Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar,

Siz değerli xmax-250 kullanıcılara birkaç birşey sormak istiyorum sizin görüşleriniz benim için çok çok önemli. Cbr 250 mi sattıktan sonra mt-07 almaya hazırlanırken talihsizlik yaşadım ve almaktan vazgeçtim.Hali hazırda yılların motoru Dylan 150'yi kullanmaya devam ettim hatta devem ediyorum.Şuanda scooter rahatlığına alıştığım için xmax-250 çok kafama yattı.

İş arkadaşım xmax-250 2012 model 20 binde beyaz motorunu satmakta. istediği fiyat 9 bin TL. Motor çok temiz yan yatmamış lastikleri yeni değişmiş sadece kayıişın 20 binde değişmesi gerektiğini belirtti.Ayrıca motosiklet 1 gün bende kaldı ve hoşuma gitmedi değil

Size sormak istediğim konu şu :
    2012 model xmax'ı 2 yıl sonra satmak istediğimde problem yaşarmıyım ?
    2012 vs 2016 kasa,abs,elektronik ibreler vs dışında çok fark mı ? Bu farka değer mi ?

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar 2015 xmax250 abs 8000 km kazasız motosikletim satılıktır.extra olarak bacak koruma ve sisi bar var. İlgilenenler özelden mesaj atabilir.

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    merhaba,

koray gfb nickli arkadasa hitaben; xmax Yamaha`nin eski majesty modeli platformunda olusmus bir motor yanlis bilmiyorsam. Ben cogunlukla sehirici trafiginden rahatca siyrilmak icin 2016 ocak ayinda ironmax aldim. cok da memnunum. eski kasada karburatorlu motor oldugunu duymustum. tuketim icin cok daha yuksek degerler beklerken rodaj sonrasi sakin kullanimda 2,7 litre civarina kadar dustum. bu da enjeksiyonun avantaji. aynalar eski kasaya gore biraz daha iyi gosteriyor derler. sele konforu benim motorda gayet iyi uzun yolda cok farkeder amortisor ve aktarma ile ilgili bildigim bir fark yok. aydinlatmada ledlerin farki var. ticari dusunuyorsaniz da eski kasa yerine yeni kasa daha cok musteri bulur zannederim.

saygilarimla

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Bilgi amacıyla almayı düşünen arkadaşlar var ise, paylaşmak istedim.

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkdaşlar, yeni aldığım Nolan N87 kaskımın fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum. Eski kullandığım kaskım AGV K3 Dreamtime ve SV (güneş vizörsüz eski model) olduğu için, aynı segment görmediğim N87 ile kıyaslama yerine; direkt N87'nin beğendiğim ve eksik bulduğum yönlerini paylaşmak istiyorum. Uzun yoldaki düşüncelerimi de ayrıca paylaşırım.

BEĞENDİĞİM ÖZELLİKLERİ:
    - Dış kabuk boyu XS-M arası tüm bedenlerde sabit ve Xmax'in bagajında ve kafada rahat duracak bir boyutta
    - İç süngerlerin konforu ve şehir içinde havalandırması oldukça yeterli, çene altındaki rüzgar önleyici başarılı
    - 90-120km/s arası hızlarda beklediğimden daha az ses alıyor, beni mutlu etti(bu konu tamamen beklentilere göre değerlendirilmeli bence)
    - Eski kaskımda vizörü açmak için yapılan çıkıntı soldaydı, bunda tam ortada olunca biraz alışmak zor oldu ancak vizörün tam ortasına konumlanması açarkan burulma(eğilme/bükülme) yaşanmasını engelliyor
    - Pinlock, ncom bağlantı özellikleri kullanılacaksa verilen para düzeyi için ek özellik
    - Güneş vizör akıcı bir şekilde açılıp kapanıyor
    - Yanak ve tepe pedleri kolaylıkla uğraştımadan sökülüp takılıyor(yanak pedinde gözlük takmayı kolaylaştıran bir şey var diye kitapçıkta okudum ama nasıl çıkarılır takılır kurcalamadım)

BEĞENMEDİĞİM ÖZELLİKLERİ:
    - Güneş vizörü, normal vizör açıkken rüzgardan yalpalıyor(çok hafif bir oynama şeklinde rahatsızlık vermedi)
    - Vizör ilk kademesi çok sert, bir tık açınca daha akıcı ilerliyor
    - Kilitleme mekanizması (micro lock) sanki daha iyi bir sistem yapılabilir gibi geldi(ancak yine de başarılı)
    - Rüzgar kanallarının kapakları bir tık daha kaliteli olabilirmiş, kaskın genel dizaynındaki kaliteli malzemeye uymamış.

Ancak şöyle söyliyim, AGV K5,Shark ve Güneş vizörü olan muadil kaskların 900-1200 TL fiyat aralığının yanında 780-850 TL fiyat aralığı bu kask için çok önemli. Nasıl oluyor bilmiyorum ama bir sitede 780 TL fiyata bulup aldım, diğer büyük bir kaç sitede 840-850 TL fiyat aralığındaydı. Sanırım kur düşükken getirilen parti olduğu için. Bundan sonra muhtemelen zamlı gelecektir. Standart bir skuter kullanıcı olarak beni oldukça memnun etti, MT 25 kullanan arkadaşım da oldukça memnun olduğunu dile getirmişti.

Umarım almayı düşünenlere faydalı bir yazı olur.

http://i676.photobucket.com/albums/v...psghqz4wkl.jpg

http://i676.photobucket.com/albums/v...psnfb92tah.jpg

http://i676.photobucket.com/albums/v...ps1g5kld7g.jpg

http://i676.photobucket.com/albums/v...psnbui5vnx.jpg
    ozzy666 bunu beğendi.

YaTutarsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj - Dominar 400 (2017)
    Arkadaşlar merhaba,
    X-Max imi bmw mavisine boyatmak istiyorum. Motora o maviyi çok yakıştırıyorum. Şuan o renge fabrika çıkış olarak sahip, BMW C600 Sport alamayacağımdan maviye boyatmak istiyorum.

1- O boyayı satın alıp, boyatacağım ama hangi renk kodu olduğunu bilmiyorum. Bilen arkadaşlar söyleyebilir mi?
    2- Ruhsata işlerken sorun yaşar mıyım? sorun yaşamamak için ne yapmam gerekir?

Bilen arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Mesaj kirliliği için kusura bakmayın. Mesajı editleyecek bir mekanizma işlemiyor galiba forumda. Ya da bana tanınmamış bu hak

Foruma yazmadan önce de araştırmıştım ama yazdıktan sonra tesadüfen aşağıda linkini verdiğim siteyi buldum. Rengi tam olarak bulamasam da yakınını buldum bu da olur.
    renk adı: Suzuki YKY Pearl Vigor Blue (renk kodu 4996)

yeni rengin ruhsata işlenmesi esnasında ne yapılmalı. Bir de motor satışında, arabadaki muhabbetler olmaz değil mi? Arabada fabrika boyası değiştirilmesi çok hoş karşılanmaz ama motorda olacağını sanmıyorum, nihayetinde plastik aksam.

yine de görüşlerinizi merak ediyorum. Bana boyama işleminin sonucunda ilerde doğuracağı dezavantajları da söyleyebilirseniz sevinirim. ne bileyim belki boya tutmaz dökülür, çatlar veya bahsettiğim ikinci el satışlarında olumsuz etkisi olur v.b. gibi...

iyi forumlar.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YaTutarsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    Arkadaşlar merhaba,

10 yıl boyunca neredeyse her sene motor değiştirerek (CBF150'den FJR1300'e kadar) en sonunda 2014 model X-Max 250 ABS alarak aranıza katılmış bulunuyorum. 2 günde 400 Km yol yaptım X-Max'imle ve ilk izlenimlerim oldukça olumlu:

2 yaşında 8 bin Km'de olan Michelin City Grip lastikler ısındıktan sonra gayet güzel viraj alıyor ve frenleme konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Fren sistemi bir motorsiklet kadar güzel cevap vermese de (ön fren dozajlaması biraz hissiz), takip mesafesine uygun kullanımda binicisine asla problem yaşatmayacak sağlamlıkta olduğunu hissettim. Geçen sene 2015 model X-City 250 kullanmıştım 3 bin Km kadar, ancak hafızamda kalan X-City'nin viraj kabiliyeti ve frenlemede verdiği güven hissi X-Max'in biraz daha aşağısında kaldığı yönünde.

Sele ve oturuş pozisyonu dışarıdan gözüktüğü kadar rahat değilmiş galiba, 1,80 boyumla 1 saati geçen sürüşlerde kaba ette uyuşmalar ve belde ince bir ağrı söz konusu oldu. Belki de doğru oturuş pozisyonunu henüz keşfetmediğim içindir, diğer kullanıcıların tavsiyelerine açığım.

Sizlere danışmak istediğim konu Orjinal Yamaha sisibar'ının sağlamlığı/güvenilirliğidir. Artçının kanepede oturur gibi tüm sırt/bel ağırlığını sisibar'a vermesi durumunda herhangi bir çıkma, yamulma veya gevşeme durumu oluyor mu?

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı ozzy666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

10 yıl boyunca neredeyse her sene motor değiştirerek (CBF150'den FJR1300'e kadar) en sonunda 2014 model X-Max 250 ABS alarak aranıza katılmış bulunuyorum. 2 günde 400 Km yol yaptım X-Max'imle ve ilk izlenimlerim oldukça olumlu:

2 yaşında 8 bin Km'de olan Michelin City Grip lastikler ısındıktan sonra gayet güzel viraj alıyor ve frenleme konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Fren sistemi bir motorsiklet kadar güzel cevap vermese de (ön fren dozajlaması biraz hissiz), takip mesafesine uygun kullanımda binicisine asla problem yaşatmayacak sağlamlıkta olduğunu hissettim. Geçen sene 2015 model X-City 250 kullanmıştım 3 bin Km kadar, ancak hafızamda kalan X-City'nin viraj kabiliyeti ve frenlemede verdiği güven hissi X-Max'in biraz daha aşağısında kaldığı yönünde.

Sele ve oturuş pozisyonu dışarıdan gözüktüğü kadar rahat değilmiş galiba, 1,80 boyumla 1 saati geçen sürüşlerde kaba ette uyuşmalar ve belde ince bir ağrı söz konusu oldu. Belki de doğru oturuş pozisyonunu henüz keşfetmediğim içindir, diğer kullanıcıların tavsiyelerine açığım.

Sizlere danışmak istediğim konu Orjinal Yamaha sisibar'ının sağlamlığı/güvenilirliğidir. Artçının kanepede oturur gibi tüm sırt/bel ağırlığını sisibar'a vermesi durumunda herhangi bir çıkma, yamulma veya gevşeme durumu oluyor mu?
    Hocam selamlar, sissybarı taktıralı bir ay oldu.arka stıopların üstündeki plastik parça sökülüyor, bagaj havuzu kaldırılarak civata ile dökme demir bir demir üzerine sissy bar montaj ediliyor. Esneme, kırılma vs asla olmaz, gerçekten malzemesi çok sağlam.
    ozzy666 bunu beğendi.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Selamlar,

Egzos Borusu solan var mı ? Daha 1600 kmde soldu direkt. Hatta koyu sarı bir renk aldı büyük bağlantı yeri. Bu normal midir ?

Alıntı sarperfb1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Egzos Borusu solan var mı ? Daha 1600 kmde soldu direkt. Hatta koyu sarı bir renk aldı büyük bağlantı yeri. Bu normal midir ?
    Normal hocam, benim ki de öyle.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal hocam, benim ki de öyle.
    Aynen, yaklaşık 2000 km de renk değiştirdi. Servisteki usta, belirli aralıklarla yanmaz boya ile boyayabilirsin demişti.
    Acaba krom cilası iş yapar mı bizim egzosta?(kullanım kitapçığında önermiş)
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, yaklaşık 2000 km de renk değiştirdi. Servisteki usta, belirli aralıklarla yanmaz boya ile boyayabilirsin demişti.
    Acaba krom cilası iş yapar mı bizim egzosta?(kullanım kitapçığında önermiş)
    Sen söyleyince kitapçığa baktım. Hakikaten öyle diyor. Nasıl bi' krom cilası almamız gerek ki acaba? Ben de merak ettim şimdi. Bilen varsa bizleri aydınlatsın.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen söyleyince kitapçığa baktım. Hakikaten öyle diyor. Nasıl bi' krom cilası almamız gerek ki acaba? Ben de merak ettim şimdi. Bilen varsa bizleri aydınlatsın.
    Acaba eski kasa cmaxlerdrki krom parlak kaplama egzost için yazılmış matbu not mu diye şüphe ettim. Bizüm siyah egzostlara pek bir faydası olmaz gibi geldi
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

dincerozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Xmax 250 Momo
    Merhaba arkadaşlar, CBR ve Satelis 500'den sonra 1 senelik bir trafik kazası molasından sonra 2015 Xmax 250 Momo ile aranıza tekrar döndüm. Motoru ikinci el 2750 km'de aldım 3 gündür kullanıyorum gerçekten çok güzel kullanımlı bir motormuş.

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı dincerozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, CBR ve Satelis 500'den sonra 1 senelik bir trafik kazası molasından sonra 2015 Xmax 250 Momo ile aranıza tekrar döndüm. Motoru ikinci el 2750 km'de aldım 3 gündür kullanıyorum gerçekten çok güzel kullanımlı bir motormuş.
    Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız gezmeler.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    Orjinal Yamaha Sisibar gerçekten çok sağlam imiş. Artçım da ben de inanılmaz rahat ettik, teşekkür ederim tavsiye için.

Motosikletler için satılan kumaş yan çantalar X-Max'lere uyar mı? Hiç X-Max'de kullananan / kullanıldığını gören oldu mu arkadaşlar?

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı ozzy666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal Yamaha Sisibar gerçekten çok sağlam imiş. Artçım da ben de inanılmaz rahat ettik, teşekkür ederim tavsiye için.

Motosikletler için satılan kumaş yan çantalar X-Max'lere uyar mı? Hiç X-Max'de kullananan / kullanıldığını gören oldu mu arkadaşlar?
    Selamlar, son dönemde benim de gözüm kumaş yan çantalarda, hatta Beşiktaş'ta bir xmaxte gördüm ama sahibi olmadığı için bilgi alamadım. Ancak kafamdaki soru işareti taşıma demiri olmadan takılan kumaş/tekstil çantaların boyaları acayip çizdiği yönünde. Kullanan birinden yorum almak faydalı olacaktır.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

mkkara28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 RE
    Arkadaşlar merhaba sizlere bir soru sormak istiyorum bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım,bulunduğum yerde yamaha bayisi olmadığı için deneme fırsatımız yok benim boyum 1.60 ve yamaha xmax 250 almak istiyorum benim boyumda olan arkadaşların varsa bu durumun sorun yaratıp yaratmadığını iletirseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mkkara28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba sizlere bir soru sormak istiyorum bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olacağım,bulunduğum yerde yamaha bayisi olmadığı için deneme fırsatımız yok benim boyum 1.60 ve yamaha xmax 250 almak istiyorum benim boyumda olan arkadaşların varsa bu durumun sorun yaratıp yaratmadığını iletirseniz çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler
    186 boyum, selenin sonuna dayanıp oturuyorum. Ayaklarım yere amca uzanıyor. Selenin ucuna oturduğumda sıkıntı olmuyor ama boydan dolayı rahatsız oluyorum.

160cm boyla bu motoru zor kullanırsanız, ayakların yere sağlam basması gerekiyor zira 200kg'lık motora hakim olmak zor olur.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    ARKADAŞLAR HERKESE İYİ AKŞAMLAR. DAHA ÖNCE DE YAZDIĞIM GİBİ 2015 MODEL XMAX İM 1000 BAKIMA KADAR HİÇ TİTREME YAPMIYODU . 1000 MKM BAKIMDAN SONRA UZUN YOL YAPTIM VE DÖNÜŞTE MOTOR MU TİTİRİYO ÇANTA MI ANLAYAMADIM AMA ÇOM RAHATSIZ EDİCİ Bİ SES VARDI. BU ARADA ÇANTA VE DEMİR ORİJİNAL. GEÇTİĞİMİZ PAZARTESİ Bİ ARKADASIMLA 2 MOTOR EDİRNEYE GİTTİK GELDİK VE MOTOR ŞU AN 4060 KM DE. 4000 BAKIM İÇİN ANADOLU YAMAHA YI ARADIM AMA AÇMADILAR VE BENDE CUMARTESİ İÇİN MALTEPE TUNA DAN RANDEVU ALDIM. SORUM ŞU:
    TOP CASE DEN GELEN TİTREME SESİ ARTIK TAKIRTI OLDU.İNANILMAZ RAHATSIZ EDİYO.SANKİ BİRİ DAVUL TOKMAĞIYLA ÇANTAYA VURUYO.ZATEN TİTİZ Bİ ADAMIM . SERVİSE SORUCAM AMA BU NEDEN OLABİLİR.ELLE YOKLADIM Bİ GEVŞEKLİK SALLANMA VS HİÇ BİŞİ YOK.ÇANTA DA DEMİR DE SIKI SIKIYA SABİT AMA GAZ VERDİĞİM ANDA ÖZELLİKLE İLK KALKIŞTA TAKIR TUKUR TİTRİYO.ÇOK SEVDİĞİM MOTORDAN SOĞUMAYA BAŞLADIM.LÜTFEN Bİ YARDIM EDİN...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler