Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok fazla kullanmadım mt25'i ancak yakıttan etkileniyor hocam motorlar. Yakıt aldığınız yeri degistirdiyseniz başka marka falan olabilir. Şuan ki motorum da tek türk petrolden aldigimda bu sorunu yaşadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllık izin yapıyorum .Sabah 7 gibi eskişehirden kuşadasına gideceğim.Bakalım bir günde ilk uzun metraj yol deneyimim nasıl olacak merak ediyorum.Kütahya uşak aydın güzergahını geçeceğim.Lastik tamir kiti hariç başka birşey almayacağım sanırım.Sadece sırt çantası ile yola koyulacağım.Motomaxdan aldığım vakumlu çanta malesef depodaki girinti çıkıntılardan dolayı tutmadığından hayal kırıklığı yarattı.Motosiklete arkaya çanta atayım diyorum.Kancalı lastiklerle sabitlesem kancaları nereye takacağım oda ayrı bir muamma .

Yol gözümü korkutmuyorda ,tek korkutan sırtımdaki ağır yük olacak.Anamı ağlatır gidene kadar herhalde.Bakalım gidene kadar resim vs çekip ,yakıtı vs yazacağım.Var ise güzergah halinde seyir edecek özelden mesaj atsın .Salı sabahı tekeri döndürürüz.Çay ve gözleme servisimiz ücretsizdir
    kancaları grenaja ve ayaklıklara sabitleyin bir sıkıntı olmaz ben daha önce mat tulum ve çadır birde çantayı o şekilde Mt ye artçı selesine hepsini bağlamıştım istanbul sakarya pürenli yaylasına kamp atıp geri dönmüştüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar son gunlerde dikkatimi ceken bir detay var. Motorum neredeyse 4.000km oldu, bazen calistirirken mars normal bir sesle calismasina ragmen motor calismiyor. Tekrar mars bastigimda calisiyor. Mars basmadan once enjeksiyon sesini bekliyorum ama bazen motor sogukken bazense biryere gidip park edip 1 saat sonra motora geri dondugumde motorun ilk marsta calismadigi oluyor. Bu sorunu her seferinde yapmiyor. Not olarak eklemek istiyorum calistirirken gaz vermiyorum. Boyle bir sorun yasayan, bilgisi olan var midir?
    akü kutup başını, marş motoru ve otomatiği kablosunu kontrol edin gevşeme yapmış olabilir.

merhabalar.

ben de cumartesi günü motorumu bayiden teslim alarak aranıza katılmış olacağım.
    Ufak scooter kullanıyorum 6 aydır. Bu daha büyük bir motor. açıkçası korkularım var ve umarım kısa zamanda aşarım bunları.

Motosikleti
    Alıntı İhsan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar.

ben de cumartesi günü motorumu bayiden teslim alarak aranıza katılmış olacağım.
    Ufak scooter kullanıyorum 6 aydır. Bu daha büyük bir motor. açıkçası korkularım var ve umarım kısa zamanda aşarım bunları.
    hayırlısı olsun hiç korkmayın sele yüksekliği gayet iyi vites olarak biraz sıkıntı yaşarsınız ama yol çıktıktan sonra alışırsınız.
    İhsan34 bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun hiç korkmayın sele yüksekliği gayet iyi vites olarak biraz sıkıntı yaşarsınız ama yol çıktıktan sonra alışırsınız.
    tşk. scooter'ın bas git rahatlığından sonra bunun vites, debriyaj, yüksek oturma gibi bana göre dezavantajlarına bakalım ne kadar sürede alışacağım.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba Macit250

Uzun yol için sana nacizhane tavsiyem sırt çantasını mümkün mertebe hafif tut. Zira uzun yolda çok daha yorucu oluyor. Ben çantayı arka seleye ahtapot lastik ile sabitleyerek 350 km' nin üzerinden yol yaptım hiç bir sorun yaşamadım. Eğer elinde ahtapot lastik yoksa normal kancalı lastikleri (en az 2 tanesini) birbiri içinde geçirip iki ucunu artçı ayaklığına 2 ucunu ise arka selenin oradan veya plakalığın oradan dolandırıp uç uca bağlayabilirisin.

Ayrıca çantan su geçiriyorsa çantanı bir çöp poşetine sararak arka seleye bağlayabilirsin. Böylece hem ıslanmaz hem de yolun çamuru tozu çantanı kirletmez.
    kdiner bunu beğendi.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

merhabalar forumu takipteydim ama yeni üye oldum

uzun süredir ehliyetim var ama çeşitli sebeplerden bir türlü motor almaya tam karar verememiştim. artık kararımı verdim ve bir mt25 alacağım kısmet olursa. ama önemli bir sıkıntım var. vanda yaşıyorum ve burada bayi olmadığı için öncelikle motoru bir şekilde buraya getirteceğim ama asıl sorunum kışlar sert geçiyor burada ve motoru koyabileceğim bir kapalı garajım yok. aklıma şöyle bir fikir geldi motoru kışın evden eve eşya taşıyan şirketlerin asansörüyle eve çıkartma fikri mantıklı mı sice de? ayrıca motoru bu şekilde çıkartabilmek için nasıl sabitleyebiirim güvenli şekilde ? fikirlerinize ihtiyacım var.

ayrıca motoru kışın saklamam için alternatif önerilerinize de açığım
    şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Alıntı schumi.m.d. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar forumu takipteydim ama yeni üye oldum

uzun süredir ehliyetim var ama çeşitli sebeplerden bir türlü motor almaya tam karar verememiştim. artık kararımı verdim ve bir mt25 alacağım kısmet olursa. ama önemli bir sıkıntım var. vanda yaşıyorum ve burada bayi olmadığı için öncelikle motoru bir şekilde buraya getirteceğim ama asıl sorunum kışlar sert geçiyor burada ve motoru koyabileceğim bir kapalı garajım yok. aklıma şöyle bir fikir geldi motoru kışın evden eve eşya taşıyan şirketlerin asansörüyle eve çıkartma fikri mantıklı mı sice de? ayrıca motoru bu şekilde çıkartabilmek için nasıl sabitleyebiirim güvenli şekilde ? fikirlerinize ihtiyacım var.

ayrıca motoru kışın saklamam için alternatif önerilerinize de açığım
    şimdiden teşekkürler
    kapalı bir otoparkla anlaştım gibi. en iyisi böyle olacak gibi

günaydın.

internetten alacağımız camı kendimiz katabiliyor muyuz?

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    günaydın.

internetten alacağımız camı kendimiz katabiliyor muyuz?
    Merhaba,

Kendimiz takabiliryoruz. Ancak cam ile beraber gelen vidalar uzun olabiliyor. Bu yüzden orijinal vidaları ile yeni camı takmanı tavsiye ederim.

Zira vida yerinin arkasından göstergeye giden kablo gurubu geçiyor. Camı takarken dikkat etmezsen kabloyu delebiliyorsun (benim başıma geldi )

O yüzden orijinal vidaları ile takarsan iyi olur.

Kazasız belasız sürüşler
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Alıntı Seferi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Kendimiz takabiliryoruz. Ancak cam ile beraber gelen vidalar uzun olabiliyor. Bu yüzden orijinal vidaları ile yeni camı takmanı tavsiye ederim.

Zira vida yerinin arkasından göstergeye giden kablo gurubu geçiyor. Camı takarken dikkat etmezsen kabloyu delebiliyorsun (benim başıma geldi )

O yüzden orijinal vidaları ile takarsan iyi olur.

Kazasız belasız sürüşler
    teşekkür ediyorum.

peki orjinal vidaları motor üzerinde var mı yoksa servisten mi almam gerekecek?

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    teşekkür ediyorum.

peki orjinal vidaları motor üzerinde var mı yoksa servisten mi almam gerekecek?
    Merhaba İhsan34,

Orijinal vida derken kastettiğim şu: MT25 lerin üzerinde fabrika çıkışı kısa bir cam var. O camı tutan 2 adet alyan vida vardır üzerinde. O vidaları söktüğün zaman kısa cam çıkar.

Camla beraber o bölgeyi suya ve toza karşı korumak için konulmuş lastik bir parça da çıkacaktır.

O parçayı yerine (zaten üzerinde delikler var. O deliklere göre yerine yerleştirmek gerekiyor) yerleştirip yeni aldığın uzun camı koyup, üzerinden çıkardığın o 2 adet alyan (nikelajlı) vidayı tekrar yerine takacaksın.

Bu şekilde halledebilirsin. Eğer tereddüt edersen serviste de takarlar.

Kazasız belasız sürüşler
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Hocam dediğiniz gibi son çıkan mavi rengi bendede var ama hep silver send rengi var piyasada o çok satıyo galiba ama benim maviyi kaldırıma bırakınca gelip geçen cbr ler dönüp benim makinayı inceliyor nazara gelecez valla lastik konusuda michelin pilot strim var bende 3 gün önce 60 la giderken ani fren yaptım lastikler tuttu tuttu bıraktı 3 metre içinde durdu makina irc olsa idi heralde pert olmuştum

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    CBR 250 motosikletimi 1600 KM'de satıp MT-25 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Aldığım ilk gün 300 km'lik uzun yol yaptım ve çok ciddi bir popo ağrısı yaşadım. Rodajdan dolayı yavaş gitmekten kaynaklı yorgunluk da olabilir tabi ama bana sele sert gibi geldi. sele konforu için tavsiyenizi alabilir miyim?

bilgeturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 Rally
    merhaba arkadaşlar. geçen hafta ben de cbr 125 imi satıp mt-25 alarak aranıza katıldım.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı bilgeturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. geçen hafta ben de cbr 125 imi satıp mt-25 alarak aranıza katıldım.
    Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız kullanman dileği ile.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Selam,
    2016 mayıs ayı aldığım bir MT-25 im var. En kötü yanı IRC lastikleri.
    Fren performansı çok kötü düşük süratte bile anında kitleniyor hiç güven
    vermiyor. Ve tabiiki en önemli eksiği ABS olmayışı. Ancak ABS li olsa idi
    bu fiyatlara olmayacaktı. Zira yeni çıkan BMW G310 GS ABS li bir motor
    ancak çıkış fiyatı 25.000 tl. Hele birde yenilerden Kawasaki Versys-x300
    var ABS li olarak ama o da 7500 avro (düşük hacimli motorlar olduğundan
    bunları örnek veriyorum.)
    Bizim motor ayarında ikinci el ABS li alınası motor kanımca Kawasaki Z300
    olabilir gibi duruyor.
    Bizim motorun önüne bir cam şart, rüzgar adamın içine işliyor.(hele bir de
    kıyafetleriniz yazlıksa)
    Saygılar.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    H4 Far Ampulu degistiren var mi. kafa kismini sokmek mi gerekiyor?

Motosikleti
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H4 Far Ampulu degistiren var mi. kafa kismini sokmek mi gerekiyor?
    Evet sökmeniz gerek biraz emek istiyor çok basit değil.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostlarhepnize merhaba,

Bende bir mt-25 kulanıcısı olarak yaklaşık 3 aydır bu foruma üyeyim. Ve 1 hafta önce bir youtube kanalı açtım. Göz atmak isteyeniniz olursa kanalın linkini aşağıya yazıyorum. Öyle kendi çapımda bir vlog kanalı. Lütfen ön yargılı olmayıp kanalıma göz atıp beni desteklerseniz çok sevinirim. Hoşçakalın.

Fakir Motovlog

https://www.youtube.com/channel/UCRdAKp0aGCB6mC9W-Ekr5Cg

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gencler selam.
    Su deve bayiltan sicaklarinda yoldan gelip motoru kapattiktan sonra harareti kontrol edeniniz oldu mu?
    Giderken hic bir sikinti yok, 3'u hic asmadi bugune kadar, bu sicaklar da dahil, ama ne zamanki durup motoru kapatirsam (viteste ayaklikla kapatirim hep, elektrik gelmeye devam eder) bi 5-10 saniye sonra fan devreye giriyor ve bir iki dakika kadar sureyle hararet yukseliyor, hemen dusuyor geri.

Tum motorlarda stop edince su biraz isinir yagdan oturu, bu normal, ama 4-5 centige cikacak kadar isinmasi normal mi bilemedim. Muhtemelen problem yok zira giderken asla yukselmiyor, ancak yine de merak ettim dikkat edip benzer durumla karsilasan var mi?

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)