Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Ekonomık model olarak bakarsak,nasıl buldunuz?

Katılımcı sayısı
36. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Oldukça beğendim..

19 52.78%
  • Fena motor değil,ama bana hitap etmiyor..

3 8.33%
  • f/p olarak alınası bir motor..

17 47.22%
  • Bana uzak,hiç işim olmaz..

1 2.78%
  • adress,deligth,fiddle uçtu gitti.Bu fiyattan bu motor alınır..

2 5.56%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Hero Dash VX LX Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bunu yakıt tasarrufu ile bağdaştırmak pek anlamlı değil bana göre. Sonuçta aynı klasmanda olduğu için söylüyorum tvs Jüpiter'de böyle bişey yok. Yakıtları da aynı seviyelerdedir diye tahmin ediyorum.

Keza belirtilen hız aralıklarında ki ataklık bunların kullanım amacına daha çok hizmet ediyor bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yakıt tasarrufu ile bağdaştırmak pek anlamlı değil bana göre. Sonuçta aynı klasmanda olduğu için söylüyorum tvs Jüpiter'de böyle bişey yok. Yakıtları da aynı seviyelerdedir diye tahmin ediyorum.

Keza belirtilen hız aralıklarında ki ataklık bunların kullanım amacına daha çok hizmet ediyor bence.
    dediğinizde haklısınız. Zira kuryelik yapacak olan kişi bunu hızlı yapmalı. 30-50 arası güç düşen bir motosiklet bilmiyorum bence de zayıf olur. Dash test etmedim doğrusu ve etmeyi de düşünmüyorum. kendi motosikletim de olacak inşAllah ilk deneyimlerim ama alan bir arkadaşımız var aramızda o söyleyebilir size performansını.
    Zira bundan da yine çok beklentiniz olmasın çünkü bu motosikletlerin canı neyki size ne versin? Yine otopark'ın yaptığı dash testinde 0-25 arası scooter seriliğini ve sonra canının biraz azaldığını sonradan açıldığından bahsediyordu. velhasıl kelam aynı motor var dash'da da düet'te de biri neyse diğeri de aynıdır

Sizin motorunuzda hayırlı olsun bildiğim kadarıyla teslim almak için havaların ısınmasını bekliyorsunuz. İçiniz rahat olsun sağlamlık açısından sizi üzmez. Konforuda düet ten daha iyidir diye tahmin ediyorum ki konfor olarak düet'de iyiydi.

Benim açımdan iki sıkıntı vardı işte biri 30-50 hızlanması,diğeri titreşim. Diğer yönlerden iyiydi.

Sizin motorunuzda hayırlı olsun bildiğim kadarıyla teslim almak için havaların ısınmasını bekliyorsunuz. İçiniz rahat olsun sağlamlık açısından sizi üzmez. Konforuda düet ten daha iyidir diye tahmin ediyorum ki konfor olarak düet'de iyiydi.

Benim açımdan iki sıkıntı vardı işte biri 30-50 hızlanması,diğeri titreşim. Diğer yönlerden iyiydi.
    Teşekkür ederim darısı artık tüm motosiklet isteyip alamayanlara
    Benim sanırım maddi durumumu düzeltene kadar bu motorla devam edicem bu süre 3 ila 5 yıl arası bir süre olduğu için küçük çaplı ayağımızı yerden kessin fazla masraf çıkarmasın az yaksın çok gitsin diye düşünüp aldığım bir motosiklet. Rabbim utandırmaz inşAllah

Motosikleti
    -
    Ne zaman teslim alıyorsun kismetse
    HERO DASH TÜRKİYE SAYFA : facebook.com/HERODASHTurkiye HERO DASH TÜRKİYE GRUP : facebook.com/groups/HERODASHTurkiye

Patronum ne zaman ikramiyemi verirse ender abi büyük ihtimalle nisanın 2. 3. Haftasına kadar çıkarıcam. Nisan ayında yapılacak olan sigorta indirimini de bekliyorum. Yoksa tüm ekipman bütün motosiklet modifiye ekipmanlari hazır motoru bekliyoruz

Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Patronum ne zaman ikramiyemi verirse ender abi büyük ihtimalle nisanın 2. 3. Haftasına kadar çıkarıcam. Nisan ayında yapılacak olan sigorta indirimini de bekliyorum. Yoksa tüm ekipman bütün motosiklet modifiye ekipmanlari hazır motoru bekliyoruz
    hadi artık sigorta indirimi de oldu gözün aydın ,al artık su motoru da at resimleri...
    Mr.Yldrmdmr bunu beğendi.

Alıntı hakanalp95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi artık sigorta indirimi de oldu gözün aydın ,al artık su motoru da at resimleri...
    Eyvallah hocam Hayatım ömrüm beklemekle geçti bu seferde istediğim renk Gaziantep de yokmuş İstanbul'dan gelmesini bekliyorum. Haftaya çarşamba inşAllah. Çıksın zaten ufak tefek dokunuşlarla farklı bir hava katmaya çalışıcam motosikletime

MaşAllah demeyi esirgemeyin
    Bu daha başlangıç dash efendiye farklı farklı modifiyeler yapıcam
    Gaziantep'de ki vlogger arkadaşlarımızda bugün bir test sürüşü yaptılar En yakın zamanda video gelicek
    Sağlıcakla kalın

Motosikleti
    -
    hayırlı ugurlu olsun,led lı el korumaları cok şık durmus gercekten begendım.

senden rıcam mutlaka vlogger arkadaslara bolca ver kullansın vıdeo cekıp yayınlasınlar,bılıorsunkı nu motor ıcın bılgı kaynagı az ve bu yuzden cogu kısı bılınclenemıyor.vloglarda dash hakkında ne kadar vıdeo cıkarsa o kadar faydalı olacagını dusunuyorum,ne kadar kullancısı olursa burasıda hareketlı olur,bırlıkten guc dogar.Bol resım beklıyorum,tekerın duz bassın.
    HERO DASH TÜRKİYE SAYFA : facebook.com/HERODASHTurkiye HERO DASH TÜRKİYE GRUP : facebook.com/groups/HERODASHTurkiye

Hayırlı olsun. Her yönüyle güzel motor. Şimdi vx'lerin tek renkleri de gelecekmiş. Sadeliği sevenler için daha iyi bir seçenek olacaktır. Şu titreşim ve 30-50 hızlanma olayı olmasa gerçekten harika bi scooter. İlerleyen senelerde, enjeksiyonlu, 125-150 cc, titreşimsiz,yine bu şekilde gidondan farlı, ön çamurluğu olan ve kesintisiz hızlanan bi scooter getirirlerse bi kez daha hero denemek isterim. Mekanik olarak sağlam ve sorunsuz scooterler üretiyorlar.

Kanalın altına yorum yazıp devam videosu istediğinizi söylerseniz detaylı inceleme videosu çekecekler

Motosikleti
    -
    guzel vıdeo olmuş , hem sayfa da hemde grupta paylaştım.

Arkadaşlar motor hakkında bir kaç bilgi vereyim. Şuan için 250 km civarı yol yaptım. O yüzden daha motorun tam kendine gelmediğini biliniz.

Yakıt hakkında ufak bir yakıt ölçümü yaptım depoyu fulledim 155 km yol yaptı. 5 lt. deposu 25,50 tl'ye doluyor. Kafadan km'ye 15-16 krş gibi bir yakıt tüketimi var. Benzin göstergesinde 5 adet çubuk var her biri 1 lt'yi temsil ediyor. 30km'ye şuan için 1 çubuk düşüyor. İlk bakımdan sonra daha da fazla km gideceğini düşünüyorum.

Hız konusuna gelirsek. 0-25 arası çok atik gaz tepkimesi çok ani fakat 30km/h'a gelince Allah canını alıyor motorun 50km/h'a kadar hızlanma yavaş sürüyor fakat çekişte hiçbir problem yoktur 2 kişi (ben 85 arkadaş 90) çok çok rahat gidiyor herhangi bir çekiş kaybı yoktur.50 km/h'dan sonra işe şeytan karışıyor ve motor iyiden iyiye gidiyor.

Motosiklette zaten 90km/h'a kadar çıkıyor sonrası hız kesici var. Bende 90'a kadar zorlamadım ama çok basit yollarda (yokuş aşağı, yada yukarı değil) 80-85 km/h'ları rahatlıkla görebiliyor. Beklentimin çok çok üstündeydi top speed zaten bunu 2 defa geç kaldığım için yaptım. harici 30-50 arası gidiyorum o hızda çok eğlenceli oluyor dash

En sevdiğim nokta frenleri. İlk başta bir tedirginliğim vardı yani kampana deyince eski bir teknoloji . Fakat hiç öyle olmadı. Kombine fren özelliğiyle, kampana frenler diskten daha iyi gelmeye başladı gözüme hızınız kaç olursa olsun kombine freni tutup tık diye duruyorsunuz ve gerçekten mükemmel bir mesafe de duruyor. Lastiklerin çok iyi olmamasına rağmen

Parça kalitesi bilinen bir mevzu asla inkar edilemez gayet zarif, şık ve sağlam tasarlanmış. Belirli bir km/h'da önden ses geliyordu ayağımla baskı uygulayınca kesildi. Anladım ki civataları gevşeme yapmış. 500 km bakımında yapıcaklar o işi acelesi yoktur yani. Tek anahtar girişiyle koltuk altını ve depo kapağını açmanız gerçekten mükemmel. Farları gerçekten harika geceleri uzunlara hiç gerek bırakmıyor.

Fakat bir kaç olmasını istediğim şeyler vardı. Misal göstergelerin içinde bir saat olabilirdi. Yan ayak açık göstergesi yada hiç olmadı yan ayakta çalışmama gibi bir özellik olması iyi olurdu. Sele altı fotoğraflarda sanki dünyalar sığacak kadar büyük görünüyordu fakat geçrek şöyleki tek bir tane yarım kask alıyor. ekstra yanına herhangi bir şey sığmıyor. Lastikleri berbat demiycem bu seneyi atlatırsam seneye daha güzelini alırım şimdilik işimi görüyor.

Arkadaşlar km çoğaldıkça ve bende müsait zaman buldukça tecrübelerimi sizinle paylaşırım. Motosiklet ben aldığımda 4.850 TL'ydi bence fiyat performans kıyasladığınızda harika ve eşsiz bir motosiklet. Düşünenler yada aklında soru işareti olanlara seve seve elimden geldiğince yardımcı olurum Kendinize iyi bakın iyi günler

Motosikleti
    -
    Panelde yan ayak acık uyarısı olması lazım dıye bılıyorum,yanlıs olmasın.Yakıt 170/180 km leri bulacaktır rodajdan sonra.Bır yerde de okumustum ufak dıjıtal saat takılıyor gosterge ıcıne,ama sym fıddle konusundamı okudum facede mı okudum hatırlamıyorum şu an.

Duet'te de yan ayak açık uyarısı yoktu. Hem sesli hem görsel depo kapağı açık uyarısı vardı sadece.

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panelde yan ayak acık uyarısı olması lazım dıye bılıyorum,yanlıs olmasın.Yakıt 170/180 km leri bulacaktır rodajdan sonra.Bır yerde de okumustum ufak dıjıtal saat takılıyor gosterge ıcıne,ama sym fıddle konusundamı okudum facede mı okudum hatırlamıyorum şu an.
    Yoktur abi keşke olsa yan ayak açık bildirimi. Güzel olurdu yani en azından Yakıt gayet iyi ama ilk bakımdan sonra daha da iyi olacağını düşünüyorum. Saati de düşünüyorum aslında takmayı sol sinyal ile uzun farların göstergesinin arasında böyle tam dijital güzel bir saat sığacak kadar yer var ustamla bir görüşüp bu konuyu aramızda tartışıcaz. Daha ekleyecek çok modifiye ekipmanı var gelecek ay ilk bakımda da işte angel sis farı takıcam ön reflektörlerin yerine

Duet'te de yan ayak açık uyarısı yoktu. Hem sesli hem görsel depo kapağı açık uyarısı vardı sadece.
    Her güzel şeyin bir kötü yanı olabiliyor Yani bu motosiklette olmadı diye almama sebebi değil ama yeni modellerde düzeltilebilir

Tabi ki öyle. Bilinsin diye yazdım sadece. Zaten hangi motorda var ki bu özellik? Çok önemsiz bişey bence. En azından benim için tercih sebebi olamaz.

Tabi ki öyle. Bilinsin diye yazdım sadece. Zaten hangi motorda var ki bu özellik? Çok önemsiz bişey bence. En azından benim için tercih sebebi olamaz.
    Bakma abi ya önemli bir icat. Mesela kendi arkadaşımdan bahsedeyim. Farkına varmadı yan ayağın açık kaldığını motoru sola yatırmasıyla gözlerimizin önünde çocuk motordan düştü sürüklendi. Kendisine sonra cyngus l aldık yan ayaktayken marşa basınca almıyor elektrik. Benim eski YBR'de de vardı. O zaman acemiydim o özellik olmasaydı başıma çok şey gelebilirdi. Bu motorda da çok şükür acemiliğimizi attığımız için dikkat ediyoruz o konulara

Bu arada motosikletin beğenmediğim bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. O yazıları çizgileri filan hepsi sticker'mış o yüzden yıkamacıya götürdüğünüzde dikkat etmelisiniz benim bir parça sticker yukarı doğru çıkmaya başladı :(

Motosikleti
    -
    .

asagıdakı gorselı heronun Türkiye sitesinden aldım,solda yesılın altında ayak acık ısıgı var,aynısı dashtada olmalı aslında,var dıye bılıyordum ben.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)