Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Bildiğim kadarıyla bu tür yağlar 5 sene ömürlü, o kadar kolay bozulan bir kimyasaldan da bahsetmiyoruz. Motorun da bu bekleme süresini çöl sıcağında veya buzdolabında değil de normal kapalı bir şekilde geçirdiyse, korkacağın hiçbir şey yok, kafan hiç takılmasın.

Rodajın %80’lik kısmını ilk 300-400km’de bitiriyorsun. Ben tam bu noktada yağ değiştirip öyle devam ediyorum. 1000’de tekrar değiştiriyorum. Haftalarca rodaj konusunu araştırdım, bulduğum en sağlıklı veriler bu yöndeydi. Kendim de her motorumda uyguluyorum artık. Aklında erken yağ değiştirmek varsa eğer uygulayabilirsin, ama 300’e kadar o yağı iyice kullanıp öyle dök bence, sonra daha temiz bir yağla rodajın ikinci kısmına devam edersin. Son derece mantıklı bir hareket emin olabilirsin.
    Siluet... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Arkadaşlar istanbul veya çevresinde sıfır mt25 ler bitti mi çok değil bir ay önce bakmıştım. 18.900 yazıyordu.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar istanbul veya çevresinde sıfır mt25 ler bitti mi çok değil bir ay önce bakmıştım. 18.900 yazıyordu.
    Tüm türkiyede tükendi 2017 model sıfır mt 25ler

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm türkiyede tükendi 2017 model sıfır mt 25ler
    Var ama 22000tl cik oldu artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı Siluet... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten şüphem rodaj süresinde diye başlıyor.Şuan 150 km de,yağı değiştirsem 850 km sonra tekrar değiştirmem gerekecek yağ fiyatlarına bakınca vazgeçiyorum hemen sonrasın da yağı değiştirmeyip ilerleyen zamanlar da yağmurdan kaçarken doluya tutulma durumunu yaşamak da istemiyorum tuhaf bir durumdayım saat ilerlesin biraz servisi arayıp soracam.
    1000km yi süre olarak çok uzatmadan tamamlayip motul 7100 ile şımartıyorsun hiçbirşey olmuyor. Geçen hafta yaptım.
    Siluet... bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR1200F
    Artçı konforunu arttırmak için arka seleyi yaptırma imkanı var mı? Motoru sadece şehir içinde değil günde 150 200km yapacak şekilde artçılı seyahat için de kullanmak istiyorum. Çok kararsız kaldım. Absli alacağım 2018 üzeri.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı Ahmtkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı konforunu arttırmak için arka seleyi yaptırma imkanı var mı? Motoru sadece şehir içinde değil günde 150 200km yapacak şekilde artçılı seyahat için de kullanmak istiyorum. Çok kararsız kaldım. Absli alacağım 2018 üzeri.
    Hocam facebookta fln bu işi yapan döşemeciler var birsuru uygulama sonrası fotoğraflarida paylaşmışlar bir araştırın isterseniz. Yada wildass gibi üste ek koyulan şişme tarzda ürünlerde var fakat baya pahalı idi fiyatları.

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlamanı istiyorum ama bence bu motorda artçı ile gidiyorsan normalinden daha yavaş gitmen lazım. Çünkü ön amortisörü çöp. Frenleride bana dandik geliyor. 100 ile giderim artçı ile diyorsan masrafa girebilirsin. Diğer türlü sakıncalı biliyorum. 9000km’lik tecrübeme dayanarak söylüyorum. 2017 abs’siz versiyonu mevcut bende.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    MERHABA FAST ECU YAPTIRAN VARMI MOTORU NASIL ETKILIYOR SERİLİKTE SON HIZ DA V.S NE KATIYOR MOTORA

Siluet... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise içinizdeki şüpheyi anlatın. Yeni mineral yağ ile değiştirilip 1000 km de sentetik yağa geçersin. Elbet para kolay kazanılmıyor ama hiç bir şey olmasa dahi huzurlu olursun.

Şahsi fikrimi sorarsan 1000 km'ye kadar devam et derim.
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bu tür yağlar 5 sene ömürlü, o kadar kolay bozulan bir kimyasaldan da bahsetmiyoruz. Motorun da bu bekleme süresini çöl sıcağında veya buzdolabında değil de normal kapalı bir şekilde geçirdiyse, korkacağın hiçbir şey yok, kafan hiç takılmasın.

Rodajın %80’lik kısmını ilk 300-400km’de bitiriyorsun. Ben tam bu noktada yağ değiştirip öyle devam ediyorum. 1000’de tekrar değiştiriyorum. Haftalarca rodaj konusunu araştırdım, bulduğum en sağlıklı veriler bu yöndeydi. Kendim de her motorumda uyguluyorum artık. Aklında erken yağ değiştirmek varsa eğer uygulayabilirsin, ama 300’e kadar o yağı iyice kullanıp öyle dök bence, sonra daha temiz bir yağla rodajın ikinci kısmına devam edersin. Son derece mantıklı bir hareket emin olabilirsin.
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km yi süre olarak çok uzatmadan tamamlayip motul 7100 ile şımartıyorsun hiçbirşey olmuyor. Geçen hafta yaptım.
    Hepinize cevaplar için teşekkürler 150-200 km daha gidip yağını o şekil de değiştirecem servise sorduğum da gerek olmadığını söyledi.
    Uzun zaman bekleyip aldıktan sonra benim durumum biraz ''Görmemişin oğlu olmuş tutmuş ç.... koparmış'' durumu

Arkadaslar mt tour kampanyasi ile ve elimdeki bir miktar nakit ile abs li modeli almayi dusunuyorum tavsiye edermisiniz yoksa 2. Elmi alayim?

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Mt25 tork artisi icin Yamaha Turkiye'ye attigim mailin cevabi geldi. Hacim, bg, devir vs. degismeden tork atrisi olmasi mumkun degildi zaten.

Yeni kasa MT25 "26.6 nm tork" internet sitesinde hatali yazilmistir. Ilgilenenlerin bilgisine.

Sayın .............
    Öncelikle Yamaha markasına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Uyarınız için teşekkür ederiz.
    Belirtmiş olduğunuz bilgiler kontrol edilmiş olup internet sitemiz üzerinde belirtilen verilerin sehven hatalı olarak girildiği tespit edilmiştir.
    Gerekli düzeltmeler en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla,

Yamaha Motor Türkiye
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim eski 250cc scooter'dan sadece 1Nm fazla torku var o halde (ama tabi scooter tek silindirdi, bu çift)

Motosikleti
    MT-07
    Bugün shellden kırmızı pompadan benzin aldım. Titreyen alet, titremeyi kesti.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün shellden kırmızı pompadan benzin aldım. Titreyen alet, titremeyi kesti.
    Kırmızı pompa daha yüksek oktanlı yakıt mı oluyor? (Hiç Shell kullanmadığım için bilmiyorum.) Öyleyse seninki gibi nispeten daha yüksek sıkıştırma oranına sahip motor için yüksek oktan daha iyi olabilir. Benim motor 10.7, senin motor 11.6. (12+ olan motosikletler de var...)

O hissettiğin titreşim vuruntu muydu acaba? (Vuruntu kötü bir şey, motoru piç ediyor...) Makine avans ayarını neye göre veya nasıl yapıyor?

Motosikleti
    MT-07
    Bende normalde hep yeşil pompadan alıyordum. Kırmızı'dan koyma diyeceğime yanlışlık kırmızıdan koy dedim. Sonradan farkettim. Depo boşalınca tekrar yeşilden koyacağım. Motorun sıkıştırma oranı yüksek zaten. Kırmızı pompa yüksek oktandan ziyade katkılı die biliyorum. Genelde shell dışından sadece opette alırım. Fazla değiştirmem anlayacağın. Bakalım nasıl olacak bir fikrim yok. Tamamen şans eseri çözdüm.

Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 tork artisi icin Yamaha Turkiye'ye attigim mailin cevabi geldi. Hacim, bg, devir vs. degismeden tork atrisi olmasi mumkun degildi zaten.

Yeni kasa MT25 "26.6 nm tork" internet sitesinde hatali yazilmistir. Ilgilenenlerin bilgisine.

Sayın .............
    Öncelikle Yamaha markasına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Uyarınız için teşekkür ederiz.
    Belirtmiş olduğunuz bilgiler kontrol edilmiş olup internet sitemiz üzerinde belirtilen verilerin sehven hatalı olarak girildiği tespit edilmiştir.
    Gerekli düzeltmeler en kısa sürede gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla,

Yamaha Motor Türkiye
    Paylaşım-bilgilendirme için teşekkürler...zaten biraz ilgisi-bilgisi olan 26.6 nin yaninda yazan 2.3kgf+m yi google a sorsa gerçegi görecekti ama sayenizde artik nokta kondu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Bende normalde hep yeşil pompadan alıyordum. Kırmızı'dan koyma diyeceğime yanlışlık kırmızıdan koy dedim. Sonradan farkettim. Depo boşalınca tekrar yeşilden koyacağım. Motorun sıkıştırma oranı yüksek zaten. Kırmızı pompa yüksek oktandan ziyade katkılı die biliyorum. Genelde shell dışından sadece opette alırım. Fazla değiştirmem anlayacağın. Bakalım nasıl olacak bir fikrim yok. Tamamen şans eseri çözdüm.
    Defalarca dedik v-power candır diye Naçizane tavsiyem çalışan sistemi bozma-vpowerdan devam et.
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defalarca dedik v-power candır diye Naçizane tavsiyem çalışan sistemi bozma-vpowerdan devam et.
    Walla 250cc motor, gözümde 600+cc'lerde etki etmesi gerekiyordu o benzinin ama bildiğin fark hissettim. Hani öyle böyle değil, tamamen fark etti. Depoyu dibine kadar dün sömürdüğüm için direk adam gibi benzini çekti içine makine.

Motosikleti
    Mt-07
    Walla 250cc motor, gözümde 600+cc'lerde etki etmesi gerekiyordu o benzinin ama bildiğin fark hissettim. Hani öyle böyle değil, tamamen fark etti. Depoyu dibine kadar dün sömürdüğüm için direk adam gibi benzini çekti içine makine.
    Ben en son arabada 2 depo opet almıştım vpowerdan sonra gaz pedalı abi ölüyorum diye feryat ediyordu bana...Sen birde bakımda 7100 koydur şiir gibi olacak Özellikle sen ve bazı diğer mt25 kullanıcıları titreşim vs dedikçe ben şaşırıyordum benim motorda sorunmu var acaba diye

Motosikleti
    MT-07
    9750km civarında. İki gün yağmurlu gösteriyor. Haftasonuna doğru ya cuma ya cmtesi bakıma sokacağım. Gene burada paylaşırım sonucu. Lakin bir defa daha yeşil pompadan koyacağım. Bu kadar fark yapmaması gerekiyor.

Motosikleti
    Mt-07
    9750km civarında. İki gün yağmurlu gösteriyor. Haftasonuna doğru ya cuma ya cmtesi bakıma sokacağım. Gene burada paylaşırım sonucu. Lakin bir defa daha yeşil pompadan koyacağım. Bu kadar fark yapmaması gerekiyor.
    Şimdi fuelsave aldığın diyelim.. tekrar titrerse mi? yoksa titremesse mi mutlu olacaksın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)