Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı yüksek olmasa gerçekten Mt-25 alınmaya değerdi. Hepimiz iyi biliyoruz ki R25 iyi sattı, bununda iyi satacağını farz eden Yamaha çok yüksek bir fiyat belirledi. Ötvsiz hesapladığımızda MT-25 neredeyse MT-07 ile aynı, Ben anlamıyorum 690 cc dahamı ucuza üretiliyor acaba? Yamahanın fiyat politikaları çok tutarsız. Bu nasıl olsa satar diyerek, malı yüksek fiyattan satmak etik'te değildir. En azından ABS li modeli getirip bu fiyattan satsaydılar belki yine sineye çekilebilirdi. Ne diyelim Hayırlısı olsun.
    Teknolojik farklılıkların getirdiği farkları katmaz iseniz maaliyetler arasında büyük faklar yoktur. Diyelimki 180kg'lık 250cc yi, kg'mı 100 liraya satabilirsiniz(gerçek maaliyeti maaliyeti 23lira olan); burası böyleyken 220-230kg'lık 1000cc'yi kg'mı 350-400 liradan satabilirsiniz( aslında gerçek maaliyeti 29lira olan).. desem olayı anlar mısınız? Yani aradaki 50kg fark için bizden binlerce lirayı fazladan talep eder üreticiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb125f
    Güzel motor r25'in grenajsız hali .Yanlız bu fiyata bu motoru biraz zor satar 14.750 fiyat açıklamış grenajlı r25 bile 15.250 iken bu resmen milleti salak yerine koymaya benziyor.Yani şu demek oluyor grenaj fiyatı 500 papi. bence olması gereken rakam 13.000 geçmemesi lazımdı!
    13.000 satış fiyatı olsaydı alırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Arkadaşlar ahanda buraya yazıyorum honda 12-13.000 tl aralığında 250cc bir makine getirir (örnek cb250 Twister).😉

Bu mt-25 249cc mi globaldeki 321cc mt-03 motoru mu? Vergi diliminden dolayı mı ülkemize böyle geliyor? Bir konu da bunun ABS lisi niye yok arkadaş?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı digitalunix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mt-25 249cc mi globaldeki 321cc mt-03 motoru mu? Vergi diliminden dolayı mı ülkemize böyle geliyor? Bir konu da bunun ABS lisi niye yok arkadaş?
    MT 25 250cc r25in motoruyla aynı yani, abs yok ileride oda gelir ve dahada zamlanır.

Motordan anlamayan biri olarak ben bu motoru bu fiyattan satın alırım.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Bugün motora baktım,bindim ancak gerçekten altımda küçük kaldı. Daha kaslı olabilirdi.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ön fara bak çay demle. Ya hu hangi mt serisinde tipinden, agresifliğinden ödünç verilmiş. Mt 125 e bile bundan daha çok özenilmiş. Hadi sağını solunu geçtim, ön çamurluk bile r25.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alan arkadaşlar resim paylaşsa da görsek yahu.

Motosikleti
    Yamaha her model
    MT-25 ile ilgili bu kadar eleştiriye şaşırdım. Makinayı inceledim güzel makina. abs olmaması gerçekten eksiklik kabul ediyorum. Burada kimsenin değinmediği bir eksiklik te R-25 gibi IRC lastik kullanmışlar bu da bir hata bence ama naked motor sevenlere iyi bir makina. Racing seven biri bu makinanın siper camının olmamasını ve takıldığında çirkin olacağını söylemesi bana mantıklı gelmiyor. Bu makina naked bir makina ve gayet başarılı bence. kendime bir adet siyah alacam ben beğendim motoru...

Motosikleti
    Drift L
    MT serisi tek sevdiğim naked serisidir. Ama Yamaha'nın tak - çıkar mantığıyla MT25'i yapması cidden hoşuma gitmedi. Yamaha bendeki izlenimini bozmaya başladı iyice..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı digitalunix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet vergi dilimi yüzünden R25 ve MT-25 halinde geliyor bu arkadaşlar, 250cc üstüne %8 yerine %37 ÖTV olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bayiilere de geldi, yok mu şimdi hiç motoru alan, resim paylaşan yahu?

Alanlar varsa çekinmesin paylaşsın resimleri, hayırlı olsun diyelim

Dün bayide saatlerce inceleme fırsatım oldu,3 adet mt-25 ve ben.Bindik ettik baktık,inceledik.Olaya naked motor olarak bakarsak gayet güzel tipi var.Fakat altımda ybr125 gibi kaldı.Daha kaslı vede yüksek olabilirmiş.Artçı tamamen rahatsız edici.Artçı yan tutamakları ilk defa şahit oldum sabit civata değil lastik bağlantılı yapılmış.Kuyruk üstü demirlerden tutup motoru sağa sola kaydırmaya çalışırken kopmasa bari.Ve en çok takıldığım konular şase ve ön süspansiyon.O ön frenler bir 250cc makine içinki buna tork canavarı diyorlar ybr125ten söküp takmışlar sanki,maşalar daha kalın olabilirdi.Arka tekere giden şasinin et kalınlığı sanırım ya 2 yada 3 mm vurunca plastikmi demirmi anlaşılmıyor cidden.Sanırım bu yüzdende de motor ağırlık olarak hafif ve seri.Tarzı şekli boya ve plastik kalitesi Yamaha dedirtiyor ama çoğu yerden çalmışlar.Devir 2016 sarı ampul mü kaldı.Markasının ne olduğu belli olmayan ön kaliper ve plastik fren hortumları.Bu şekilde 15.000 i haketmiyor gerçekten.10.000-11.000 segmentinde olsa tadından yenmezdi bence.Bu arada marka fanatikliğim fln da yok Sadece gidip merak edip baktım.Daha dolu ve daha iyi parçalar takılabilirmiş yamaha bizi 3. sınıf ülke görüyor net :(

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Cil cil duke200 umu satıp mt25 e niyetlenmistim fakat motoru inceleyince hiçte gerek olmadığını anladım. Mt125 e hiç ellemeyip sadece motor blogu r25 olsaydı tadından yenmezdi. Mt125 deki malzeme kalitesi maalesef mt25 te yok. Şaka gibi mt125 te 43 mm ters çatal, michelin pilot street var,mt25 te irc lastik.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cil cil duke200 umu satıp mt25 e niyetlenmistim fakat motoru inceleyince hiçte gerek olmadığını anladım. Mt125 e hiç ellemeyip sadece motor blogu r25 olsaydı tadından yenmezdi. Mt125 deki malzeme kalitesi maalesef mt25 te yok. Şaka gibi mt125 te 43 mm ters çatal, michelin pilot street var,mt25 te irc lastik.
    Biri Fransa üretimi(mt-125), diğeri Endonezya (mt-250). Olacak o kadar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı Yamaha-Urfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-25 ile ilgili bu kadar eleştiriye şaşırdım. Makinayı inceledim güzel makina. abs olmaması gerçekten eksiklik kabul ediyorum. Burada kimsenin değinmediği bir eksiklik te R-25 gibi IRC lastik kullanmışlar bu da bir hata bence ama naked motor sevenlere iyi bir makina. Racing seven biri bu makinanın siper camının olmamasını ve takıldığında çirkin olacağını söylemesi bana mantıklı gelmiyor. Bu makina naked bir makina ve gayet başarılı bence. kendime bir adet siyah alacam ben beğendim motoru...
    Reklam kokan hareketler bunlar....Bu alet TR'de fazlaca satmaz...
    The Power of The Dreams.

MT-25 ile MT-125 kıyaslamak doğru değil. Arkadaşların dediği gibi 125 kasasına r25 motoru koysalardı çok güzel olurdu fakat fiyatı bu seviyede olmazdı.iki motor arasında neden bu kadar az fiyar farkı var diyenler var cevabı budur malzeme kalitesi. Maliyeti düşürmek adına motoru nasıl çirkinleştirebiliriz diye baya mesai harcamışlar mt serisine yakışmamış.

Motosikleti
    Yamaha mt-25
    Ybr den sonra mt 25 cok super geldi bana. Sehir icinde binilebilecek cok guzel bir motor. Hizi ve torkuyla cogu kimseyi tatmin eder. Neden herkes abs ye takilmis anlamiyorum. Abs isteyenler mt 07 lere baksinlar. Parasina gore guzel bir motor bence. 2 . El bir mt 07 ye binmektense sifir mt 25 daha iyi bir secim olur.

Motosikleti
    Mt-07
    Boşuna tartışmayın 250cc çift silindir ve bu kadar performanslı makine olmadığı için istedikleri gibi satarlar malı. Var mı alternatifiniz? R25'in sözde rakibi canı alınmış cbr250 14.750 TL...

Asıl uyansalar mt-07 de daha pahalı satarlar, dandik ve gariban motor bloklu, abs olmayan cb500f 25.100 TL, Mt-07 22.750 - abs li 25.100. Bence hondanın yanında 35 bin yapar mt07.

Yamaha'nın fiyatları yüksek değil, piyasa genel olarak yüksek ve o kadar saçma olmuşki, araba fiyatına motosiklet satılır oldu.Ve distribütörler inanın çok para kazanıyorlar, marjları çok yüksek ama sorsan ağlarlar. Bayilere de nefes aldırmıyorlar, 200-300 TL kazanıyorlar motor başına bayiler. Parasal olarak da hep içerdedir bayiler, hesapta parası olmaz ise 1 motor bile göndermez şirket. Motor satmak iş değil aslında bayiler için, parça aksesuar satarsa, bakım yaparsa kazanır.

3-5 tane motorla alakası olmayan motor kullanmayı bilmeyen iş bilmez adamı şirkete müdür diye almışlar onlar da sadece adet tutturmaya, günü kurtarmaya çalışıyor. Umurlarında değil kullanıcıların talepleri ve istekleri. Sezon başında bayilere kim kaç motor istiyor diye sorup, paralarını peşin alıp motor getiriyorlar, kendileri hiç riske girip de birşey yapmıyorlar. Öyle müdürlük yapmaya ne var talep topla paralarını al malı tıra yükle gönder. Zaten çoğunuzun sezonda motor bulamamanızın nedeni de bu çünkü açıkta motor olmuyor çoğu motor da önceden satılmış oluyor. Ben Hondanın satış müdürüyle tanıştım, yolda görsem selam vermem ama maalesef durum böyle arkadaşlar.

Bu sebeplerden sizin düşünceleriniz ütopik, sıkı sıka seve seve o motorları alıp bineceksiniz başka çareniz yok

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Şahsım adına konuşayım Abs getirmediği sürece yamahanın motorlarına pek yaklaşacağımı sanmıyorum.Motorla ilgili 10 kişiyi dinlemişsem 9'u teker kitledi düştüm yaralandım dedi.Benim de başıma geldi.O yüzden benim canım değerli diyorum.Ama piyasadaki iyi motorların çoğu yamahada eyvallahta,ben de kedi değilim bir canım var.

Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    R25 kullanıcısıyım, Yamaha'ya da ufaktan bir fanatikliğim olduğu doğrudur. Ancak sevmediğim bir marka dahi olsa 250 cc bir motorda bu kadar abs de abs diye koskoca firmayla inatlaşmaya sadece gülüyorum 10 kişiden 9u eğitim almamış, kendini geliştirmemiş, pratik yapmamış ve fren yapmayı bilmeyip cart diye frene asılmış ise kilitlenmesi gayet doğal. Hem fiyata laf edip hem de abs olsun diyenler eminim abs'lisi gelse 16.000 deseler %90'ınız da 'ağğğğbi abs çok da lazım değil zaten 250 cc 36 hp makine' diceksiniz. O yüzden hevesi olan insanları da soğutmayın. Görsellik zaten tamamen zevke bağlı; motor bloğu ise zaten 250 cc klasmanında tahtında oturuyor, güzeldir değildir değişir ama kötü olmadığı kesin. Piyasayı da göz önüne alırsak fiyatların uçmadığı da kesin.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Doohan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 kullanıcısıyım, Yamaha'ya da ufaktan bir fanatikliğim olduğu doğrudur. Ancak sevmediğim bir marka dahi olsa 250 cc bir motorda bu kadar abs de abs diye koskoca firmayla inatlaşmaya sadece gülüyorum 10 kişiden 9u eğitim almamış, kendini geliştirmemiş, pratik yapmamış ve fren yapmayı bilmeyip cart diye frene asılmış ise kilitlenmesi gayet doğal. Hem fiyata laf edip hem de abs olsun diyenler eminim abs'lisi gelse 16.000 deseler %90'ınız da 'ağğğğbi abs çok da lazım değil zaten 250 cc 36 hp makine' diceksiniz. O yüzden hevesi olan insanları da soğutmayın. Görsellik zaten tamamen zevke bağlı; motor bloğu ise zaten 250 cc klasmanında tahtında oturuyor, güzeldir değildir değişir ama kötü olmadığı kesin. Piyasayı da göz önüne alırsak fiyatların uçmadığı da kesin.
    Bak sen görüyor musun şu Avrupanın yaptığını !! Koca koca şirketlerle inatlaşıp ABS'siz motor sattırmıyor artık.Terbiyesiz Avrupa.Gitsinler eğitim alsın değil mi? Varya harbi Aziz Nesin haklı galiba ...!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)