Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey bekleyeceğiz o zaman ...

Motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde binersiniz inşallah...
    Bayiler tam bilmiyor diyorlar o sadece sırt dayamanın fiyatıymış bir de bağlantı için ayrı bir kit varmış onunla beraber 375 tl civarına geliyor diyorlar ...
    Bana da daytona motor sana söylenen civarda fiyat söyledi...Özellikle sordum bağlantı aparatları dahil dedi ama bi arkadaş öyle değil diyor hatta gelmiş sırt dayaması bağlayamamışlar bir de o apartları sipariş etmişler bir de o parçaları ekstradan beklemiş...
    Çok teşekkürler. Bu arada bu bilgi için ayrıca teşekkürler. Bugün bayi ile bir görüşeyim. Herhangi bir ara aparattan bahsetmedi ama konuya da hakim durduğundan birşey iddia etmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha x-max 2011
    Cemal hoşgeldin , bende 680 km ye geldim...İlk yağ değişimine az kaldı ...
    Ercan abi hoşbuldum, bu başlık x-max bilgi hazinesi gibiymiş
    Bugün motorum 872km'ye geldi, yağ değişimini birkaçgün içinde yaptırıcam. şimdi 1600km'ye kadar yine basmicakmıyız gaza kitapta 1600km'den sonra normal olarak kullanabilirsiniz yazıyor??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Alıntı bella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yenı motorunuz hayırlı olsun
    bodrumdamı yasıyorsunuz bende marmarisde yasıyorum
    Teşekkür ederim, Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin. Bodrum'da uzun yıllar çalıştım fakat şuan Muğla merkezde oturuyorum, Marmarisi çok severim herhafta gelirim gezmeye bugünde marmaristeydim daha azönce geldim eve. Ne işle meşgulsünüz orda?

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    arkadaşlar sele altını kontaktan açan tel varya ondan elinde fazla olan var mı satan yada nerede satıldığını bilen bi kaç yere sordum ama bulamadım..

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sele altını kontaktan açan tel varya ondan elinde fazla olan var mı satan yada nerede satıldığını bilen bi kaç yere sordum ama bulamadım..
    Belki aramışsındır ama bunlar aklıma geldi...

http://www.daytonamotor.com
    (0212) 265 60 65

Yıldız Ticaret Ümraniye
    0 216 523 37 37

MOTOLİZ
    0212 535 40 27

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS

...Ufak bir inceleme yazısı...
    Yaklaşık 3 hafta önce aldığım 2011 model Yamaha xmax 250 cc scooter ile 1000 km civarı yol yaptım...
    Daha önce 2006 modelini kullanıyordum ondan memnun kaldığım için yenisi ile dvm etme kararı aldım... Daha çok onunla kıyaslayarak naçizane düşünce ve tespitlerimi sizlerle paylaşmak isterim...

- Yol tutuşu ve denge eskisinden daha iyi...Bunu bariz bir şekilde anlayabiliyorsunuz...Virajı çok güzel çok dengeli hakimiyet konusunda asla sorun yaşamıyorsunuz...

-Dış yüzeydeki plastik kalitesi ve işçiliği ve detaylar bence emsallerinin epey bir üstünde yani nerdeyse bu konuda tartışmasız en iyisi diyebilirim...

- Göstergeler hakkın da yorum yapmayayım fotolara bakıp kararı siz verebilirsiniz...

- Motor performans şu an konuşmak için erken daha yeni 1000 km oldum.Ama ilk izlenim olarak eski karbüratörlü motorum kadar performanslı değil...
    120 km/h hıza hemen çıkıyor 120 den sonra ağırdan alıyor...Biraz daha zaman vermek lazım motor performansı konusun da ... Bu arada motor karbüratörlü versiyona göre çok daha sessiz çalışıyor...

- Yakıt konusunda şu an rodaj da olmasına rağmen şehirlerarası yolculukta ortalama 100-110 km/h hızla gidildiğinde 100 km de 3,4 lt civarı benzin tüketti...
    Şehir içi karışık sürüş + bir kısmı artçılı sürüşte ise 100 km de 3,7 lt benzin tüketti...Rodajdan sonra daha da düşer...Ben karbüratörlü x-max ta 4 lt nin altına inememiştim hiç bir zaman...
    Gazı daha yumuşak kullananlar rodajdan sonra benim değerlerimin de altına inerler diye düşünüyorum...

- Ön cam çok büyük değil 50 km/h nin üzerindeki süratlarde kaskın ön camı açık yolculuk yapmak zor....İstenilirse uzun ön cam takılabilir ama ben takmayı düşünmüyorum...

- Bagaj eski kasalara göre 1-2 santim daha büyümüş...2 fullface kask yada bir fullface kask + mont alabiliyor + orta bölümde ıvır zıvırları koymak için yine yer kalıyor...
    Bu motorun en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi bu bagaj olayı zaten ...

- 2009 ve altı modellerde ayak uzatma yoktu...
    Bunda ayak uzatma bölümü var...Uzun yolda daha rahat yolculuk yapmamı sağlıyor...
    Boyu 1,80 ve altındakilerin rahat edeceği bir motor boyu daha uzun olanlar ise üzerine oturmadan hatta test etmeden almasınlar...Benim boyum 1,77 civarı oldukça rahatım motorun üzerinde...

- Ön jant 15 inch arka jant 14 inch büyük teker scooterlardan sonra oldukça iyi bir oran...Üzerindeki lastikler Michelin city grip aldıktan sonra lastik masrafı yapmaya gerek yok...

- Frenler oldukça iyi eskisine göre daha iyi duruş mesafesi var...Kombine fren yok...İsteğe bağlı 1000 tl fark vererek abs lisini sipariş edebiliyorsunuz..

- Konfor olarak koltuğu oldukça geniş ve rahat konfor olarak orta ayar diyebiliriz ne yumuşak ne sert...

- aydınlatma kısalar yetersiz gibi geldi...Eski kasa da öndeki 2 far birden yanarken bunda tek far yanıyor...Kısa sağ da uzun sol farda...İlerde xenon ya da bu osram ın far ampullerinden düşünebilirim...

-Artçılı kullanım bu konuda arka bölüm artçı için oldukça geniş ve rahat öndeki sürücüyüde rahatsız etmiyor...Çanta ya da sırt dayama da takarsanız motora artçının şikayet edeceğini sanmıyorum...
    Aklıma şimdilik bunlar geldi zamanla daha da ekleme yaparım başlığa...

Dış çekimleri hezarfen havaalanının ordaki offroad parkurunun oralarda yaptık...Fotoğraflar için Engin COŞKUN arkadaşıma teşekkürü borç bilirim...

Facebook albüm =
    http://www.facebook.com/media/set/?s...9&l=bfd2875236

[QUOTE=tamyak;2359754]

...Ufak bir inceleme yazısı...
    Yaklaşık 3 hafta önce aldığım 2011 model Yamaha xmax 250 cc scooter ile 1000 km civarı yol yaptım...
    Daha önce 2006 modelini kullanıyordum ondan memnun kaldığım için yenisi ile dvm etme kararı aldım... Daha çok onunla kıyaslayarak naçizane düşünce ve tespitlerimi sizlerle paylaşmak isterim...

- Yol tutuşu ve denge eskisinden daha iyi...Bunu bariz bir şekilde anlayabiliyorsunuz...Virajı çok güzel çok dengeli hakimiyet konusunda asla sorun yaşamıyorsunuz...

-Dış yüzeydeki plastik kalitesi ve işçiliği ve detaylar bence emsallerinin epey bir üstünde yani nerdeyse bu konuda tartışmasız en iyisi diyebilirim...

- Göstergeler hakkın da yorum yapmayayım fotolara bakıp kararı siz verebilirsiniz...

- Motor performans şu an konuşmak için erken daha yeni 1000 km oldum.Ama ilk izlenim olarak eski karbüratörlü motorum kadar performanslı değil...
    120 km/h hıza hemen çıkıyor 120 den sonra ağırdan alıyor...Biraz daha zaman vermek lazım motor performansı konusun da ... Bu arada motor karbüratörlü versiyona göre çok daha sessiz çalışıyor...

- Yakıt konusunda şu an rodaj da olmasına rağmen şehirlerarası yolculukta ortalama 100-110 km/h hızla gidildiğinde 100 km de 3,4 lt civarı benzin tüketti...
    Şehir içi karışık sürüş + bir kısmı artçılı sürüşte ise 100 km de 3,7 lt benzin tüketti...Rodajdan sonra daha da düşer...Ben karbüratörlü x-max ta 4 lt nin altına inememiştim hiç bir zaman...
    Gazı daha yumuşak kullananlar rodajdan sonra benim değerlerimin de altına inerler diye düşünüyorum...

- Ön cam çok büyük değil 50 km/h nin üzerindeki süratlarde kaskın ön camı açık yolculuk yapmak zor....İstenilirse uzun ön cam takılabilir ama ben takmayı düşünmüyorum...

- Bagaj eski kasalara göre 1-2 santim daha büyümüş...2 fullface kask yada bir fullface kask + mont alabiliyor + orta bölümde ıvır zıvırları koymak için yine yer kalıyor...
    Bu motorun en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi bu bagaj olayı zaten ...

- 2009 ve altı modellerde ayak uzatma yoktu...
    Bunda ayak uzatma bölümü var...Uzun yolda daha rahat yolculuk yapmamı sağlıyor...
    Boyu 1,80 ve altındakilerin rahat edeceği bir motor boyu daha uzun olanlar ise üzerine oturmadan hatta test etmeden almasınlar...Benim boyum 1,77 civarı oldukça rahatım motorun üzerinde...

- Ön jant 15 inch arka jant 14 inch büyük teker scooterlardan sonra oldukça iyi bir oran...Üzerindeki lastikler Michelin city grip aldıktan sonra lastik masrafı yapmaya gerek yok...

- Frenler oldukça iyi eskisine göre daha iyi duruş mesafesi var...Kombine fren yok...İsteğe bağlı 1000 tl fark vererek abs lisini sipariş edebiliyorsunuz..

- Konfor olarak koltuğu oldukça geniş ve rahat konfor olarak orta ayar diyebiliriz ne yumuşak ne sert...

- aydınlatma kısalar yetersiz gibi geldi...Eski kasa da öndeki 2 far birden yanarken bunda tek far yanıyor...Kısa sağ da uzun sol farda...İlerde xenon ya da bu osram ın far ampullerinden düşünebilirim...

-Artçılı kullanım bu konuda arka bölüm artçı için oldukça geniş ve rahat öndeki sürücüyüde rahatsız etmiyor...Çanta ya da sırt dayama da takarsanız motora artçının şikayet edeceğini sanmıyorum...
    Aklıma şimdilik bunlar geldi zamanla daha da ekleme yaparım başlığa...

Dış çekimleri hezarfen havaalanının ordaki offroad parkurunun oralarda yaptık...Fotoğraflar için Engin COŞKUN arkadaşıma teşekkürü borç bilirim...

Faydalı yorumlar için öncelikle teşekkürler. Rodajda özellikle dikkat edilmesini önerdiğiniz durumlar var mı? Genelde yüksek hızı sevmediğim için rodaj sonrasında da kullandığım motorları pek zorlamıyorum. Ama şu anda 250 cc'lik bir Yamaha ile karşı karşıya olduğum için yorumlarınızı almak isterim.

Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:20 ----------

Hatalı bir alıntı yaptım sanırım. Yanıtımı tekrar yazıyorum.

"Faydalı yorumlar için öncelikle teşekkürler. Rodajda özellikle dikkat edilmesini önerdiğiniz durumlar var mı? Genelde yüksek hızı sevmediğim için rodaj sonrasında da kullandığım motorları pek zorlamıyorum. Ama şu anda 250 cc'lik bir Yamaha ile karşı karşıya olduğum için yorumlarınızı almak isterim.

Teşekkürler."

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    En azından ilk yağ değişene kadar artçısız kullanın ve fazla zorlamayın motoru...

Bu arada mesajınızdaki değiştir bölümünden alıntıyı silebilirsiniz...

hacibekirler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-max 250 abs 2011
    En azından ilk yağ değişene kadar artçısız kullanın ve fazla zorlamayın motoru...

iyi akşamlar anladığım kadarıyla motoru zevkle kulanıyorsun.çok güzel anlatmışsın, ellerine sağlık.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı hacibekirler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar anladığım kadarıyla motoru zevkle kulanıyorsun.çok güzel anlatmışsın, ellerine sağlık.
    Hacı Bey , tşk ederim evet keyifle biniyorum motoruma...Bu arada naptınız sizin abs li xmax ne zaman geliyordu...

hacibekirler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-max 250 abs 2011
    Hacı Bey , tşk ederim evet keyifle biniyorum motoruma...Bu arada naptınız sizin abs li xmax ne zaman geliyordu...
    isminiz ercan sanırım benim gökhan motora gelince yamaha türkiye,den ebru hanımlan telefon trafiğinden sonra siyah renk bulmuşlar ayın sonu , haziran başı gibi geliceğini söylediler. onun için beklemedeyim.

100 km'de 3,35 litreden mimilitre altına düşürürseniz...size bravo.

xburakx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax250
    Uploaded with ImageShack.us
    Uploaded with ImageShack.us

buda 2012 model
    radyatör yine gitti
    sadece 1grenaj kaldı motorda diğerleri pert,koltuk altındaki bagaj bile kırık öncamda yok arka jant yeni farkettim yamuk,gidon yamuk,ön amatisörde bir tuhafluk var çözemedim
    hava filtre kutusu borusunu bir türlü çıkaramadım sanırım orayı baya bir sökecem,motor traktör gibi çalışıyor
    kısa zamanda bilgiler verecem çok ufak maliyetle bitirecem toplayacam
    bu arada çok güzel ön cam aldım bu kadarını beklemiyordum onlarıda eklerim

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    isminiz ercan sanırım benim gökhan motora gelince yamaha türkiye,den ebru hanımlan telefon trafiğinden sonra siyah renk bulmuşlar ayın sonu , haziran başı gibi geliceğini söylediler. onun için beklemedeyim.
    Hadi bakalım hayırlısı Gökhan bey...Çoğu gitmiş azı kalmış...Ama açıkçası bende abs li almak isterdim daha da fazla bütçemi zorlamak istemedim...

Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km'de 3,35 litreden mimilitre altına düşürürseniz...size bravo.
    hani kendimi kasabilsem 80 km/h civarı sabit gidebilsem rodaj dan sonra uzunyolda 3,3 hatta 3,2 leri görebilirim diye düşünüyorum...
    Ama peygamber sabrı lazım yavaş sürüş için , o da bende yok

Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buda 2012 model
    radyatör yine gitti
    sadece 1grenaj kaldı motorda diğerleri pert,koltuk altındaki bagaj bile kırık öncamda yok arka jant yeni farkettim yamuk,gidon yamuk,ön amatisörde bir tuhafluk var çözemedim
    hava filtre kutusu borusunu bir türlü çıkaramadım sanırım orayı baya bir sökecem,motor traktör gibi çalışıyor
    kısa zamanda bilgiler verecem çok ufak maliyetle bitirecem toplayacam
    bu arada çok güzel ön cam aldım bu kadarını beklemiyordum onlarıda eklerim
    Hayırlısıyla topla da sat şu motoru bir süre de binme kazadan sonra sağlığın için risk var biliyorsun...yalnız o motoru ucuza nasıl topluycan mrk ediyorum epey masraf var gibi gözüküyor...

Teşekkürler. En yüksek 80-100 km aralığında ve 5000-5500 devirde kullanıyordum. Artçı konusunu hatırlattığınız iyi oldu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:36 ----------

Bu arada Yamaha Türkiye destek konusunda çok ilgili. Ben de kendileriyle görüşmüştüm. Siyah önceliğimdi ancak sadece Düzce'de bulunduğundan maviyi tercih etmek durumunda kaldım.

Motosikleti
    izmir

XMAX 250 kullanıcıları.

Merhaba arkadaşlar ben suzuki an125 kullanıcısıyım,motorumdan çok çok memnunum ama artık değiştirmek istiyrom,kara vermek çok zor sizlerde biliyrosunuz,siz xmax kulllanıcıları olarak ilk defa sizere danışıyroum, xmax 250'yi çok kötüleyende gördüm forumlarda, sizler gibi aşık olanlarda 2 hafta içinde bi karar vericem. XMAX 250 mi yoksa 2. plan olarak SYM 250 evo'mu.
    XMAX 250 ilk gördüğüm günden beri çok beğeniyorum...
    şimdiden çok çok teşekkürler beni aydınlatmanızı bekliyroum.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı soner. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben suzuki an125 kullanıcısıyım,motorumdan çok çok memnunum ama artık değiştirmek istiyrom,kara vermek çok zor sizlerde biliyrosunuz,siz xmax kulllanıcıları olarak ilk defa sizere danışıyroum, xmax 250'yi çok kötüleyende gördüm forumlarda, sizler gibi aşık olanlarda 2 hafta içinde bi karar vericem. XMAX 250 mi yoksa 2. plan olarak SYM 250 evo'mu.
    İkiside güzel motordur...Ben tercihimi xmax tan yana kullanırdım...Büyük bagaj + önde 15 arkada 14 inch jantları yüzünden...
    gerçi ikiside seni üzmez yani hangisini alırsan al memnun kalırsın...

Bu başlık altında X-max dışında bir yanıt bulamazsın; bana sorarsan..X-max Suzuki kullanıcısının madem burgmanın küçük cc'li scooterı gelicek onu neden beklemiyorsun?

Motosikleti
    izmir
    suzuki den vaz geçmek istemedim hatta yeni modeli çıkmış UH200 (12 bin tl civarı) Xmax'in yerini tutacağını hiç mi hiç sanmıyorum bilerek buraya konu açmak istedim çünki % 90 Xmax alıcam, amacım sizin gibi bilgili insanlra danışmak ve doğru kararı vermek.

suzuki den vaz geçmek istemedim hatta yeni modeli çıkmış UH200 (12 bin tl civarı) Xmax'in yerini tutacağını hiç mi hiç sanmıyorum bilerek buraya konu açmak istedim çünki % 90 Xmax alıcam, amacım sizin gibi bilgili insanlra danışmak ve doğru kararı vermek.
    Estafurullah... acizane bilgimiz kadarıyla tavsiye etmeye çalışıyoruz.Pişman olmazsın sanırım sıfır alıcaksın,hazır vergi indirimide hala varken imkanların dahilindeyse de kaçırma...

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Slm , 200 cc lik motor yerine 250 cc lik almak kesinlikle daha mantıklı...Zaten dünya genelinde en çok satan 250 cc motordan bahsediyoruz burda içiniz rahat olsun çok beğeneceksiniz...Boyunuz ne kadar acaba ?

Bu arada bu yazıyı okumuşsunuzdur umarım...

http://www.motosiklet.net/forum/2359754-post1207.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler