Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,
    xmax 400'ümün farı bozuldu. ön tarafı açtım ama far'ın nasıl değiştirileceğini bulamadım. acaba farı nasıl değiştirebilirim?

teşekkürler

On grenaj, torpido ustu sol sag kapaklar, alt yan grenajlari da söküp, on far grubuyla birlikte ust yan grenajlari birlikte cikaracaksin.

Bu da bitmiş hali

mehmetenis bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Video olarak buldum ben de.

http://youtu.be/Vesht8aiU1k . Bu ilk part. 2 part daha var.

Umarım yardımcı olur.
    Motor_Derili ve solo__ bunu beğendiler.

Motosikleti
    YP125R -YP250R Service Manual 2010. Aşagıdaki linke yükledim.

http://s3.dosya.tc/server4/y9cyaj/YP..._2010.pdf.html
    Mirable bunu beğendi.

Yokuş aşşağı 150 km/sa yaptım. Hızlanması yavaş olsa da son sürati fena değil. Rodaj döneminde bu kadar yüksek hızlara çıkmak sağlıklı mı ?

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YP125R -YP250R Service Manual 2010. Aşagıdaki linke yükledim.

http://s3.dosya.tc/server4/y9cyaj/YP..._2010.pdf.html
    hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. bu iş ciddi şekilde gözümü korkuttu. beni aşacak gibi. ben bu kadar komplike birşey beklemiyordum :(
    Motor_Derili ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aslinda hic zor degil biraz asinalik varsa istanbul daysan gel yarim saatte beraber sökelim Gormus de olursun
    solo__ bunu beğendi.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda hic zor degil biraz asinalik varsa istanbul daysan gel yarim saatte beraber sökelim Gormus de olursun
    hocam maalesef izmir'deyim :( aslında yağını, filtresini, hidroliğini herşeyi kendim hallediyorum ama bu nedense biraz korkuttu gözümü. siz sökerken parça parça fotoğrafını çekebildiniz mi? belki ordan yürürüm. bu arada gönderdiğiniz service manuel i açtım baktım ama ordaki model de eski model. bizimkisi ile aynı mı bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video olarak buldum ben de.

http://youtu.be/Vesht8aiU1k . Bu ilk part. 2 part daha var.

Umarım yardımcı olur.
    hocam buna baktım ama pek anlamadım. eleman doğru mu yapıyor?
    mehmetenis bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    hocam maalesef izmir'deyim :( aslında yağını, filtresini, hidroliğini herşeyi kendim hallediyorum ama bu nedense biraz korkuttu gözümü. siz sökerken parça parça fotoğrafını çekebildiniz mi? belki ordan yürürüm. bu arada gönderdiğiniz service manuel i açtım baktım ama ordaki model de eski model. bizimkisi ile aynı mı bilemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Valla hiç bir fikrim yok hocam. Geçenlerde youtube'da takılırken denk gelmiştim, ordan arayıp buldum.

Motosikleti

Bu vatandaş yanlış yapmış. Sonuçta sökmüş ama doğru değil. Kulağı tersten göstermek olmuş.

Ben ayrıntılı resim veya video çekmedim maalesef. Tarifle biraz zor olur tabi anlatmak.
    mehmetenis bunu beğendi.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı easydude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de x-max 250 momo design la aranıza katıldım. İlk izlenimlerim çok olumlu. Scooter'ın dengesini çok beğendim. Göstergeler harika. Korktuğum olmadı, süspansiyonlar ve sele bana o kadar da sert gelmedi. Belki Momo Design'ın selesi daha rahattır diğerini deneme şansım olmadı.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Bir sorum olacak tecrübeli arkadaşlara. Gidon tarafına yakın olan sele altı kask koyma yerine Icon Aırmada full-face kaskım sığmadı. Mecburen plakaya yakın olan tarafa koyuyorum.
    Acaba gidon tarafına yakın olan yere sığan full-face kaliteli bir kask tavsiyesi verebilecek olan var mı? (arai-shoei-schubert-xlite vs.)
    Öncelikle x max siniz hayırlı uģurlu olsun. Benim kask tavsiyem schubert c3 pro olacak, size L dediginiz kısma çok rahat sıģıyor.
    easydude bunu beğendi.

Sele altında sağ tarafta yeşil 5 cm'lik bir çizgi fark ettim. Bir yere sürtmüşte çizilmiş değil de daha çok boya izi gibi, muhtemelen aldığımda da vardı ve fark etmedim. Bu boya lekesi nasıl çıkarılır ?
    Bir de ben kaldırıma çıkartıyorum motosikleti sık sık bu lastiklere veya jantlara zarar verir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Yakın zamanda uzun yola çıkabilirim ancak km henüz 500'de, ben 1000 km'de değil de 700-800'de yağ ve yağ filtresini değiştirsem sorun olur mu ?

uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Git servisin gözüne sok dicem ama sen yapmışındır derler büyük ihtimal xmax 250 alma niyetim var nerden alayım ve yanında güncel türkçe kullanma kılavuzu veriyorlar mı

Motosikleti
    Gv 250 niyetindeyim
    Arkadaşlar bende xmax 250 abs'ye niyetlendim ama bulamıyorum sıfırını.Turkiye'ye gelmesinde sıkıntı mı var ? Yakın zamanda bildiginiz hangi bayiiden bulabilirim?

Motosikleti
    nerde bulamıyorsun yalovadamı şirinevler yamaha bayisinde sanırım vardı modellerine bakmadım camdan baktım yoksa sipariş ver gelirler öyle dedin mi mağazacıya

Motor_Derili kardeşim. resimdeki osram ampulün tipi rengi çeşidi nedir?model numarası falan var mı sende acaba? çok güzel görünüyor varsa banada söylersen bende taktırmak istiyorum benim xmax'e. bilgilerini bekliyorum.teşekkürler.
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı is_nmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor_Derili kardeşim. resimdeki osram ampulün tipi rengi çeşidi nedir?model numarası falan var mı sende acaba? çok güzel görünüyor varsa banada söylersen bende taktırmak istiyorum benim xmax'e. bilgilerini bekliyorum.teşekkürler.
    Once ozel mesaji gorunce cevap yazdim. Istersen buraya da kopyala cevabi
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Arkadaşlar uzun yola çıkacağım 1000 km dolmadı yağ ve yağ filtresini erken değiştirsem 700-800 km'de sorun olur mu ?

Motosikleti
    Gv 250 niyetindeyim
    Yok yok yok arkadaş. Tam niyetlendik denklestirdik abs' li motor yok iyimi :(
    Izmir, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa....yok
    Bulunduğunuz illerde gözünüze carptiysa paylaşabilir misiniz? Gözü kararttim gidip alicam.Bu arada yeni parti eylül ortası gibi gelir diyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Yalovada da yok.Istanbulda da

Motosikleti
    Şirinevlerde gördüm dediğim gibi büyük ihtimal onlardı teşhir içinse satmayabilirler 2016 model çıkacak cynug x nmax xenter modelleri bakmanı tavsiye ederim cc küçük ama büyük olsaydı fena olmazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

sahibinden.com n11 com stoklarımızda diyor fazla kovalama kısmetten çıktıysa ne gelir elden anasını satim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler