Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha x city
    arkadaşlar x city min anahtarını kaybettim yedek anahtar mevcut ancak motor çalıştığım resmi kurumun olunca iş sarpa sarıyor...

servise sordum ancak küçük şehirde bulunduğumdan bana çok uzun sürelerden bahsedildi daha kısa zamanda ve daha uygun fiyata çözüm önerisi olan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Yaklaşık 4 gün önce V-strom um ile takas etmiştik . Açıkçası zaten V-stromu satmak zor olduğu için xmaxı i kabul etmiştim paraya çevirmek için. Dolayısı ile Xmax ide aldığım gibi satıyorum. Fakat gönlüm rahat söylerimki bu motosiklet benim V-stromumdan daha temiz. Scooter seven biri olsaydım gerçekten satmazdım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6697019/detay/[COLOR="Silver"]
    Serdarberke bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Xmax ile ilgili yaptigim islemlerin videolari. Belki fikir verir.

http://www.youtube.com/watch?v=R3olS...5qywRqVCjY64G7

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bugün 4000 bakımına götürdüm benimkini. Arka balatam bitmiş onu değiştirdiler. Genel kontroller ve yağ değişimi yapıldı. İşçilik ile beraber 190 lira para ödedim.

Serdarberke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Xmax 250 ABS
    Arkadaslar,yeni Xmax 250 ABS sahibi biri olarak,motorumda ufak bir sıkıntı var galiba,tecrübeniz doğrultusunda görüşünüzü merak ediyorum..
    Ort. 40-50 km HIZLA giderken test edeyim ABS yi dedim,asılınca arka frene Kademeli bir şekilde yavaşladım(ön fren desteksiz) tam durucam derken sanki frenler boşaldı ve ön frenle durdum!!yani yolun girişinde kontrol yapmak için ayarlamıştım kendimi,fakat bu olay sonucunda motorun Yarısı yola çıktı!!
    Farklı hızlarda bir kaç kere daha denedim çoğunda aynı sonuç!!!
    Bursada iyi denilen bir ustaya götürdüm,bir tur Attı ve gülerek nezamandır kullanıosun motoru'dedi,bende 30km oldu deyince,ABS nin çalışma prensibi bu dedi ve lastiklerin durumunun iyi olmadığını,değiştirmem gerektiğini,onunda bu olayda etkisi oldugunu söyledi...

Sizlerin Görüşleri nelerdir acaba,teşekkürler
    mehmetenis bunu beğendi.
    Temmuz2015- Pcx 125 2011,Ağustos2015-Xmax 250abs 2012

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Sadece arka fren abs de oyle yapar. Gayet normal.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Serdarberke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,yeni Xmax 250 ABS sahibi biri olarak,motorumda ufak bir sıkıntı var galiba,tecrübeniz doğrultusunda görüşünüzü merak ediyorum..
    Ort. 40-50 km HIZLA giderken test edeyim ABS yi dedim,asılınca arka frene Kademeli bir şekilde yavaşladım(ön fren desteksiz) tam durucam derken sanki frenler boşaldı ve ön frenle durdum!!yani yolun girişinde kontrol yapmak için ayarlamıştım kendimi,fakat bu olay sonucunda motorun Yarısı yola çıktı!!
    Farklı hızlarda bir kaç kere daha denedim çoğunda aynı sonuç!!!
    Bursada iyi denilen bir ustaya götürdüm,bir tur Attı ve gülerek nezamandır kullanıosun motoru'dedi,bende 30km oldu deyince,ABS nin çalışma prensibi bu dedi ve lastiklerin durumunun iyi olmadığını,değiştirmem gerektiğini,onunda bu olayda etkisi oldugunu söyledi...

Sizlerin Görüşleri nelerdir acaba,teşekkürler
    Hoş geldin ABS Fren sistemi
    Motor_Derili ve Serdarberke bunu beğendiler.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar, R25 ile Xmax 250 arasında gidiyorum, şimdi diyeceksiniz biri scooter biri Supersport,

Motoru, Sınavlara gitmek için, şehirde gezmek genellikle artçılı, işe gidip gelmek için kullanacağım.
    gönlüm bi yandan r25 desede mantık X-max 250 diyor ki başka scooter düşünmüyorum, X-max'ı görene kadar scooter bile düşünmüyordum :D
    bagaj konusunda çok başarı gördüğüm kadarıyla bir yere girince elinde kaskı aksesuarı taşıma problemi de olmayacak gibi geliyor,

Kışın sanırım scooter daha rahat olur? yanılıyor muyum?

sizce ne yapmalı
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, R25 ile Xmax 250 arasında gidiyorum, şimdi diyeceksiniz biri scooter biri Supersport,

Motoru, Sınavlara gitmek için, şehirde gezmek genellikle artçılı, işe gidip gelmek için kullanacağım.
    gönlüm bi yandan r25 desede mantık X-max 250 diyor ki başka scooter düşünmüyorum, X-max'ı görene kadar scooter bile düşünmüyordum :D
    bagaj konusunda çok başarı gördüğüm kadarıyla bir yere girince elinde kaskı aksesuarı taşıma problemi de olmayacak gibi geliyor,

sizce ne yapmalı
    Şimdi bu soruda asıl beklentiler devreye giriyor.
    Sizin motordan Beklentiniz nedir?

Siz motoru okuldaki sınavlara gidip gelmek için,şehr-i istanbulu gezmek için ve artçılı olarak işe gitmek için istiyorsunuz.doğru anlamışımdır umarım.

Xmax veya herhangi bir kaliteli scooterda bagaj derdiniz olmaz,çok kıvrak makinelerdir,her kaldırıma inip çıkabilirsiniz,kışın ayağınız bacağınız ıslanmaz,
    İşletme maliyetleri düşüktür ama bu konuda parantez açıp daha detaylı yazmak gerekir,
    Yakıtı azdır sizi üzmez.artıcısı rahtattır selede koltukta oturur gibi oturur.
    Lastikleri küçüktür en ufak yol bozukluğunda zıplatır,ön amortisörleri zayıfır asfalt kullanımına uygundur mıcırlı yollara gelmez,
    Alacağınız motorda abs olması şarttır lastikleri küçük olduğu için durmakta sıkıntı yaşarsınız duramazsanız kayıp düşersiniz.
    R25 ise 250cc olmasına rağmen ss dur,lastikleri büyüktür işletme maliyeti yüksektir,zincir ve zincir temizleme derdi dişli derdi vardır.yakıtı xmax e göre yüksektir.

Bagajı yoktur ilave top case takmak zorundasın artçısı rahatsızdır,
    Top case taksan Yavv bu motorada çanta takılırmı diyecekler.Absli alman gerekir 250cc olduğu için lastikler incedir çabuk kitlenir.

İşte bu saydıklarım tamamen tercih ve beklenti meselesi gönlün hangi motordaysa bence onu al,xmax aldığında yanından r25 geçtiğinde üzülmeyeceksen veya tam tersi o yüzden gönlündeki aslanı alman en doğrusu olacaktır.
    Serdarberke ve Lightning bunu beğendiler.

sizce ne yapmalı
    Ben de mantık yerine duygularımla hareket ederek x max aldım ancak eğer çevre yolu, uzun yol, otoyol gibi trafiğin 100 km/sa üzeri aktığı yollara çıkmayacaksan Honda PCX veya Yamaha NMAX da düşünebilirsin. Çünkü X-Max baya yapılı bir motor ve 180 kg ha kıvrak kullanımı zor değil ama dediğim gibi sadece şehiriçi kullanım bu iki motor da işini fazlasıyla görür.
    Lightning ve mehmetenis bunu beğendiler.

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim,

hocam, açıkcası motosikletin tipi ve tasarımı benim için önem teşkil ediyor. Scooter'lar içinde kesinlikle x-max dışında scooter düşünmüyorum,
    Yamaha'nın x-max'ı gerçekten ayrıntılı tasarlaması beni benden aldı, diğer scooterlardan farklı olarak kalas gibi jant koymak yerine (Tasarım) daha şık ve hoş gözüken jant koyması, Göstergelerin tasarımları, arka far tasarımı, motosiklet üzerinde ki detaylar gibi.

Motorda önceliğim kesinlikle hız değil bunu da belirtmem daha iyi olur.

R25'i biraz da Riva tarafına kaçıp virajlara girip şehirden uzaklaşmak için istiyordum, ama mantık olarak bir yerden sonra sanırım özellikle kış günleri işe gidip gelirken keşke X-max'ı alsaydım diyeceğimi biliyorum.

Supersport sanırım 2. motosiklet olmak için var yada zamanı bol olan arkadaşlar için daha makul diyebilirim. yukarıda Mehmet bey'in dediği gibi bakımları vs, zincir temizliği beni yoğun günlerde uğraştıracak, ayrıca sağa sola giderken dizlik mont vs gibi eşyaları sağa sola bırakmam gerekecek.

Son olarak, X-max Alırken Abs'li versiyon tercih edeceğim sanırım, Sizce 2. el alınmalı mı yoksa Sıfır alıp devam mı etmeli,
    R25 olsa kesinlikle 2.el almayı düşünmüyorum, çünkü gördüğüm kadarıyla rodajı kitabına göre yapan insan sayısı oldukça az ve bu beni çok tedirgin etmekte, ama X-max sonuçta vitesli bi alet değil, ve hitap ettiği kitle hız peşinde olmadığı için acaba 2.el mi diye düşünmekteyim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim,

hocam, açıkcası motosikletin tipi ve tasarımı benim için önem teşkil ediyor. Scooter'lar içinde kesinlikle x-max dışında scooter düşünmüyorum,
    Yamaha'nın x-max'ı gerçekten ayrıntılı tasarlaması beni benden aldı, diğer scooterlardan farklı olarak kalas gibi jant koymak yerine (Tasarım) daha şık ve hoş gözüken jant koyması, Göstergelerin tasarımları, arka far tasarımı, motosiklet üzerinde ki detaylar gibi.

Motorda önceliğim kesinlikle hız değil bunu da belirtmem daha iyi olur.

R25'i biraz da Riva tarafına kaçıp virajlara girip şehirden uzaklaşmak için istiyordum, ama mantık olarak bir yerden sonra sanırım özellikle kış günleri işe gidip gelirken keşke X-max'ı alsaydım diyeceğimi biliyorum.

Supersport sanırım 2. motosiklet olmak için var yada zamanı bol olan arkadaşlar için daha makul diyebilirim. yukarıda Mehmet bey'in dediği gibi bakımları vs, zincir temizliği beni yoğun günlerde uğraştıracak, ayrıca sağa sola giderken dizlik mont vs gibi eşyaları sağa sola bırakmam gerekecek.

Son olarak, X-max Alırken Abs'li versiyon tercih edeceğim sanırım, Sizce 2. el alınmalı mı yoksa Sıfır alıp devam mı etmeli,
    R25 olsa kesinlikle 2.el almayı düşünmüyorum, çünkü gördüğüm kadarıyla rodajı kitabına göre yapan insan sayısı oldukça az ve bu beni çok tedirgin etmekte, ama X-max sonuçta vitesli bi alet değil, ve hitap ettiği kitle hız peşinde olmadığı için acaba 2.el mi diye düşünmekteyim.
    Ben önce ikinci el baktım çünkü 0 alıp uzun süre kullanmaz da satarsan zararın fazla oluyor ama hem uygun fiyatlı hem de düşük km yapmış bir motosiklet bulamadığımdan 500-1000 TL için uğraşmaya değmez diye 0 aldım. Uygun fiyatlı olursa ikinci el düşünülebilir yoksa 0 al. Bir de ABS'lilerde ikinci el bulmak daha zor. Şimdiden hayırlı olsun.
    mehmetenis ve Lightning bunu beğendiler.

Serdarberke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Xmax 250 ABS
    Benim ve beko12345 nickli arkadaşımızın "satılık ilanlar" başlığında ilanımız var.istersen bi incele..
    beko12345 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Temmuz2015- Pcx 125 2011,Ağustos2015-Xmax 250abs 2012

easydude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple 765 s
    Arkadaşlar ben de x-max 250 momo design la aranıza katıldım. İlk izlenimlerim çok olumlu. Scooter'ın dengesini çok beğendim. Göstergeler harika. Korktuğum olmadı, süspansiyonlar ve sele bana o kadar da sert gelmedi. Belki Momo Design'ın selesi daha rahattır diğerini deneme şansım olmadı.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Bir sorum olacak tecrübeli arkadaşlara. Gidon tarafına yakın olan sele altı kask koyma yerine Icon Aırmada full-face kaskım sığmadı. Mecburen plakaya yakın olan tarafa koyuyorum.
    Acaba gidon tarafına yakın olan yere sığan full-face kaliteli bir kask tavsiyesi verebilecek olan var mı? (arai-shoei-schubert-xlite vs.)
    Serdarberke ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı easydude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de x-max 250 momo design la aranıza katıldım. İlk izlenimlerim çok olumlu. Scooter'ın dengesini çok beğendim. Göstergeler harika. Korktuğum olmadı, süspansiyonlar ve sele bana o kadar da sert gelmedi. Belki Momo Design'ın selesi daha rahattır diğerini deneme şansım olmadı.

Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Bir sorum olacak tecrübeli arkadaşlara. Gidon tarafına yakın olan sele altı kask koyma yerine Icon Aırmada full-face kaskım sığmadı. Mecburen plakaya yakın olan tarafa koyuyorum.
    Acaba gidon tarafına yakın olan yere sığan full-face kaliteli bir kask tavsiyesi verebilecek olan var mı? (arai-shoei-schubert-xlite vs.)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Benim kullandığım Arai Chaser alt taraftaki bölmeye rahatça sığıyor.
    mehmetenis ve easydude bunu beğendiler.

easydude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple 765 s
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Benim kullandığım Arai Chaser alt taraftaki bölmeye rahatça sığıyor.
    Çok teşekkür ederim. Çünkü üst tarafa kaskı koyunca alt tarafa montum zor sığıyor selenin ayakları yüzünden

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    arkadaşlar merhabalar,
    xmax 400'ümün farı bozuldu. ön tarafı açtım ama far'ın nasıl değiştirileceğini bulamadım. acaba farı nasıl değiştirebilirim?

teşekkürler
    Motor_Derili ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar,
    xmax 400'ümün farı bozuldu. ön tarafı açtım ama far'ın nasıl değiştirileceğini bulamadım. acaba farı nasıl değiştirebilirim?

teşekkürler
    Önceki sayfalarda @mehmetenis'in paylaştığı user manuallar vardı. Onların içinde bulabilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda @mehmetenis'in paylaştığı user manuallar vardı. Onların içinde bulabilirsiniz.
    user manual olmaz service manual lazım.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    user manual olmaz service manual lazım.
    119. saydada ikisi de varmış ancak kaldırılmış sitesinden. Elinde varsa yeniden yükler belki başka bir kaynağa.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler