Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Ekonomık model olarak bakarsak,nasıl buldunuz?

Katılımcı sayısı
36. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Oldukça beğendim..

19 52.78%
  • Fena motor değil,ama bana hitap etmiyor..

3 8.33%
  • f/p olarak alınası bir motor..

17 47.22%
  • Bana uzak,hiç işim olmaz..

1 2.78%
  • adress,deligth,fiddle uçtu gitti.Bu fiyattan bu motor alınır..

2 5.56%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Hero Dash VX LX Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

asagıdakı gorselı heronun Türkiye sitesinden aldım,solda yesılın altında ayak acık ısıgı var,aynısı dashtada olmalı aslında,var dıye bılıyordum ben.

http://<a href="http://hizliresim.co...LB.jpg</a></a>
    Yoktur abi ya onun yerine işte saat koymayı düşünüyorum. Ender abi sende motor varmı dash ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Şu an yok,hatim ettim parayida ayarlanmıştım sayılır ama kızım dünyaya geldi,alımı erteledim mecburen.Dash kullandım bir çok kez,ama sahibi degilim

Bu arada az önce telefondan baktım Google görselleri..

Hero maestro edge speedmeter diye taratinca,yine ayak açık ışığı gordum,solda kırmızı renkte,bir görselleri tarattir bak istersen o ışık sende de yanıyor olması lazım.

https://www.google.com.tr/search?q=h...ih=560#imgrc=_
    HERO DASH TÜRKİYE SAYFA : facebook.com/HERODASHTurkiye HERO DASH TÜRKİYE GRUP : facebook.com/groups/HERODASHTurkiye

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

asagıdakı gorselı heronun Türkiye sitesinden aldım,solda yesılın altında ayak acık ısıgı var,aynısı dashtada olmalı aslında,var dıye bılıyordum ben.

http://<a href="http://hizliresim.co...LB.jpg</a></a>
    Hero duet'de o dediğiniz yerde depo kapağı açık uyarısı yanıyor. Kırmızı renkte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Sattığım motorumun bi fotoğrafını buldum. Net olarak görünüyor.
    stevejones bunu beğendi.

http://www.motoetkinlik.com/wp-conte...h_yorum_3l.jpg
    Maalesef gösterge bu şekilde. Hindistan maestro ile dash arasında ki farklardan biri de bu.
    Ben işte o arada ki boşluk yere dijital saat koymayı düşünüyorum eğer çok bir eziyeti yoksa.

Motosikleti
    -
    İki arka sayfada paylaştım 2017 lerde kadran biraz değişmiş Hindistan'da,muhtemelen burda'da değişir 2017 lerde.

Motosikleti
    Piaggio X Evo 250
    merhaba arkadaşlar bende lx modelini kullanıyorum tavsiye ederim iyi gidiyo motor.

RPM'den bir arkadaşın kendi çektiği video
    MT'nin arkasında da beni görüyorsunuz
    stevejones bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Kaynakların çoğalması çok iyi , hero dash grup ve sayfasında da paylaştım facebook üzerinden.

Hero dash motoruma modifiye etmeye devam
    Elciklerden sonra sırada angel sis farları vardı ve taktırdık uzun uğraşlar sonunda

Çok güzel oldu zaten kendi farı gayet başarılıydı o yüzden ben sadece angel kullanıyorum onu da parklara bağlattım. geceleri çok hoş duruyor

500km bakımına girmeden evvel ufak bir yakıt ölçümü yaptım. Bilenler bilir 5 lt deposu ve gösterge panelinde de 5 tane çubuk var. Yani her 1 lt 1 çubuk anlamında. 26,80 TL'ye fulledim (Yakıt shell wpower + nitro) 50,6 km gitmesine rağmen benzin göstergesi ;

tabi bu 51. km'de düştü yakıt yönünden çok güzel tabi burada yaptığım hız 45 km/h'ı geçmedim. Sabit 30-45 arası gittim.

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım dash vx 2016 beyaz renk koruma demiri taktırdım 150 tlye yakıt ve yağ marka tavsiyesi başka önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim iyi günler
    Mr.Yldrmdmr bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Arkadaşlar çukurlu taşlı yolda sürmediniz mi motoru?
    Direksiyon hakimiyeti, titreşim nasıl bozuk yolda ?
    Bi de çok küçük akü koymuşlar, 4Ah sanki ışıldak aküsü.. Rölantiye düşünce farları söndürüyor mu? Var mı öyle bi sistem?
    Mr.Yldrmdmr bunu beğendi.

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çukurlu taşlı yolda sürmediniz mi motoru?
    Direksiyon hakimiyeti, titreşim nasıl bozuk yolda ?
    Bi de çok küçük akü koymuşlar, 4Ah sanki ışıldak aküsü.. Rölantiye düşünce farları söndürüyor mu? Var mı öyle bi sistem?
    100 km uzun yol yaptım asfaltta sele de titreşim 0 direksiyonda titreşim telefon titreşiminden 4de 1i kadar azdı hiç demeyecek kadar neredeyse ayaklarda da belli hızlarda var belli hızlarda yoktu.
    Taşlı yolda 1 km kullanmak zorunda kaldım en büyükten en ufağa kadar taşları hissettiriyor süspansiyon bu durumda kötü
    Akülerden fazla anlamam fakat yukarıda ki fotoğraflarda görebilirsiniz 2 angel sis 2 elcik koydum bir akü problemi yaşamadım. (Allah yaşatmasın)

Alıntı onrcnisk48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım dash vx 2016 beyaz renk koruma demiri taktırdım 150 tlye yakıt ve yağ marka tavsiyesi başka önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim iyi günler
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Servise gittiğinizde hero'nun kendi yağ markası shell ve gayet iyi.
    ilkerabi bunu beğendi.

merhaba iş amaçlı alcağım düet metal kasa dışında bir artısını görmedim ama dash vx çok güzeldi tam alacaktım ki yedek parçalar fahiş fiyattan satılıyor ve vazgeçtim örneğin sadece ön grenaj bir parçası 238 tl diyor bu sadece bir örneği neden bu kadar fahiş fiyatlar biçilmiş anlamadım..
    https://www.heroyedekparca.net/hero-...ah-turuncu-769

Motosikleti
    Hero Hunk
    Alıntı metinakrep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba iş amaçlı alcağım düet metal kasa dışında bir artısını görmedim ama dash vx çok güzeldi tam alacaktım ki yedek parçalar fahiş fiyattan satılıyor ve vazgeçtim örneğin sadece ön grenaj bir parçası 238 tl diyor bu sadece bir örneği neden bu kadar fahiş fiyatlar biçilmiş anlamadım..
    https://www.heroyedekparca.net/hero-...ah-turuncu-769
    Bence bir bayiye gidip yedek parça fiyatlarını sorun. Verdiğiniz linkte arka taşıyıcıların ve ayak koruyucuların fiyatı her model için 80 TL civarında. Ben kendi motoruma 2 parçayı toplam 110 TL'ye aldım. bu siteden alsam 160 TL civarında ödemiş olacaktım. Muhtemelen diğer parçalar için de aynı şey geçerlidir.

bugün dash vx aldım ama 2016 model olarak satılıyor ilk izlenimlerim ..
    rolantide çok titriyor servis ilk bakıma kadar normal dedi sonra düzelecek dedi
    gaz verirken hafif gazda 10 la giderken arabada debriyaja yarım basılı tutulduğunda titreme nasılsa aynı sonra gaz verirken 30-50 arası kendi özelliği normal gidiyor 50 geçince fişek gibi hızlanıyor
    yokuşta tek kişi ile çift kişi test ettim mükemmel zorlanmadan çıkış yaptı
    çok az sessiz çalışıyor fazla sesi hissettirmiyor gayet iyi ses konusunda
    frenler kesinlikle mükemmel hastası oldum fren sistemine kayma kesinlikle yok tabi yola bağlı ama 60 la giderken frene bastığım gibi duruyor
    ön far özellikle buna bayıldım gece araba gibi mükemmel aydınlık var
    lastikler şimdilik iyi ama ıslak zeminde ne olur zamanla belli olur
    sinyal verirken ses yok ancak kulağını göstergeye koyduğunda tık tık diye ses geliyor ama duyulmuyor
    benzin ilk günde 25 tl attım depo boştu sürekli uyarı veriyordu şu anda 30 km gittim hala full gösteriyor zamanla belli olur
    yan ayak ve arka depo kapağı açık uyarısı yok bugün acemilik çekip unuttum yolda biraz giderken sürtme yaptı yan ayak sonra kapattım keşke olsaydı uyarı
    usb şarj kablo takıp test ettim telefonu çok yavaş dolduruyor normal elektrikle 1.2 hızında doldururken motordaki usb ile 0.3 hızında şarj ediyor bu iyi değil
    sele altı kask tam girmiyor yarım kask ancak buda eksisi
    sele fren yaparken öne doğru kayıyoruz seleyi beğenmedim
    hero motor sitesinde motora baktığımızda ön çamurlukta süs var ve sol arka tarafta metal bir şey var ama ne olduğunu anlayamadım karşılaştırma yaparken bunlar benim aldığım motorda yok
    son olarak korna sesi düşük değiştirme yapsak garanti dışı kalır .....
    şimdilik gözlemler bundan ibaret zamanla herşey belli olur inşallah sağlam çıkar

Motosikleti
    -
    7-8 bın altında satılan cogu motorda yag ve lastık en ucuzundan gelır ustunde,rodaj bıtınce ve helede ılk yag degısımınde kalıtelı bır yag koydurursan tıtresımın nasıl kesıldıgını goreceksın,kornayı servıste degıstırırsen garantı dısı kalmaz,eger uyumlu ıse bır baska korna taktırırsın ozellıkle horunun baska modellerındekını deneyıp onu taktırabılırsın.

iyi akşamlar motorumu yeni aldım daha 100 km kullandım ( dash vx) iki sorum var
    1. lastiklerimi değiştirmek istiyorum uyumlu marka model nedir ?
    2. motor çalıştırdığımda zor çalışıyor yaklaşık 2dk gaz vermem gerekiyor yoksa sönüyor bazen 2/3 sefer uğraşmam gerekiyor gazı bırakınca sönüyor. bu bana hiç normal gelmedi sizde de böyle bir sorun var mı ?
    kullandıktan sonra 1/2 saat kapattığımda tekrar çalıştırmaya çalışınca da aynı sorun oluyor.

Ön 90/90/12 arka 90/100/10. Arka lastik orjinal ebatlarda bulamazsın. 3.50-10 takarsın yakın olarak. Anlas tournee, winter grip ve mb-80 modellerinde uygun ebatlar mevcut.

Motorda sorun yoksa jikleyi tam çekip gaz vermeden marşa bastığınız da çalışması lazım. Pleasure ve düet modellerini kullandım. Sorun yaşamadım. Jikleyle biraz ısıtıp, yolum yokuş aşağı olduğu için hafif hafif yola çıkıp, yaklaşık bir km sonra jikleyi kapatıyordum. Kışın saçmalıyor biraz yalnız. Motor ısınmış olsa bile gaz yememe yapabiliyor. Kışın rölanti ayarını biraz yükseltmek gerekiyor.

Sonuç olarak motor performansı açısından bence alınacak motor değil. Pleasure daha iyi. Güçsüz ama en azından ne verirsen elinden geldiğini yapıyordu. Kesiklik yapmıyordu.

zaten jikleyi çekiyorum öyle çalıştırıyorum sonra jikleyi kapatıyorum. bi yarım dk daha gaz verip gazı bırakıyorum sönmezse yola çıkıyorum ama bi 3 dk yiyor bu süreç

Çalıştırdıktan sonra jikleyi hemen kapatıyorsunuz. Doğru mu anladım?

Öyle ise yaptığınız yanlış. Jikle çekili vaziyette biraz çalışsın,ısınsın motor. Hafif hafif yolda alabilirsiniz. Hafif hafif yol almak ısınmayı hızlandırır. Bi süre sonra jikleyi kapatırsınız.

Zaten yol alıyorsanız motor ısınamamış olsa bile jikleyi kapatınca gidiyor olduğunuz için stop etmez.

Bi müddet sonra zaten kendini bulur motor.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)