Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kırıkkrank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    arkadaşlar, 162. sayfada ampul aradığımı belirtmiştir. Vakit bulup 19 mayısta işleri hallettim.

Far ampulü olarak Philips xtremevision h7 aldım. Ayrıca ön çatallar içinde sis farı+çakar taktırdım. Ayrıca, bizim motorlarda kısa farlar sürekli yandığı ve bu durum kısa farların hemen patlamasına sebep olduğu için kapaklı göze bir düğme taktırdım. Kısa farlar sürekli yanmıyor artık, istediğimde açıyorum. Şimdi içinizde, ama görünmemiz lazım, gündüz farların açık olması lazım diyenler olacak, bunun bende farkındayım. Bu sebeple de çakarları açık bırakıyorum gündüz. Bunun için de ayrı bir düğme taktılar. Hem ampulleri daha uzun ömürlü, hemde kısa farlardan daha dikkat çekici oluyor, hemde ampul patlamayacak, zaten 480 saat ömrü varmış philips xtremevision' un ..

Aydınlatma performansını henüz kontrol edemedim. Philips 60- TL , sis farları 120 TL, montaj yetkili serviste 50 TL.. Baya uğraştıran bir iş, kendi kendime yapmamın imkanı yoktu. Aydınlatma performansı ile ilgili de vaktim olursa tekrar bilgi veririm,

Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Benim motorun kullanıcı sayfası(x evo 250) kullanılmadığı için buraya sormak istiyorum: yana devrilmelerde koruması için kullanılan topuz dan kullanan varmı xmax ta? Varsa neresine ve nasıl monte ediyorsunuz bir de hangi markayı kullanıyorsunuz, bilgilendirebilirmisiniz?

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Alıntı kırıkkrank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, 162. sayfada ampul aradığımı belirtmiştir. Vakit bulup 19 mayısta işleri hallettim.

Far ampulü olarak Philips xtremevision h7 aldım. Ayrıca ön çatallar içinde sis farı+çakar taktırdım. Ayrıca, bizim motorlarda kısa farlar sürekli yandığı ve bu durum kısa farların hemen patlamasına sebep olduğu için kapaklı göze bir düğme taktırdım. Kısa farlar sürekli yanmıyor artık, istediğimde açıyorum. Şimdi içinizde, ama görünmemiz lazım, gündüz farların açık olması lazım diyenler olacak, bunun bende farkındayım. Bu sebeple de çakarları açık bırakıyorum gündüz. Bunun için de ayrı bir düğme taktılar. Hem ampulleri daha uzun ömürlü, hemde kısa farlardan daha dikkat çekici oluyor, hemde ampul patlamayacak, zaten 480 saat ömrü varmış philips xtremevision' un ..

Aydınlatma performansını henüz kontrol edemedim. Philips 60- TL , sis farları 120 TL, montaj yetkili serviste 50 TL.. Baya uğraştıran bir iş, kendi kendime yapmamın imkanı yoktu. Aydınlatma performansı ile ilgili de vaktim olursa tekrar bilgi veririm,

Saygılar..
    Hayırlı olsun öncelikle , yaptığınız ilaveleri resim çekip paylaşma imkanınız olursa süper olur... Seviniriz..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arkadaşlar selam..

benim motorun ampulu patladı mecbur değişmesi gerekiyodu
    bende servise gitmek yerine motobaba nın far değişim videosunu izledim ve değiştirdim

öğlen 1 gibi garaja indim akşam 6 da işim bitti

çok uğraştırıyor çok

Bugün itibari ile yıkayıp resmi yükleyem yağmurdan dolayı yıkamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Resim yükleme yerini bulamadım 290 km oldu ful depoyla rodaja devsm

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 cc
    Hangi Serviste yapıldı bu işlemler

Selam bugün hava açık fırsatı buldum biraz. Motorumabinme fırsatım oldu ama gene yağışlar gelcek gene bekleyeceğiz iron max ım her geçen gün daha fazla bağlanıyorum.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı Barış38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam bugün hava açık fırsatı buldum biraz. Motorumabinme fırsatım oldu ama gene yağışlar gelcek gene bekleyeceğiz iron max ım her geçen gün daha fazla bağlanıyorum.
    İlk başlarda yok yağmur yok çamur kıyamıyordum, ama neredeyse kar hariç sürekli kullandım. Bence ıslandıktan sonra biryere yetişme derdiniz yoksa yavaş yavaş yağmurda sürüş yapmanızı tavsiye ederim. Havalar açtıktan sonra da motorunuzu yıkamanın keyfi başka hiç birşeyde yok
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Bugün 10.000 bakımına gittim. Motor yağı, şanzıman yağı ve debriyaj filtresi değişti. Hava filtresinin değiştirilmesine gerek duyulmadı. Servis ücreti de işçilik dahil 190 TL tuttu.
    eminemre bunu beğendi.

MODALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 - HONDA NC750 X DCT
    Alıntı press34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.MODALI
    Sağol kardeşim tekeriniz düz bassın.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Xmax fiyatlarına zam gelmiş 0 fiyatı 15.850 olan Xmax abs 16.100, 16.950 olan Iron Max abs ise 17.250 olmuş...

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Hayırlısı Olsun , ekonomi zor günler geçiriyor...

Dün kabine açıklanmadan evvel dolar kuru 3 tl'yi kırdı , geleceğe dair 3 ve üzeri olursa hayatımız gerçek anlamda zorlaşacak...

Fason üretim yapan bir ülke konumunda olduğumuzdan hayatımızda edinme ihtiyacı duyduğumuz herşey zamlanacak , sonumuz hayr olsun ne diyelim...

İçimi döktüm biraz

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Elektronik cihaz ve taşıt almak iyiden iyice zorlaşıyor. 1liralık malı 3 liraya alıyoruz neredeyse.

İronmaxi iyi ki şubat ayında 15 750 tl ye almışım diyorum.

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Arkadaşlar tarz değişikliğinden dolayı 2013 model sorunsuz temiz aksesuarlı xmax 250 motorumu satıyorum. 0545 544 41 35 / İzmir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4215109/detay/

Kazasız sürüşler dilerim herkese..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Selamlar. Ben de ilk motorumu Xmax 250 ABS olarak tercih ettim. İşlemlerin tamamlanmasını bekliyorum.
    Bu vesileyle de aranıza dahil olmuş olayım

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı HasanK7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba sohbet bolumunde sordum ama burda daha cok bilen arkadas vardır bu ruzgar bacak koruma aksesuarı nasıl takılıyor bilen varmı
    Bu aksesuarlar kendınden yapıskanlı gelıyor fakat servıs sanırım sagla olsun dıye kranaj delıp sabıtlıyor,eger kendın yapmak ıstıyorsan zor olabılıır bu arada ben kullanıyorum cok memnun kaldıgımı belırtmekte ısterım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı slitherr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Ben de ilk motorumu Xmax 250 ABS olarak tercih ettim. İşlemlerin tamamlanmasını bekliyorum.
    Bu vesileyle de aranıza dahil olmuş olayım
    Hoşgeldınız kazasız belasız surusler dılerım hayırlısı olsun tekrar

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar merhaba,

Bugun itibariyle motosikletim 970km'ye geldi. Pazartesi servise goturup 1000km bakimini yaptirmak istiyorum. Istanbul anadolu yakasinda hangi servisi onerirsiniz? Hangisi daha az kazik atar, sonucta sadece yag degisimi yapilacak.
    Tecrubeli olanlardan, dikkat etmem gereken baska seyler var mi?

Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,

Bugun itibariyle motosikletim 970km'ye geldi. Pazartesi servise goturup 1000km bakimini yaptirmak istiyorum. Istanbul anadolu yakasinda hangi servisi onerirsiniz? Hangisi daha az kazik atar, sonucta sadece yag degisimi yapilacak.
    Tecrubeli olanlardan, dikkat etmem gereken baska seyler var mi?
    1000km bakımında şanzuman ve motor yağı değişiyor, filtreleri kontol ediyorlar lastiv ve frenlere bir göz atıyorlar. Ücreti bildiğim kadarıyla sabit ve tüm bayilerde aynı. 130 tl diye hatırlıyorum.

Anadolu yakasında Tuna motor ilgili bir bayidir, şahsen gitmedim ama giden arkadaşlar memnundu diye hatırlıyorum.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km bakımında şanzuman ve motor yağı değişiyor, filtreleri kontol ediyorlar lastiv ve frenlere bir göz atıyorlar. Ücreti bildiğim kadarıyla sabit ve tüm bayilerde aynı. 130 tl diye hatırlıyorum.

Anadolu yakasında Tuna motor ilgili bir bayidir, şahsen gitmedim ama giden arkadaşlar memnundu diye hatırlıyorum.
    130 dediğin 4R performans yağına göre biçilen fiyat olabilir. Yağ durumuna göre 100 TL'ye çıkabilir servisten. Çünkü yağı seçmek opsiyonel. Servise kayıt esnasında ben şu yağı istiyorum dersen onu koyuyorlar. Biz ne istersek o yani. (biz ne istersek derken farklı bir marka yağ anlamında değil, onların listesindeki 3 yağdan biri) Bu bizim Bursa bayisinin yapılan işlem ve ücretlerinin listesi. Yağ opsiyonel olduğundan en ucuz 10/40 sem ile 100 TL tutuyor. 10/40 full istersen 115, 4R performans yağı istersen de toplam da 135 TL

Bu arada ben de yeni öğrendim. Bilmeyenler adına da bilgi niteliği olsun diye açıklama yapayım. Son iki bakımdır 4R yağı koyduruyorum. Bu yağ yamalube olarak geçiyor ama üreten motul'muş.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Güncel yakıt durumu nedir xmax in şehir içi ve şehirler arasi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler