Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pridefirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha x max 250
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce yamahanın yetkili bir servisinde 7000 bakımı yaptırdım. Hava filtrem ve varyatör filtremi daha öncesinde kendim alıp değiştirmiştim. Bu bakımda sadece yağ değişimi yapıldı 1300ml yamalube yağ için 44,19kr servis bedeli için ise 64,90kr ücret aldılar. Buraya kadar her şey iyi güzel hoş, benden önce giyiminden de bariz anlaşılan motordan hiç anlamayan bir vatandaşın, 2016 iron max 4000 bakım için hava filtresi varyatör filtresi,motor yağı, şanzuman yağı, balatalar değiştirilerek göz göre göre geçirdiler.

Adamın balataları daha 0'ım diye bağırıyordu resmen ama hiç acımadılar. Sözüm ona, motorunuzu servise teslim ederken lütfen biraz ilgili alakalı olun yoksa donunuza kadar alırlar.

O motorun işi bitince aynı çalışan benim motoru alırken "kaç km bakım abi" diye sordu. 7000 ama sen sadece yağını değiş, ben filtreleri değiştirdim balatalarıda kontrol ettim var değişimine daha dedim. 15dk ya işleri halledip verdiler motorumu..
    Bende geçen c.tesi 7bin bakımı için ankaradaki tek yamaha bayi olan baydara gittim,hava ve varyatör filtrelerini kontrol edip iyi durumda olduğunu temizlediğimi ve 10 bin bakımında değiştirmek istediğimi söyledim onlarda tamam diyip 50 tl işçilik 30 tl 1300 ml yamalube s2 10 40 yağ ve 5 tl keçe bedeliyle toplam 85 tl aldılar
    10 bin bakımını kendim yapmayı düşünüyorum; motor+şanzuman yağını ve tüm filtreleri değiştirip varyatör ve debriyaj kısımlarınıda temizlerim
    Son olarakda tavsiyem senede 1 kere bağaj havuzu ve en alttaki büyük plastiği komple çıkartıp özellikle motor ve arka teker kısımlarını temizlemenizi tavsiye ederim unutmadan hazır açmışkende tüm bağlantı ve vidaları kontrol edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Cumartesi alım işlemini tamamlamak için Maltepedeki Yamaha Tuna'ya gideceğim.
    Plaka ve ruhsat çıktıktan sonra da hafta içi teslim alacağım motoru.

Motoru teslim alırken kontrol etmem gereken neler var? Kitapçık, minik alet çantası falan gibi neler veriliyor, eksik kalmasın diye neleri kontrol edeyim?

pridefirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha x max 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motoru teslim alırken kontrol etmem gereken neler var? Kitapçık, minik alet çantası falan gibi neler veriliyor, eksik kalmasın diye neleri kontrol edeyim?
    Hayırlı olsun kitapçığını garantisini ve 3 anahtarını ayrıca sağını solunu ışıklandırma sistemini konrol edebilirsiniz
    espresso bunu beğendi.
    Yamaha R1 Kawasaki zx-6r yamaha r6 suzuki gsx-r 600 Honda 600 rr ducati monster 900 kawasaki zx-6r suzuki drz400-sm

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sana motoru almadan önce şunları şunları kontrol ettim diye bir kağıt imzalatacaklar. Heh... o kağıdı imzalamadan önce maddeleri motorun başında okuyup birebir motorunla check edebilirsin.

Diğer arkadaşın söylediği gibi 3 anahtar, motor kitapçığı ve servis kitapçığı da verecekler.
    espresso bunu beğendi.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Yamaha XMax' ci arkadaşlar, geçerken uğradım, bir selam vereyim dedim. Malum her scooter kullanıcısı model seçmeden XMax' i de değerlendirmiş ya da değerlendirecektir. Ben Burgman' ı aldım ama ilk XMax sürüşüme kadar iyi mi ettim kötü mü ettim bilemeyeceğim. Kırk gündür Burgman 200 başlığında kendi kendime konuştuğum için aklıma sizlere bir selam vermek geldi Hepinize iyi sürüşler dilerim

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı HayabusaJR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha XMax' ci arkadaşlar, geçerken uğradım, bir selam vereyim dedim. Malum her scooter kullanıcısı model seçmeden XMax' i de değerlendirmiş ya da değerlendirecektir. Ben Burgman' ı aldım ama ilk XMax sürüşüme kadar iyi mi ettim kötü mü ettim bilemeyeceğim. Kırk gündür Burgman 200 başlığında kendi kendime konuştuğum için aklıma sizlere bir selam vermek geldi Hepinize iyi sürüşler dilerim
    Hoşgeldin kardeş otur bir çayımızı iç

Xmax burgmandan daha erken kavrıyor ve bacaklar daha aşağıda konumlanmış vaziyette. Xmax'ten sonra burgman kullanınca tabiri caizse alaturka tuvalete oturmuş gibi oluyor Geri kalan herşey aynı sayılır. İkisi de kaliteli japon skuteri sonuçta

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kardeş otur bir çayımızı iç

Xmax burgmandan daha erken kavrıyor ve bacaklar daha aşağıda konumlanmış vaziyette. Xmax'ten sonra burgman kullanınca tabiri caizse alaturka tuvalete oturmuş gibi oluyor Geri kalan herşey aynı sayılır. İkisi de kaliteli japon skuteri sonuçta
    x max in 2 ci el ve görüntü olarak göze hitap etmesi avantajıda var,,öyle olmasa zaten bu kadar tutmazdı,,nereye baksan x max görüyorsun

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x max in 2 ci el ve görüntü olarak göze hitap etmesi avantajıda var,,öyle olmasa zaten bu kadar tutmazdı,,nereye baksan x max görüyorsun
    Çok teşekkür ederim, bir demli çayın kırk yıl hatrı olur! Tabir harika, benim de boyum kısa olmadığı için seledeyken dizlerim belimden bir miktar yüksekte kalıyor, bir zararını görmedim şimdilik. Birgün Xmax denersem o zaman kıyaslayabilirim. Bu arada forumda aynı gün cevap alabilmek harika bir hismiş, ara sıra meşgul ederim konu başlığınızı. Tekrardan keyifli sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Sizin cevabı Yeruçağı arkadaşın mesajına karşılık gçndermişim. Ara sıra biz de Burgman200 sayfasına çaya bekleriz
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bende 4000 bakımını 3500 de kendim yaptım.

balataları da kontrol etmedim.
    Motor 4500 e geldiğinde baktım arkadan fren yapınca ses geliyor.
    söktüm yeni balata takmak için balatalar tamamen bitmişti.
    Yenisi taktım.

Yani bu trafikte yoğun kullanıma göre vs erken bitebiliyor.
    Ayrıca gelen partide kullanılan balatanın tipi ilede alakalı olabilir.
    Benim motorum 2016 Xmax ABS

herkese selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. benim bi sorum olacak x max 2013 model sahibiyim. v kayışını değiştirdik ama v kayış göstergesini nasıl söndüleleceğini bbulmadık. kullanım klavuzunda yok. bileniniz var mı? herkese kazasız belesız sürüş dilerim

salvador_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 2012
    Alıntı hsnobuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. benim bi sorum olacak x max 2013 model sahibiyim. v kayışını değiştirdik ama v kayış göstergesini nasıl söndüleleceğini bbulmadık. kullanım klavuzunda yok. bileniniz var mı? herkese kazasız belesız sürüş dilerim
    bi ara bende onu çok aradım hatta cevabı forumda olması lazım. kayış değişim ışığını düğmelerle değilde motorun ön kafa grenajının içinde bir klemens var onun içindeki kabloları kısa devre yaptırıyosun. sonra sönüyor. bende daha değiştirmedim kayışı yaza çıkarken değiştirmeyi düşünüyorum km 23000. 2-3 bin km önce kayışa baktığımda tertemizdi. sizin km kaçtı? ayrıca o ışık söndürmeyle ilgili youtube de videolar var. herkese kazasız belasız keyifli sürüşler
    hsnobuz bunu beğendi.

BEN 19 BİNDE DEĞİŞTİRDİM AMA ŞİMDİ 23 BİN OLDU HALA YANIYOR.:(( YOUTUBE DA BAKTIM BULAMADIM LİNK VAR MI HOCAM

Alıntı hsnobuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN 19 BİNDE DEĞİŞTİRDİM AMA ŞİMDİ 23 BİN OLDU HALA YANIYOR.:(( YOUTUBE DA BAKTIM BULAMADIM LİNK VAR MI HOCAM

emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Herkeze merhaba

Yamaha xmax 250 abs kullanicisiyim. İlk motorum degil bugun rodaji bitti bakimi yapildi sizlerle dikkatimi ceken, yasadigim ve uzun sureler arastirdigim tecrubelerimi paylasmak istedim.

Motorum 2016 model rodaj suresi boyunca 3,9/4,1 litre arasi yakti. Uzun mesafeli surusler yaptim. Motorum avrupa yakasinda oturmama ragmen dusunmeden usenmeden anadolu yakasi Tuna Motor a gittim. Alirkende servis acisinda %100 memnun kalacaginiz tek bayii ve servistir. İsteyenler uzun uzun arastirabilir ben arastirdim ve tecrube ettim. Kağan usta ve calisma arkadaslarina ayrica tesekkur ederim. Rodaj boyunca 75/80 km gecmedim mumkun oldugunca ani kalkis ve frenlemelerden kacindim. Musait bi zamanda bi Edirne ye gidicem. Yamalube yaglarla ilgili bir cok soylenti donuyor haberiniz olsun yamalube motul'un yamaha ya ozel urettigi yagidir. Lastik basinclarini kimi zaman artcili kullandigim icin ortalama bisey yaptim 29-34 seklinde. Motordan kullandigim sure icersinde 1.75 boy 75 kiloyum ne seleden ne yukseklikten yani motordan hicbir sorun yasamadim cok sukur. Yumusakligi en altta olani 1 sayarsak 2 de kullaniyorum Amortisoru. Motorumda cok hafif bir saga cekme oluyordu cok zor farkedilebiliyor servise sordum x max letin tamaminda oluyormus cok problem degil farketmesi cok zor zaten. Titreme durumu icin cok arastirdim jcosta varyator demisler fakat yakit giderini arttiriyor ve cok pahali bundanda vazgectim. Sadece seri kalkis icin dr. Pulley baga aldim 8 adet 11,5gr xmax icin kalkis hizinda jcostayla yarisiyor ve yakita extra birsey katmiyor gibi. Cakar ve ve beyaz led taktiticam yakinda servisimle Tuna motorla konustum xmax icinde birakilan bos aksesuar sigortasindan gecirirse tesisati garantiyi etkilemez biz sikinti yasatmiyoruz dediler. Bunun icinde cemo garaj i cok met ettiler en kisa surede gidicem kendisine. Lastikler city grip ben cok memnunum yagmurda denedim tabi abs ninde eykisi vardir herhangi bir sekilde kaymiyor. Simdilik aklimdakiler bunlar daha bir cok sey vardir ama aklima gelenleri yazdim tesekkurler. Basinizi agrittiysam kusura bakmayin sorusu olan arkadaslar olursa bildigim arastirdigim kadariyla yanitlarim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

[IMG][/IMG]

Son olarak resimde ekleyelim ayıp olmasın
    EmreBayri

Motosikleti
    emre kardeşim motorun hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin sana ve hepimize,,

motorunun fotosunda gördüğüm kadarıyla çanta ve demiri takmışsın disk kilidide abus 8077 galiba yani en iyisi ,,bunlar güzel,artı çakar led falan demişsin,bence onlardan önce diz koruma taktır motoruna,hepsinden önemli bu,,

motoru ALLAH korusun yatırdığında hem bacaklarını hem motorun grenajlarını koruyor,bunlara ek olarak rüzgarda bacaklarının rüzgar almasını önlediği gibi motorada dışardan bakınca daha geniş ve tok bir görüntü kazandırıyor

tavsiyem önce diz koruma sonra led ve çakar

birde merak ettim,deponun üstünde ne fotosu var

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre kardeşim motorun hayırlı olsun ALLAH kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin sana ve hepimize,,

motorunun fotosunda gördüğüm kadarıyla çanta ve demiri takmışsın disk kilidide abus 8077 galiba yani en iyisi ,,bunlar güzel,artı çakar led falan demişsin,bence onlardan önce diz koruma taktır motoruna,hepsinden önemli bu,,

motoru ALLAH korusun yatırdığında hem bacaklarını hem motorun grenajlarını koruyor,bunlara ek olarak rüzgarda bacaklarının rüzgar almasını önlediği gibi motorada dışardan bakınca daha geniş ve tok bir görüntü kazandırıyor

tavsiyem önce diz koruma sonra led ve çakar

birde merak ettim,deponun üstünde ne fotosu var
    Malzemelerimi anadolu yakasinda bi yerden aldim orda abi yapistirirmisin falan dediler iyi olur dedim "motorcu abi" sticker simdi yerini degistirdim kayis kapagina yapistirdim. Diz korumalik dusunuyorum bende dedigin gibi fiyattan oyle bi kararsiz kalmistim ama faydasi fazla en kisa zamanda kismetse onuda listeme ekledim eywallah tesekkur ettim bu arada. Amin Allah kimseye kaza bela vermesin
    EmreBayri

Motosikleti
    Alıntı emrebayri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemelerimi anadolu yakasinda bi yerden aldim orda abi yapistirirmisin falan dediler iyi olur dedim "motorcu abi" sticker simdi yerini degistirdim kayis kapagina yapistirdim. Diz korumalik dusunuyorum bende dedigin gibi fiyattan oyle bi kararsiz kalmistim ama faydasi fazla en kisa zamanda kismetse onuda listeme ekledim eywallah tesekkur ettim bu arada. Amin Allah kimseye kaza bela vermesin
    hadi hayırlısı bakalım

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Selamlar,
    grubumuzla yaptığımız kampın ufak bir videosu.
    Xmax in nerelere girebileceğine dair size fikir vermesi açısından )
    uşak ulubey kanyonunda kamp attık giden varsa yolun ne kadar kötü olduğunu bilirler.
    xmax sadece yolda gider diyenlere )
    YERUÇAĞI, espresso ve salvador_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    [IMG][/IMG]

Şimdi xmax daha çekici oldu CemoGaraj'a teşekkürler

Çift led gündüz farı
    Kısa led far
    Uzun led far
    Çakar stop
    Sis farı
    Sinyal stop senkron

https://m.facebook.com/cemogaraj/?locale2=tr_TR
    EmreBayri

Motosikleti
    üstteki fotoyu görünce aklıma geldi arkadaşlar,,led far,sis farları (çakarlı, düz ve kapalı) ve çakar stop var motorumda,şubatta muayenesi var acaba muayenede sorun olurmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler