Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar facebookta bir sayfadan xmax ön arka lastik kazandım ama alamıyorum şuanda motorum yok. Bursadan xmax lastiğe ihtiyacı olan arkadaşlar 0544 834 49 48 nolu numaradan bana ulaşsın. Telefondan ulaşamazsanız https://www.facebook.com/BMDuygulu burdan ekleyin. İyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar, 2015 model 1000 km olmamış hafif kazalı (devrilme), sağ grenajları çizildi ve onarılabilecek parçalar onarıldı onarılamayanlar orijinali ile değiştirildi, xmax 250 abs ne kadara gider ?

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Merhabalar. Ben de bir xmax sahibi olarak foruma katıldım.
    2015 xmax 250, 3bin km de, kazasız, çiziksiz 12.500 tl ye aldım. 110 tl noter masrafı ve 107 tl trafik sigortası tuttu. Muğladayım.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Maşallah iyi almışsın. Ben 1200 km de sissy barlı, alüminyum ayaklık koyma zımbırtılı kazasız motoru 13.350 ye aldım. 325 tl sigortası tuttu. içime evlat acısı gibi oturdu. yaş 29 istanbuldayım =(

kaptan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vn800 clasic , wr250
    bu ara bayilerde sıfır yok ıkıncı eller pahalı fıyat cekıyorlar,yakında gelıyormuş parti ,o zaman fıyatlar düşer

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Yılbaşından sonra 2016 modeller eğer bugünün fiyatından gelirse, 2015 model ikinci eller en az 1000 tl düşer. Acelesi olmayan mart-nisan ı beklesin bence.
    kaptan1 bunu beğendi.

Merhabalar ben de yaklaşık 1.5 ay önce İstanbul'da bulamayıp Kocaeli'den Momo Design 250 aldım.

Şuana kadar genel olarak çok memnunum ancak amortisörler sıkıntılı. Tümsekleri omurgamın içinde hissediyorum resmen geçerken.

KOPRULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS 2013
    Alıntı xmax251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben de yaklaşık 1.5 ay önce İstanbul'da bulamayıp Kocaeli'den Momo Design 250 aldım.

Şuana kadar genel olarak çok memnunum ancak amortisörler sıkıntılı. Tümsekleri omurgamın içinde hissediyorum resmen geçerken.
    Amortisör ayarını yumuşağa alıp denediniz mi?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 momo 2015
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Geçen ay 0 km aldığım x max 250 momo design hakkında 3500 km sonrası tecrübelerimi paylaşmak istediğim için üye oldum umarım almak isteyen arkadaşlara rehber olur.
    Bundan önceki motorum yamaha mt 07 idi memnundum aslında ama tabi kız arkadaşınızla biryere gitmeniz gerektiğinde hem bagaj hem konfor bakımından çok yetersizdi. Bu durum sonucunda x max 250 momo design 39 lt topcase,sırt dayama,standart cam (momo olmayan),çanta tutucu demir,usb şarj ile birlikte 15 500 e mal oldu. Forumlarda çok okudum, araştırdım sym joymax, kymco downtown 300 vs .... bildiğiniz şeyler. downtownu kullandım ama joymaxı kullanmaım fakat çok detaylı inceledim. Bunun sonucunda diyebilirm ki joymax ın bagaj hacmi bence hiç bir maxi scooter de yok en azından benim incelediklerimde..(suzuki yi bilmiyorum)Bu arada Downtown 300 ün bagajına 2 tam kask sığmıyor bilginize..
    Rodaj dönemini Demre-Kumluca arasında işim gereği akşam 10:00 dan sonra Kitapta ne yazıyorsa o şekilde yaptım. Bilmeyenler için yolda kısa ve çok dik olmayan rampalar haricinde neredeyse düz diyebilirim trafik o saatte yok zaten.İlk yağ değişimi 975 km 2. yağ değişimi 1600 km 3. yağ değişimi de 3000 km de servisin gerek yok demesine rağmen değiştirdim bu arada her seferinde şanzıman yağı da değişti. Bunu yapmammın ilk sebebi Forumlarda belirtilen farklı son hızlar ikinci sebebi ise uzun ömürlü bir motor ve tabiki ikinci el..Öncelikle tek kişi düz yolda dolu depo son hızı 138 km.2 kişi top case ile beraber bagajda mont vs. son hız 127 düzde gene rüzgar yok. Arkadaşlar bu rakamlar gerçek rakamlar.Yokuş aşağı gene rüzgarsız havada tek kişi topcase yok 157 km son hız bu sürat 3000 bakımından sonra (hava filtresi de değişti) Kaş demre istikametindeki büyük inişte yapılmıştır. Tekrar söylüyorum bunlar gerçek rakamlar.Kalkışta da herhangi bir ölçüm yapmadım ama hiç söylenildiği gibi gitmeyen, kalkışta atmosferik 1.6 benzinli bir arcaı geçemeyen bir motor değil kesinlikle mt 07 den sonra bile performansından çok memnunum.Tabiki rampada 2 kişi sollamalarda sorun olabiliyor asla mt 07 ile kıyaslanamaz.. Gelelim eksi yönlerine eski scooterim 2014 sym joyride 200i de ayaklarımı öne doğru uzatabiliyordum ama bunda o mesafe çok kısa, gariptir mt 07 de bel ağrısı hiç çekmedim ama bunda yarım saat süren yolculuktan sonra belim çok ağrıdı ama bir tane bel koruma ile bu sorunu çözdüm. Uzun farı açınca kısa far sönüyordu onu da 35 tl ye seviste hallettim. Gece virajlarda uzunlarda bile olsa viraj içini göremiyordum onu da çin den sipariş verdiğim yarın elime geçeceğini umduğum led sis farları ile çözerim inşallah (ayrıntıları paylaşacağım)Evet amasörler sert ama kesinlikle çok rahatsız edici değil. Kız arkadaşım bile çok memnun bu durumdan hiç bir şikayeti yok. ilk zamanlar alışması için en yumuşağa almıştım ama hızlı virajlarda biraz kafa salladığı için bir tık serte aldım haberi bile olmadı ama virajlar çok daha güvenli hale geldi ilerleyen günlerde bir tık daha sertleştireceğim. Gelelim rüzgar konusuna standart x max ların üzerinde gelen camla değiştirmeme rağmen rüzgar alıyor epey.. hatta alırken tour camı da vardı ama çok çirkin gerçekten o yüzden almadım motor biniyoruz sonuçta o kadar rüzgar olacak..Virajlarda orta ayak çok kötü sürtüyordu onu da serviste söktürdüm artık virajlar çok daha güvenli ve inanın arkadaşlar mt 07 den daha rahat ve güvenli giriyorum virajlara. Yakıt durumu da şu şekilde sürekli 2 kişi bir depo ile 300 km kesin; ne kadar basarsanız basın. Bu arada ışık yandıktan sonra 75 km yol gittim tabi riske atmadım artık girdim shell e km ye baktığımda 315 km yi gösteriyordu unutmayın 2 kişi toplam ağırlığımız 144 kg şehir içi değil ama inişli çıkışlı elmalı-gömbe yolunda yapılmıştır.
    Belkide hepinizin bildiği şeyler, belkide forumda zaten var bilmiyorum bir kusurum olduysa affola umarım faydalı olur almak isteyen arkadaşlara vakit buldukça sorularınızı cevaplandırabilirim.
    Herkese kazasız sürüşler diliyorum.
    nazar48, ceyceypad, kaptan1 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Agility 125 - PCX 150 - Africa Twin CRF 1000
    Merhaba arkadaşlar,

2014 yamaha x-max 400 üme,uzun cam takmayı planlıyorum.

Yamaha orijinal uzun tur camını mı tavsiye edersiniz?Bu camın görsel olarak motorun görünümünü bozduğunu okudum forumlarda,taktırıpta memnun olanlarda var.Ayrıca bu camın yükselik bilgisini bulamadım kullananlar veya bilenler var mı?

Diğer seçenek ise Givi nin yüksek camı
    http://www.feyizoglu.com/X-MAX-125-2...k_48551.html#0

Ne tavsiye edersiniz?Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Ben orijinal yerine kappa tercih ettim. Kappa ile givi aynı ürün. Yaklaşık 30 cm yükseldi, yanlardan da 10 ar cm kadar genişledi. Ben 1,82 boyundayım. Dik oturunca kaskımın tepe noktasına kadar kapatıyor.
    tolga_107 bunu beğendi.

Merhaba, yakin zamanda 15 bin km kullandigim cbx 250 twisteri satip abs xmax 250 almayi planliyorum.
    Vitesli begenmeme ragmen bagaj ve trafik pratikligi sebebiyle cok istemesem de maxi scootera gecis yapicam sanirim.
    Sizce fuari beklemeli mi yoksa havalar soguyup fiyatlar ufaktan indiginde bir tane almali mi?
    Tesekkurler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı nazar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orijinal yerine kappa tercih ettim. Kappa ile givi aynı ürün. Yaklaşık 30 cm yükseldi, yanlardan da 10 ar cm kadar genişledi. Ben 1,82 boyundayım. Dik oturunca kaskımın tepe noktasına kadar kapatıyor.
    Yağmurda görüş düştü mü?

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    yağmurlu havada cam camur gibi olacak camdan görüş bitecek geceleyin

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Kappa (givi ile aynı) cam ile orijinal cam üst üste:

Cam şeffaf olduğu için birazz fotoşop desteğiyle sınır belirtme çalışması

Bu da motorun üzerinde karşılaştırma:

Tek elle camı tutup, diğer elle fotoğraf çekmeye çalıştım, biraz yamuk çıkmış
    tolga_107 ve mehmetenis bunu beğendiler.

kaptan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki vn800 clasic , wr250
    x max 250 abs bayılere ne zaman gelıcek yenı partı bılen var mı?

Arkadaşlar, yaptığım kaza sonrası yeni motorumda 1000-1500 liralık bir hasar oluştu. Ben tamir ettirip satarsam mı daha kolay ve zararı minimize ederek satarım ? Yoksa tamir ettirmeden mi satmalıyım ? 750 km'de henüz.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Slm arkadaslar brn motorda performas hava filtresi satiliyor ama orjinalle bu satilan arasinda bi fark goremedim 250 tl vermeye degermi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Yep yeni motor yaptir kullan dicem ama hevesin kacmistir sanirim bu yuzden yaptirip satabilirsin

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    merhaba beyler forumu takip ediyorum bayadır .
    ismim okan 2014 beyaz xmax var kız arkadaşımın ama ben ilgileniyorum.motor 10414 km de ve 10bin km bakımını ersoy motorda yaptırdım .350 tl aldı bende değişenler şu şekilde
    1.3 lt yağ
    hava ve varyatör filtresi
    diferansiyel yağı ve bagalar.
    sizce de çok değilmi ? başka 10bin km yapan arkadaş varsa o neleri değiştirdi yedek parça olarak sorabilirmiyim ?
    Bir de bu motorun bujisine nereden ulaşabilirim en kolay bujiyi değiştirmek istiyorum.
    servis kitapçığında 20bin km demiş ama ben pirpirikli adamım.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler forumu takip ediyorum bayadır .
    ismim okan 2014 beyaz xmax var kız arkadaşımın ama ben ilgileniyorum.motor 10414 km de ve 10bin km bakımını ersoy motorda yaptırdım .350 tl aldı bende değişenler şu şekilde
    1.3 lt yağ
    hava ve varyatör filtresi
    diferansiyel yağı ve bagalar.
    sizce de çok değilmi ? başka 10bin km yapan arkadaş varsa o neleri değiştirdi yedek parça olarak sorabilirmiyim ?
    Bir de bu motorun bujisine nereden ulaşabilirim en kolay bujiyi değiştirmek istiyorum.
    servis kitapçığında 20bin km demiş ama ben pirpirikli adamım.
    1,3lt yağ = 70 tl (2 lt açar ama yağın kalanını vermesi gerekir.)
    hava + varyatör filtresi = 110 tl
    difransiyel yağı = 15 tl (zaten 250 ml koyuyor açık kutudan çok bile yazdım)
    bagalar = 7x8: 56 tl ( 10bin de biraz erken değişim için)

buji içinse seleyi sökmen gerekiyor sanırım. en azından benim x city de öyle.
    velbet bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler