Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Elektrik aksamına extra takılan birşey bile olsa garanti dışı bırakıyor Yamaha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı BulentKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrik aksamına extra takılan birşey bile olsa garanti dışı bırakıyor Yamaha.
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Bende sabah aradım ve servislere tek tek sordum. Servis dışında elektrik aksamına taktırılan parçalar garanti belgesine kaşeli olarak işlenmediği için araç garanti dışı kalıyor yanıtını aldım.

Arkadaşlar herkese iyi günler.
    sıfır x max 250 aldım. Hergün göztepe-kabataş arası işe gidip geliyorum. Şu anda 1600 km oldu. Kitapta yazan rodaj kurallarına tamamen uydum diyebilirim. Daha önce zzr1100 üm vardı. ilk defa scooter kullanıyorum. Yıldız yokuşunu çıkarken haftada 1-2 gün yokuşun sonuna doğdu debriyaj balatası kokuyor. köprüye girince kesiliyor fakat bu çok canımı sıktı. debriyajda kaçırma falan yok önceleri yeni makine muhtemelen ondandır diye düşünüyordum fakat hala devam ediyor. neden olmuş olabilir bir fikri olan varmı?
    Çok teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

KOPRULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS 2013
    Arkadaşlar merhaba,

2013 xmax250 (Abs, eski kasa) motosikletim için 20.000 bakım yaklaşıyor. Yakın zamanda 20.000 bakım yaptıran oldu mu? Neler değişiyor/yapılıyor, rakam ne çıkıyor. Garanti bittiği için yine de bu bakımda yetkili servisi tercih etmeli miyim? Tşk
    mehmetenis bunu beğendi.

arkadaşlar selam,

2015 momo design motorumu satıyorum. sahibinden e ilan vermedim, fotoğraf isteyen olursa mail veya whatsapp tan gönderebilirim. yalova'dayım burada olan varsa isteyen gelip garajımda görebilir. abs yok, 2500km'de ekstra olarak orj. sissy bar ve bacak korumaları mevcut. isteyen özel mesaj atabilir.

teşekkürler

dostlar,arkadaşlar herkese merhaba.

Ben de x max 250 motorumun önüne led sis farı ve arkaya ek f1 led stop taktırmak istiyorum.
    Ayrıca kafamda bir de elcik koruma taktırmak var. Acerbis'in modelleri hoşma gidiyor fakat enduro marketi arayıp sorduğumda modellerinin x max için uyumlu olmadığını belirttiler. Ama kadıköy'de bir xmax de takılı görmüştüm, çok da güzel duruyordu...

Sis farı ve arka led için ersoy motordan daha önce 500 TL fiyat almıştım, bana bira fazla geldi açıkcası. Sizin tavsiye edeceğiniz bir yer varmı acaba bu işleri yaptırabileceğim. Bu arada yetkili servis olursa bunları yaptırmam garantiyi etkiler mi?

Teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Bugun yeni aldığım xmax 400 abs ile 200km civarında bir yol yaptım,

Hızlanmalarını yavaşlamasını dönüşleri, virajları hepsini denedim

ikiside çok farklı makinalar ama R 25 ile kıyaslamam gerekirse söyle diyebilirim,

0-110 performası ikisinde de aynı 100 e 7sn civarı çıkıyor 120 kadar iyi yürüyor ama 120 den sonra azalıyor R25 140 a kadar iyi yürüyordu, ben iyikide xmax 250 yerine 400cc almışım dedim zira 250 nin performansı beni tatmin etmeyecekmiş zaten 400 lerin varyatörüde daha büyük,

Yavaşlama konusunda yine xmax 400 de olan özellik önde çift, cift pistonlu kaliperle birlikte iyi tutuyor, zaten abs var ben R25 ten daha iyi bir şekilde yvaşladım R25 te ağırlık öne yığılınca arka kızaklamaya başlıyordu bunda asıl ağırlık arkada olduğu için ikisini kombine yapıp sıktığımızda motor direk yere oturuyor.

Yakıt tüketimi ikiside basmalı şekilde gittiğimde 140-150civarı (Tam Gaz) ikiside aynı yaktı diyebilirim, yavaş gitsem nasıl olurdu bilemiyorum xmax 400 de yakıt tüketimi yazmıyor.

Ara hızlanmalarda R25i iki vites aşağı alıp gazı açtığımda çok iyi hızlanıyordu, xmax 400 ise turbolu araba gibi hızlanıyor, hızlanırken aynı zamanda slalom yapma olayında ise R25 gibi vitesler bitti derdine düşmeden sadece gaz açılıp yola konsantre olurak yapılabiliyor. R25 te konsantrasyon biraz dağılsa da daha fazla adrenalinle slalom yapılıyordu,

R25 race makina olduğu için sürüş pozisyonu herne kadar dikte olsa insanı belli zaman sonra yoruyordu, xmax ise rüzgar konusunda doğal olarak çok daha iyi,

R25 çift silindir olduğu için titreşimlerin tınısı daha farklıydı xmax 400 ise uzun stroklu tek silindire sahip titreşim frekansı daha düşük, ikiside bence çok iyi hiç rahatsız eden bir olay yok.

xmax ta ayakları koyma yeri daha rahat, ancak ben uzun boylu olduğum için sürücü koltuğunun dayanma kısmı(bu da sadece xmax 400 de mevcut belki 250 daha rahattır) azcıkın daha geride olsa daha iyi olabilirmiş, ki R25 teyken uzun yolda zaman zaman ayaklarımın katlanmasından yorulduğum için kendimi yolcu selesine aldığım zamanlar olmuştur

Xmax ın altı yere öyle yakın ki kasislerden geçerkende sürttü bu tarafını hiç sevmedim, R25 ile alcak kaldırımları inip çıkabiliyordum xmax ile bırak kaldırımı tümseklerden zor geçiyor,

Ben neden Xmax aldım derseniz, motorun pratikliliği R25 te çok düşük yani elinizde azıcık eşya olsa bile koyucak hiç bir yeriniz yok :/ sırt çantasına mahkumsuzunuz yada fileyle sabitlemek kaskı da elimize alıyoruz tabi xmax bu konuda cidden çok başarılı. Bende zaten bagajına tav oldum, birde tabi şehir içinde arabayla gitmediğim yerlere motorla gideyim park sonu vs olmasın diye, birde tabi benim aldığım modelde abs var özellikle bilerek tercih ettim.

uzun yol performansı arada tam ayırtedememekle birlikte xmax ın rüzgar koruması ve selesi yayvan daha geniş ve yumuşak olduğu için xmax, ama R25 ile yolda giderken ayaklarım katlı kalsada(benim R25 te boy uzun olduğu için biraz fazla katlanıyordu) ayağıya kalkarım diyorsanız,R25 derim R25 te o oolay güzeldi xmaxda ayağa kalkınca gidon çok yakın kalıyor.

Son tahlilde şimdilik xmax ı ve scooter olayını sevdim, ah birde yerden daha yüksek olsa....
    Serdarberke bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı kupusongus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese iyi günler.
    sıfır x max 250 aldım. Hergün göztepe-kabataş arası işe gidip geliyorum. Şu anda 1600 km oldu. Kitapta yazan rodaj kurallarına tamamen uydum diyebilirim. Daha önce zzr1100 üm vardı. ilk defa scooter kullanıyorum. Yıldız yokuşunu çıkarken haftada 1-2 gün yokuşun sonuna doğdu debriyaj balatası kokuyor. köprüye girince kesiliyor fakat bu çok canımı sıktı. debriyajda kaçırma falan yok önceleri yeni makine muhtemelen ondandır diye düşünüyordum fakat hala devam ediyor. neden olmuş olabilir bir fikri olan varmı?

Çok teşekkürler.
    Xmax da sıkıntı yok senin kullanmanda var bende eski Xmax ci olarak bir önceki motorum cbf1000 idi hep yarım gaz kullanmaktan benim de motordan koku geliyordu,
    Sen daha evvel zzr1100 kullandığın için kullanım alışkanlığını değiştirmen lazım devamlı yarım gaz dan kaynaklanıyor.Çünkü sen yarım gaz verdikçe kavrama vazifesini yerine getiremiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı KOPRULU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

2013 xmax250 (Abs, eski kasa) motosikletim için 20.000 bakım yaklaşıyor. Yakın zamanda 20.000 bakım yaptıran oldu mu? Neler değişiyor/yapılıyor, rakam ne çıkıyor. Garanti bittiği için yine de bu bakımda yetkili servisi tercih etmeli miyim? Tşk

Merhaba hayırlısı olsun artık satma vakti gelmiş,
    20.000 km de şanzıman yağı,buji,yağ,yağ filtresi,ön teker rulmanı değişir bir de genel kontrol.
    Eğer motorun garantisi bitmişse hiç servise götürme daha detaylı olarak 20.000 km de nelerin değişeceği kitapçığında yazıyor,
    Sen değişecek parçaları al veya güvendiğin ustaya git direkt değişecekleri değiştir.hiç boşu boşuna servise para vermeye değmez hem de yapılanları birebir görürsün,ustaya yardım edersin Bilgin çoğalır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı mkguler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar,arkadaşlar herkese merhaba.

Ben de x max 250 motorumun önüne led sis farı ve arkaya ek f1 led stop taktırmak istiyorum.
    Ayrıca kafamda bir de elcik koruma taktırmak var. Acerbis'in modelleri hoşma gidiyor fakat enduro marketi arayıp sorduğumda modellerinin x max için uyumlu olmadığını belirttiler. Ama kadıköy'de bir xmax de takılı görmüştüm, çok da güzel duruyordu...

Sis farı ve arka led için ersoy motordan daha önce 500 TL fiyat almıştım, bana bira fazla geldi açıkcası. Sizin tavsiye edeceğiniz bir yer varmı acaba bu işleri yaptırabileceğim. Bu arada yetkili servis olursa bunları yaptırmam garantiyi etkiler mi?

Teşekkürler.

Şöyle yap benim Xmax de vardı çok güzel duruyor arka çanta Demirine bir delik açtırıyorsun Msttech den aldığın 49 Ledli üçgen stop lambasını Ersoy motora 50₺ karşılığında taktırıyorsun ve garantisi bozulmuyor bir de çakar devresi alıyorsun Onuda üçgen Led e ve stoplara bağlatıyorsun iş bitiyor.
    Ön Led sis Farını da ön lastiğin çamurluğunun bağlantı vidalarına bağlaman lazım sakın grenaja delik deldirme.
    Elcik koruma için o Kadıköy de ki o motoru bende gördüm ama çok saçma scooter a Elcik koruma olmaz,
    Xmax e göre ellerin üşümesin diye yamahanın Orjinal Elcik korumaları var onlardan alıp takabilirsin,almışken bir de diz örtüsü yani apron da almayı unutma

Motosikleti
    4. motor Honda
    Arkadaşlar bugun motoru kontrol ederken farkettim ki, varyatörün yağ tahliye hortumu yerinde sabit değil ve janta inceden sürtüyor sabitleyecek bir yerde yok burda bir tuhaflık yok mu?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    arkadaşlar bugün xmax 250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Yalnız aldığım motorda sissy bar takılı ve ben topcase takmayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan bu sissy barı çıkarınca oraya takılması gereken grenaj parçası var mı? Çünkü aldığım kişiye sorduğumda bayiden böyle aldım, oranın parçası verilmedi dedi. Benimde aklıma takıldı bu olay.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün xmax 250 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Yalnız aldığım motorda sissy bar takılı ve ben topcase takmayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan bu sissy barı çıkarınca oraya takılması gereken grenaj parçası var mı? Çünkü aldığım kişiye sorduğumda bayiden böyle aldım, oranın parçası verilmedi dedi. Benimde aklıma takıldı bu olay.
    Sissy bar çıkarılıp hiç bir şey takılmazsa kuyruk grenajı takılıyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sissy bar çıkarılıp hiç bir şey takılmazsa kuyruk grenajı takılıyor.
    Yani oraya takılan bir grenaj var :/ çantayı da artçı tutma barlarina takıyorlar. Demek ki ilave olarak kuyruk grenaji almam gerekecek.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun motoru kontrol ederken farkettim ki, varyatörün yağ tahliye hortumu yerinde sabit değil ve janta inceden sürtüyor sabitleyecek bir yerde yok burda bir tuhaflık yok mu?
    Arka lastiğin bağlantı yerinin altında ufak bir delik var o borunun girmesi için dikkatli bakarsan görürsün.
    Yada başka Xmax e bak boru takılmışken ne demek istediğimi anlayacaksın

Motosikleti
    Yamaha mt09
    https://www.facebook.com/cemogaraj/v...52710401509871" data-width="651">

herkesin geçmiş kurban bayramı mübarek olsun
    bende izmirden 2014 xmax ile aranıza katıldım
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

KOPRULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS 2013
    Cevap için tşk. "Satma vakti geldi" derken ağır bakımları mı kasteddiniz acaba?

Merhaba hayırlısı olsun artık satma vakti gelmiş,
    20.000 km de şanzıman yağı,buji,yağ,yağ filtresi,ön teker rulmanı değişir bir de genel kontrol.
    Eğer motorun garantisi bitmişse hiç servise götürme daha detaylı olarak 20.000 km de nelerin değişeceği kitapçığında yazıyor,
    Sen değişecek parçaları al veya güvendiğin ustaya git direkt değişecekleri değiştir.hiç boşu boşuna servise para vermeye değmez hem de yapılanları birebir görürsün,ustaya yardım edersin Bilgin çoğalır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Motosikleti
    MT-07
    Selamlar,

Uzun süredir bir X-max sahibi olabilmek için para biriktirmeye çalışıyorum. Haydi bu sefer olacak diyeceğim an yeni bir zam daha geliyor. 3 aydır malum ikinci el sitelerinin x-max sayfası müdaimi oldum denilebilir

dosta gidecek dediğiniz, yazın bindik hevesimizi aldık kışa binmek zor ya da büyütmek istiyorum o nedenle satıyorum diyen abilerim - ablalarım, 3000km civarı veya altı mat gri renk x-max 250 ABS ile ciddi düşünüyorum. Sizlerin önereceğiniz veya alırken dikkat etmemin faydalı olduğunu düşündüğünüz bir motor varsa pm'en olur konu üzerinden olur her türlü bilgi paylaşımına müteşekkir kalırım.

Saygılar..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    xmax 250 2015 model için j costa nereden bulabilirim acaba

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 2015 model için j costa nereden bulabilirim acaba
    http://jcostaturkiye.com/urunler/

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Havalar soğumaya başladı artık diz örtüsü alma vakti yaklaşıyor. Yamaha'nın orjinal örtüsü mü yoksa tucano urbano termocsud'mu daha iyidir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler