Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı VaMpIrE181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

2014 23000 km deki motorum bu sabah kontağı açarak marş basmak istedigimde tık diye ses yaptı ve marş basmadı. fren manetini 2,3 kez bırakıp tekrar basarak denedigimde arada çalıştı. sonra 200 mt aşagıdaki benzinciye gidip benzin aldıgımda da aynı şekilde 2. seferde çalıştı. 20 km kullanıp işyerimin önüne geldim. motoru stop ederek tekrar kontagı açıp marş a basmamda ilk seferde gene marş basmandı. fren manetini bırakarak tekrar sıktım ve o şekilde 2. denememde marş basarak motor çalıştı. akü ikazı filanda vermiyor. böyle bir problem yaşayan oldumu acaba?
    23.000 km bence yeni sayılır 37.000 km de motorum ne marşında ne aküsünde sorun yok nasıl kullandığını bilmiyorum ama

belkide aldığın benzin pistir hemen parça sorunu olarak görmemek lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Xmax'in 4000km bakımını yaptım. Yağını değiştirdim,filtreleri temizledim. Orjinal bagaj demiri almıştım onu monte ettim.

Givi Trekker topcase için çelik tablayı bagaj demiri üstüne sabitledim ve topcase'i taktım.

Arkadaşlar merhaba, yeni Xmax 250 Abs kullanıcı olarak bir süredir forumu ve özellikle bu başlığı takip etmekteyim.
    Motorumu hiç bir sorun olmadan 1000km kadar kullandım ve geçtiğimiz Perşembe 1000bakımına götürdüm, bakım sonrası Cuma günü yaklaşık 30km kullandıktan sonra arka frende bi gariplik hissettim, eskisi gibi tutmuyordu sanki, sadece arka frenle duramaz hale geldi motor. Freni hızlı sıkınca abs devereye giriyor fakat abs'nin tepkiside farklı, abs devereye giriyor, manet titriyor, fren serbest kalıp tekrar tutmaya çalışıyor ama eskisinden çok farklı olarak bu süre baya bi uzun, eskiden tak tak freni tutup bırakan abs bu sefer beni motorun üstünde hoplatacak kadar uzun aralıklarla tutup bırakıyor ve motoru durduramıyor.

Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    osiosborn
    kusura bakma ama topcase çok uyduruk duruyor,sırt dayaması bile yok,resmen motorun orjinalliğini bozmuş,,çanta demirini almışsın ,orijinal çantayıda alsaydın bari,yada 2 ci el orijinal çanta baksaydın
    o çanta Adventure motorların çantası buna hiç gitmemiş

motor ağlıyor bak,,motoru ağlatma ,sat o topcaseyi git orijinal çantayı al tak çantayla bütünleşsin.güzelleşsin motor

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osiosborn
    kusura bakma ama topcase çok uyduruk duruyor,sırt dayaması bile yok,resmen motorun orjinalliğini bozmuş,,çanta demirini almışsın ,orijinal çantayıda alsaydın bari,yada 2 ci el orijinal çanta baksaydın

Merhaba, görsel olarak hoş durmuuyor evet ama ben çantayı xmax için almadım. Geçici süreyle kullanacağım. Kısa süre kullanacağım çantaya 800TL vermek istemedim. Kalite olarak kiyaslarsak, ben 1200TL'ye aldım. Ya ben çok ucuza aldım, ya da Yamaha müşterisine ciddi kazik atıyor. Kalite olarak iki çanta kıyaslanmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osiosborn

motor ağlıyor bak,,motoru ağlatma ,sat o topcaseyi git orijinal çantayı al tak çantayla bütünleşsin.güzelleşsin motor
    Ayrıca nezaketen güzel olmuş, eline sağlık denir. Kıskanç, kendini beğenmiş, herşeye burun büken çocuklar gibi konuşulmaz, herşey dile alınmaz. "uyduruk" nedir yahu?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    dostum kusura bakma diye söze başladım değilmi,,olmamış şeye olmuş demem,benim kişiliğim bu, doğru neyse onu açıkça söylerim,gerçek hayatta ve forumdada aynısı geçerlidir

yanlış anlamayın,size karşı bir düşmanlığım,kinim veya çekememezlik gibi bir şeyim yok,,sadece gözümün gördüğü kendimce doğru olanı yazdım ,sizin o taktığınız topcase daha pahalı olabilir ama bu motora ve o demirin üstüne gitmemiş,hepsi bu

ayrıca xmax in orijinal çantasını alsanız bile zarar etmezsiniz,,öyle bir konuşuyorsunuzki çantayı alınca parayı çöpe atıyor gibi yazmışsınız

esasen xmax in çantası 2 ci elde peynir ekmek gibi gidiyor,satmak istediğinizde hemen satarsınız hiç şüpheniz olmasın,geriye doğru bu sayfalarda bile 2 ci el arayan vardı

şu bir gerçek ,sizin o taktığınız çantayı satmak isteseniz kolay kolay satamazsınız ama xmax in çantasını satılığa çıkardığınızda 1 günde satarsınız

haa bu arada,,,uyduruk demek orijinal olmayıp sonradan uydurma yapıldığı bariz belli,yakışıksız demek (küfür falan değil yani)

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, görsel olarak hoş durmuuyor evet ama ben çantayı xmax için almadım. Geçici süreyle kullanacağım. Kısa süre kullanacağım çantaya 800TL vermek istemedim. Kalite olarak kiyaslarsak, ben 1200TL'ye aldım. Ya ben çok ucuza aldım, ya da Yamaha müşterisine ciddi kazik atıyor. Kalite olarak iki çanta kıyaslanmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Ayrıca nezaketen güzel olmuş, eline sağlık denir. Kıskanç, kendini beğenmiş, herşeye burun büken çocuklar gibi konuşulmaz, herşey dile alınmaz. "uyduruk" nedir yahu?
    Sonucta senin taktigin bu canta motorda saglam duruyor mu? İsine yariyor mu?
    Gerisini salla gitsin senin icine sindiyse kullaniyosan millet konussun fark etmez.

Motosikleti
    honda cb500f
    merhaba arkadaslar forumun bi kismini okudum ama denk gelmedim.
    sunu soracaktim xmax 250 ile yalova bursa yolundaki uzun dik yokuslari kacla cikar.
    70kmlerde mi kalir yoksa 100km\s te yol alir mi?
    Tek kisinn yaninda tecrube edenler varsa artcili hizini da yazabilirselerse sevinirim.cevaplar icin simdiden tesekkurler

Süpürgelik rampasını hero pleasure ile bile 60-70 km/h arası hızlarda çıktım. X-max düz yoldaki gibi hızlarda rahat çıkar.

Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar selam

size bişi sormak istiyorum orjinal baga takılı olan xmax ilk kalkışta titreşim yapıyor mu?

şimdi benim bi arkadaşım pcx150 motorunu bana bıraktı benim xmax 250 drpulley olduğu için titreşim yapmıyor eski halinide hatırlamıyorum

bu scooter motorlar ilk kalkışta titreşim yapıyor mu acaba? sizde böylemi

Biri 21000 km diğeri 24000 km'de iki arkadaşımda var. Ara ara ikisinide kullanıyorum. Sıfır alındı bu motorlar bakımları hep serviste yapılıyor. Kalkışta hoplama zıplama titreşim yok. Bende titreşim hastalığı var. İlk kalkışta özellikle denerim kullandığım motorları. Az gazla kalkarım. Ama yok x-max bu konuda başarılı buluyorum.

Pcx 125 var eski kasa 13000 km civarı kalkışta titriyor. Aynı dediğiniz gibi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri 21000 km diğeri 24000 km'de iki arkadaşımda var. Ara ara ikisinide kullanıyorum. Sıfır alındı bu motorlar bakımları hep serviste yapılıyor. Kalkışta hoplama zıplama titreşim yok. Bende titreşim hastalığı var. İlk kalkışta özellikle denerim kullandığım motorları. Az gazla kalkarım. Ama yok x-max bu konuda başarılı buluyorum.

Pcx 125 var eski kasa 13000 km civarı kalkışta titriyor. Aynı dediğiniz gibi.
    bizdeki pcx 150 2015 model 7000 km de demekki hepsi böyle baga değişmesi lazım

7000 km'de ki motorun titremesini bagalara bağlayamam. Baga titremesi aynı zamanda ses vs. kendini belli eder. Daha çok arka varyatör kısmından olan bir titreşim gibi. Genelde gözle görülür bi sıkıntı yoksa kayış değişimine kadar varyatör kapağını açmam. 10166 km hero pleasure açmadan sattım. 7100 km spacy Alpha henüz açmadım. Sıkıntı yok. Motorunu servise elletmeyenlerdenim.

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Arkadaslar merhaba, bende bu hafta sifir Xmax 250 abs ile araniza katildim. Daha motorum 50kmde. Ama bozuk yollarda soyle bi sorun var gibi; kalkista 5-10km hizlarda sol on taraftan plastik titresim sesi geliyor. Sesin yerini tam bulamadim. Duz asfaltta gidince yok, bu sizlerdede oldu mu?

Herkese kazasiz surusler diliyorum

Alıntı riderpcx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, bende bu hafta sifir Xmax 250 abs ile araniza katildim. Daha motorum 50kmde. Ama bozuk yollarda soyle bi sorun var gibi; kalkista 5-10km hizlarda sol on taraftan plastik titresim sesi geliyor. Sesin yerini tam bulamadim. Duz asfaltta gidince yok, bu sizlerdede oldu mu?

Herkese kazasiz surusler diliyorum
    Soldaki kilitli torpidoya titreşim yaratacak bir şey koymuş olabilir misin? düşüncesi geldi aklıma.

Motosikleti
    Xmax250 abs
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soldaki kilitli torpidoya titreşim yaratacak bir şey koymuş olabilir misin? düşüncesi geldi aklıma.
    Cevap icin cok tesekkurler Ici bombos, ama malumunuz cok saglam degil, oradan geliyor olabilir evet, eger oyleyse ona yapilacak bisey yok, sese alisacagiz

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar forumun bi kismini okudum ama denk gelmedim.
    sunu soracaktim xmax 250 ile yalova bursa yolundaki uzun dik yokuslari kacla cikar.
    70kmlerde mi kalir yoksa 100km\s te yol alir mi?
    Tek kisinn yaninda tecrube edenler varsa artcili hizini da yazabilirselerse sevinirim.cevaplar icin simdiden tesekkurler
    Xcity ile o yolu sıkça kullanırım. Xmax ile motorları aynıdır. 100 km/s ile gider. Fakat o rampalarda bol viraj vardır. Gazlayarak gitmek yerine temkinli gitmeyi tercih ederim..

2015 model momodesign kullanıyorum ve aliexpress ten led far almayı düşünüyorum. Montajında sıkıntı yaşarmıyım ?

Aynı zamanda
    https://www.aliexpress.com/item/2PCS...-01918-6mia6uv

şöyle bir sis lambası aldım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Nereye takılacak ki?

Gelen ledleri ampullerin yerine takıcam.
    sis lambalarını ise geldikten sonra karar vericem. ön maşanın olduğu yere bir şekilde montajını yaptırıcam.
    sağda solda millette görüyorum. aynı lambanın montajı bir şekilde yapılmış. benimkisine de takarlar herhalde

ledlere 17 dolar
    sis farına ise 19 dolar ödedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Merhaba

bir sorum daha var.

uzun farı açtığımda kısaların sönmemesini nasıl sağlarız ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler