Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hero Motor

Katılımcı sayısı
16. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Başka kullanan varmı?

7 43.75%
  • alırsanız sıfır mı alırsınız 2. el mi

6 37.50%
  • titremeyi geçiremicekmiyiz?

5 31.25%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Sports Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

açıkçası ben de Hero Tsports'un görüntüsünü de teknik verilerini de çok olumlu gördüğüm için bu yaz almayı düşündüğüm yeni motosiklet için niyetleneyazdım. Tabii malum iki japonu kullanmış biri olarak onlar kadar rahat eder miyim bilhassa hyosungdaki servis ve firma ilgisizliği sorununu yaşar mıyımı günlerdir sorguluyorum. Bu arada firmaya da mail attım. "Bana bir sebep gösterin ki ben artık modası geçmiş, ama sırf japonlar diye daha azına razı olsak da firmalara güvendiğimiz için aldığımız japonları yeniden almayayım" tarzında bir mail attım. Servis Müdürü ertesi gün bana mail döndü. kedisinin de affına sığınarak sizlere ve Hero düşünenlere faydası olur diyerek buradan paylaşıyorum.

"... bey selamlar,

Öncelikle ürünlerimize ve markamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı size teşekkür ederim. Burada Hero markasını size baştan anlatmayacağım,
    belli ki araştıran, inceleyen bilinçli bir Motosiklet tutkunusunuz. Benim size anlatacaklarımdan fazlasını bildiğinizden eminim. Hero Türkiye olarak
    bu yıl, kimsenin yapmayı cesaret edemediği ( bilinen Japon markaları dahil ) “Standart yasal garanti haricinde +3 yıl veya 20.000 km, Hero koşullu onarım
    garantisinin yanında “72 saat içinde parça temin garantisi” kampanyamız ürünlerimize olan güvenimizin yanında servis ve yedek parça ağımıza olan
    güvenimizden kaynaklanıyor. Bunun yanında bakım ve yedek parça fiyatlarımızın diğer markalardan daha uygun olması da bir tercih sebebi olabilir.
    Tabi ki yukarıda bahsettiğim durumlar kendi başlarına değil bir bütün halinde düşünüldüğünde kararınızı değiştirmenize ve “Ailemize” katılmanıza
    yeterli olacağı kanısındayım. Konu başlığında da yazdığım gibi, sizi Hero ailesi içinde görmek bizi mutlu eder.

Yolunuz ve farınız açık olsun.

Saygılarımla,
    Serhat KURAKBELLI
    Servisler ve SSH Müdürü”

Ben bilhassa 72 saat içinde yedek parça garantisini “şayet hayata geçerse” çok faydalı buldum doğrusu. 5 yıl garantiyi zaten söylemeye gerek yok herkes duymuştur. Bilemiyorum benim Hero'ya bir şans vermeme sebep olabilecek bir cevap bu. Üstelik malum iki japon commuterinden kat be kat üstün modellere ve tiplere sahipken. Bakalım bir kaç ay içinde yeni motorum bir Hero Tsports olur mu, yoksa yeniden bizim emektar japonlara geri mi dönerim hala net değilim. Ama Hero'ya daha yakınım şu anda, zira artık sırf japonlar diye (hatta birini zamanında Hero'nun ürettiği.) ve bize reva görülen iki commutere (ki birini tipi en azından yenilendi) razı olmak ve o kadar parayı bayılmak hiiç işime gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Bu arada bayilere test motorları gelmiş mi acaba bilgisi olan test eden var mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Serhat bey'in mailleşmelerimizden bir başkasına verdiği cevabın önemli ve Hero müşteri adaylarını ilgilendirecek olan kısmını da aşağıya aktarıyorum.

"bahsetmiş olduğunuz gibi müşteri memnuniyetini
    en üst düzeyde tutabilmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan birisiyim. Sizde taktir edersiniz ki; Global olmuş bir iki firma dışında maalesef bunu
    sistemli olarak yapabilen başka bir firma yok. Bunlarda Türkiye pazarında 10 yılın üzerinde yaptıkları çalışmalar sonunda bu seviyelere gelmiş firmalardır.
    İnanıyorum ki sizler gibi tüketicilerin de desteği ile kısa zamanda bizde bu hizmet kalitesini yakalayacağız. Muhakkak eksiklerimiz olacaktır. Elbirliği ile
    bu eksiklerimizi gidereceğiz ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ile çıktığımız bu yolda, başarıyı kısa sürede yakalayacağız.

Size şundan bahsetmek istiyorum ; Nisan ayı içerisinde 5 ayrı bölgede ( ilki Nazilli’de fabrikamızda, Antalya, Gaziantep, Ankara ve İstanbul )olmak üzere
    servis eğitim programı düzenliyorum. Bu eğitim içerisinde, teknik konuların yanı sıra Müşteri Memnuniyeti, Tüketici Hakları ve daha bir çok sosyal konunun yer
    aldığını söylemek istiyorum. Eğitimlerden sonra Hero çizgisinde yürüyemeyecek olan Bayi/Servislerimiz ile yollarımızı ayıracağız.

Saygılarımla,"

Umarım Hero bu yaklaşımını ve azmini devam ettirerek, malum bir iki markanın alternatifi olmayı başarır. Şüphesiz mailde de bahsettiği gibi zamana ihtiyaçları olacak, ama müşterilerinde şayet aldığı üründen memnuniyeti olursa tıpkı japonlara gösterdiği gibi bir miktar tolerans göstererek daha fazlasını alabildiği ürünleri tercihten vazgeçmemesi gerekecektir. Yoksa 2 tane markanın bize ısrarla reva gördüğü 3.dünya ülkesi modellerine ve eskimiş dizayn ve teknolojilerine mahkum kalacağız küçük cc kullanıcıları olarak. Aklıma hemen YBR12'in avrupada satılan custom modeli geliyor. Yamaha o modeli bize getirip mevcut ybr modeliyle devasa farklı bir fiyat koymadan satsa eminim benim gibi pek çok kullanıcı ybr125 custom alırdı. Ama yapmıyorlar, neden? Okey, pazarlama stratejisi, satış rakamı şu bu denecektir anladık da, şu hero'nun hatta mondial, kanuni tarzı çin mallarının bile pek çok modelinin en azından tipleri japonlardan çok daha iyi be kardeşim. Yoksa ben kişisel olarak ne heroyla ne başka bir markayla çıkar ilişkisinde olan biri değilim. Öyle bir mesleğim de yok. Ama uzun bir aradan sonra yeniden motosiklet alacak biri olarak artık mevcut bir kaç modelin haricinde azıcık daha güçlü azıcık daha tipi düzgün bir model almak istiyorum ve büyük cc için de madden müsait değilim, onca para verip tasarım ucubesi ama markası yüzünden tapılan bir modeli ya da tipi güzel ama gücü yetersiz başka bir modeli almak istemiyorum. eee bu durumda da böyle bir imkan doğuyorsa bir şans verilebilir mi diye kurcalıyorum. Bu esnada elde ettiğim bilgileri de yıllar sonra buradan da paylaşmak istediğim için debelenmedeyim. Umarım birilerine de faydalı olur.
    Lucien bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jrscout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cloud arkadaşım yazınızı dikkatle okudum, servis müdürü beyefendinin yazdıkları da oldukça güzel, bende ikna olmaya başladım diyebilirim. En azından Satış Sonrası ekibinin başında bu bilinçte bir kişinin olduğunu bilmek bile bir tercih sebebi olabilir. Bu yararlı paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Hero Bajaj'a rakip olacakmış gibi görünüyor

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen

güzel bi paylaşım olmuş. bende bi iki başlık açtım ama kafamın karışıklığı geçmedi açıkcası ikinci el cbr a o parayı vermeyi, sırf kolay satılır dendiği için cbf almaya çok heves edemiyorum. hero hunk ve t sport oldukca hoşuma gitmişti ama 1 yedek parçacının birde tamircinin satamazsın çok zarar eder gibi yorumları beni çekimser yapıyor. neyse bende düşüncelerimi paylaşmak istedim herkese iy iakşamlar.

Hero'nun sadece biraz zamana ihtiyacı var acikcasi , evet 2.el piyasası yok kolay satılmıyor tek nedenide tanınmaması eminim ki bu yazdan sonra cok daha iyi yerlere gelecektir iyi akşamlar

Motosikleti
    Hero T-Sports ve Kuba K-8

Yaklaşık 3 yada 4 gün önce teslim aldım performansı süper 16 beygirin hakkını veriyor rodajda olduğu için yakıt için şu an bir şey diyemem ama 3 bin devirden sonra 150'lik makina olmaktan çıkıyor gücü kalkışta çok fazla o yüzden tekerler kalın bana güven veriyor açıkcası ben 5.500'e bayii ile pazarlık atarak disk fren olanı aldım çok hoş kaslı oturuş pozisyonu spor poziyon o yüzden çok dikkat çekiyor bazı arkadaşlarım 600'lük sandı diyebilirim baya kalıplı çünkü inşallah üzmez beni.
    yunusecgin bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Altar50500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/kB0kYJ.jpg
    http://i.hizliresim.com/6PM2l9.jpghttp://i.hizliresim.com/PkGqY8.jpghttp://i.hizliresim.com/v5yEgm.jpghttp://i.hizliresim.com/BPGMZV.jpg

Yaklaşık 3 yada 4 gün önce teslim aldım performansı süper 16 beygirin hakkını veriyor rodajda olduğu için yakıt için şu an bir şey diyemem ama 3 bin devirden sonra 150'lik makina olmaktan çıkıyor gücü kalkışta çok fazla o yüzden tekerler kalın bana güven veriyor açıkcası ben 5.500'e bayii ile pazarlık atarak disk fren olanı aldım çok hoş kaslı oturuş pozisyonu spor poziyon o yüzden çok dikkat çekiyor bazı arkadaşlarım 600'lük sandı diyebilirim baya kalıplı çünkü inşallah üzmez beni.
    Titresim ?

Motosikleti
    Her tek silindirde olur ama bir megelle ve apache titreşimi olur birde normal olan yani ben rahatsız olmadım elcikler ve ayaklıklar yumuşak madde ile kaplanmış koltuktan da gelmiyor rahatsız edici artçı da oldum arkada gayet güzel zamanla göreceğiz ama titreşim 0 diyemem çünkü tek silindir.
    Motosikletin Üstündeki Türk

Allah kaza bela vermesin dostum tekerin düz bassın maşallah yakışmış motor sana motorda baya çekici açıkçası ben yaza kısmet olursa ya 2.el bajaj pulsar 200 ns yada hero t sport düşünüyorum hangisi kısmet olacak zamanla görecez bajajın enjeksiyonlu ve 24 hp olmasi biraz daha avantajlı açıkçası ama aklım t sport da iti akşamlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun, rengi harika...

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Hayırlı olsun kardeşim. Tekerin düz bassın. Bende 3 ay önce thriller aldım. İnan yedek parça konusunda sıkıntı yok. Firma servis işini çok sağlam tutuyor. Bende ufak bir sorun çıktı baya bir üzerine düştüler yetkililer sağolsunlar. Bundan sonra başka markaya bakmam asla.

Motosikleti
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. Tekerin düz bassın. Bende 3 ay önce thriller aldım. İnan yedek parça konusunda sıkıntı yok. Firma servis işini çok sağlam tutuyor. Bende ufak bir sorun çıktı baya bir üzerine düştüler yetkililer sağolsunlar. Bundan sonra başka markaya bakmam asla.
    Zaten firma 72 saat içinde temin etme garantisi veriyor gelmez ise bedava oluyor parça
    Motosikletin Üstündeki Türk

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    altar arkadaşım motorun hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kullan rengi de çok güzel.hatırlarsan sana face üzerinden de yazmıştımben de uzun süredir ucuz orta yollu iş görecek motor arayanlardanım birçok modeli düşündüm az çok test ettim fakat hala alamadım ama yaza doğru niyetim ciddi almam lazım seko arkadaşımda bursalı ve yorumlarına çok değer verdiğim bir arkadaşım.Sürekli takip ediyorum yorumlarını okuyorum ve onun gibi titreşimi önemsiyorum Birçok motor düşündüm,lifandan,salcano,kuba ya kadar ama kimini beğenmedim kimi daha motor bile bulunmuyor, kimi parçası servisi yok.Oyüzden şu an aklımda hero motorları var. 5 yıl garanti vermesi, yıllarca hondaya üretim yapması, yedek parça teslimat olayı harika.Hunk veya bu model ya da bajaj 150 ns biraz zorlayarak 200 ns de alabilirim ama zorlamak istemiyorum Genelde bu motorları takipteyim.Ybr ye 6 bin vermek hiç akıllıca gelmiyor tamam iyi rahat motor ama gücü az ve küçük bisiklet gibi parasına göre hakkını vermiyor bence :( Bu motorun titreşiminin yamaha ybr veya cbf ile karşılaştırılmasını istiyorum, ikiside çok titreşimsiz ve rahat kullandığım motorlar kullanıp karşılaştıracak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Selamun aleyküm. Şirket 3 gün önce bu motoru alıp bana 0 km olarak teslim etti. Şuan 600 küsür km lerdeyim. Titreşim inanılmaz derecede fazla. Sele çok rahatsız 123 km hız gördüm motorun gidon savruluyor yüksek km lerde. Anlayacağınız bu cc lerde kendini ispatlamış ybr 125 cbf 150 ler varken kesinlikle almayın derim ben. Tek iyi yanı hızlanması. Vesselâm.

Alıntı Imzecc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm. Şirket 3 gün önce bu motoru alıp bana 0 km olarak teslim etti. Şuan 600 küsür km lerdeyim. Titreşim inanılmaz derecede fazla. Sele çok rahatsız 123 km hız gördüm motorun gidon savruluyor yüksek km lerde. Anlayacağınız bu cc lerde kendini ispatlamış ybr 125 cbf 150 ler varken kesinlikle almayın derim ben. Tek iyi yanı hızlanması. Vesselâm.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hoppalaaa...
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Hero t-sport VE Honda msx 125

Hero T-sport bende de var dediğiniz rahatsızlıkların hiçbiri neden bende yok
    Kesinlıkle motoru karalamışsınız artçıda bile titreşim yok bu motorda.
    Red_Whiskers bunu beğendi.

Bununla aranızdayım...
    hasanteke97 ve yunusecgin bunu beğendiler.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Motosikleti
    Hero t-sport VE Honda msx 125
    [IMG]file:///C:/Users/user/Desktop/IMG_20160416_140023.jpg[/IMG]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler