Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Balıkesir le konuştum... Ellerinde kalmamış 1 haftaya gelir dediler...

Gelince arayacaklar...

XMAX 250 13,350 TL + 400 Plaka & Sigorta masrafı

Kredi kartına 9 taksit yapıyorlar ama vade farkları devreye giriyor...

Gelince arayacaklar... Mat Gri alacağım nasip olursa....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    19 onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Merhaba arkadaşlar,
    5.000 km lik mondial tecrübesinden sonra yeni kasa çıkar çıkmaz 2014 temmuzda xmax 250 sahibi oldum, iyiki almışım, çok memnunum.Almayı düşünen arkadaşlara fikir olması açısından ; motorun ivmelenmesi, dengesi, yakıt tüketimi, bagajı ve şıklığı tartışılmaz ancak herkesin yazdığı tek eksisi, selesi çok sert bu gerçek.Fakat kişiye göre değişir.Alacak arkadaşlar eğer ki motoru yağışlı havalarda da kullanacaklarsa abs li alması tavsiyemdir.
    Sormak istediğim birşey var, boyum 1.90 haliyle rüzgarı çok alıyorum, uzun tur camı kullanan var mı, avantajı olur mu ve alışması kolay olur mu ?

befree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    önceki: xmax 400 abs şimdi:ybr 125 esd
    Xmaxiniz hayirli olsun. butceniz varsa tur camini taktirin ruzgar sorununu tamamen cozuyor. motor sesini duyarsiniz ancak yagmurlu havalarda cam islandigindan gorus epey azaliyor. Bana gore En iyi secenek baharda takip sonbaharda tekrar eski cama donmek.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Herkese tekrar merhaba.Sıfır almış olduğum xmax momo motorum halen bayide durmakta parasını ödedim ancak havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum.Bu sırada bir kaç aksesuar taktırdım.Merak edenler olursa yardımcı olurum.
    Xmax bacak koruma
    Yamaha 50lt topcase set
    usb connector
    Ayrıca yamaha servisindeki arkadaş topcase üzerindeki reflektörün içine stop lambası uygulaması yapacak.

1400 lira gibi bir maliyet tuttu.

Bugün xenon far araştırdım biraz ancak servisteki arkadaşlara sorduğumda motoru garanti dışı bıraktığını ve beyine zarar verdiğini söylediler.Bundan dolayı vazgeçtim.

Ancak hem görüntü hem daha iyi aydınlatma için philips h7 beyaz ampullere baktım.Bu tarz ampullerden kullanan varmı?Kimisi az aydınlatıyo falan demiş.Varsa kullanan yardımcı olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Bu arada aksesuarlı olarak bir kaç resim ekliyim Konu canlansın biraz

tnsuzun ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    bu konu pasif baya ya herkes geziyor heralde

Scooterlardan ne kadar hazetmesem de bu alet baska ya cok nefis gorunuyor gozume.gule gule kullanin kazasiz belasiz

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    şeytan dürtüyor bu aralar r25 te aradığımı bulamadım özellikle o fiyata o malzeme kalitesine 250 sl küçük diyorlar şeytan diyor ki ibraz kendini zorla al bi xmax 400 rahatla bayinin elinde de r25 baktığımda 2014 model sıfır vardı 17900 diyordu pazarlıkla belki 17500 e bırakır napacağımı bilemiyorum eski bir skuter kullanıcısı olarak offf offfff

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    herkese selamlar.
    her ne kadar havalar pek iyi değilse de aylardır yatan x-maxi gecrn hafta aylardan sonra çıkardım. acaba takviye gerekir mi diye endiselenmistim ama ilk msrsta calıstı ekimden beri yatan makine.
    bu sezonun ilk modu olarak ebayden sinyalli ayna siparisi verdim bakalım insallah guzel olur.
    yapan var mı bilmiyorum ama rizoma elcik ve gidon topuzu da düşünüyorum.
    aslında en gerekli mod parçası akrapovic ama 2000 tl de fazla geliyor bakalım napıcaz.
    herkese iyi keyifli sezonlar kazasız şükürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

bu arada arkadaslar malum amortisorler xmaxte cok sert arka amortisor ayarıyls oynayıp yumusatan oldu mu? viraj kabiliyetini cok dusurmeden biraz daha konforlu hale getirme sansımız var mıdor?
    mehmetenis bunu beğendi.

Selamlar arkadaşlar.
    Xmax 400 sahibiyim. Bugün orjinal sissy bar taktırayım dedim. 500 lira sissy bar işçilik olarakta 50 lira toplamda 550 lira istediler. İşçilik ücreti normalmi değilmi bilemedim. Motorsiklette yeniyim ilk motorum. Deneyimli arkadaşlardan her konuda her türlü bilgiye tavsiyeye açığım tekrardan selamlar

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı otko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar.
    Xmax 400 sahibiyim. Bugün orjinal sissy bar taktırayım dedim. 500 lira sissy bar işçilik olarakta 50 lira toplamda 550 lira istediler. İşçilik ücreti normalmi değilmi bilemedim. Motorsiklette yeniyim ilk motorum. Deneyimli arkadaşlardan her konuda her türlü bilgiye tavsiyeye açığım tekrardan selamlar
    parça zaten 530 tl galiba liste fiyatı ordan biraz indirim yapıp işçiliğe yansıtmışlar sanki. ben plakalık montajı için 100 tl vermiştim servise ama arka taraf baya bi sökülmüştü. sisibar için çok fazla sökme takma işi var mı bilemedim açıkçası.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    Xmax 250 ve momo desingde gösterge tablosu ne renk?
    kimisi kırmızı kimisi beyaz

polat04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400 2014
    Merhaba kazasız belasız hayırlı kullanmanızı dilerim.Motoru yamaha Maltepe tunadan aldınız galiba tunanın servis bölümüne çok benziyorda.Bende Ümraniye ışıklarda 7 martta bir kamyonetin çarpmasıyla ilgili bir trafik kazası atlattım.Motorum xcity 250 idi fakat herhalde parça pahalılığından dolayı ortada pek bir şey görünmesede sigorta motorumu pert etti.Dün tuna yamahadan showroom da duran beyaz 2014 sıfır xmax400 ü aldım racing motorlardan sonra xcity biraz zayıf gelmişti bana 400cc yeter herhalde.Allah hepimize güle güle kullanmayı nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

xmax 400 sisy bar Maltepe yamaha tunada 500 TL işçilik dahil ben taktırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

bence xmax 400 r25 de neymiş onun yanında
    mehmetenis bunu beğendi.

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım hayırlı olsun lütfen gezi resimlerinizi de burada paylaşalım sizlerden bir ricaam var

aylardan sonra belki yıllardan sonra ilk mesajım olacak x max 250 benimde favorim kısmet bakalım kasa aynı neresi kalıplı yani x max 250 ile xmax 400 lük arasında ki fark anlamadım ayrıca yahamaya mesaj atalım ve bagaj içinde bi led lamba ve aynalara sinyal lambası vede kaporta renginde boyalı getirsin şu motoru bu çok önemli ufacık motorlarda bile bunların çoğu mevcut...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    @polat04

merhaba evet yamaha tunadan aldım zaten burada çalışıyorum,motorum hala burada yatmakta nisan geldiğinde inş çıkarıp bineceğim.Herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    yamaha xmax400 momo design
    Arkadaşlar slmlar, bugün xmax400 ümün arka sol süspansiyonu patladı ve yağ kaçırıyor.sizce garantiden değişme olasılığı varmıdır.motor daha 3binde.

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gezi resimlerinizi bekliyoruz ve sorularıma cevap gelmemiş bi arkadaş ledli aynalar sipariş ettim demişti aceba resmini atabilirmi kaça mal oldu ?formu canlandırın biraz birde keşke ortası düz olan bi motor yapsa gene suzuki an 125 gibi ve bu yeni kasalarda aceba ne zman değişir kaç yılda bi r değişiyor bilgisi olan ?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı tnsuzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gezi resimlerinizi bekliyoruz ve sorularıma cevap gelmemiş bi arkadaş ledli aynalar sipariş ettim demişti aceba resmini atabilirmi kaça mal oldu ?formu canlandırın biraz birde keşke ortası düz olan bi motor yapsa gene suzuki an 125 gibi ve bu yeni kasalarda aceba ne zman değişir kaç yılda bi r değişiyor bilgisi olan ?
    ledli aynaları ben sipariş etmiştim, aynalar geldi ve geçen gün montajını yaptırdım. çok şık ve kullanışlı oldu. ilk fırsatta foto ekleyeceğim.
    Motoru aldığım günden beri ciddi eklemeler yaptım:
    Spor cam - orj. yamaha
    Spor Plaka taşıyıcı - orj. yamaha
    yan korumalar - orj. yamaha
    aliminyum ayak dayama pedleri - orj. yamaha
    pleksiglass plakalık ve app plaka
    philipps beyaz ampul
    özel led sele altı ve ön cam aydınlatma
    rizoma elcik ve topuzlar
    led sinyalli ayna
    Telefon- navigasyon tutucu

şimdi sırada egzos projem var.
    gönül akrep istiyor ama sıfırı 2.000 tl ve bana göre çok.
    1400 tl civarı ikinci eller var (carbon) ama o da az değil ve komple karbon olmaması canımı sıkıyor, sadece kapağı carbon gövde siyah boyalı
    onun yerine komple karbon tiger alacağım büyük ihtimalle
    bakalım artık. siz ne düşünürsünüz.

başlık gerçekten çok durgun biraz hareket getirelim.
    motorun güzel fotolarını çekeyim paylaşacağım ilk fırsatta.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.
    her ne kadar havalar pek iyi değilse de aylardır yatan x-maxi gecrn hafta aylardan sonra çıkardım. acaba takviye gerekir mi diye endiselenmistim ama ilk msrsta calıstı ekimden beri yatan makine.
    bu sezonun ilk modu olarak ebayden sinyalli ayna siparisi verdim bakalım insallah guzel olur.
    yapan var mı bilmiyorum ama rizoma elcik ve gidon topuzu da düşünüyorum.
    aslında en gerekli mod parçası akrapovic ama 2000 tl de fazla geliyor bakalım napıcaz.
    herkese iyi keyifli sezonlar kazasız şükürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

bu arada arkadaslar malum amortisorler xmaxte cok sert arka amortisor ayarıyls oynayıp yumusatan oldu mu? viraj kabiliyetini cok dusurmeden biraz daha konforlu hale getirme sansımız var mıdor?
    ben artçı olduğunda en serte alıyorum yoksa zıplıyor. normalde de orta kademede (yanılmıyorsam 5 kademe var 3.'de) kullanıyorum, zıplama hoplama yok ancak yine de sert. hafif kambur ve rahat şekilde durmaya çalışsam da hafif zorluyor sırtı. en yumuşak ayarda virajda bana pek güven vermedi o sebeple daha yumuşatmadım.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    bildigim kadarıyla x-max250 icin akrapovic olarak tam karbon tup yok. sadece uç kısmı karbon. Akrapovic'in Yamaha icin urettigi bazı modelleri sadece Yamaha satabiliyor, korlas satamiyor (x-max'ler icin olan siyah egzos gibi).

Egzos olarak amacınız nedir, gorsellik? ses? yoksa performans?

Kendi fikrim xmax250 için gorsel olarak en guzel (motorun rengine gore siyah veya titanyum) akrapovic yakışıyor.
    performans olarak baska markalarda full sistemler mevcut fakat ne kadar guc katıyorlar bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildigim kadarıyla x-max250 icin akrapovic olarak tam karbon tup yok. sadece uç kısmı karbon. Akrapovic'in Yamaha icin urettigi bazı modelleri sadece Yamaha satabiliyor, korlas satamiyor (x-max'ler icin olan siyah egzos gibi).

Egzos olarak amacınız nedir, gorsellik? ses? yoksa performans?

Kendi fikrim xmax250 için gorsel olarak en guzel (motorun rengine gore siyah veya titanyum) akrapovic yakışıyor.
    performans olarak baska markalarda full sistemler mevcut fakat ne kadar guc katıyorlar bilmiyorum.
    egzosdaki amacım ağırlıklı olarak görsellik. zevksiz susturucudan kurtulmak istiyorum. çevreyi rahatsız etmeyecek seviyede ses de olması lazım tabi.
    performans beklentim yok zaten 250cc bir scooter alt tarafı.
    siyah akrapovicin en çok yakıştığı konusunda hem fikirim aslında ama işte 12.000 TL'lik scootera 2.000 TL egzos fazla kaçıyor bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler