Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

varmı bi önerin nasıl oturmalıyım dik değil az eğikmi
    dirsek düz mü olmalı az bükük mü

bu olay canımı sıktı bir de ben
    5-10 km de bile bileklerde ellerde kolda rahatsızlık hissettim

@Angrypower @zeybeks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar kullanıcıları alır.
    Pulsarın orjinal lastikleri nasil bizim irclere gore? Merak ettim cidden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla belimde 2.dereceden fıtık var hem ameliyatlı hemde nüksetmiş durumda. Ben Mt-25 ile en uzun 575km yol yaptım. Ağrı sızı çekmedim fakat doğru oturmasını bilmek lazım bu motorda. Sırtı düz tutarsan yorar. Benim boyum 183cm. Doğru oturmadığımda benimde kollarıma yük biniyor ve belimden kollarıma kadar her yerim ağrıyor.
    Maxi scooter alsaniz beliniz için daha iyi olmaz mi acaba? Bi onceki kasa forza gibi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı mustafaneta adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@Angrypower @zeybeks
    Facebook grubunda gidonun 1-2cm kadar yukari cikacak payi oldugundan bahsediliyordu yanlis hatirlamiyorsam...bi servise sorun isterseniz....2cm yukselse bile ciddi fark eder gidonda...

almak isteyen varsa irc satabilirim motorsiklet daha 120km de 70 i geçmedim lastiği zorlamadım şu ana kadar hiç

Motosikleti
    MT-07

@Angrypower @zeybeks
    Aea’nın doğru oturuş pozisyonu adlı videosunu izle.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarın orjinal lastikleri nasil bizim irclere gore? Merak ettim cidden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Maxi scooter alsaniz beliniz için daha iyi olmaz mi acaba? Bi onceki kasa forza gibi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Facebook grubunda gidonun 1-2cm kadar yukari cikacak payi oldugundan bahsediliyordu yanlis hatirlamiyorsam...bi servise sorun isterseniz....2cm yukselse bile ciddi fark eder gidonda...
    14 modellerde iyi değildi ama 16 modelde mrf olan vardı ve ben beğenmiştim, lastik kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor ama çokta iyi değil, irc lastik hiç kullanmadım karşılaştırma yapmam mümkün değil. 16 model mt25 kullanmıştım ve üzerinde Michelin lastik vardı onu da beğenmemiştim ama her halde irc den daha iyi olabilir veya olmayabilir de, irc kullanmadım.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç

@Angrypower @zeybeks
    Hocam nasıl oturursaniz oturunuz değişen birşey yok. Ben gidon yükseltme ve geri çekme aparatı taktirmama rağmen rahatsız bir oturuş pozisyonu var. Naked ruhu yok rüzgar dışında 😁

Motosikleti
    MT-07
    Walla bilemiyorum. Ben doğru oturuş pozisyonunda bel ağrısı çekmiyprum. Siz sırtınızı dik tutmaya çalıştığınız için sıkıntı yaşadığınıza inanıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Yakın zamanda 5000km bakımına giren varmı? Birde bakımda kaç km ve kaç km sonra girebiliyoruz? Saçma sapan erken geldin afra tafralarına vaktim yok açıkçası. Motor 4600km'de ve pazar günü 5000km'yi geçer. O yüzden saçma sapan trip atmayacak servis arıyorum.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Yakın zamanda 5000km bakımına giren varmı? Birde bakımda kaç km ve kaç km sonra girebiliyoruz? Saçma sapan erken geldin afra tafralarına vaktim yok açıkçası. Motor 4600km'de ve pazar günü 5000km'yi geçer. O yüzden saçma sapan trip atmayacak servis arıyorum.
    Servis tavsiyesi veremesemde bir maşallah demek istedim. Sağlam km yapıyorsunuz(bana göre). Kazasız belasız inşallah.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis tavsiyesi veremesemde bir maşallah demek istedim. Sağlam km yapıyorsunuz(bana göre). Kazasız belasız inşallah.
    Teşekkürler. Emin ol bu benim sürmeyen halim. Eskiden daha çok km yapıyordum. Bana çarpan arabadan sonra, hergünü son günüm gibi tadını çıkara çıkara yaşamaya özen gösteriyorum.

Birde havalar düzelsin sen o zaman gör beni Lastikleride orjinal ebatına çevirip, birde öyle deneyeceğim. Lakin para bulursam MT-07 yada 09 sahibi olmayı isterim. En aşağı gittim yer 150km, dönüşte 150 kafadan 300km ediyor. Ondan dolayı dip gaz yapacak değilde yarım gaz ile gidecek motor lazım bana.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Walla bilemiyorum. Ben doğru oturuş pozisyonunda bel ağrısı çekmiyprum. Siz sırtınızı dik tutmaya çalıştığınız için sıkıntı yaşadığınıza inanıyorum.
    Üstat naked dan yürürsek MT 07 ve CB kullandım. Commuter dersek 125f kullandım. Versys650 kullandım Toplam 20.000 km nin 7.500 ünde Mt25 kullandım. İnanın rahatsızlığinin oturuş pozisyonu ile ilgisi yok. Mt25 naked gibi yapılmadığı için rahatsız

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat naked dan yürürsek MT 07 ve CB kullandım. Commuter dersek 125f kullandım. Versys650 kullandım Toplam 20.000 km nin 7.500 ünde Mt25 kullandım. İnanın rahatsızlığinin oturuş pozisyonu ile ilgisi yok. Mt25 naked gibi yapılmadığı için rahatsız
    Tamam katılıyorum oturuş pozisyonu eğik ama L4-L5sol, L5-S1 sağ dan ameliyatlıyım ve emin ol belim tekrar ameliyat olma ihtiyacı hissediyor.

Beylikdüzü-Uçmakdere-Şarköy-Çanakkale yolundan gidip, Çanakkale'de tost yiyip, akabinde aynı rotadan geri bastım hiç mola vermeden. Normalde benim sağa çekip yerde yuvarlanmam lazım. Belim ağrır gibi olduğunda hemen bacaklarla motoru tutmaya çalışıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=v-qyGTSbylo

Motosikleti
    MT-07
    Ön rüzgarlık camı takanlar var mı? Nasıl duruyor? Bir faydasını görüyor musunuz? Gp---kompozit'in 34cm olan modelini kullanan var mı?

On cam bende arastiriyorum. Bir yerde okudugum yorumda 34 cm. Lik olani pek is gormuyor doyorlardi. 34 cm. De Ruzgardan korunmak icin depoya yatmak gerekiyormus. 49 cm. Olanini tavsiye ediyorlardi. O da biraz cirkince....

Ben de ya camurluk ya da camur siyirici takmak istiyorum. Hangisi daha islevsel olur? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ön rüzgarlık camı takanlar var mı? Nasıl duruyor? Bir faydasını görüyor musunuz? Gp---kompozit'in 34cm olan modelini kullanan var mı?
    https://www.<gp komp sitesi>.com/urun/mt-25-uyumlu-tur-cami-ayakli-model-2015-2018 mi diyorsun? Fena durmuyor, ne çok kısa ne çok uzun. GP Kompozit veya Givi'nin kısa camları göbeğe gelen havayı keser gibi, bu da göğsün yarısına kadar kurtarır, ama kask çevresinde türbülansa sebep olur mu kestiremedim. Çok pahalı değil, alıp deneyebilirsin, olmadı satarsın...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.<gp komp sitesi>.com/urun/mt-25-uyumlu-tur-cami-ayakli-model-2015-2018 mi diyorsun? Fena durmuyor, ne çok kısa ne çok uzun. GP Kompozit veya Givi'nin kısa camları göbeğe gelen havayı keser gibi, bu da göğsün yarısına kadar kurtarır, ama kask çevresinde türbülansa sebep olur mu kestiremedim. Çok pahalı değil, alıp deneyebilirsin, olmadı satarsın...
    Yok ben satmam köşede kalır da niyetliyim aslında. Çok yukarı gelmediğinden kafada patlamaz. Bu da hoş olur die düşünüyorum. Göğsün yarısını kurtarsa yeter. Zaten bundan sonra naked alır mıyım bilmiyorum daha. En kötü spor touring’e kayarım. Arkasına saklanacak bir sığınak arıyor insan.

Motosikleti
    Bir yerde görmüştüm pulsarın biadil camını mt25 e takmışlardı resim falan yok, takmak istersen motorun üzerinde görüp karşılaştırma yapman lazım nasıl olur nasıl durur diye.

Motosikleti
    MT-07
    Aklımda bulunsun bu seçenekte, o da çok uzun geliyor gözümde. Biraz estetik arıyorum. Beğenmez ise hiç takmayacağım.

Motosikleti
    Aklımda bulunsun bu seçenekte, o da çok uzun geliyor gözümde. Biraz estetik arıyorum. Beğenmez ise hiç takmayacağım.
    Kısa cam takarsan şayet sadece parana yazık etmiş olursun, mt25 te öne basık kısa cam bir işine yaramaz, Pulsar camı uzun diyorsun yine pek değişen birşey olacağını sanmıyorum taksan bile en azından göğsüne gelen rüzgarı keser kafanda rüzgar patlar yine de sen bilirsin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yok ben satmam köşede kalır da niyetliyim aslında. Çok yukarı gelmediğinden kafada patlamaz. Bu da hoş olur die düşünüyorum. Göğsün yarısını kurtarsa yeter. Zaten bundan sonra naked alır mıyım bilmiyorum daha. En kötü spor touring’e kayarım. Arkasına saklanacak bir sığınak arıyor insan.
    Puig'in Stream Screen de güzel ona da bakabilirsin Puig sitesinden... Ben CB500F'te Puig Rafale kullanıyorum o da fena değil. Benim motorun üzerinde geldi, şimdi alıyor olsam sanki Stream Screen alırdım, Rafale'dan bir tık daha ufak. Rafale'da göğüs alt yarısı (dahil) rüzgârı tamamen kesiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)