Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende 25 Mart ta aldım şuan 1200 kmde ilk bakımı yaptırdım 160 tl ye.. Rodaja ilk 200 300 km dikkat ettim. Sonra pek dikkat etmedim güzel gidiyor makine.. Yakıt 18 21 krs. Arasında benzin 4.30tl. Son hız en yüksek 165 gördüm rüzgar etkisiylede olabilir.. Şu an 160 ı zor görüyorum.. Yine rüzgarın etkisi olabilir. Çünkü ters veya aynı yönlü rüzgar çok etkiliyor.. Kazasız sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fesgin bizim buralarda 365 günün 360 günü rüzgarlı denk gelirse sakin hava da iyi gidiyor 155 km hız sabit 160 biraz uğraştırıyor üstüne çıkacağım dediğinde herşey dikkat etmek gerek benim bir arkadaşım r25 ile 190 km hızı geçtim diyor ben görmedim açıkcası herşeyi aynı iken mt ile r ın bizimkide 180 km hız yapar mı acaba uygun koşulları sağlaya bildiğimizde iyi geceler

Bende şu anda 800km deyim ilk 500km 5000 deviri geçmedim şimdi 5000-8000 arası kullanıyorum. Benim motor ile ilgili tek sıkıntım aynalar onun dışında tüm taleplerimi karşılıyor. Siz bakımı nerede yaptırdınız 160 tl'ye.

Merhaba Arkadaşlar Ben motoru alalı 1 hafta oldu oldukça memnunum , sesi gidişi çok güzel
    . Fikret Bey'inde söylediği gibi aynalarla ilgili sıkıntım var çok dar açıda gösteriyor benim hatalı yaptığım birşey mi var bilmiyorum. Bir de Yamaha bir motosiklet için frenlerini beğenmedim özellikle arka fren nerdeyse hiç tutumuyor.

Motosikleti
    yamaha mt25
    selam arkadaşlar.

ben de bugün motoru aldım arkadaşlar. pazartesi veya salı günü teslim edecekler. çok heyecanlıyım oğlum yaaa ilk motorum

arka fren ztn yavaşlama için bence görevini yapıyor ama ön fren gayet iyi tutuyor ben baya memnunum frenlerden.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı fesgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 25 Mart ta aldım şuan 1200 kmde ilk bakımı yaptırdım 160 tl ye.. Rodaja ilk 200 300 km dikkat ettim. Sonra pek dikkat etmedim güzel gidiyor makine.. Yakıt 18 21 krs. Arasında benzin 4.30tl. Son hız en yüksek 165 gördüm rüzgar etkisiylede olabilir.. Şu an 160 ı zor görüyorum.. Yine rüzgarın etkisi olabilir. Çünkü ters veya aynı yönlü rüzgar çok etkiliyor.. Kazasız sürüşler..
    18-21 krş 4,5-5 lt/100km'de ort.yapar..biraz fazla değil mi yaw...Benim CBR500 bunda daha az yakıyor öyleyse...
    The Power of The Dreams.

rosso 2 dışında lastik kullanan varmı memnun olan yada. lastik alma arifesindeyim

Yakıt biraz fazla gerçekten de ama herkes km az olduğundan diyor ilerleyen km'lerde daha az yakar deniliyor su an 1250 km'lerde benimki aynalara 4 cm'lik ek yerlerini dişi ve erkek takarsanız sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli acemisiyim. mt-25 de durduğumda 2. vitesten 1. vitese geciş sırasında boş viteste takılıyor. ileri geri yaparak debelleştikten sonra 1. vitese gecebiliyorum. acemiligimden dolayı vites aktarma organına bir zarar vermiş olabilirmiyim., yoksa benim beceriksizliğim midir?
    Sizin hatanız eğitim almadan motosikleti almak olmuş. yamaha riders academy 350 liraya eğitim veriyor. hemen yazılın.

O bahsettiğiniz debelleşme durumu normal. Çünkü motosiklet kullanırken 2.viteste durmayız. Durmaya karar verdikten sonra yavaş yavaş vitesleri düşürüp 1.viteste durmanız gerekir. motosiklet şanzımanı sıralı tip şanzıman olduğu için vitesi araba gibi direk 1e geçmez. tane tane düşürün durmadan önce 1.vitese gelin. durduktan sonra vites değişmez çünkü bir alta veya bir üste geçmek için dişlinin dönmesi gerekir. Bisiklete bindiyseniz bisiklette de bu durum aynıdır.

Alıntı Clearidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso 2 dışında lastik kullanan varmı memnun olan yada. lastik alma arifesindeyim
    Michelin Pilot Street kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Yağmurlu ve ıslak zeminde müthiş performansı var diğerlerinden farklı olarak.

michelini cbr ım vardı onda kullanmıştım ortalama bir lastikti rosso 2 leri çok övüyorlar sanırım rosso 2 ye kayıyorum

Ctesi inşallah Michelin taktıracağım. Daha önce belirttiğim gibi irc korkuttu beni...

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı MotorHavası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin hatanız eğitim almadan motosikleti almak olmuş. yamaha riders academy 350 liraya eğitim veriyor. hemen yazılın.
    eğitim almadığımı kim söyledi. honda gs 1 ile yamaha riders academy 1 eğitimlerini aldım. yamaha riders academye gittiğimede pişman oldum neyse.
    yarım debriyaj bırakıp sıkınca vites dişlisi oturuyor. ama imkan varsa durmadan önce 1. vitese kadar düşüyorum. öğreniyoruz zamanla.

Çok seri kullanım sonucu bu rakamlar ortaya çıkıyor. Sakin kullanımda (ben henüz kullanamadım ) mutlaka düşecektir..

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Benim 2600 kmdeki ortalamam 3.8/100 LT. Genelde 110-120'yle sürüyorum temde ve ya otoyolda.Şehir içinde de sık sık sürüyorum.Bir kez neredeyse sürekli tam gaz Tekirdağa gidip gelmiştim 300 km civarı o gün ortalamam 3.8 den 5 in üstüne çıkmıştı sonra da düştü yine 3.8'e.Çok agresif sürmeyince güzel yakıyor.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bir R25 sahibi olarak,7-9 bin devirleri arasında kullanır, bu devirleri çok geçmez iseniz şehir dışı 3,5/100 şehir için de 4,5/100 civarı kullanım sağlayabilirsiniz.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı MotorHavası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduktan sonra vites değişmez çünkü bir alta veya bir üste geçmek için dişlinin dönmesi gerekir. Bisiklete bindiyseniz bisiklette de bu durum aynıdır.
    Bu bilgi yanlış olmamış mı? Gayet de değiştirebilirsiniz vitesleri motor dururken. Zorlanıyorsa (vites geçmiyorsa) hafif ileri geri yapılıp debriyaj bırakılıp tekrar sıkılıp tekrar denemek durumunda kalınabilir ama benzeri davranış otomonbillerde bile olabiliyor ve kesinlikle bisiklet gibi değil.

Bazen bende 3. ya da 4. viteste ışığa yakalanınca aniden durmak zorunda kalıyorum, yeşil yanıncaya kadar elim debriyajda beklemesin diye durduğum yerde vitesi boşa alıyorum eğer geçmekte zorlanırsa motoru ileri geri yapınca boşa rahatlıkla geçirebiliyorum önceki motorlarımda da bunu yapıyordum şimdiye kadar bir şey olmadı (8 yıldır) ancak teknik açıdan sakıncası var mı bilmiyorum.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OHK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt biraz fazla gerçekten de ama herkes km az olduğundan diyor ilerleyen km'lerde daha az yakar deniliyor su an 1250 km'lerde benimki aynalara 4 cm'lik ek yerlerini dişi ve erkek takarsanız sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum
    bahsettiğin ek parçaları nereden temin edebiliriz?

Alıntı fikret80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen bende 3. ya da 4. viteste ışığa yakalanınca aniden durmak zorunda kalıyorum, yeşil yanıncaya kadar elim debriyajda beklemesin diye durduğum yerde vitesi boşa alıyorum eğer geçmekte zorlanırsa motoru ileri geri yapınca boşa rahatlıkla geçirebiliyorum önceki motorlarımda da bunu yapıyordum şimdiye kadar bir şey olmadı (8 yıldır) ancak teknik açıdan sakıncası var mı bilmiyorum.
    Yanlış yapıyorsunuz bence. Işıklarda beklerken arkadan gelen telefonuna dalıp kırmızıyı görmeyen sığırın biri biçmesin diye motor viteste ve sol ayak yerde beklemeniz daha güvenli. Okuduğum-duyduğum bilgi bu yönde hep.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin ek parçaları nereden temin edebiliriz?

bu ayna işi benimde sıkıntılı. buna benzer ayna uzatma aparatı var. denemek lazım ama pahalı biraz 160tl

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)