Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Avenger 150 Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Avenger sayfası çok kısır hiç alan kullanan yokmu bu motoru biraz bilgi verseniz ben yeni aldın dikkat etmem gereken birşey varmı?...Arkaya çanta ve bir ön cam taktırmak istiyorum bunları alabileceğim bir yer varmı tavsiyeleriniz nelerdir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Bugün itibari ile 200 km'yi devirdim. Aktarabileceğim noktalar şunlar, motoru eve getirir getirmez kullanma kılavuzunu okudum ve ona uygun olarak rodaj kuralları çerçevesinde kullanıyorum motorumu. İlk 2 gün sabahları çalıştırdıktan sonra ( Ki her ilk çalıştırmada 30-40 saniye rölantide bekliyorum) vitese atıp gaz verdiğimde stop etti. Yeni motor için normal karşıladım, zira daha sonra bu sorunu yaşamadım. İlk 3-4 gün vites küçültürken 3-4 defa stop ettirdim, 3'ten 2'ye düşerken mesela, ancak acemiliğimden kaynaklandı sanırım, çünkü daha sonraları böyle sorunlar yaşamadım. 50-60 km hızı geçmediğim için titreşim konusunda bir şey diyemeyeceğim ancak düşük hızlarda tabii ki titreşim falan hissetmedim.
    Gelelim beğendiğim kısımlarına, ilgi çekici bir motor, tabii bir harley değil ancak fark ediliyor. Sesini ben beğendim, alt devirlerde ivmelenmesi güven veriyor, hissediyorsunuz. Rodajın bitmesini dört gözle bekliyorum, şu ana kadar motorumdan memnunum.

Motosikleti
    Bende dün motoru teslim aldım. 15-20 km kullandım ilk izlenimlerim şöyle; motor kullanımı gerçekten çok rahat fazla acemilik çekmedim yere yakın olduğu için hakimiyeti kolay bu nedenle bence iyi bir başlangıç tercihi motor gerrçekten dengeli. 60 km yi geçmediğim için herhangi bir titreşim hissetmedim. Genel olarak benim hoşuma gitti sadece süspansiyonları bira sert gibi geldi oda lastik basıncından olabilir normal lastik basınçlarının kaç olması gerekiyor bilen varsa yazarsa sevinirim

Motosikleti
    dominar 400
    Sanırım fazla kullanıcısı ve yorumcusu yok. 220 cc gelene kadar birşey yazılamayacak gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Değerli Ekrem Bey,
    Türkiye'nin genel sorunu ne biliyormusunuz? Yüksek vergiler ile bize doğru motor için doğru cc kullandırmamak. Şu motorun emisyon ölçülerinin avrupa emisyon normlarına uymaması nedeniyle getirilemediğini ama bunu fabrikayla masaya oturarak yapabileceğinizi biliyoruz. böyle güzel cruizer tiplemesini 150 cc ile harcıyorsunuz bence. bajajı tanıyanlara sanırım haksızlık ediliyor. Bu konuda biraz gayret lütfen bizler 220 cc hak ediyoruz. Ama bize 150 cc yi layık görmeyin.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    [QUOTE=hitit63;3927176]Sanırım fazla kullanıcısı ve yorumcusu yok. 220 cc gelene kadar birşey yazılamayacak gibi[COLOR="Silver"]

Fazla kullanıcısı olamadığını söylemek için biraz erken sanırım, çünkü satışa çıkalı bir ay olacak daha

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Avanger için 6.900 güzel bir rakammıs daha yaz sonuna kadar 6.900 de kalırsa test sürüsünden sonra almayı düsürüm

Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avanger için 6.900 güzel bir rakammıs daha yaz sonuna kadar 6.900 de kalırsa test sürüsünden sonra almayı düsürüm
    6790 tl okan bey.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım fazla kullanıcısı ve yorumcusu yok. 220 cc gelene kadar birşey yazılamayacak gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Değerli Ekrem Bey,
    Türkiye'nin genel sorunu ne biliyormusunuz? Yüksek vergiler ile bize doğru motor için doğru cc kullandırmamak. Şu motorun emisyon ölçülerinin avrupa emisyon normlarına uymaması nedeniyle getirilemediğini ama bunu fabrikayla masaya oturarak yapabileceğinizi biliyoruz. böyle güzel cruizer tiplemesini 150 cc ile harcıyorsunuz bence. bajajı tanıyanlara sanırım haksızlık ediliyor. Bu konuda biraz gayret lütfen bizler 220 cc hak ediyoruz. Ama bize 150 cc yi layık görmeyin.
    Emisyon konusu zaten belirli bir cc'ye kadar külliyen yalan. Bırakın Euro normlarını, 1950 model 125 cc bir motosiklet bile çevreyi son teknoloji bir otomobilden daha az kirletir. Bence mesela 250 cc'ye kadar hiçbir koşul aranmaması gerekir.

220 cc versiyonun motorunda ciddi anlamda titreşim var. Bunu tüm testlerde söylüyorlar. Alternatif olsa iyi olurdu tabi ama 150 cc yerine gelecekse titreşimin az olması gerekir. İkincisi de 220 cc versiyon 9000 TL dense burada yine isyan çıkacak.

Motosikleti
    Ekrem bey avenger için uygun aksesuar getirmeyi düşünüyormusunuz ben aksaraydan 3 gün önce bir avenger aldım ve bir ön cam siperlik taktırmak istiyorum malum bunları aksarayda edinme şansım yok ve ancak internetten alabilirim bu nedenle alacağın ürünün motora uygun olup olmadığını bilemiyorum bu nedenle bajaj avenger aksesuarı gelecekmi yok gelmeyecekse piyasada avengere uygun ön cam varmıdır bilginiz varmı paylaşırsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Bugün ikinci günüm ve benimde sabah yolda giderken stop etti sonra tekrar çalıştırdım biraz gittikten sonra tekrar stop etti km sayacında değişik harfler çıktı ve motorun marşı basmadı iterek çalıştırdım sonra bir daha stop etmedi sizdeki problem devam ediyormu yoksa düzeldimi

Motosikleti
    dominar 400
    Ekrem Bey bizi duyuyor musunuz? Lütfen bizi yukarıdaki sorularımız konusunda bilgilendirin.
    Selamlar.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey avenger için uygun aksesuar getirmeyi düşünüyormusunuz ben aksaraydan 3 gün önce bir avenger aldım ve bir ön cam siperlik taktırmak istiyorum malum bunları aksarayda edinme şansım yok ve ancak internetten alabilirim bu nedenle alacağın ürünün motora uygun olup olmadığını bilemiyorum bu nedenle bajaj avenger aksesuarı gelecekmi yok gelmeyecekse piyasada avengere uygun ön cam varmıdır bilginiz varmı paylaşırsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Bugün ikinci günüm ve benimde sabah yolda giderken stop etti sonra tekrar çalıştırdım biraz gittikten sonra tekrar stop etti km sayacında değişik harfler çıktı ve motorun marşı basmadı iterek çalıştırdım sonra bir daha stop etmedi sizdeki problem devam ediyormu yoksa düzeldimi
    işte böyle yorumlar görmek istiyoruz

sorunlar hakkında bilgilendirirseniz çok makbule geçer. almak ve almamak arasında gidip geliyorum.

Motosikleti
    Merak etmeyin olumlu olumsuz gördüğüm herşeyi yazacağım bende motorsiklet alırken bu formda yazılanlardan çok faydalandım

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6790 tl okan bey.
    Sağolun msx125i satabilirsem alıcam insallah

Motosikleti
    Ekrem bey işine gelen konulara cevap veriyor anlaşılan

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey işine gelen konulara cevap veriyor anlaşılan
    Ekrem Bey, Samimiyetinize inanarak soru soruyoruz ve cevap alamıyoruz. Lütfen sorularımızı da cevaplama konusunda hassasiyet gösteriniz lütfen.

Değerli arkadaşlar, hiç bir sorunun cevabından kaçınmadığımı arkadaşlarım bilirler. Ama takdir ederseniz ki her an bu forumda değilim. Şu anda bir uçak yolculuğunda binişten önce hızlı bir şekilde tarafım ve gördüm. Yarın cevaplandırırım inşallah. Selam ve saygılarımla...

(İnanın soruları bile doğru dürüst okuyamadım.)

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Bugün ilk sınavını verdi Avenger. Kırmızı ışıkta bekleyen araçların sağından geçiyorum( sağa doğru viraj var,soldan geçemem mümkün değil) , kaldırımda bekleyen yayaları da kontrol ediyorum bir taraftan, hatta ne olur ne olmaz diye korna da çaldım iki kere, hızıma hiç bakmadım ama bence o şartlar altında biraz hızlıydım, buradan da dersimi aldım, neyse bir ablamız nedendir bilinmez kendini yol attı, 15 metre falan var mesafe, ön-arka fren kombine şekilde, ön freni sık-bırak-sık-bırak şekline kullanarak ablaya 10 cm kala durabildim :( ön teker bir iki kere kızağa düştü sanırım, adrenalinden tam anlayamadım ama düşmedim Ablamdan özür dileyip, kendisinden gerekli azarı da işittikten sonra eve geldim

Değerli arkadaşlar;

Bazı sorulara cevap vermek isterim.

1. Bajaj ürünleri için şu an aksesuar getirme çalışmamız yok. Zaman içinde olacağını değerlendiriyorum,
    2. Ülkelerin uyguladığı euro normları farklı farklıdır. Avenger street 150 yerine 220 cc niçin gelmedi sorusu çok var. Bunun sebebi halen Türkiye'de uygulanan Euro3 normuna uygun olmadığındandır. En önemli sebep budur.

Saygılarımla...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    200NS kullanıcısıyım 2 3 kere denedim hoşuma da gitti, kendim %100 alırım ama arkadaşlar doğal olarak 150cc olduğu için alma diyorlar kesmez diyorlar, doğru ama çok fazla hızlı kullanan birisi değilim birde alçak ve her yola girebilirim diye düşünüyorum, pulsarla da her yola giriyorum ama temkinli olarak boy olmayınca temkinli oluyorsun ama avanger öyle değil, ne yapacağımı bende bilmiyorum gönlüm almaktan yana zaman her şeyin ilacı bakacağız bir çaresine.

bugün internetten armode oval heybe çanta ve ön için sosis çanta aldım bitde mts alarmlı disk kilidi. bu çanta oktay motordakinin aynısı. yalnız aklıma takılan şey bunun montajı nasıl olacak? aparat şart mı acaba. ve hindistandaki avengrrlerde yanda çanta aparatıda var kendinden takılı. aparatsız olur mu acaba? oktay motordaki nasıl bilmiyorum

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)