Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cecent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlü xmax düzde 120/130 km/h kişi rahat gidiyordu hatta duruma göre 140 km/h...yokuşta 90-100 km/h gibi gider....

Eski motorum da şanzuman yağını ben aşağıda linkini verdiğim ürünle değiştirmiştim...Ama difransiyelden hafif bir şıkırtı sesi geliyordu ama rahatsız etmemişti beni...

http://www.motoek.com/IPONE-Transsco...L,PR-2302.html

Bu arada yeni motor garantide olduğu için servisin işine karışmıycam kitapta yazılan yağı koysunlar bakalım rahatsız ederse çok farklı bir ses çıkarsa difransiyelden bahsettiğim yağı kullanabilirim...
    TAMYAK merhaba,
    Benim motorda 1000km'ye yaklaştı bakıma götüreceğim.Sen 1000km bakımı yaptırdın galiba şanzuman yağını ne yaptılar değiştirdilermi?Ayrıca kaç numara yağ koydular birde başka nelere bakıyorlar bilgi verebilirmisin?
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı cecent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAMYAK merhaba,
    Benim motorda 1000km'ye yaklaştı bakıma götüreceğim.Sen 1000km bakımı yaptırdın galiba şanzuman yağını ne yaptılar değiştirdilermi?Ayrıca kaç numara yağ koydular birde başka nelere bakıyorlar bilgi verebilirmisin?
    Teşekkürler
    Slm , ilk 1000 bakımında sadece yağlar değişiyor....Motora Yamalube 15w-50 4-FS tam sentetik yağ konuldu....Şanzuman yağı için se aşağıda fotosu gözüken yağdan koydular...Toplam ücret olarak 70 tl aldılar...Şanzuman yağıda değiştiği için böyle tuttu dediler...Normalde diğer bakımlar 50 tl tutar dediler...Bu arada xmax lar 1300 ml yağ alıyorlar o yüzden 2 kutu yağ açtılar...Artan yağı orda bırakma al...

Slm , ilk 1000 bakımında sadece yağlar değişiyor....Motora Yamalube 15w-50 4-FS tam sentetik yağ konuldu....Şanzuman yağı için se aşağıda fotosu gözüken yağdan koydular...Toplam ücret olarak 70 tl aldılar...Şanzuman yağıda değiştiği için böyle tuttu dediler...Normalde diğer bakımlar 50 tl tutar dediler...Bu arada xmax lar 1300 ml yağ alıyorlar o yüzden 2 kutu yağ açtılar...Artan yağı orda bırakma al...

Benden aynı iş için 90 tl almışlardı enteresan.Sanırım benden yarım saatlik işçilikte almışlar.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden aynı iş için 90 tl almışlardı enteresan.Sanırım benden yarım saatlik işçilikte almışlar.
    Hangi servis ? Ben Kadıköyde ki Delta motor da yaptırdım ilk bakımı...

+ 90 tl çok yüksek bir rakam sadece ilk bakım için zaten sadece yağ değiştiriyorlar başka birşey yapmıyorlar ki...Bundan sonraki bakımlar da da 50 tl alıcaklar benden...

Bende 2 tane yamaha motor var.sırasıyla 250 cc'liliğin 1000 bakımını sonra 5000 bakımını.Daha yenide 125 cc'liğin 1000 km'lik bakımını yaptırdım.İzmir'de yetkili servis.Sizin yaptırdığınız gibi 2 tane litrelik yağ ve şanzuman yağı değişti.250'lilikte extradan işçilik almışlar 90 tl vermiştim.1000 bakımında... Bu sitede böyle paylaşımlar olması güzel..Ha ekstradan Subap ayarı yapılması lazım o yapıldı..

hacibekirler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-max 250 abs 2011
    Hangi servis ? Ben Kadıköyde ki Delta motor da yaptırdım ilk bakımı...

+ 90 tl çok yüksek bir rakam sadece ilk bakım için zaten sadece yağ değiştiriyorlar başka birşey yapmıyorlar ki...Bundan sonraki bakımlar da da 50 tl alıcaklar benden...
    iyi akşamlar ercan x max nasıl gidiyor.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 tane yamaha motor var.sırasıyla 250 cc'liliğin 1000 bakımını sonra 5000 bakımını.Daha yenide 125 cc'liğin 1000 km'lik bakımını yaptırdım.İzmir'de yetkili servis.Sizin yaptırdığınız gibi 2 tane litrelik yağ ve şanzuman yağı değişti.250'lilikte extradan işçilik almışlar 90 tl vermiştim.1000 bakımında... Bu sitede böyle paylaşımlar olması güzel..Ha ekstradan Subap ayarı yapılması lazım o yapıldı..
    Sanırım subap ayarı sizin fiyatı yükseltmiş...Açıkçası motorum garantide olmasa servise gitmez yağımı kendim değiştirirdim...Eski xmax ım da motor yağı , şanzuman yağı hava filtresi vs... Değişim işlemlerini kendim yapıyordum...Şimdi yenisi garantide olduğu için servislere talim edicem anlayacağınız...

Alıntı hacibekirler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar ercan x max nasıl gidiyor.
    Tşk ler Gökhan Bey , Valla motorla genel olarak aram iyi ... bir ayda 1800 km ye geldim...Yakıt tüketimi zorlasam bile 3,8 lt.nin üzerine çıkmıyor...Denge yol tutuş eskisinden daha iyi...Açıkçası çok memnunum...
    Anlaşılan sizin abs li hala gelmedi galiba , haziran başı oldu eli kulağındadır artık sizin motorun...

Motosikleti
    X-max 250 abs 2011
    ercan, gümrük mevzuatı deyişmiş artık bakanlık imzası isteniyor hiç kimse bir mal çekemedi 12 gün motor gümrükte bekledi.. geçtiğimiz çarşamba nihayet çektiler bugun bayide olucak plaka ruhsatişlemlerine pazartesi günü başlarım. ayrıca motorda renk deyişikliği oldu beyaz yerine GECE SİYAHI oldu .. renk ilk tercihim siyahtı onun için sevindim ... ön cam takılmamışken çizilmez renkli filim içten ve dıştan takılacak. elcik korumaları.. yan gövde korumaları. ve sisi bar takacaklar...bunlar için 550.00 tl aldılar..geç oldu ama inşallah sonu güzel olur. işte bende havadisler böyle...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı hacibekirler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ercan, gümrük mevzuatı deyişmiş artık bakanlık imzası isteniyor hiç kimse bir mal çekemedi 12 gün motor gümrükte bekledi.. geçtiğimiz çarşamba nihayet çektiler bugun bayide olucak plaka ruhsatişlemlerine pazartesi günü başlarım. ayrıca motorda renk deyişikliği oldu beyaz yerine GECE SİYAHI oldu .. renk ilk tercihim siyahtı onun için sevindim ... ön cam takılmamışken çizilmez renkli filim içten ve dıştan takılacak. elcik korumaları.. yan gövde korumaları. ve sisi bar takacaklar...bunlar için 550.00 tl aldılar..geç oldu ama inşallah sonu güzel olur. işte bende havadisler böyle...
    Siyah kısa spor camlı gördüm burda bir tane çok acaip duruyordu...Siyah çok yakışıyor bu motora tabi tozu çiziği biraz gösterir...Özellikle elcik koruma ve yan gövde koruma parçalarını foto ile buraya koyarsanız çok memnun olurum...Eski xmax ta standard olan ve soğuk havalarda çok faydalı olan elcik koruma yı havalar soğuyunca kesin arıyacağım bu motorda...Sanırım en dolu xmax a Tr de siz bineceksiniz tekrardan hayırlı olsun...

Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Arkadaşlar
    Benim motorun motorundan özellikle gaz boşluğuyla ve yavaş giderken hafif vuruntu sesi geliyor.Bu normalmi? kitabta vuruntu yaparsa benzin istasyonunu ve markasını değiştir diyor.3 yer değiştirdim hepsindede yaptı.Sizin motorlardada vuruntu varmı.Ayrıca benzinde tavsiye ettiğiniz marka nedir?Birde hızlı giderken ön frene basınca diskten balata sürtme sesi geliyor.Balata tam alışmadığı için yaparmı.Yardımlarınız rica!!!

Alıntı cecent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Benim motorun motorundan özellikle gaz boşluğuyla ve yavaş giderken hafif vuruntu sesi geliyor.Bu normalmi? kitabta vuruntu yaparsa benzin istasyonunu ve markasını değiştir diyor.3 yer değiştirdim hepsindede yaptı.Sizin motorlardada vuruntu varmı.Ayrıca benzinde tavsiye ettiğiniz marka nedir?Birde hızlı giderken ön frene basınca diskten balata sürtme sesi geliyor.Balata tam alışmadığı için yaparmı.Yardımlarınız rica!!!
    Gaz boşluğuyla ve yavaş giderken çıkan vuruntu sesini duymadığımdan ve duayen olmadığımdan bir yorum yapamayacağım''bagalarla alakalı olabilir'' şuan için lakin ön disk ten gelen balata sesi için bugün diğer motorumda uygulayacağım uygulamayı sana anlatayım.Faydası olur,zararı olmaz.Frenden gelen sesi gidermek için eğerki balata bitmemişsse ve diskte yamukluk yoksa yapılabilecek Tek şey:Motorun lastiklerini ve disklerini hatta motorumu bol su ile yıkadıktan sonra diske WD-40 sıkıcağım.Daha sonrada bi bezle hafif silip,tekrar su döküceğim. ! Bu yaptığım işlem fren yapma mesefesini uzatacağı için:Biraz daha fazla su kullanıcağım fren mesafesi kısalana kadar en basiti arka tekere kaldırıp ön tekeri elimle çevirip frene basıcağım.Sonra SES gidecek.Sevgilerle... PS:Diske wd-40 sıkma işi bir çok arkadaşımıza mantıksız veya güvensiz gelebilir fakat balata sesi tozdan ve iyi yıkayamamadan kaynaklanır genellikle..

Motosikleti
    X-max 250 abs 2011
    ercan resimleri en kısa zamanda koyarım...iyi dileklerin için teşekkürler....

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    wd40 sıkmayın disklere 5000 kere silsenizde geçmiyor durmuyo motor o hatayı ben bir kez yaptım daha da yapmam!!

Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 sıkmayın disklere 5000 kere silsenizde geçmiyor durmuyo motor o hatayı ben bir kez yaptım daha da yapmam!!
    Uyarı için teşekkürler.Banada mantıksız geldi.Wd 40 yerine balata temizleyici sprey daha iyi olmazmı?

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    ya arkadaşlar benim x max fan açmıyo geçen elektrikçiye götürdüm fan müşürü arızalı dedi değiştim ama aynı sorun devam ediyor nerdeyse kırmızı çizgiye geliyo fanı açmıyo korkuyorum stop ediyorum 1-2 dk snra çalıştırınca normale dönüyo sebep ne olabilir sizce? yardımcı olursanız cok sevinirim bu sıcak günlerde

Motosikleti
    yamaha x max 250 i
    meabalar....2011 x max lerde arka jantında sorun yaşayan arkadaş warmı..benm ki 120 - 130 km den sonra çok fena sallanıyo...jantım eğriymiş ama garantiyede girmiyo..

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı skymustafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meabalar....2011 x max lerde arka jantında sorun yaşayan arkadaş warmı..benm ki 120 - 130 km den sonra çok fena sallanıyo...jantım eğriymiş ama garantiyede girmiyo..
    Benim xmax ta öyle bir sorun yok...Eğer lastik havaları normalden inikse sert çukurlara girdiğinizde jant yamulabilir....Sonradan olmuş olabilir...Lastik havalarını dvmlı kontrol edin inik olmasın...İyi bir jant ustası bulabilirsen yaptırırsın...İstanbul da olsan motosiklet jantlarını tamir etmede ustalaşmış bir yer biliyorum...

Yine de durumla ilgili olarak Yamaha türkiye ile bir görüşmeni tavsiye ederim...

Yamaha Türkiye = 0216 561 86 10

Not : Türkçe kullanım kılavuzun yoksa bu numaradan iste adresine ücretsiz gönderiyorlar..

Motosikleti
    Yamaha x-max 2011
    Alıntı skymustafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka janttan olduğunu nasıl anladınız? benimde 120-130km hızlardan sonra motor zorlanmaya başladıkça vuruntu hissi gibi bişey oluyor titreşim gibi yani.. ben motor daha tam açılmadığı için yüksek devirlerde motor rahat olamadığından dolayı yaptığını düşünüyorum. acaba benim sorunumda sizinki gibi bişeymi???

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar benim x max fan açmıyo geçen elektrikçiye götürdüm fan müşürü arızalı dedi değiştim ama aynı sorun devam ediyor nerdeyse kırmızı çizgiye geliyo fanı açmıyo korkuyorum stop ediyorum 1-2 dk snra çalıştırınca normale dönüyo sebep ne olabilir sizce? yardımcı olursanız cok sevinirim bu sıcak günlerde
    1-2 dk sonra fan açıyorsa takılan müşürün derecesi yüksek olabilir,zamanında aynı sorunu yaşamıştım geçmiş konularda var.
    atıyorum çıkan 80 derecedir takılan 90 derece..yakın gibi gözüksede fark yaratıyor.
    ·sevgi eylem ister·

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Arkadaşlar selamlar 2006 model x max aldım. Aldığımda 6300 kilometredeydi. şimdi 8300 kilometreye geldi herhangi bir arızası yok ancak forumdan okuduğum 2006 modellerin elektrik arızası olduğu ve kablo değişikliği ile giderildiği. Motosikleti aldığım arkadaş hiç arıza yapmadığı için herhangi bir şey değiştirmediğini söylüyor. Bu değişen kablo hangi kablo ve bu arızayı yaşamamak için ne yapmalıyım. Bu arızayı yaşayan arkadaşlar değişen parçaların bir resmini koyarlarsa serviste izah eder arızayı yaşamadan gerekli değişikliği yaptırırım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
    YAMAHA X MAX 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler