Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Bugün Yamaha'nın geri çağırması kapsamında Radyatör hortumlarım değişti. Bazı arkadaşlardan ücret isteyip, radyatör soğutucusunu zorla değiştirenlere inat, Daytona Motor'da böyle bir talep ile karşılaşmadım. Değiştirip geri verdiler motorumu.

Sakin kullanım 3.8lt/100km ortalama ile de 260km menzil'e çıktım motorla. Yardırmaz iseniz 3,5lt'leri belki görebilirsiniz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Alıntı Betoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir ve dişli değişim zamanı geldi benim motorun. Serviste yaptırsam pahalıya patlar mı ya da anadolu yakasında önerebileceğiniz işçiliği düzgün bir usta var mı? Ergün ustayı duymuştum ama yerini bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:38 ----------

Yağ değişimini kendin de halledebilirsin çok da zor değil hem de zevkli oluyor ama garanti varsa serviste yaptır.
    Bu arada 2016 model motor nasıl 5 bin km de kalmış. Yakın zamanda 0 mı aldın?
    2017 haziranda 2016 model olarak sıfır almıştım.

Motosikleti
    YAMAHA MT25
    beyler merhaba. mt 25 için yan ve arka çana demiri arıyorum. yalovada irf motor var da şu an elinde kalmamış. bana da bayram için lazım. bulabileceğim bi yer var mıdır ya ?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı euf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler merhaba. mt 25 için yan ve arka çana demiri arıyorum. yalovada irf motor var da şu an elinde kalmamış. bana da bayram için lazım. bulabileceğim bi yer var mıdır ya ?
    Aydın karkeşler var ona bir bakın isterseniz.

Arkaşlar geçen Ekim’de aldığım motorumu maalesef ayağımı kırdığım için satıyorum topcase altılı koruma takozu radyatör koruma turcamı sis farları var 2.100 km de 2017 model bir kere sağ tarafa yatırdım durduğu yerde başkada bir kazası vuruğu kırığı yoktur.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı Freyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşlar geçen Ekim’de aldığım motorumu maalesef ayağımı kırdığım için satıyorum topcase altılı koruma takozu radyatör koruma turcamı sis farları var 2.100 km de 2017 model bir kere sağ tarafa yatırdım durduğu yerde başkada bir kazası vuruğu kırığı yoktur.
    Nerede? Ne kadar? Forum indirimi var mı? 😀

Öncelikle geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim😃
    İstanbul Gaziosmanpaşa aksesuarlı olarak sıfırından 1.000 tl eksik

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı Freyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim😃
    İstanbul Gaziosmanpaşa aksesuarlı olarak sıfırından 1.000 tl eksik
    Özür dilerim Hocam çok geçmiş olsun ya. İçimden demiştim ama 😀 Bana Ankara'da lazımdı. Tekrar geçmiş olsun

Merhabalar, 470 km'de bir mt 25'im var. Son bir kaç gündür ayak peglerinde titreşim hissetmeye başladım. İlk aldığımda böyle bir titreşim olduğunu sanmıyorum. Sebebi ne olabilir?

Bir de yine son günlerde özellikle 1 ve 2. vites geçişlerinde ses gelmeye başladı. Özellikle 1'e alırken aşağıda sanki bir şey düşüyor ve zıplıyor gibi. Normal midir? Ayaklıklarda başladığını düşündüğüm titreşimle bir alakası olabilir mi?

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    kanım bitlendi! aracımı tekrar satışa çıkardım.
    (motosiklet bayilerinde takas fiyatları adeta ölmüş eşek fiyatı)

sahibinden ilan no: 630270306

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 470 km'de bir mt 25'im var. Son bir kaç gündür ayak peglerinde titreşim hissetmeye başladım. İlk aldığımda böyle bir titreşim olduğunu sanmıyorum. Sebebi ne olabilir?

Bir de yine son günlerde özellikle 1 ve 2. vites geçişlerinde ses gelmeye başladı. Özellikle 1'e alırken aşağıda sanki bir şey düşüyor ve zıplıyor gibi. Normal midir? Ayaklıklarda başladığını düşündüğüm titreşimle bir alakası olabilir mi?
    Normal ve bir sıkıntı yok. Mt-25 7000-10500rpm arasında titreyen bir motor maalesef. Rodajda 1600km bitene kadar zorlamayacağından dolayı ileride titreşimli gelebilir. Ben 7000rpm bandında kullanıyordum.

Betoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt25
    Yarın isteyen olursa bir şile gezisi yapalım mı beyler? Rota önemli değil değişebilir maksat grupla turlamak.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal ve bir sıkıntı yok. Mt-25 7000-10500rpm arasında titreyen bir motor maalesef. Rodajda 1600km bitene kadar zorlamayacağından dolayı ileride titreşimli gelebilir. Ben 7000rpm bandında kullanıyordum.
    anca yazabiliyorum, rodajda olduğu için zaten yuksek devirlere çıkmıyorum. Benim bahsettiğim titreşim ilk, 500 kilometrede olmayan ve 4-5 bin devir civarlarında bile olan bir titreşim en cok ayaklarda zaman zaman da selede hissediyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Zaten oralarda hep titreşimi mevcut. Motorun yeni olduğu için zincirine bak bakalım. Kullanılınca doğal olarak bollaşmıştır. 1000km bakımına gideceksen orada gererler. Yok gitmeyeceğim dersen gene 1000 bakımında gererler. Dert etme

Motosikleti
    yamaha mt25
    Alıntı kym adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çift silindir de olsa bir miktar titreşim illa ki olacaktır sonuçta içten yanmalı bir motor. Tek silindirli motordan sonra bariz fark ettiği için insanlar titreşimsiz diyorlar. Ki dört silindirli motorlar da titrer. Vites geçişlerine gelince bu motorun karakter özelliğidir kemikli vites. Ama rodaj bitiminde illa ki yumuşama olacaktır. İlk yağı ipone tercih edebilirsin vites geçişlerini yumuşattığını önceki motorumda tecrübe etmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Bu arada ön far ampulünü led ile değiştirdim. Zor değilmiş 15 dakikada hallettim. Yalnız ampul fanlı olduğu için siyah lastik korumasını uyduramadım. Ampulü sudan nasıl koruyabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Betoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift silindir de olsa bir miktar titreşim illa ki olacaktır sonuçta içten yanmalı bir motor. Tek silindirli motordan sonra bariz fark ettiği için insanlar titreşimsiz diyorlar. Ki dört silindirli motorlar da titrer. Vites geçişlerine gelince bu motorun karakter özelliğidir kemikli vites. Ama rodaj bitiminde illa ki yumuşama olacaktır. İlk yağı ipone tercih edebilirsin vites geçişlerini yumuşattığını önceki motorumda tecrübe etmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Bu arada ön far ampulünü led ile değiştirdim. Zor değilmiş 15 dakikada hallettim. Yalnız ampul fanlı olduğu için siyah lastik korumasını uyduramadım. Ampulü sudan nasıl koruyabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.
    far tasının içine su toz toprak girer. izole etmelisiniz.

Motosikleti
    yamaha mt25
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far tasının içine su toz toprak girer. izole etmelisiniz.
    Siyah lastik korumasını merkezden dışarıya doğru biraz kesersem olur herhalde.
    Başka fikri olan var mı?

Motosikleti
    yamaha ybr125
    arkadaşlar öncrlikle merhaba sahibi olduğum mt25 e uzun yolda devamlı kullanacağım için gidon yükseltme düşünüyorum gidon yğkseltme kullanan birisi var ise hangi malzemeyi aldığı ve kaç cm kullandığını paylaşırsa sevinirim

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,
    elimde mt-25 yan çanta demiri var orjinal yamaha, yarı fiyatına veriyorum,isteyen arkadaşlar ilan üzerinden mesaj atabilir

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-mt-25-yan-canta-demiri-yamaha-699408010/detay/

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Selamlar

Mt 25 için iş görür çok da pahalı olmayan ama ucuz kalitesiz de olmayan bir kaldırma sehpası arıyorum
    tavsiyesi olan var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)