Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı wind83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Ben de aranıza yeni katıldım. Motorum ikinci el. Motor henüz 650 kmydi aldığımda. Rodajı ve 1000km bakımı yapilmadi henüz. Bugün servise modifikasyon için (depo altı braket ve marş ile ilgili) gittim. Servis dönüşünde biraz gazi actigimda yada debriyaj cekiliyken aragazi verdigimde egzozdan patlama sesleri geliyordu. Normal midir?
    Görüş ve yardimlarinizi rica ederim
    Herkese iyi aksamlar.
    Gaz kesildiğinde çiğ yakıt gider o da egzoz sıcağından patlar. Normaldir.
    Yalnız MT-25 öyle çok deve bir motosiklet değil, sürekli çok aşırı bam güm sesleri yerine ufak patırtılar olması normal. Abartı bir şey varsa o zaman fazla yakıt kaçırmakla ilgili bir problem olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    motor blogunu daha rahat temizlemek icin alt sakali sokmeyi dusunuyorum. firca vurmadan bloktaki kirler cikmiyor. mt07 de sakal yok mesela. siz nasil temizliyorsunuz??

mt 25 lerin absli modelleri ne zaman çıkar acaba ?

oguz08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT25
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

[IMG][/IMG]
    desarte bunu beğendi.

http://http://m.n11.com/yamaha-mt-25-arka-canta-demiri-topcase-P104963679 arkadaşlar bu çanta demirini kullanan varmı arka seleyi engelliyormu yada çanta demiri için tavsiyesi olan varmı ?

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ayyildiz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://http://m.n11.com/yamaha-mt-25-arka-canta-demiri-topcase-P104963679 arkadaşlar bu çanta demirini kullanan varmı arka seleyi engelliyormu yada çanta demiri için tavsiyesi olan varmı ?
    o demiri ilk defa gördüm ama ben irf nin yaptığı demiri alcam

KaanBecer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    arkadaşlar dün motorumun yağ seviyesine baktım cam göstergede 4de1 yağ kalmış. Yağ değişimi 1000km önce yapıldı. Sizde de yağ azalması oluyor mu? Ekleme yapacağım ne yağ kullanmam lazım. Motul almayı düşünüyorum W kaç olması gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı KaanBecer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün motorumun yağ seviyesine baktım cam göstergede 4de1 yağ kalmış. Yağ değişimi 1000km önce yapıldı. Sizde de yağ azalması oluyor mu? Ekleme yapacağım ne yağ kullanmam lazım. Motul almayı düşünüyorum W kaç olması gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Yağ seviyesine doğru baktığından eminsen bence servise git. Kalan yağ üzerine ekleme yapma. Tamamını boşalt ve Al 2 lt yağ 1,8 litresini koy kardeşim. 10w40 idealdir

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ seviyesine doğru baktığından eminsen bence servise git. Kalan yağ üzerine ekleme yapma. Tamamını boşalt ve Al 2 lt yağ 1,8 litresini koy kardeşim. 10w40 idealdir
    Yağ seviyesi dik konumdayken motor baktım. Ve 4de1 yağ gözüküyordu. Normalde o cam full dolu mu olması lazım?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yağ seviyesi dik konumdayken motor baktım. Ve 4de1 yağ gözüküyordu. Normalde o cam full dolu mu olması lazım?
    motora bindiniz turladınız geldiniz 3 5 dakika bekleyin yağ dibe insin ve zemin düz motor düz olacak şekilde kontrol edin, yağ seviye camından kontrol ettiğinizde iki çizgi arasında olması lazım.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora bindiniz turladınız geldiniz 3 5 dakika bekleyin yağ dibe insin ve zemin düz motor düz olacak şekilde kontrol edin, yağ seviye camından kontrol ettiğinizde iki çizgi arasında olması lazım.
    Tamamdır deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Cam tam dolu gözükmeyecek. Orda iki tane çizgi var alt ve üst şeklinde. O ikisinin arasında olacak

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motoru çalışık haldeyken stop edip hemen bakarsaniz az gözükür. Arkadaşında dediği gibi yağ pompası yağı yukarılara çıkarıyor 5-10 dk bekleyin ve tekrar bakın.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    arkadaşlar merhaba, bende mt-25 kullanıcısı olduğumdan bu soruyu burda sormak istedim. Aranızda aksiyon kamerası olarak sj4000 kullanan varmı. Ben almayı düşünüyorum yada aksiyon kamerası olarak önerebileceğiniz model varmı?

Mt 25 in artıları ve eksileri.?
    Mt 25 in arıza durumu?
    Mt 25 in en sevilen ve en sevilmeyen durumu?
    Mt 25 in alış ve satış durumu ?
    Arkadaslar bu motoru araştırıyorum bilgi verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    mt-25 in artıları: yaklaşık 23 torku var bunu sürüste direkt hissediyorsun. Ve çift silindir abi buda trafikte sana acayip kolaylık sağlıyor. Bana göre sürüş dinamiğide çok iyi trafikte r-25 e göre makineye daha çok hakimsin. Basmazsan az yakar ama sürekli basarsan yakar onu söyleyeyim. Titreşim yok denebilecek kadar az. Oda 130'dan sonra kendini gösteriyor ama dediğim gibi rahatsız edecek boyutta değil. Ben bu makineyi kullanıpta hiç bir kronik arızaya rastlayanı görmedim. Sadece bazı kullanıcılarda 2 den boşa düştüğünü duydum ama oda rodajı düzgün yapmaktan kaynaklı.

Mt-25 in eksileri: Tabiki ABS. Bu motorda ABS olsaydı eğer tadından yenmezdi. İkinci olarak lastikleri diyebilirim üzerinde fabrikasyon ırc lastik geliyor ve çok sikayet var. Ama ben nedense memnunum. Çünkü iyi bir lastiğin performansına ihtiyaç duyucak agresiflikler yapmıyorum. Bence makineyi alıorsan rodajı üzerindeki ırclerle yapabilirsin.

En sevilen sevilmeyen: Valla kendi kullandığım motor diye söylemiyorum herşeyiyle fiyatına göre güzel ve memnun eden bir motor. Kendine baktırıyorda. Heleki son mavi rengi müthiş. Sevilmeyen tek yanı dediğim gibi ABS olmamasıdır.

Alış -Satış: Sıfır alacaksan 15,750 TL (Yeni gelen renkler 16,100 TL) plaka-ruhsat 300 TL (Bana kalırsa 400 bayiye ver onlar halletsin uğraşma) sigortalar artık ucuz ben istanbulda 349 TL'ye yaptırdım. Kasko 1350 TL (Koç Alianz)
    İkinci ellerinde 14,500 e güzel ve temizini bulursun.
    Satış konusunda eğer temizse rahatlıkla iyi fiyattan satarsın.

İyi Günler..

Motosikleti
    Yamaha MT 25
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 25 in artıları ve eksileri.?
    Mt 25 in arıza durumu?
    Mt 25 in en sevilen ve en sevilmeyen durumu?
    Mt 25 in alış ve satış durumu ?
    Arkadaslar bu motoru araştırıyorum bilgi verebilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim
    Merhabalar,

cngzkbc adlı arkadaş çok güzel özetlemiş. Ben de bir kaç şey eklemek isterim.

Yüksek Beygir gücü (36 HP) özellikle 110 ve üzeri hızlara çıkmada ve o hızlarda uzun süre gidebilmende önem arz ediyor. Böylece otobanlarda uzun yolculuklarda çok fazla sıkıntı çekmeden gidebiliyorsun. Oturuş pozisyonu rahat. Yüksek hızlarda tek sorun rüzgar oluyor. Onu da uygun bir cam ile oldukça iyileştirebilirsin. Ben GP ön cam taktım oldukça faydasını gördüm. Zira 70-80 den itibaren başlayan rüzgar 120 - 130 civarında oldukça zorlayıcı oluyor. Ön cam bunu hafifletiyor.

Bence de ABS de olsa süper şahane olurdu. En önemli eksikliği bence bu. 2017 modellerde var mı bilmiyorum. Olsa güzel olur.

Yakıt konusunda basmana bağlı olarak değişiyor.

Uzun yolda selesi belli bir süre sonra rahatsız edebiliyor. (toplamda 3-4 saatlik yollarda, saat başı molaya rağmen) Amörtisörleri şehir içi için ve viraj için iyi ama biraz sert olduğundan konfor açısından pek başarılı değil.

Sözün özü şehir içi ve kısa süreli uzun yol için başarılı bir motor. Hem otobanda hem de caddede soluksuz kalmadan hızlanma taleplerine cevap veriyor. Frenleri arka ve önü dengeli kullanırsan gayet başarılı.

Lastik konusunda ben de cngzkbc gibi memnun taraftayım. Elbette sakin sürüşte bir sorun yaşatmıyor. Ancak ben dirseklerimi değdire değdire viraj alacağım diyorsan o zaman daha iyi bir lastik almalısın.

Ben motorumu 0 km aldım şu an 5200 km deyim herhangi bir kronik sorunla karşılaşmadım.

Herkese iyi sürüşler,

Tekeriniz düz bassın
    cngzkbc bunu beğendi.
    O bir "Çayır Manyağı"...

www.cayirmanyaklari.com

Bilğiler için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar. Hem şehir içi hem uzun yolda kullanıcam 1200 km gidiş 1300 km dönüş te kullanacam. Sanırım işimi görür

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yıllık izin yapıyorum .Sabah 7 gibi eskişehirden kuşadasına gideceğim.Bakalım bir günde ilk uzun metraj yol deneyimim nasıl olacak merak ediyorum.Kütahya uşak aydın güzergahını geçeceğim.Lastik tamir kiti hariç başka birşey almayacağım sanırım.Sadece sırt çantası ile yola koyulacağım.Motomaxdan aldığım vakumlu çanta malesef depodaki girinti çıkıntılardan dolayı tutmadığından hayal kırıklığı yarattı.Motosiklete arkaya çanta atayım diyorum.Kancalı lastiklerle sabitlesem kancaları nereye takacağım oda ayrı bir muamma .

Yol gözümü korkutmuyorda ,tek korkutan sırtımdaki ağır yük olacak.Anamı ağlatır gidene kadar herhalde.Bakalım gidene kadar resim vs çekip ,yakıtı vs yazacağım.Var ise güzergah halinde seyir edecek özelden mesaj atsın .Salı sabahı tekeri döndürürüz.Çay ve gözleme servisimiz ücretsizdir

Arkadaslar son gunlerde dikkatimi ceken bir detay var. Motorum neredeyse 4.000km oldu, bazen calistirirken mars normal bir sesle calismasina ragmen motor calismiyor. Tekrar mars bastigimda calisiyor. Mars basmadan once enjeksiyon sesini bekliyorum ama bazen motor sogukken bazense biryere gidip park edip 1 saat sonra motora geri dondugumde motorun ilk marsta calismadigi oluyor. Bu sorunu her seferinde yapmiyor. Not olarak eklemek istiyorum calistirirken gaz vermiyorum. Boyle bir sorun yasayan, bilgisi olan var midir?

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)