Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ousi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende normalde tuna'da bakımları yaptırıyordum ama kardeşler gerçekten hızlı ve kaliteli bir hizmet sunuyor. Bir de jcosta egzozları var onlar fiyata dahil değildir diye düşünüyorum acaba akrapovic ile arasında bir fark var mı ?
    Son hiz deneyemedim trafik yuzunden ama ara hizlanmalar cok fena artti birden hizlanmasi cok guzel

Hani yokus cikarken uyuz bi titreme oluyordu dusuk devirde o bitti titresim yok

Kisacasi para sorunu olmayan motorunu seven varsa alsin derim .

Bu arada bende olanlar

Akrapovic
    Bmc hava filtresi
    Malossi kevlar kayis
    Kanji bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Hayırlı olsun kardeşim, 50'yi devirelim bende takıcam inşallah

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Kanji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim, 50'yi devirelim bende takıcam inşallah
    Saol abi bence hic bekleme

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hiz deneyemedim trafik yuzunden ama ara hizlanmalar cok fena artti birden hizlanmasi cok guzel

Hani yokus cikarken uyuz bi titreme oluyordu dusuk devirde o bitti titresim yok

Kisacasi para sorunu olmayan motorunu seven varsa alsin derim .

Bu arada bende olanlar

Akrapovic
    Bmc hava filtresi
    Malossi kevlar kayis
    Daha yapacak bir şeyin kalmadı zaten yaptın her şeyi Kazasız belasız inşallah.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Saol abi bence hic bekleme
    Mahsuru yoksa hepsi için ne kadar bir bütçe ayırdınız?

Bir de egzost ve filtre dışında, kayışın etkisi uzun dönemde mi hissedilecek yoksa anlık performansa etkisi hakkında görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahsuru yoksa hepsi için ne kadar bir bütçe ayırdınız?

Bir de egzost ve filtre dışında, kayışın etkisi uzun dönemde mi hissedilecek yoksa anlık performansa etkisi hakkında görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?
    Jcosta icin nakit aldigimdan 703 tl odedim
    Yamaha kardeslerde jcosta kayista vardi ama ben internette malossinin daha iyi oldugunu okudum.

Malossi kayis icinde 200 tl verdim..
    Suanda daha cok yeni oldugundan parcalarin alisma suresi varmis ama ilk hizlanma titresim olmamasi acayip guzel

200-300 km sonra o zaman anlasilir ne etkisi oldugu

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    İyi akşamlar tekrar,

Bildiğiniz üzere Xmax iron max'imi alalı 100km mi bugün yaptık. Motor ve lastiklerim henzü çok yeni, rodaj devam ediyor. 5.000 deviri geçmemeye özen gösteriyorum, sakin ve dip gaz yapmadan kullanıyorum.

Bir kaç hususta sorularım olacaktı. Daha tecrübeli arkadaşlardan görüş bekliyorum.

1. Düşük devirlerde her zaman olmamak kaydıyla bazen bir düzensizlik ileri geri bir hareket oluyor. Egzost ile ilgili olduğu forumlarda bahsediliyor, Akrapovic egzost taktırınlarda sıkıntının kesildiği konuşuluyor. Rodaj dönemi olmasının etkisi var mıdır?
    2. Emergency Stop düğmesi bulunmuyor. Durduğumuzda yan ayak ile motoru stop etmenin elektriksel olarak bir sakıncası olur mu?
    3. Lastikler tam performasnına kaçıncı km de ulaşır? Servis 200 km dikkatli ol kayabilir demişti.

Şimdiden teşekkürler.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Merhaba, Allianz ve Groupama 1100 tl verdi, diğerleri daha yüksek. Kendi şirketim olması sebebiyle Groupama ya yaptırdım. Kask ve mont dahil.(sadece kaza için)
    Bana groupama 1506 TL olarak teklif verdi. Çok poliçeden anlamadığım için verilen teklif de şu noktada yüksek geldiği için henüz yaptırmadım. Çalınmayı ve kazayı karşılıyor fakat %10 kesinti yapıyordu anladığım kadarıyla. Bana 10 sayfa bir teklif gönderdiler açıkçası okurken sıkıldım. Bilen birine poliçe içeriğini okutmak lazım.

Jcosta icin nakit aldigimdan 703 tl odedim
    Yamaha kardeslerde jcosta kayista vardi ama ben internette malossinin daha iyi oldugunu okudum.

Malossi kayis icinde 200 tl verdim..
    Suanda daha cok yeni oldugundan parcalarin alisma suresi varmis ama ilk hizlanma titresim olmamasi acayip guzel

200-300 km sonra o zaman anlasilir ne etkisi oldugu
    Ben de biraz km yaptıktan sonra Jcosta taktırmayı düşünüyorum. Farklı kaynaklardan okuduğum kadarıyla ara hızlanmalar ve titreşimi azaltması çok cazip gözüküyor. Öte yandan motorun daha yüksek devir çevirmesini sağladığı için motor ömrüne olumsuz etkisi olduğunu söyleyen yazılar da okumuştum. Sizin kullanıcı yorumlarınız çok değerli olacak.

Kayışı da kardeşlerden mi aldınız?

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı smtknc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana groupama 1506 TL olarak teklif verdi. Çok poliçeden anlamadığım için verilen teklif de şu noktada yüksek geldiği için henüz yaptırmadım. Çalınmayı ve kazayı karşılıyor fakat %10 kesinti yapıyordu anladığım kadarıyla. Bana 10 sayfa bir teklif gönderdiler açıkçası okurken sıkıldım. Bilen birine poliçe içeriğini okutmak lazım.
    Merhaba, poliçe evet uzun. Ben kaskocu arkadaşlardan da destek aldım. Kask ve kıyafet teminatı eklettirdeyseniz, piyasaki en iyi poliçelerden biridir. Hırsızlık dışında başka muafiyet yok. Genel olarak, sel,yangın,dolu, çarpma,çarpışma ve düşmeler teminatta. Ancak fiyat yüksek geldiyse diğer şirketlerle de bir kıyaslayın.

Tercih etmeniz durumunda size yardımcı olurum.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Xmax

Ben de biraz km yaptıktan sonra Jcosta taktırmayı düşünüyorum. Farklı kaynaklardan okuduğum kadarıyla ara hızlanmalar ve titreşimi azaltması çok cazip gözüküyor. Öte yandan motorun daha yüksek devir çevirmesini sağladığı için motor ömrüne olumsuz etkisi olduğunu söyleyen yazılar da okumuştum. Sizin kullanıcı yorumlarınız çok değerli olacak.

Kayışı da kardeşlerden mi aldınız?
    Kayisi ebay den almistik malossi malesef bulunmuyor piyasada

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

İyi akşamlar tekrar,

Bildiğiniz üzere Xmax iron max'imi alalı 100km mi bugün yaptık. Motor ve lastiklerim henzü çok yeni, rodaj devam ediyor. 5.000 deviri geçmemeye özen gösteriyorum, sakin ve dip gaz yapmadan kullanıyorum.

Bir kaç hususta sorularım olacaktı. Daha tecrübeli arkadaşlardan görüş bekliyorum.

1. Düşük devirlerde her zaman olmamak kaydıyla bazen bir düzensizlik ileri geri bir hareket oluyor. Egzost ile ilgili olduğu forumlarda bahsediliyor, Akrapovic egzost taktırınlarda sıkıntının kesildiği konuşuluyor. Rodaj dönemi olmasının etkisi var mıdır?
    2. Emergency Stop düğmesi bulunmuyor. Durduğumuzda yan ayak ile motoru stop etmenin elektriksel olarak bir sakıncası olur mu?
    3. Lastikler tam performasnına kaçıncı km de ulaşır? Servis 200 km dikkatli ol kayabilir demişti.

Şimdiden teşekkürler.

Ilk sorunuzu motorum orjinal durumda olmadigindan yanitlayamicam ama

Lastik konusunda 13.000 km de sifir city grip taktim korkulacak bisey yok sadece sakin kullanmak gerekiyor fazla yatirmadan
    Kolay kolay kayacagini dusunmuyorum..

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Akrapovic egsoz nerden alınır bilen var mı? Yamaha bayiine mi sormalıyım yoksa türkiye'ye getiren bir distrübütörü var mıdır?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic egsoz nerden alınır bilen var mı? Yamaha bayiine mi sormalıyım yoksa türkiye'ye getiren bir distrübütörü var mıdır?
    Yamaha yildiz da var..yamaha bayilerinde oluyo sadece..
    http://www.yamahabaydar.com/X-MAX-25...OZ,PR-297.html
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    İyi akşamlar tekrar,

Şimdiden teşekkürler.
    Devirde düzensizlik yaşamadım ben hiç, rodaj ile ilgili olabilir servise sormakta fayda var.
    Yan ayak ile stop ettirmenin bir sakıncası olacağını sanmıyorum, ben bugüne kadar hep bu şekilde durdurdum motoru.
    Lastikleri ilk 100 km zorlamamak lazım, üzerindeki koruyucu tabaka gitmeden tutuşu az olacaktır, 100 km sonra normal kullanıma geçebilirsiniz.

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Merhaba, poliçe evet uzun. Ben kaskocu arkadaşlardan da destek aldım. Kask ve kıyafet teminatı eklettirdeyseniz, piyasaki en iyi poliçelerden biridir. Hırsızlık dışında başka muafiyet yok. Genel olarak, sel,yangın,dolu, çarpma,çarpışma ve düşmeler teminatta. Ancak fiyat yüksek geldiyse diğer şirketlerle de bir kıyaslayın.

Tercih etmeniz durumunda size yardımcı olurum.
    Bir onceki mesajinizdaki ilk sorunuzda bahsettiginiz devirde duzensizlik bende de var. Devir saatinden bakildiginda 1 birimlik oynama yapiyor. Ben siz sorana kadar normal bir sey oldugunu saniyordum. Zaten sizinle motorlarimiz ayni durumda suan. Benim ki de 100km de.

Police ile ilgili olarak yaz basinda bir teklif daha alacagim o zaman musait olursaniz sizden yardim isterim. Suan kapali otoparkda havalarin isinmasini bekliyor motor.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bir onceki mesajinizdaki ilk sorunuzda bahsettiginiz devirde duzensizlik bende de var. Devir saatinden bakildiginda 1 birimlik oynama yapiyor. Ben siz sorana kadar normal bir sey oldugunu saniyordum. Zaten sizinle motorlarimiz ayni durumda suan. Benim ki de 100km de.

Police ile ilgili olarak yaz basinda bir teklif daha alacagim o zaman musait olursaniz sizden yardim isterim. Suan kapali otoparkda havalarin isinmasini bekliyor motor.
    Aslına bakarsanız, düzensizlikten kastım devir saatindeki oynama değilde motor gitmek ister ama gitmez böyle bir an bir titreme yapar ve devir yükselince kendine gelir ya. Sanıyorum doğru ifade edemedim.

İyi akşamlar tekrar,

Şimdiden teşekkürler.
    1- Benzin bitmeye yakın araç tekler ya onun gibi histir. Tabii her zaman yapmazdı. Rodaj dönemi ben de yaşamıştım bi' kaç defa. Hatta titreşim olayı da cabasıydı. 1000 bakımı sonrası o rodaja özel yağı değişince her şey düzene girdi. Sözün özü; geçici bi durum canını sıkma
    2- Ben aldığımdan beri öyle stop ediyorum.
    3- Bi' arkadaşımız söylemiş; üstündeki koruyucu tabaka gitmeden tutuşu az olacaktır diye. Ben de böyle biliyorum ,sıfır lastik olayının tam performans süreci aşamasını.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Benzin bitmeye yakýn araç tekler ya onun gibi histir. Tabii her zaman yapmazdý. Rodaj dönemi ben de yaþamýþtým bi' kaç defa. Hatta titreþim olayý da cabasýydý. 1000 bakýmý sonrasý o rodaja özel yaðý deðiþince her þey düzene girdi. Sözün özü; geçici bi durum canýný sýkma
    2- Ben aldýðýmdan beri öyle stop ediyorum.
    3- Bi' arkadaþýmýz söylemiþ; üstündeki koruyucu tabaka gitmeden tutuþu az olacaktýr diye. Ben de böyle biliyorum ,sýfýr lastik olayýnýn tam performans süreci aþamasýný.
    Cevap için teşekkür ederim, motoru tanıdıkça öğreniyoruz yavaş yavaş.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pridefirus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifiyeniz çok güzel olmuş. Fabrika çıkışı arka tekeri iç kısımdan boydan boya kapatan bir çamurluk neden takılmıyorum anlamıyorum ben de. Kaldı ki Yamaha Delight'ın dizaynı öyle mesela.

Hani bilmiyorlar diyeceğim ama uygulanmışı var yani ortada. Bunun es geçilmesi çok enteresan sahiden. İnsanların vitesli motosiklet yerine scooter alma sebeplerinden birisi kötü havalarda sahip olmak istedikleri korunma nihayetinde.

Yaptığınız çamurluğu tek bir pivot noktasından bağlamışsınız gibi duruyor (sağ+sol, toplamda 2 noktadan takılı sanırım?). Titreşimden falan ötürü takıldığı nokta etrafında kaydığı oldu mu hiç?

Ben Xmax değil Scarabeo kullanıyorum. Arka çamurluğumla ilgili ben de bir modifiye yapmıştım ve büyük faydasını gördüm bunun; ama tekeri içeriden de komple kapatmak istiyorum yine de (aynı Delight'ta olduğu gibi). Teker ölçüsüne göre generic dizayna sahip çamurluklar yapsalar aslında güzel olacak aftermarket olarak alınıp takılabilir. Chopper motorlarda falan oluyor ama dünya para istiyorlar..

Neyse uzatmayayım. Modifiyeniz çok güzel olmuş tekrardan. Sorunsuz sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Xmax
    selam herkese

bugün sabah halkalı kipya ya gitmem gerekti beylikdüzü nden çıktım yola tam sefaköy de bi r25 bide cbr 25o vardı ben arkadan geliyodum bu apaçi arkadaşlar artislik yapacaklardı herhalde yavaşladılar,

tam aynı hizaya geldiğimizde baktım gaz açıyolar bende dünden meraklıyım jcosta yı test etmeye bunlar gazladı bende gazladım tabi 30-120 arası ikisinide tokatladım

standart scooter sandılar herhalde..

neyse bu josta yı taktığmdan beri agrasif kullanmaya başladık makaslar filan çok fena zevk veriyor motorum

beylikdüzü yokuşunda son hız deneyip size yazacağım...
    mahir212 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    selam herkese

bugün sabah halkalı kipya ya gitmem gerekti beylikdüzü nden çıktım yola tam sefaköy de bi r25 bide cbr 25o vardı ben arkadan geliyodum bu apaçi arkadaşlar artislik yapacaklardı herhalde yavaşladılar,

tam aynı hizaya geldiğimizde baktım gaz açıyolar bende dünden meraklıyım jcosta yı test etmeye bunlar gazladı bende gazladım tabi 30-120 arası ikisinide tokatladım

standart scooter sandılar herhalde..

neyse bu josta yı taktığmdan beri agrasif kullanmaya başladık makaslar filan çok fena zevk veriyor motorum

beylikdüzü yokuşunda son hız deneyip size yazacağım...
    Aman dikkatli ol hocam.

Yakıt ne oldu son değişiklerden sonra?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler