Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Freyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm arkadaşlar.
    Aranıza yeni katıldım öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Yaşım 45 ilk motorumu almaya karar verdiğimde scoter düşünüyordum, pcx, nmax,xmax derken kendimi bi anda mt25 faturasıyla başbaşa buldum 😊
    Daha önce hiç tecrübem yoktu bisiklet hariç.
    İlk gün lastikler mumlu olduğu için ( gerçi bayideki arkadaş söylemişti dinlemedik )2. Ci saatte viraja hızlı girmem ve ön frene hızlıca asılmam sebebiyle motoru sağına yatırdık hızım 20-30 arasıydı, çok şükür sağ dizimde asfalt yanığı ve sağ omzumda 2-3 günlük ağrı dışında bişeyim yok, buda bana ders oldu 3 hafta dır biniyorum 500 km oldu bu olaydan sonra freni limon sıkar gibi sıkıyorum 😊
    Birde sağa dönüşlerde sıkıntım vardı biraz 2 kere olduğu yerde sağa yatırdım motoru,
    onuda düzelttik bu 3 haftada.
    Şunuda belirteyim motoru sadece gençlik hevesim olduğu için aldım kısmet bugündeymiş öyle hız yapayım aralara dalayım gibi dertlerim yok yazın eşimi alıp kısa turlara çıkayım bana yeterli olur aracımda olduğu için yağmurda karda kullanmıycam,
    Genel olarak 3 haftalık kullanımımda gayet şık bir motor ilgi çekiyor kullanımı iyi ve rahat ben gayet memnunum,
    Belkide bana öyle geliyor dedim ya ilk motorum😊
    Selamlar,
    Ben de 30'uma gireceğim ve sizinle aynı durumdayım. 🙂 Ben de Mt 25 almayı düşünüyorum sizin yazıyı okuyunca daha da heveslendim. Keyifle, sağlıkla kullanın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkürler kardeşim ekipman almıştım mont kask eldiven orta halli,
    Dizlikte aldık bu olaydan sonra şu an için bir problem yok 70 i hiç geçmedim oda kısa bir süre kendi kendime söz verdim trafikte agresif kullanmıycam ve ne kadar tecrübeli olursam olayım yasal hız sınırları içinde kullanmaya özen göstericem 90 ı geçmem büyük ihtimalle ) benimki bir tutku hırs değil yani.
    Zaten işim gereği araçla yeteri kadar hız yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Sevgili kardeşim benim size tavsiye verecek ne bilgim nede tecrübem var, burda yıllardır motor kullanan arkadaşlar var onlar daha çok yardımcı olurlar.
    Ama benim fikrimi soracak olursan başlangıç için olabilir tamamen kendi açımdan söylüyorum benim boyum 1.90 kilo 95 yani az çok motorun ağırlığını tolere ediyorum ve otokontrolüm iyidir.
    Dersenki ben heyecan yapmam trafikte sinirlenmem her zaman karşımdaki araçların yapacakları hataları önceden süzüp ona göre tebdir alırım ve 250 cc 36 beygir motor almışız hakkını verelim tarzda düşünürsen hiç düşünme derim.
    Ancak aldıktan sonra eğitim Alman alamayacak durumdaysan tecrübeli bir arkadaşından yardım Alman ve trafiğe çıkmadan boş bir alanda çalışman gerekir

Motosikleti
    MT-07
    Dizlikte aldık bu olaydan sonra şu an için bir problem yok 70 i hiç geçmedim oda kısa bir süre kendi kendime söz verdim trafikte agresif kullanmıycam ve ne kadar tecrübeli olursam olayım yasal hız sınırları içinde kullanmaya özen göstericem 90 ı geçmem büyük ihtimalle ) benimki bir tutku hırs değil yani.
    Abi o yanılgıya düşme. Yeri geliyor ve 130-140'lara çıkmak zorunda kalıyorsun. Arkadan beyaz dizel passat yardırınca kendini atacak yer arıyorsun. Naçizane tavsiyem hiç olmadı 1günlük olan yamaha riding academy'e katıl veya vaktin varsa honda'nın GS eğitimlerine bir göz at.

Motosiklet yapısal itibari ile arabalardan çok farklı.

NOT:Kesinlikle ve kesinlikle lastiklerini hemen değiştir. Bu işin şakası yok. O lastiklerle hiçbir koşulda o motoru bu tecrübe ile sürmeye çalışma!..

Önerini dikkate alıcam kardeşim.

Motosikleti
    MT-07
    Kapı duvar olmuş bu motorun sahipleri...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapı duvar olmuş bu motorun sahipleri...
    Hafız motorun rodajını bir bitir. Bakımda civata vs kontrol et. Yine sık kullanacağın devir aralığında titreşim var ise pek yapabilecek bir şey yok. Sonra duruma göre şeytani vesveselerimi vereceğim.

Sakarya'ya gittik bir dilime dolandı hemen hafız lafı..
    Angrypower bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Sevgili kardeşim benim size tavsiye verecek ne bilgim nede tecrübem var, burda yıllardır motor kullanan arkadaşlar var onlar daha çok yardımcı olurlar.
    Ama benim fikrimi soracak olursan başlangıç için olabilir tamamen kendi açımdan söylüyorum benim boyum 1.90 kilo 95 yani az çok motorun ağırlığını tolere ediyorum ve otokontrolüm iyidir.
    Dersenki ben heyecan yapmam trafikte sinirlenmem her zaman karşımdaki araçların yapacakları hataları önceden süzüp ona göre tebdir alırım ve 250 cc 36 beygir motor almışız hakkını verelim tarzda düşünürsen hiç düşünme derim.
    Ancak aldıktan sonra eğitim Alman alamayacak durumdaysan tecrübeli bir arkadaşından yardım Alman ve trafiğe çıkmadan boş bir alanda çalışman gerekir
    Yanlış anlama tüm samimiyetimle yazıyorum.Sat o motoru 125 cc birşey al.Bindiğin motor belirli devirden sonra deliren birşey.Başlangıçda nekadar yavaş gitmeye odaklansanda biryerde o gaz kolunu sonunakadar çevireceksin.ALLAH muhafaza kontrolü zor.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama tüm samimiyetimle yazıyorum.Sat o motoru 125 cc birşey al.Bindiğin motor belirli devirden sonra deliren birşey.Başlangıçda nekadar yavaş gitmeye odaklansanda biryerde o gaz kolunu sonunakadar çevireceksin.ALLAH muhafaza kontrolü zor.
    Üstad haklisin esasinda,

Hee 45 yaşinda biri atraksiyon derdinde olmaz ama,yinede o gaz kolu bazen adami tahrik ediyor..

Arabada hiz yapmayi seviyorum demiş,4 teker ile 2 teker bir degil,250cc xmax veya inazuma tam olurdu..neyse hepimize kazasiz surusler..
    mavellen bunu beğendi.

Kardesim dedigim gibi genc degilim hele hiz meraklisi hic degilim kendi Özel aracimla seyahat ederken 100 ü gecmem ki zaten isim geregi diyede belirttim hiz yaptigimi
    O Adrenalin bana yetiyor
    Bende 125 cc lik dusunuyordum lakin kendimi bildigim icin 250 likte karar kildim alali 3 hafta oldu pismanda degilim simdilik.
    Ama senin gorusunede saygi duyarim bizden tecrubelisin sonucta,
    Ama su sonucu cikardimki sag eline soz geciremeyecekler icin dogru secim degil
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bende araba ile 80’i geçmiyorum. Sabah E5 kenarından giderken bir bakıyorum araçların durduğu yerde 90ile gidiyor. Bence fazla kendine güvenmekte sıkıntı yaratıyor. Hiç yoktan rpm limit ışığını daha aşağılara ayarlaki gazlayıp gitmeyesin, farkında olmadan...

Motosikleti
    MT-07
    Kıpraşım mavzusu hakkında edit yapmak istedim. Motorun 7500rpm den sonra 10000rpm'ye kadar can sıkan titreşimi, 10000rpm den sonra kesiliyor. Bu motoru alanlar hep gazladıkları için herhalde göze batmıyormuş. 1300km'ye gelince gazı biraz açayım dedim. 11000rpm'ye de geldim anlık ama kıyamayıp geri düşürdüm hızını. Acelem zaten yok. Kendi merakımı kendim gidermiş oldum. Lakin kaç lt yaktı die de bakmadım. Yağmurlar başlıyor gene. Bıraktım garaja. Paraya kıyıp kaskoda yaptırdım. Anahtarla bile çalınsa içim yanmaz.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yazık ya motora, içim kıyılır benim o devirlerde.
    6500 sonrası haram bana.

Motosikleti
    MT-07
    Walla bende 7000rpm'yi geçmiyorum. Enteresan şekilde hoşumada gidiyor. Ne bilim kazadan sonra bende duruldum accık. Lakin 10000rpm'yi bulunca haydi gel gidelim der gibi gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bu arada bu motor çok dikkat çekiyor ve yamaha’nın takip cihazı takarsan garantiden düşerim tehditlerine dayanamayıp kasko yaptırdım. Çalacak olan varsa buyursun çalsın. Paranoyak gecelere son!..
    emremm bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla bende 7000rpm'yi geçmiyorum. Enteresan şekilde hoşumada gidiyor. Ne bilim kazadan sonra bende duruldum accık. Lakin 10000rpm'yi bulunca haydi gel gidelim der gibi gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bu arada bu motor çok dikkat çekiyor ve yamaha’nın takip cihazı takarsan garantiden düşerim tehditlerine dayanamayıp kasko yaptırdım. Çalacak olan varsa buyursun çalsın. Paranoyak gecelere son!..
    Adresi vermemişsin ki nasıl çalalım, İstanbul guçuk bir yer değil goccaman şehir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7000'i geçmezsen ybr'den farkı kalmıyor ki motorun

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adresi vermemişsin ki nasıl çalalım, İstanbul guçuk bir yer değil goccaman şehir.
    İşin aslı genelde kapalı ve kameralı otoparklarda motor, dışarı çıkıncada gözümün önünde duruyor lakin sıkıldım. Görüş açımın dışında herkes şüphe uyandırıyor. 9taksit yaptım, kafam rahatladı. Vurduk gene kredi kartının dibine

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün süprizi bozdun ama

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkı kalmaz olur mu? 3,5lt yakıyor gavur Şaka bir yana cidden aldığım hiçbir motorda 120-130 bandında stabil gidemedim. Hep bir titreşim aldım orada. Yoksa basmaya meyilli değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün süprizi bozdun ama
    Sözde bakıp bana titreşimin olup olmadığı aralıkları söyleyecektin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O kadar laf ettiğin NC 120-130'da gezinti modunda oluyor (tamam tamam hızlanması istediğin gibi olmayabilir tabi...)

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Hocam kaskoyu hangi firmadan ve ne kadara yaptırdınız özel değilse?

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)