Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kitapçıgı okudum ama bu zincir yaglama için 800km diyor ama bana çok gibi geldi siz kaç km bi yaglıyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı ismetemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kitapçıgı okudum ama bu zincir yaglama için 800km diyor ama bana çok gibi geldi siz kaç km bi yaglıyorsunuz
    800 km nerde diyor hocam çok yanlış. 300km'de bir yağlama 500km'de bir temizlik yapmanız gerek şeklinde yazıyor olmalı.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    bu arada el tırnak fırcaları zinciri temizlerken çok işe yarıyor. tavsiye ederim

Bide arkadaşlar 5.38 den 50 tl liknyakıt aldım 110 km gittim ilk yakıtım yani motor yeni sıfır sizce deger çok mu yüksek yoksa sıfır motor için normal mi 7000 devir e redline ışıgını ayarladım deviri geçmiyorum

Bide arkadaşlar 5.38 den 50 tl liknyakıt aldım 110 km gittim ilk yakıtım yani motor yeni sıfır sizce deger çok mu yüksek yoksa sıfır motor için normal mi 7000 devir e redline ışıgını ayarladım deviri geçmiyorum
    tam doluyken 110km gittiniz ve sonrasında 50TL'lik mi aldınız? Yanlışınız olabilir mi? Tek düşüncem ilk etapta depo tam yolu değildir...

Göstergeyi sıfırladım kitapçıgı kurcaladım bayiden çıkarkene benzinlige gidecek kadar benzin veriyorlar ben işin içine 3 litrelik yedek depoyu unuttum katmayı şimdi herşey yerine oturdu şu an ortalama yakıt tüketimi göstergesi 3.9 lt gösteriyor

merhaba, rx3i evoyu satışa çıkardım mt25 almak için. takas düşünen olursa konuşabiliriz.

kazasız belasız sürüşler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-aksesuarli-transformers-farli-rx3i-evo-426643917/detay

KaanBecer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaşlar motoruma diablo rosso 2 lastik aldım. Ebatlar standart önler 110 arkalar 140. Hava basıncı ne olmalı motorun kullanım kılavuzunda bulamadım. Bilgisi olan var mıdır?

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    Alıntı KaanBecer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma diablo rosso 2 lastik aldım. Ebatlar standart önler 110 arkalar 140. Hava basıncı ne olmalı motorun kullanım kılavuzunda bulamadım. Bilgisi olan var mıdır?
    arka maşada yazıyor basınç değerleri. ön 29 arka 33 dü yanlış hatırlamıyorsam.

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı tcourb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka maşada yazıyor basınç değerleri. ön 29 arka 33 dü yanlış hatırlamıyorsam.
    Çok teşekkür ediyorum. Kontrol edicem.

Alıntı KaanBecer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadara ve nereden satın aldınız paylaşabilir misiniz?

Hissedilir farklar oldu mu?

Michelin pilot strim aldım arkada sıkıntı yok ta önde yoldaki girinti çıkıntıları dahi hissediyorum lastik basıncını kitap a göre yaptım sonra hoşuma gitmedi 28 e indirdim önü daha lastikler 100 km de inşallah rodaj bakımına kadar normale iner yoksa servis e diyecem bi baksın

Motosikleti
    Yamaha Mt 25
    Benim ilk motorum bu şirin cihaz. İlk 1000 km sadece birkaç kere mecburen 7000 devri geçtim. İlk aldığım ağzına kadar doldurma dahil hiçbir zaman 50 liralık benzinle 200 km altında yol gitmedi (işin doğrusu ilk 1000 km'de 7000i geçmediğimden ve sakin kullanmaya çalıştığımdan 210-200 km civarları zaten ortalama 3.8-4.0 arasında. aldığım benzin, harcadığım para ne hesabı yaparsam yapayım 200 kmnin altına düşmedi)

Bu bahsettiklerim rodajdan sonra da değişmedi. rodaj tipi sakin kullanımı azıcık agresifleştirerek sürdürdüğümde, ortalamanın 0.2-0.3 DÜŞTÜĞÜNÜ gördüm.

Çeşme otobanında minimum 100 üzeri olmak üzere ortalama 115 km hızla (130-140lara çıkarak) tek depo 200 km civarında kalıyor. en azından kendi tecrübem öyle. stok lastik ve egzoz kullanıyorum.

Üzerindeki stok lastikler hakkında da 1-2 çift lafım olacak. Ben virajlarda çılgınca yatacağım, yağmurda da bolca gideceğim gibi istekleriniz fazla yoksa, ya da motora yeniyseniz, lastiği en baştan çöpe atıp başka lastikle motoru bayiiden çıkarmak son derece manasız. Lakin, o kadar kötülenen bu irc lastikler mum tabaka gittikten sonra dozajında yapılan agresiflik ile 1 kere dahi kaymadı. Hele yaz gelmişken, bu stokları kullanın, biraz eskitin, havalar soğumaya başladığında bakarsınız, ki benim de yapacağım bu olacak. Tabi ben daha motorun (ve kendi motor tecrübemin) 30. km'sindeyken amatörlüğün ve lastiğin kombinasyonunun, yağan ilk yağmurla birleşmesiyle güzelcene kaldırıma girdim. neyse ki ufak tefek çizik haricinde ve koruma demiriyle takozun az biraz eğrilmesiyle kotardım.

İyi ki 125'lik almamışım diyorum çünkü gerektiğinde o gücün olması (kendime hakim olabildiğimi düşündüğümden) çok işime geliyor. sadece deneme için 156ya çıktım yol boşken ve hemen 120lere geri döndüm ve o civarda ya da daha alt süratlerde devam ettim rodaj sonrası ilk otoban çıkışında. 156'ya çıktığımda onca rüzgara rağmen kafa sallamamasına çok şaşırdım. Tek sorunum, sırt çantamın sağa sola yalpalamasıydı. Bir de 30-40 dakika 8000 devirin altına düşmeden sürünce ayaklarımın uyuşmuş olmasıydı :D Bursa'ya gitmeyi sorgulamaya başladım bu motorla. Hedefim 2 sene civarı bir süre sonunda kawasaki versys 650 alıp uzun süre onunla takılmak. Bakalım artık

Sağlıcakla ve selamlar mt 25ci dostlar

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadara ve nereden satın aldınız paylaşabilir misiniz?

Hissedilir farklar oldu mu?
    n11'den 920TL aldım. Şuan rodajda ve üzerinde koruma olduğu için pek zorlayamıyorum. İlerleyen dönemde o konuda açıklama yaparım.
    sabracadabra bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar orjinal lastiğimi satıyorum bilgisinize.500 kmde tamir va görmedi sıfır niyetine antalya

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Arkadaşlar merhaba
    Ben de aranıza yeni katıldım. Motorum ikinci el. Motor henüz 650 kmydi aldığımda. Rodajı ve 1000km bakımı yapilmadi henüz. Bugün servise modifikasyon için (depo altı braket ve marş ile ilgili) gittim. Servis dönüşünde biraz gazi actigimda yada debriyaj cekiliyken aragazi verdigimde egzozdan patlama sesleri geliyordu. Normal midir?
    Görüş ve yardimlarinizi rica ederim
    Herkese iyi aksamlar.

bende artik aranizdayim....

selam arkadaslar.. bende izmirden bir mt25 kullanicisiyim.. ilk motorum ve cok dogru bir tercih yapmisim.. nazar degmesin cok keyifliyim ) bu da benim mt25 im....

Bendede egzozdan patlama geliyo 6 bin i geçince gazı kesince geliyor bence normal bişey

Arkadaşlar sizce bu sene mt 25 almalımıyım yoksa seneye absli modeli almam daha mı doğru olur ?
    Acemi motosiklet sürücüsüyüm

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)