeter :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

amortisörler ayarlanıyor en yumusak halinde şuanda amortisörden yana bir sorunum yok çok şükür

eğer paranız varsa bence motorda performans için değişiklik yapılabilir inanın çok zevkli oluyor
    eve giderken yolu uzatıyorum biraz daha biniyim diye
    Benim amortisörler şu an 2. kademede. Siz 1. kademede kullanıyorsanız biraz bahsedermisiniz. Yüksek hız ve virajlarda dezavantaj yaratıyor mu?

Bir de benim motor henüz 200 km de. Rodaj döneminde olmasının yakıt tüketiminde 4.2 nin altına düşmemede etkisi var mıdır? Çünkükü 5.000 devirin üstüne çıkmıyorum ancak hep sıkışık trafik ve şehir için kullandım. Rodaj sonrası 3.5 ları görebileceğimi ümit ediyorum.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Xmax
    Benim amortisörler şu an 2. kademede. Siz 1. kademede kullanıyorsanız biraz bahsedermisiniz. Yüksek hız ve virajlarda dezavantaj yaratıyor mu?

Bir de benim motor henüz 200 km de. Rodaj döneminde olmasının yakıt tüketiminde 4.2 nin altına düşmemede etkisi var mıdır? Çünkükü 5.000 devirin üstüne çıkmıyorum ancak hep sıkışık trafik ve şehir için kullandım. Rodaj sonrası 3.5 ları görebileceğimi ümit ediyorum.
    hiç bir olumsuzluğu yok 1. kademede olmasının size yaptırabilirsiniz.
    bu arada bizim xmax lar 1600km ye kadar rodaj yapılıyor haberiniz olsun

ön varyatörümüz jcosta olmadan önce kullanılan işte o lanet titresişim sebebi bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

motor 3.000 km deyken akrapoviç alıp iğneadaya gittiğimde çekmiştim

Tam ben de 1000'de rodaj bitmiyor 1600'e kadar devam ediyor diyecektim ki; IRau benden önce söylemiş. 1000 yaptım hoba tapa gaza ver coşkusuna gideyim deme 1000-1600 km arası 6000 devir üzerinde uzun süre kullanmaktan kaçının diyor kitapçık. Yani; 1600 km olana kadar olabildiğince 6000 deviri geçmeden devam edeceksin.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam ben de 1000'de rodaj bitmiyor 1600'e kadar devam ediyor diyecektim ki; IRau benden önce söylemiþ. 1000 yaptým hoba tapa gaza ver coþkusuna gideyim deme 1000-1600 km arasý 6000 devir üzerinde uzun süre kullanmaktan kaçýnýn diyor kitapçýk. Yani; 1600 km olana kadar olabildiðince 6000 deviri geçmeden devam edeceksin.
    Yok hocam, ikinize de teşekkürler. Kitapçığı son sayfasına kadar okudum. Hatta kitapçıkta 4bin devir yazar. Sözün gelişi 1.000 dedik
    Rodaj bitse de biraz keyfimizi bulsak artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Yok hocam, ikinize de teþekkürler. Kitapçýðý son sayfasýna kadar okudum. Hatta kitapçýkta 4bin devir yazar. Sözün geliþi 1.000 dedik
    Rodaj bitse de biraz keyfimizi bulsak artýk
    Şu an uslu bir çocuk gibiyiz.yokuş ve ollamalar dışında devir sınırımızı asla aşmıyorum. 1600 e kadar dediğüniz gibi o sıralar da nisamı devirmiş olursak güzel zamanlara denk geleceğiz umarım.

Arkadaşlar merhaba, ben de 2015 xmax 250 kullanıcısıyım. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum fakat bu konu daha önce konuşuldu mu bilemiyorum, ben yakalayamadım. Bu yaz eşimle artçılı olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. Yükü arkaya fazla vermek istemediğim için arka çanta taktırmak istemiyorum. Givi'nin veya sw-motech'in 25-30L'lik soft, omuzda da taşınabilen ikili yan çantalarından almayı planlıyorum. Bu çantalardan kullanan, seyahate gitmiş olanınız var mıdır acaba? Avantajları ve dezavantajları nelerdir, çantalar stabil duruyor mu, yoksa sallanıyor mu veya motorun gövdesini çiziyor mu ? Bu gibi kafamda soru işaretleri var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese iyi sürüşler.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Merhaba dostlar, 2013 Model Xmax 250 aldım. Motorun benzin göstergesi tek çizgideydi, fulledim depoyu 32 liralık aldı. Şuan 110 km falan yaptım 3 çizgi gitti. Acaba çok mu yakıyor? Yoksa son çizgilerde falan çabuk gitmiyor mu çizgiler? Kafama takıldı Bu arada telefon tutacağı ayarlamam gerekiyor, malum orjinali 300 350 TL gibi uçuk rakamlar. Sizler telefon işini nasıl yapıyorsunuz? Fotoğraf falan koyarsanız, bilgi edinme açısından çok iyi olur. Normal araç içi telefon tutacağı almayı düşündüm ön cama yapıştırırım vantuzuyla dedim. Ama güvenemedim pek. Sarsıntılarda falan şak diye düşer gider ) Önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bende telefon tutacağı sorununu nasıl çözeceğimi düşünürken bugün d&r da bu ürünü gördüm
    http://www.dr.com.tr/Elektronik/Stee...=0000000623694

Sanırım bunu alıp deneyeceğim. Bu ürünü deneyen varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Besim hocam ürün değişik bişeymiş ben ilk defa gördüm. Fakat güzel bir ürüne benziyor ama fiyatı hayli yüksek. Daha uygun basit ürünler arıyorum ben. Fakat bu ürün çok hoş olmuş maddi durum müsaitse, alınıp denenebilicek bir ürün bence. Fakat mıknatıs telefona zarar vermez mi acaba?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Ben yarın alacağım. Deneyip yorum yazarım.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Telefon tutacağı için alternatif

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

İyi akşamlar tekrar,

Bildiğiniz üzere Xmax iron max'imi alalı 100km mi bugün yaptık. Motor ve lastiklerim henzü çok yeni, rodaj devam ediyor. 5.000 deviri geçmemeye özen gösteriyorum, sakin ve dip gaz yapmadan kullanıyorum.

Bir kaç hususta sorularım olacaktı. Daha tecrübeli arkadaşlardan görüş bekliyorum.

1. Düşük devirlerde her zaman olmamak kaydıyla bazen bir düzensizlik ileri geri bir hareket oluyor. Egzost ile ilgili olduğu forumlarda bahsediliyor, Akrapovic egzost taktırınlarda sıkıntının kesildiği konuşuluyor. Rodaj dönemi olmasının etkisi var mıdır?
    2. Emergency Stop düğmesi bulunmuyor. Durduğumuzda yan ayak ile motoru stop etmenin elektriksel olarak bir sakıncası olur mu?
    3. Lastikler tam performasnına kaçıncı km de ulaşır? Servis 200 km dikkatli ol kayabilir demişti.

Şimdiden teşekkürler.

Uzun zamandır Xmax 250 ve 400 kullanıcısı olarak acizane cevaplayım.

1- 2500 devir/dk civarı debriyajın kavrama noktasıdır. Bu sebeple bu devirlerde yada ilk kalkış aşamasında motorun tekler gibi hareket etmesi normaldir. Egzozla alakası yoktur. Bu devirleri biraz hızlı geçin kayışın sürtünmesi az ve ömrü uzun olur.
    2- Emergency olmaması önemli değil. Yan ayak da aynı işi görür. Yada kontaktan kapatmak.
    3- Lastik rodajının km den ziyade kullanımla alakası var. 200 km düz yürümüş bir lastiğin yanakları hala rodaj geçirmemiş demektir.
    Her halukarda kullanımın ilk dakikalarında lastiklerin soguk olduğu düşünülerek ısıtmaya yönelik ve dikkatli kullanmakta fayda var. Orjinal lastikleri ile 2014 model 30.000 km de hala kullanan arkadaşlarımız var. Benim 2014 15.000 km lerde orjinal lastikler hala aynı güveni veriyor. Limitleri zorlamamak lazım

İlave olarak;

J costa, malossi güzel parçalar. Yalnız 250 den 400 e geçince bunlara gerek olmadığını anlıyorsunuz. Varyatör bakımı, filtre temizliği tamamsa 400 lük dadından yinmiyor
    eminemre bunu beğendi.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutacağı için alternatif

http://www.motosiklet.net/forum/atta...1&d=1455481259

http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture13682.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Uzun zamandır Xmax 250 ve 400 kullanıcısı olarak acizane cevaplayım.

1- 2500 devir/dk civarı debriyajın kavrama noktasıdır. Bu sebeple bu devirlerde yada ilk kalkış aşamasında motorun tekler gibi hareket etmesi normaldir. Egzozla alakası yoktur. Bu devirleri biraz hızlı geçin kayışın sürtünmesi az ve ömrü uzun olur.
    2- Emergency olmaması önemli değil. Yan ayak da aynı işi görür. Yada kontaktan kapatmak.
    3- Lastik rodajının km den ziyade kullanımla alakası var. 200 km düz yürümüş bir lastiğin yanakları hala rodaj geçirmemiş demektir.
    Her halukarda kullanımın ilk dakikalarında lastiklerin soguk olduğu düşünülerek ısıtmaya yönelik ve dikkatli kullanmakta fayda var. Orjinal lastikleri ile 2014 model 30.000 km de hala kullanan arkadaşlarımız var. Benim 2014 15.000 km lerde orjinal lastikler hala aynı güveni veriyor. Limitleri zorlamamak lazım

İlave olarak;

J costa, malossi güzel parçalar. Yalnız 250 den 400 e geçince bunlara gerek olmadığını anlıyorsunuz. Varyatör bakımı, filtre temizliği tamamsa 400 lük dadından yinmiyor

Hocam çok güzel olmuş. Sormak istediğim bir iki şey var. Ürünü nereden temin ettiniz acaba? Aliexpress mi? Diğer sorum ise rüzgarda falan sıkıntı yaratmıyor mu uzun olması?
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok güzel olmuş. Sormak istediğim bir iki şey var. Ürünü nereden temin ettiniz acaba? Aliexpress mi? Diğer sorum ise rüzgarda falan sıkıntı yaratmıyor mu uzun olması?
    Ürünü Anes Motor dan almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 70 TL gibi birşeydi. Muhtelif yerlerde de var. Aliexpress de de var. Rüzgar sorunu yaşatmadı. Sağlam bir ürün. Şu anda motorun üzerinde yok gerçi. Bir arkadaşım el koydu

Ürünün bağlantısı için gidon kapağının mevcut civatasını söküp, biraz daha uzun paslanmaz cıvata ile montajlamak lazım. Bir de araya siyah parça uydurun. Biraz yukarı kaldırmak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Memlekette 10.000 e gelmiş motora ölü gözüyle bakılır ama motor asıl tadını 10.000 km den sonra verir

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Teşekkürler hocam. Ben de alayım aynısından Nice 10.000 Kilometrelere
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco People S 200 - Honda NSS 300 Forza
    hiç bir olumsuzluğu yok 1. kademede olmasının size yaptırabilirsiniz.
    bu arada bizim xmax lar 1600km ye kadar rodaj yapılıyor haberiniz olsun

http://i.hizliresim.com/yLbP9M.jpg

ön varyatörümüz jcosta olmadan önce kullanılan işte o lanet titresişim sebebi bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

http://i.hizliresim.com/orBA1m.jpg

motor 3.000 km deyken akrapoviç alıp iğneadaya gittiğimde çekmiştim

hocam iğneadaya gelişiniz noktasında otoban performansından memnun kaldınız mı? araç sollamalarında falan?
    kararsızlıkta son nokta...dwntown, xmax, forza. hangsi olsun derkeeennn. Bende mutluyum artık. Bir hondamız oldu

Motosikleti
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam. Ben de alayım aynısından Nice 10.000 Kilometrelere
    Cümleten kazasiz belasiz InsaAllah

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı basketci_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iğneadaya gelişiniz noktasında otoban performansından memnun kaldınız mı? araç sollamalarında falan?
    Arkadaslarda honda cb650 ve shadow vardi ben ite kaka 150 giderken bunlar 180-190 bastilar..
    Surekli tapagaZ 150 gidince insan bunaliyo
    Uzun yola gore degil bizim xmax sehir ici sadece

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Arkadaslarda honda cb650 ve shadow vardi ben ite kaka 150 giderken bunlar 180-190 bastilar..
    Surekli tapagaZ 150 gidince insan bunaliyo
    Uzun yola gore degil bizim xmax sehir ici sadece
    Aslında bu biraz beklentiyle de alakalı. Uzun yol motoru olmadığı konusunda hem fikirim. Ama yanınızda CB650 değil de, mt 25 veyahut sym joymax olsaydı ve hep beraber 120-130 km hız ile gitseydiniz algı daha farklı olurdu muhtemelen

Örneğin bu yaz İstanbul'dan Uçmakdere yolu ile ŞArköy/Mürefte'ye Carnaby 200 üm ile tek başıma gittiğimde 80-100km ortalam hız ile oldukça keyif almıştım. He şu da bir gerçek insan bazen bunalıyor ve yanındaki araçlardan uzamak istiyor. O imkan olmuyor işte.

Eğer yılda 2-3 defa şehir dışına çıkılacaksa çok sorun yaratmaz ama daha sık çıkmak isteyenlere 400lük iyi bir çözüm olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Bu arada yüksek KM deviren arkadaşlardan bir görüş rica ediyorum. Bugün itibariyle 200km yi geçtim. Orta halli bir trafikta 3.4-3.5l ortalama tüketime ulaştım ki benim için iyi bir rakam.

Yalnız bugün özellikle ön frende belli belirsiz bir ses gelmeye başladı. Balatalar bittiğinde bu sesin geldiğini biliyorum ama yeni balata ve motorda da böyle bir ses olabilir mi? Garç gurç şeklinde değil ama sakin bir yolda ilk frenlemede ortaya çıkan, 1-2 sn sonra kaybolan varla yok arasında bir ses.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Yalnız bugün özellikle ön frende belli belirsiz bir ses gelmeye başladı. Balatalar bittiğinde bu sesin geldiğini biliyorum ama yeni balata ve motorda da böyle bir ses olabilir mi? Garç gurç şeklinde değil ama sakin bir yolda ilk frenlemede ortaya çıkan, 1-2 sn sonra kaybolan varla yok arasında bir ses.
    Bu tarife gore gormeden duymadan konusmak dogru degil ama, sizinki absnin devreye girmesiyle olusan manet titresimi ve valf sesleri olmasin
    eminemre bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler