Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

BMW G 310 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW g310r
    Ben Almanyada yasiyorum gecen ay 4.100 euroya bayiiden 900 km de bir g310r aldim on senededir aktif motor süren birisi olarak ilk bir ay tecrübelerim söyle 5.500 ile 8000 devir arasi cok seri sehir icinde tokatlayamayacagi araba yok oturus pozisyonu cok rahat 120 ye kadar pek titresim yok ( titresim konusuna ayri bir baslik acmam gerek bu motoru almadan önce baska bir bayide test ettigim g310r da depoda ve ayak peglerinde titresim yokken 100 km/h den sonra aynalar okadar titriyordu ki bir ara otobanda aynalari göremedim ve düstü sandim yavaslayinca aynalari tekrar görebildim ama benim motorumda ise tam tersi kacla gidersem gidiyim aynalar gram titremiyo ama buna nazaran orta ve alt devirde depoda ve ayak peglerinde hissedilebilir derecede titresim var dedigim gibi bu konuyu ben kendim daha tam cözemedim)120-130 dan sonra her naked motorda oldugu gibi cok fazla rüzgar aliyor yol tutusu cok stabil ve adama guven veriyor parca kalitesi hindistanda üretilmesine ragmen cok kaliteli display bu klassmanda duke 390 dan sonra en iyisi ayni klasmanda her motoru test ettim ve hondadan sonra parca kalitesi bana en iyi g310r`in geldi top speed olarak duke 390 yamaha mt03(25) ve cb(r)500 e göre oldukca assagida marka takintisi olmayan biri olarak bu motorlarin hepsini test ettikten sonra sadece bu motoru sürdekten sonra bütün gün yüzümde anlamsiz bir siritmayla dolastim bu motoru almamin en büyük nedeni budur zaten ikinci nedeni fiyatinin ucuzlugu bu motor Almanyada 4100-4900 bandina alinabilen bir motor eger bu motoru almayi düsünüyorsaniz bence kagitta yazan teknik verilere göre degil size hissettirdigine göre alin derim eger test sürüsü imkani bulursaniz kesinlikle deneyin nedemis sensey motorsiklette teknik veri degil hissiyat önemli ileri ki günlerde yavas yavas fotografta paylasirim suan nasil yapildigini bilmiyorum bu siteye yeni üye oldum eskiden yazilanlari okur gecerdim bence artik insanlari bilgilendirmelerin vakti geldi
    jackonbir ve Tengri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Küba Superlight 200
    Merhaba,
    Verdiginiz guzel bilgiler icin tesekkurler.
    Bu motoru artcili olarak kullandiniz mi? Kullandiysaniz artcili performansi, artcinin konforu ile ilgili deneyimlerinizi ogrenebilir miyim?

Motosikleti
    Honda Cb125F
    Arkadaşlar merhaba.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Merhabalar - gecen gün cevap yazmıştım, ama foruma gitmemiş, kusura bakmayın
    Motoru artçılı olarak kullanmadım daha - artçı konforu için bir şey diyemeyeceğim.. Ama performans açısından konuşacak olursak, artçı ile pek sıkıntı yaşatacağını zannetmiyorum. Çünkü ben 103 kg + dolu sırt çantası + dolu topcase + koruma demirleri vs vs toplam 150 kg civarı bindiğimde sıkıntı yaşamıyorum (herhalde normal kiloda bir insan + artçı da bu kadar çeker.. )
    Bir gün artçılı kullanırsam görüşlerini buraya eklerim
    Kazasız sürüşler

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Arkadaşlar selamlar, bu yaz sonuna doğru başlangıç motorum Pulsar NS160'dan 2. el bir BMW G310R'a geçmek istiyorum. Satacak olanlar bana haber verebilirse çok sevinirim.
    İstanbul'dayım ama İstanbul dışından da alabilirim.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Çok güzel efsane bir motor ama 1000 bakımı 500TL ödenir mi ya :(

Ama o gidişi ve duruşu her şeyi unutturuyor.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    1000 bakımı 500 tl mi? Oha!ağır bakım mı yapıyorlarmış o km'de? Ayıptır ya. Bir de bajaj bakımı pahalı falan diyorlar.

Bakımı parçası tabii ki pahalı olacak hindistan da bile üretilmiş olsa bmw nin diğer motosikletlere göre daha üst kalitede olduğu malumdur ancak bu fiyatlandırma cidden pahalı tabii ki euro olmuş 5.50 ki bu en büyük faktör bu hususta yani euro cinsinden 100 kağıt bile tutmayacaktı bu bakım düşününce

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımı parçası tabii ki pahalı olacak hindistan da bile üretilmiş olsa bmw nin diğer motosikletlere göre daha üst kalitede olduğu malumdur ancak bu fiyatlandırma cidden pahalı tabii ki euro olmuş 5.50 ki bu en büyük faktör bu hususta yani euro cinsinden 100 kağıt bile tutmayacaktı bu bakım düşününce
    BMW/BORU-san faktörünü akıldan hiç çıkarmamak gerek, hint malı bile olsa..

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW/BORU-san faktörünü akıldan hiç çıkarmamak gerek, hint malı bile olsa..
    ah onu nasıl unuturuz tabii ki :D boru san sadece motosiklet camiasını değil otomobil camiasını da derinden yaralamış , yarasına basıp geçmiştir :D

Motosikleti
    BMW g310r
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanyada 150 euro 1k bakimi 10k 250-300 arasi dediler benim motorun 700 km sonra 10k bakimi yaklasiyor bakalim bana Almanyada ne gecirecekler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanyada 150 euro 1k bakimi 10k 250-300 arasi dediler benim motorun 700 km sonra 10k bakimi yaklasiyor bakalim bana Almanyada ne gecirecekler.
    Türkiye'ye gel hocam
    Bu motorun 2. elinde cazip fiyatlı ürünler var.
    Ama hi G310 GS görmedim daha ikinci elde pek alan olmuyor herhalde.

3000 4000 euroya bmw 310 falan konuşuluyor. Sizin kafanız güzel mi? Almanya forumu mu burası? 😀

Motosikleti
    Honda CB 125 ACE
    İkinci el aldığım g310r motor üzerinde gelen akrapovic karbon egzosu satabilirim düşünen olursa.

Motor hakkında merak edilenleri de yanıtlayabilirim tarafsızca. İkinci el 9bin km'deki motorun tüketim ortalaması 3.7 litre/100km. Merak edenler için.

öncelikle iyi günler iyi forumlar dilerim. ben motorun artçı konforunu ve motordaki titreşimi merak ediyorum.aslında çok kararsızım ilk motorum olacak scooter mı yoksa vitesli mi alsam kararsızım. ömrümde hiç scooter kullanmadım vitesli deneyimim de arkadaşların motorlarında oldu. ehliyeti alalı 2 sene olacak neredeyse ama hala motor alamadım:D neyse uzun lafın kısası ben motorda rahatlık konfor ve güven arıyorum. bu motoru bana önerir misin yada başka bişey var mı önerebileceğiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dün itibariyle ben de bundan bir adet 1000 km'de ikinci el almış bulunmaktayım.
    acemi27 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibariyle ben de bundan bir adet 1000 km'de ikinci el almış bulunmaktayım.
    Hayirli olsun başkan,tekerine daş değmesin.

Konunun önderi sensin gayri,tecrubelerini paylaşirsin.

Top sende..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun başkan,tekerine daş değmesin.

Konunun önderi sensin gayri,tecrubelerini paylaşirsin.

Top sende..
    Teşekkürler.

Henüz pek paylaşacak pek bir şey yok. Aldım eve götürdüm, duruyor. Yarın 1000 km bakımını yaptırdıktan sonra daha iyi anlaşılacak. Motoru serviste takılmış çanta demiri ve BMW logolu çanta ile aldım. Öncelikle gayet kaliteli olduğunu söylemeliyim. Yol bilgisayarında her şey var (tarih bilgisi bile). Amortisörler ve selesi çok rahat bir sürüş sağlıyor. Çok rahat bir selesi var. Ön amortisör rahatlığıyla beni çok şaşırttı çünkü daha konforsuz bir şey bekliyordum. Şu anda rölanti biraz yüksek, arka fren pedalı çok aşağıda ve basmakta gecikiyorum ama bunları ilk bakımda ayarlayacaklardır. Sürüşü çok zevkli, torku bana göre gayet yüksek, bastığın gibi hızlanıyor. Sesi klasik tek silindirli motor sesi. Gidişi Duke 390 ve Dominar'ın bir tık altında ama onlardan daha güvenilir bir his veriyor. Titreşimi var ancak rahatsız edecek seviyede değil. Bunu yağ değişimi sonrası tekrar değerlendireceğim. Yakıt tüketiminin de çok düşük olacağını tahmin ediyorum çünkü depoyu doldurup (11 litre) 50 km yol yaptıktan sonra 8 birimlik göstergede tek çizgi bile düşmedi. Rodaj sonrası ortalamayı sıfırlayıp tekrar hesaplayacağım.

Benim gibi %90 şehir içinde kullanan biri için çok iyi bir tercih olduğunu söyleyebilirim. Fiyat performans olarak ikinci elde en iyilerden birisi. Bu arada bakım aralıkları da 10 bin km'de bir ve ilk bakım için 200 TL dediler. Tek sinir olduğum nokta satış esnasında noterin plaka değiştirip değiştirmeyeceğimi sormamış olması. Artık plakayı değiştiremiyormuşum, bunun tek yolu kaybetmekmiş. Ona da sonra bakacağız artık...
    serseri bunu beğendi.

NERO2810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Bende MT25 ve bunun arasında kaldım. 2 aydır malum sarı siteden takipteyim, fakat ilan sayıları hiç değişmemiş. Çok zor elden çıkartılıyor gibi geldi bana.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zor çıkartılıyor mu bilmiyorum ama ilanlar sürekli değişiyor. Ben 33500 TL'ye aldım ama şu andaki fiyatlardan alınmaz. Bu arada geçenlerde bununla arasında kaldığım V-Strom 250'ye oturdum ki onu da çok beğeniyorum, motor bana oyuncak gibi geldi. Arada kalite farkı var yani... MT-25 de çok güzel motor, ama o da şimdiki fiyatlarından alınmamalı.
    acemi27 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)