Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadasla bundan 3-4 sene once esimle cok ciddi bir kaza atlattim esimi kamyonun altindan cikardim ve Allaha cok sukur ki sadece koprucuk kemiginin kirilmasiyla atlattik sonra motorumu sattim ve uzun bir aradan sonra bugun hic dusunmeden arastirmadan cok hizli bir bicimde mt 25 i satin aldim bi gun biri cikip deseydi 1 saatte motor almaya karar verecek ve 15000 liraya sormadan etmeden bi motor alacaksin. Guler gecerdim ama oldu. cumartesii gunu motorumu teslim alacagim umarim dogru bir tercih yapmisimdir. Tecrubelerimi sizlere aktaracagim rabbim sizlere de bana da kaza bela gostermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasla bundan 3-4 sene once esimle cok ciddi bir kaza atlattim esimi kamyonun altindan cikardim ve Allaha cok sukur ki sadece koprucuk kemiginin kirilmasiyla atlattik sonra motorumu sattim ve uzun bir aradan sonra bugun hic dusunmeden arastirmadan cok hizli bir bicimde mt 25 i satin aldim bi gun biri cikip deseydi 1 saatte motor almaya karar verecek ve 15000 liraya sormadan etmeden bi motor alacaksin. Guler gecerdim ama oldu. cumartesii gunu motorumu teslim alacagim umarim dogru bir tercih yapmisimdir. Tecrubelerimi sizlere aktaracagim rabbim sizlere de bana da kaza bela gostermesin.
    Haydaaa hayırlı olsun. Bence güzel motor .

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle.Sonra da hayırlı olsun pişman olmayacaksınız :D Ben de sizin gibi çok ani aldım.Sadece motorlara bakmaya girmiştim ertesi gün kendimi kredi çekerken buldum )

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Bu motoru alıp lastikleri değiştiren var mı ?

http://www.motolastik.com/pirelli-di...7-66h-pmu30191

Bunları takmayı düşünüyorum yakın bir zamanda ne düşünüyorsunuz ?

Motosikleti
    mt-25
    Arkadaşlar merhaba herkes bir günde karar veriyor almaya galiba 😃 marmaris den katılıyorum aranıza.

mt 25 e orta sehpa taktırabiliyormuyuz?

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Orta sehpayi bende dusunuyorum eger takilabiliyorsa bu arada motoru kullanmaya basladim ilk olarak

sesi beklentilerimi tam olarak karsilamasa da hafiften bir ic gidiklamasi var guzel yani.

dizayni ve surusu tam benim istegime cevap veriyor tek kisilik... kazadan sonra ikinci bir can in sorumlulugunu kesinlikle istemiyordum. Surus rahatligi vites gecisi yol tutusu manevra kabiliyeti frenleri gayet guzel suspansiyon da iyi titresim zaten yok

performans olarak birsey yazmak icin cok erken henuz rodajdayim

camurluk berbat!!! zira butun camur ve su arka koltukta

aydinlatma orta duzeyin bi tik ustunde.
    Simdilik izlenimlerim bu tecrubem arttikca paylasmaya devam edecegim.

Motosikleti
    mt-25
    Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum kaya kaya bi Hal oldum her vjrajda kayiyorum bu kadar dandik lastik takilirmi arkadas surus vites geçişleri güzel 6 bin devirin üzerine pek çıkamıyorum bazen kacamak yapıyorum 😛 o kadar rodaj bitsin daha detaylı bilgileri burdan paylasiminiza sunacağım bide 500 km ve de 1000 km yağ değiştirmeyi düşünüyorum bu konuda farklı düşüncesi olan varsa paylasirsa sevinirim...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun 1000 bakimda speedol denedik bir arkadasimizin MT-25 icin. Vitesler ve gecisleri harika oldu.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaslar izmirde bakim icin izmoto haric yetkili servis varmi

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Herkese selamlar arkadaşlar
    Tekeriniz düz bassın
    Ben de MT25 i alalı bayağı uzun zaman oldu ama videolarla uğraşmaktan forumları karıştırmaya vakit bulamadım

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 1000 bakimda speedol denedik bir arkadasimizin MT-25 icin. Vitesler ve gecisleri harika oldu.

http://i.hizliresim.com/ljyQGr.jpg

http://i.hizliresim.com/VaLQnv.jpg
    Bu arkadaşınızla iletişime geçme şansımız var mı acaba o demirleri nerede taktırmış?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı MotorHavası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaşlar
    Tekeriniz düz bassın
    Ben de MT25 i alalı bayağı uzun zaman oldu ama videolarla uğraşmaktan forumları karıştırmaya vakit bulamadım

Bu arkadaşınızla iletişime geçme şansımız var mı acaba o demirleri nerede taktırmış?
    Facebook Yamaha MT-25 Türkiye sayfasında da bir arkadaş paylaşmış ve şu yorumu yazmış fotoğrafla birlikte 'Mt 25 koruma takozu radyatör koruma yan ve arka çanta taşıma demirleri. Expo moto bike da salon 11 f27 nolu standda sizleri bekliyor.' istiyorsan facebooktan o gruba katılıp arkadaşa danışabilirsin.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Bende istanbuldan aranıza katılıyorum. Birçoğunuzun aksine benim ilk motorum mt-25 ve ilk bindiğim andan itibaren yeni başlayan için hiç şakası olmayan bir makine olduğunu anladım. Biraz ürksem de dikkatimin yüksek olduğu, fiziki ve zihinsel olarak kendimi uygun hissettiğimde günde yarım saat - 1 saatlik seanslar halinde fazla trafiğe girmeden pratik yapmaya çalışıyorum.

Honda ve yamahanın eğitimlerine katılmak istiyorum fakat eğitimler ya h.sonu değil ya da gruplar dolmuş. Oturduğum yerde rahat pratik yapabileceğim bir yer de yok, bu durum bayağı canımı sıkıyor açıkcası. Bu motor üzerinde hakimiyet arttırmak için önerebileceğiniz pratik çalışmaları varsa paylaşırsanız sevinirim. Ek olarak kitap ve videolar da işimi görebilir

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bende istanbuldan aranıza katılıyorum. Birçoğunuzun aksine benim ilk motorum mt-25 ve ilk bindiğim andan itibaren yeni başlayan için hiç şakası olmayan bir makine olduğunu anladım. Biraz ürksem de dikkatimin yüksek olduğu, fiziki ve zihinsel olarak kendimi uygun hissettiğimde günde yarım saat - 1 saatlik seanslar halinde fazla trafiğe girmeden pratik yapmaya çalışıyorum.

Honda ve yamahanın eğitimlerine katılmak istiyorum fakat eğitimler ya h.sonu değil ya da gruplar dolmuş. Oturduğum yerde rahat pratik yapabileceğim bir yer de yok, bu durum bayağı canımı sıkıyor açıkcası. Bu motor üzerinde hakimiyet arttırmak için önerebileceğiniz pratik çalışmaları varsa paylaşırsanız sevinirim. Ek olarak kitap ve videolar da işimi görebilir
    keşke MT25 ile değil de MT125 ile başlasaymışsınız. Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ağırbaşlı bir insansınız kalkıp da sürat denemiyorsunuz. size eğitim olarak Rahmi Barutçu hocayı önerebilirim. honda ve yamahada yer yoksa Rahmi hocadan özel ders alabilirsiniz. Bunun haricinde GIS akademiyi de tavsiye ederim. 2sinden birine gidip pistte öğrenin motor işini. trafiğe bir süreliğine çıkmayın hiç.
    Bir de youtubedan twist of wrist filmini izleyin. bileğin dansı diye türkçe altyazılı versiyon da yapmışlar. o video da size yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

16,000km maxi scooter dan sonra mt25 için sıraya girdim. Honda seviye 1 eğitimi almama rağmen hala kullanmak için çekiniyorum. sizde iyi cesaret varmış.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Dun ve dunden onceki gun binecektim cumartesi yerler islak ti geceden yagmur cok yagmisti camur yapmak istemedim pazar gunu de hanim saolsun koltuk bakalim dedi araba kullandik motor 70 km de bahcede uzerine binecegim gunu bekliyo tam 1 hafta oldu mars a basmadim simdilik sadece bakiyorum������

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorHavası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke MT25 ile değil de MT125 ile başlasaymışsınız. Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ağırbaşlı bir insansınız kalkıp da sürat denemiyorsunuz. size eğitim olarak Rahmi Barutçu hocayı önerebilirim. honda ve yamahada yer yoksa Rahmi hocadan özel ders alabilirsiniz. Bunun haricinde GIS akademiyi de tavsiye ederim. 2sinden birine gidip pistte öğrenin motor işini. trafiğe bir süreliğine çıkmayın hiç.
    Bir de youtubedan twist of wrist filmini izleyin. bileğin dansı diye türkçe altyazılı versiyon da yapmışlar. o video da size yardımcı olacaktır.
    Birçok yeni başlayana göre bilinçliyim bu konuda 3-4 senedir araştırıyorum. Teorik olarak çok şey öğrendim fakat pratik yapamadım hiç. Reşat Arbaş'ın motosiklet teorisi kitabı da epey faydalıydı.

Rahmi hoca'yı videolarından biliyorum, bir araştırayım eğitim tarihleri uyarsa honda eğitimlerinde sıra buluncaya kadar o eğitimi alabilirim.

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16,000km maxi scooter dan sonra mt25 için sıraya girdim. Honda seviye 1 eğitimi almama rağmen hala kullanmak için çekiniyorum. sizde iyi cesaret varmış.
    Açıkcası aldıktan sonra farkettim ben de, güçlü ve tepkileri hızlı. Henüz motorun tepkilere ani cevap verebilecek refleksleri edinemediğim için beni zorluyor. Hal böyleyken hemen trafiğe atılma taraftarı değilim zaten. Tek sıkıntım oturduğum yerde pratik yapabileceğim bir yer(düzlük, açık alan vb.) de olmaması.

Motosikleti
    NS200
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim motorsikleti kiralayıp 1 gün kullanıp tecrübe edinme şansım oldu sorularınızı seve seve cevaplayabilirim.Öncelikle görüntü olarak resimlerden daha kaslı ve dikkat çekici motorsiklet 7 bin devrin altında torku düşük fakat 7 binden sonra tork canavarına dönüşebiliyor diyebilirm aydınlatması orta seviyeden ilerde frenler oldukça iyi rakiplerine göre lastikler kötü çabucak kayıyor 160 km hıza çok rahat çıkıyor daha gider fakat ben yol bulamadım.Arka sele çok rahatsız edici çok sert.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı sarıderler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim motorsikleti kiralayıp 1 gün kullanıp tecrübe edinme şansım oldu sorularınızı seve seve cevaplayabilirim.Öncelikle görüntü olarak resimlerden daha kaslı ve dikkat çekici motorsiklet 7 bin devrin altında torku düşük fakat 7 binden sonra tork canavarına dönüşebiliyor diyebilirm aydınlatması orta seviyeden ilerde frenler oldukça iyi rakiplerine göre lastikler kötü çabucak kayıyor 160 km hıza çok rahat çıkıyor daha gider fakat ben yol bulamadım.Arka sele çok rahatsız edici çok sert.
    160 km hıza çok rahat mı çıkıyor ? Benim motor bozuk o zaman

Motosikleti
    NS200
    Yani seri şekilde çıkıyor motorunuz kaç km de ki? Ben gözlerimle gördüm çıktığını ama belki açılmamıştır daha motorunuz yada kıyamayıp yeterınce basmamışsınız dır ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı sarıderler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani seri şekilde çıkıyor motorunuz kaç km de ki? Ben gözlerimle gördüm çıktığını ama belki açılmamıştır daha motorunuz yada kıyamayıp yeterınce basmamışsınız dır ?
    Henüz 600 km'de rodajdayım zorlamadım zaten ama 130'dan sonra yavaş ilerliyordu rahat çıkacak gibi durmuyor. Youtube'dan videolara da baktım çok rahat çıkmıyor gibi duruyor 160'lara.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)