Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Cevaplar için teşekkür ederim, bulunduğum yere en yakın yetkili servis 250km olduğundan 5.000km bakımında bu durumu sormak için baharı bekleyeceğim.

Resimde görünen küçük harenin çapının daha büyük olarak göründüğü zamanlar da olmuştu.. Hava soğuk olduğundan bir müddettir binemiyorum, şuan resimdeki küçük iz, sanırım önceki sürüşten kalan kısmı, benden başka başına gelen olmuş olabilir diye bu fotoğrafı da ekleyim dedim..

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    "Resimde görünen küçük harenin çapının daha büyük olarak göründüğü zamanlar da olmuştu.. Hava soğuk olduğundan bir müddettir binemiyorum, şuan resimdeki küçük iz, sanırım önceki sürüşten kalan kısmı, benden başka başına gelen olmuş olabilir diye bu fotoğrafı da ekleyim dedim.."

Arkadaşlar Merhaba,

Foruma yeni katıldım. Forum yazışmaları konusunda biraz acemiyim. Sürç-i lisan edersek affola.

Motor bloğunda terlem yağ kaynaklı olabilir. Resimdeki de buna benziyor. Özellikle yazın çok sıcak havalarda motoru çok zorladığımızda, uzun süre son devir kullandığımızda bu terlemeyi yapabilir. Resimdeki alternatör kapağının arkasında bir harelenme görülüyor. Alternatör kapağının arkasına da motor yağı bir miktar gelir. Burada fazla geliyor olabilir. Fazla vakit kaybetmeden Servise göstermekte fayda var bence. Zira terlemeyi silindir kapak contasının oralardan yapar. Ben usta değilim sadece meraklı bir adamım. Elbette siz düşünürsünüz bilemem ama bir ustaya götürmekte fayda var.

Herkese İyi günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

"Resimde görünen küçük harenin çapının daha büyük olarak göründüğü zamanlar da olmuştu.. Hava soğuk olduğundan bir müddettir binemiyorum, şuan resimdeki küçük iz, sanırım önceki sürüşten kalan kısmı, benden başka başına gelen olmuş olabilir diye bu fotoğrafı da ekleyim dedim.."

Arkadaşlar Merhaba,

Foruma yeni katıldım. Forum yazışmaları konusunda biraz acemiyim. Sürç-i lisan edersek affola.

Motor bloğunda terlem yağ kaynaklı olabilir. Resimdeki de buna benziyor. Özellikle yazın çok sıcak havalarda motoru çok zorladığımızda, uzun süre son devir kullandığımızda bu terlemeyi yapabilir. Resimdeki alternatör kapağının arkasında bir harelenme görülüyor. Alternatör kapağının arkasına da motor yağı bir miktar gelir. Burada fazla geliyor olabilir. Fazla vakit kaybetmeden Servise göstermekte fayda var bence. Zira terlemeyi silindir kapak contasının oralardan yapar. Ben usta değilim sadece meraklı bir adamım. Elbette siz düşünürsünüz bilemem ama bir ustaya götürmekte fayda var.

Herkese İyi günler

Cevap için teşekkür ederim. Servis ile görüştüm, durumu tarif ettiğimde hiç düşünmeden şu cevabı verdiler;
    Bu kapağın arkasında halka tarzı bir tıpa/kapak varmış ve fabrikada buna yağ sürülüp kapatılıyormuş. Isınma oldukça o tıpanın çevresindeki yağ ufakça dışarı çıkıyormuş, yani bu terlemenin kaynağı o bloğun içinden bir sızma değilmiş, tıpanın üzerine sürülen yağmış.
    Aldığım bilgi bu şekilde, açıkçası bloktan sızdırma olur mu diye korkmuştum,içimi rahatlattı, yine 5.000 bakımında her ihtimale karşı kontrol ettireceğim.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba Arkadaşlar,

Ön cam taktıran arkadaş varsa görüşlerini paylaşırsa güzel olur. Özellikle yüksek hızda (90-100 km/h ve üzeri) titreme, sallanma yapıyor mu ?

Bir de piyasada GP Kompozit'in ve N11 sitesinde Karadeniz Motor'un sattığı camlar var. Race Blu MT 25' e hangi renk cam uygun olur ? Resimler varsa paylaşırsanız süper şahane olur.

Herkese keyifli sürüşler, tekeriniz her daim düz bassın
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Alıntı Seferi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Ön cam taktıran arkadaş varsa görüşlerini paylaşırsa güzel olur. Özellikle yüksek hızda (90-100 km/h ve üzeri) titreme, sallanma yapıyor mu ?

Bir de piyasada GP Kompozit'in ve N11 sitesinde Karadeniz Motor'un sattığı camlar var. Race Blu MT 25' e hangi renk cam uygun olur ? Resimler varsa paylaşırsanız süper şahane olur.

Herkese keyifli sürüşler, tekeriniz her daim düz bassın
    GP kompozit'in ön camını aldım. Çok önyargılıydım ancak yersiz çıkardı. Titreme, sallama yok. 130km/h'e kadar oldukça başarılı daha sonrasında biraz daha kapanmayı istiyor. Ancak ilk taktığımda denemek için çıktığımda inmek istemedim motosikletten.

Bende arka Çanta demiri bakıyorum piyasada bir kaç çeşit var ancak sağlamlık konusunda tereddüt ettim. Orijinal olanına o kadar para veresim gelmiyor.
    Kullahanlar var ise Ermox ve İRF arasındayım ancak aradaki fiyat farkı uçurum. biri 120 lira biri 280 lira. Kullananlar var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben üzerinde gelen artçı tutacağını da taktım o yüzden biraz daha sağlam,bağlantı yeri plastik takoz olduğu için esneme yapıyor.
    Merhaba, plastik takozların esneme yaptırması zamanla bollaşmaya sebep olabilir mi? ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? Ben hem artçım rahat etsin diye hemde çarşı-pazar çıkınca poşetler elde yada çantada zor oluyor diye düşünüyorum. Uzun yol niyetide var birde.

Arkadaşlar selamlar,

MT-25 ve diğer bikaç model ile ilgili kafamdaki soruları bir karşılaştırma başlığında dile getirdim. Vaktiniz olursa benim başlığıma da MT-25'in tecrübeli kullanıcıları olarak yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim.
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...ml#post4088837

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Alıntı gvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GP kompozit'in ön camını aldım. Çok önyargılıydım ancak yersiz çıkardı. Titreme, sallama yok. 130km/h'e kadar oldukça başarılı daha sonrasında biraz daha kapanmayı istiyor. Ancak ilk taktığımda denemek için çıktığımda inmek istemedim motosikletten.

Bende arka Çanta demiri bakıyorum piyasada bir kaç çeşit var ancak sağlamlık konusunda tereddüt ettim. Orijinal olanına o kadar para veresim gelmiyor.
    Kullahanlar var ise Ermox ve İRF arasındayım ancak aradaki fiyat farkı uçurum. biri 120 lira biri 280 lira. Kullananlar var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:50 ----------

Merhaba, plastik takozların esneme yaptırması zamanla bollaşmaya sebep olabilir mi? ne kadar zamandır kullanıyorsunuz? Ben hem artçım rahat etsin diye hemde çarşı-pazar çıkınca poşetler elde yada çantada zor oluyor diye düşünüyorum. Uzun yol niyetide var birde.
    Merhaba,

Arka çanta konusunda bir bilgim yok. Ancak, arka çantanın yüksek hızda denge bozduğuna dair yorumlar görmüştüm. Bu hususa dikkat etmek lazım bence. Arka çanta kullanan arkadaşlar bilgi verirse güzel olur.

Arka yolcu tutamakları zaten bir miktar esnesin diye plastik takozla destekli olarak yerine vida ile sabitleniyor. Yerinden çıkması ancak tutan vida kırılınca mümkün olur. O da bir hayli zor. Lastik takozun sebebi ani gazlama veya frenlemede yolcunun ani ve güçlü olarak tutamak asılması halinde hemen kırılmaması için. Ben Motorumu aldığım mart ayından beri çoğunlukla eşim ile birlikte sürdüm. Tutamakta bir esneme, bollaşma oluşmadı. Oluşacağını da sanmıyorum.

İstanbul - Bolu arası uzun yolda bagaj ihtiyacımı yolcu selesine ahtapot lastik ile bağladığım sırt çantasıyla çözdüm. Ancak 2 günlük bir gezi olduğu için fazlaca eşya taşımadım. Daha uzun süreli yolculuk için arka çanta iyi olabilir.

Yolcu ile uzun yolu tavsiye etmem, artçı selesi çok rahatsız MT 25'in. Ancak şehir içi kısa mesafelere uygun. Hatta sürücü selesi bile bana sert geliyor. Uzun yolda bir süre sonra uyuşmalar başlıyor.

Herkese Keyifli sürüşler
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

shad sh-39 çanta kullanıyorum, artçılı sürüşte 120-130kmleri test ettim daha yüksek hızlara çıkmadım, bana bir tehlike hissettirmedi, kozmetik olarak çok hoş bulmadığımdan tek kullanırken çantayı takmıyorum, artçısız sürüşte bu hızlarda bir yan etkisi olur mu o yüzden bilmiyorum.

Bağlantı aparatının orjinalini biraz pahalı bulmuştum bu yüzden ermox aldım, orjinali ile en büyük fark bence yalnızca artçı tutamaklarından bağlanıyor olması,ordaki hafif esneme, çantayı takınca da oluyor.. Çok trajik bir esneme değil ama çanta hafifçe yukarı aşağı esneyebiliyor. Orjinalinde aşağıdan bir sabitleme demiri daha var, onda daha stabil midir bilmiyorum.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Selamlar, 25 Şubat fuar sonrası MT-25 almayı planlıyorum. Aramızda satmayı planlayan varsa benimle iletişime geçebilir mi? Mümkünse 10k üstü yol yapmamış kazasız belasız olsun.

Degerli arkadaşlar;
    Motorumun resimde göründüğü gibi işaretli olan yerindeki tapa gibi bişey düşmüş. Yamahaya gittim bizde yok dedi istiyorsan komple gidonu değiştiririz dedi komiğime gitti. Neyse bunun adı nedir nerede bulunur acaba. şimdiden teşekkürler. bu arada resmini çekmemiştim bende internetten net bir gidon resmi bulup onu paylaşıyorum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en kötü kazalı mt bulur çıkma olarak alırsın.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba Recoo,

Sahibinden.com da yakın bir arkadaşım motorunu satıyor. İlan no:390859859

Temiz, kazasız bir motor. Birlikte Yamaha - Tuna'dan satın almıştık. (2016 - mart) Hacim büyütmek amacıyla satıyor. 3200 Km'de temiz bir motor.

ilgini çekerse bir bakarsın.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı tnt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaşlar;
    Motorumun resimde göründüğü gibi işaretli olan yerindeki tapa gibi bişey düşmüş. Yamahaya gittim bizde yok dedi istiyorsan komple gidonu değiştiririz dedi komiğime gitti. Neyse bunun adı nedir nerede bulunur acaba. şimdiden teşekkürler. bu arada resmini çekmemiştim bende internetten net bir gidon resmi bulup onu paylaşıyorum.

http://imageshack.com/a/img924/9978/CgiXpx.png
    diğer kapağı da sök o kısma normal vida veya alyen vida tak olsun bitsin illa kapak olmasına gerek yok.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı tnt77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaşlar;

http://imageshack.com/a/img924/9978/CgiXpx.png
    Yamaha servislerinde oluyor, birkaç yere farklı yere sorun yoksa getirtsinler... Yedek parça en nihayetinde, getirtirler diye düşünüyorum.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı Seferi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Recoo,

Sahibinden.com da yakın bir arkadaşım motorunu satıyor. İlan no:390859859

Temiz, kazasız bir motor. Birlikte Yamaha - Tuna'dan satın almıştık. (2016 - mart) Hacim büyütmek amacıyla satıyor. 3200 Km'de temiz bir motor.

ilgini çekerse bir bakarsın.
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam ama mesajınızı görmedim bir kaç gün sonra MT-25 almış bulundum. Hatta konusunu da dün açtım, fotoğrafı da var konuda.

http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/175369-ilk-motosikletimi-aldim-yamaha-mt-25-a.html

Motosikleti
    yamaha mt-25
    MT-25 in kaşlarını boyadık.

Motosikleti
    YAMAHA MT25
    Merhaba,
    Yançanta kullanan arkadaşlar var mı ?
    Özellikle sert yan çanta kullanmak istiyorum.
    Arka çanta için Ermox bağlantı demirini ve Shad39 kullanıyorum.
    Buna uygun yan çanta demiri maalesef bulamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Merhaba Arkadaşlar,

Zeus marka ön cam alan var mı ? varsa ürün hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Piyasada bir GP marka ön cama var ama Zeus marka olanın şekli daha güzel geldi bana.

Resimleri şunlar:

Zeus marka için link: http://urun.n11.com/modifiye-urunler...rgo-P148473128

GP marka için link : http://urun.n11.com/modifiye-urunler...enk-P152807185

Kazasız belasız sürüşler
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    GP'nin füme olanından aldım ben, yarı şeffaf gayet arkası görünüyor. Sultanbeyli'de yerleri gidip kendin alabilirsin, 120TL'ye satıyorlar.

Merhaba arkadaşlar benim vites gecislerim kemikli oluyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba kronik bi sıkıntımı motor 1000 km de acaba benmi evhamlaniyorum.gidişinde falan problem yok ama özellikle 1,2,3 kemikli geçiyor tık diye kesin ve kararli bi geçişi var.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)