Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Avenger 150 Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metingüzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xteme max bajaj avenger
    Arkadaslar bende araniza katildim cok guzel bir makina bu suan daha 300km de bana sisy bar bide onruzgarlik lazim istanbulda nerden temin edebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj avenger 150 street
    Alıntı goldenshit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben de Bajaj Avenger kullanıcısıyım. Alalı 4000 km oldu. Herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim.
    hocam lastikler tubeless mi ?

Motosikletim şu an 102 km'de.
    Bugün 9. günüm oldu. Sürekli kapalı garajda duruyordu. Çalıştırma konusunda bir sıkıntım olmadı. Dün akşam motosiklet dışarda kaldı. Sabah motoru çalıştıramadım. Zannedersem aküyü de boşalttım. Sistem kendisine elektrik gittiğinden ötürü reset attı. Daha sonra vurdurma tekniği ile motosikleti çalıştırdım. Yanlışım galiba jikle kullanmamaktan oldu. Bu arada jikle açıkken motora gaz vermeye gerek yok gibiydi. Deli gibi gaz verdi durdu. Yaklaşık 1 km gittikten sonra motoru sağa çekip jikleyi kapattım. Bu konuda tecrübelerinizi rica edebilir miyim?

Lastikleri tubeless diye biliyordum ama şambriyelliymiş. Bunu da lastik patladığında öğrendim. Ama alaşımlı jantlar olduğu için tubeless takılabilir sanırım. Bayağı yanıltıcı bir reklam politikası var Bajaj Türkiye'nin bu konuda. Siteyi açtım hala tubeless lastikler diyor. Ben şahsen distribütör firmadan soğudum bu yüzden. Özellikle tubeless lastik olsun diye aramıyordum fakat vaat ettiği şeyi sağlamamaları güven kırıcı. Büyük ihtimalle "distribütör firma teknik özelliklerde değişiklik yapabilir" maddesine sığınıyorlar. Ama biz tüketiciler de bu teknik özelliklere güvenerek bayiye gidip ürün alıyoruz. Burada kime güvenmemiz gerekiyor ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı salimt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 9. günüm oldu. Sürekli kapalı garajda duruyordu. Çalıştırma konusunda bir sıkıntım olmadı. Dün akşam motosiklet dışarda kaldı. Sabah motoru çalıştıramadım. Zannedersem aküyü de boşalttım. Sistem kendisine elektrik gittiğinden ötürü reset attı. Daha sonra vurdurma tekniği ile motosikleti çalıştırdım. Yanlışım galiba jikle kullanmamaktan oldu. Bu arada jikle açıkken motora gaz vermeye gerek yok gibiydi. Deli gibi gaz verdi durdu. Yaklaşık 1 km gittikten sonra motoru sağa çekip jikleyi kapattım. Bu konuda tecrübelerinizi rica edebilir miyim?
    salimt merhaba,

Ben de aynı şeylerden muzdariptim. Havalar soğuk olduğunda jiklesiz çalışmıyor. Ama aküyü boşaltacak kadar olmadı. Sadece bu kış motoru tekrar çıkardığımda motor çalışmadı. Gösterge resetliyor ve H2A1 A2 gibi bir yazı çıkıyordu. Birkaç gün deneme yanılma yoluyla akünün boş olduğunu öğrendim. İnternetten bir adaptör aldım ve aküyü doldurdum. Vurdurarak çalıştırmaya cesaret edemedim. Çünkü kullanım kılavuzunda tavsiye edilmiyor. Dolu aküyü koyunca çalıştı. 12v 0.5 a bir adaptör almanı tavsiye ederim. Her zaman lazım olur. Elinde bulunsun bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı metingüzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende araniza katildim cok guzel bir makina bu suan daha 300km de bana sisy bar bide onruzgarlik lazim istanbulda nerden temin edebilirim
    Ben ön cam için PROSEV YX05 modelini aldım internetten. Yalnız montajı epey zor. Çünkü farın iki tarafındaki vidalara takılıyor normalde ama bu motosiklette far alttan vidalanmış yani yanlarda uygun bir vida yok. Ben ön plakalık vidalarına demir çubuk monte ederek hallettim. Ama epey uğraştırıyor dediğim gibi. Umarım halledersin.
    Sissy bar konusuna gelince bu motora uygun ayrı bir sissy bar satılmıyor. Sanayiye gidip custom bir şey uydurmak gerekir. Ben daha uğraşamadım. Ama bu yaza yaptırmayı düşünüyorum.

Ek: Kalyoncu motor'da da güzel bir ön cam var. Dalgalı model. Ona da bakabilirsiniz. Sürat Kargo ile gönderdikleri için ben sipariş vermemiştim.

Merhaba
    Kalyoncu motor daki dalgalı camı bugun aldım, PROSEV YX05 'e benzeyen bir cam gibi,yaklaşık 71 cm en 40 cm yüksekliği var.Fakat nasıl takılacağı konusunda sıkıntı yaşıyorum epey zor olacak gibi.Yarın siperliği takmaya çalışacağım muvaffak olursam paylaşırım

Bir konuda birbirimize destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.
    Maalesef bu motosikletten piyasada pek yok. Hatta yok denilecek kadar az var.
    Gördüğümüz tüm sıkıntıları, hataları ve güzel şeyleri burada birbirimizle paylaşalım.
    Bu sayede hem servise gitmekten kurtulur hem de motosikleti tanıma anlamında yardımımız olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

goldenshit aynı şey bende de oldu.
    Reset attı ve H ile başlayan iletiler çıktı durdu.
    Benim kafama en çok bu süre içinde en çok takılan, akü yaklaşık 15 saniye marjla bitti. Bu süre bana az geldi.
    Acaba bir yerde hata mı var?
    Aküde bir sıkıntı olabilir mi?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı salimt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak motoru jikle ile çalıştırıp, ısındıktan sonra jikleyi kapatıp sürmek gerekir. Jikle açık kullanılmaz çünkü motor boğulabilir.

Motosikleti
    bajaj avenger 150 street
    arkdaşlar sissy bar yaptırmak isteyenlre örnek olsun

https://www.youtube.com/watch?v=RRgis3kS2os

Maalesef neresi olduğu anlaşılmıyor. Bir de ne kadara yaptırılmış acaba?

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    arkadaşlar whatsapp grubumuza katılmak isteyenler gruba dahil olabilirler
    https://chat.whatsapp.com/HACDQSnPkuoK3ONrAL60lM

Motosikleti
    bajaj avenger 150 street
    hocam 65 tl sissy bar'a verdim 30 tl de kaynakçı ustaya.

Alıntı ozgrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar whatsapp grubumuza katılmak isteyenler gruba dahil olabilirler
    https://chat.whatsapp.com/HACDQSnPkuoK3ONrAL60lM

linke tıklıyorum gruba katıl a tıklıyorum fakat gruba gırmıyor diğer yazışmalarım ve gruplarım gozukuyor. linkin süresi falanmı vardı acaba yenileyebılırmıyız belkı olur aranıza katılmak ıstıyorum

siperlik toplam kaç TL tuttu. Aradım oktay motoru ellerinde normalde yokmuş. onlarda senin benim gibi bir siteden sipariş verip takıyorlarmış bana bir fiyat verdiler nekadar fazla nekadar eksik merakettim. Bu camı başka yerden aynısından sipariş edebilirmiyiz? çantaların modeli ne acaba bunları taktıktan sonra sarkmaması için ne yaptın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı faster57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [url]http://i.hizliresim.com/R1yg81.jpg[/I

Buda benim avenger
    İrfan Yusuf İlter
    siperlik toplam kaç TL tuttu. Aradım oktay motoru ellerinde normalde yokmuş. onlarda senin benim gibi bir siteden sipariş verip takıyorlarmış bana bir fiyat verdiler nekadar fazla nekadar eksik merakettim. Bu camı başka yerden aynısından sipariş edebilirmiyiz? çantaların modeli ne acaba bunları taktıktan sonra sarkmaması için ne yaptın

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, aranızda ben de cok yeniyim. Umarım zamanla paylaşımlarım ile size faydalı olabilirim.

Öncelikle 1400 km ye yaklaştım. İlk motorum , daha önce motor kullanmadım ve teknik bilgi anlamında temel mühendis bilgisi dışında pek bilgim yok.

Eğer motoru almak isteyen, tereddütte olanlar varsa daha önce başka motor deneyimim olmasa dahi canı gönülden başlangıç motoru olarak tavsiye edebileceğim bir motor. Denge , titreşim ve düşük hızlardaki kabiliyeti şehir içinde çok keyifli ve güvenli. Kendimce garajdaki kediler ve lastikler dışında hiç bir sıkıntım yok.

Servis olarak Bay-moto Kadıköy bana yakın diye tercih ediyorum / tecrübeleri olan yorumlayabilecek olan varsa servisi sevinirim. Bilgilerinden çok şüphem yok ama diğer servisler ile kıyaslandığında nasıllar emin değilim , genellikle yoğun olduğu için gerekli verimi alamıyorum.

Lastik konusunda, lastik marka model yada usta tavsiyesi verebilecek olan varsa çok sevinirim. Lastikler o kadar kötü ki lastikler kayacak mı diye düşünmekten ortamdaki diğer tehlikelere konsantre olamıyorum.

Bunun dışında rutin yaptığınız bakım, yada bu motor için özellikle tavsiye ettiğiniz bilgiler varsa okumayı isterim.

Sağlıcakla, iyi hafta sonları.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    hocam valla link çalışıyor istersen mesaj at numaranı gruba alalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

siperlik için http://urun.n11.com/yedek-parca/fazer-universal-on-siperlik-ws-048-fume-renk-P113794749?icid=990008_prudsys_productdetail_bysam eseller bu adresten satın alabilirsin başka merak ettiğin bir şey var ise üst mesajlarda grup linki mevcut eğer istersen numaranı özelden mesaj atarak bizlere ulaştırırsan sizide grupa alabiliriz

Motosikleti
    Bajaj avenger street 150
    Dün itibariyle avenger sahibi oldum fakat arkaya sissy bar lazım fakar bajaj aksesuar olarak satmiyor düzgün orijinal bir şey nerede ve nasıl yaptırabilirim ayrıca lastikleri değiştirdim mitas diye bir marka taktolar sizce yol tutuşu bu markanin iyi midir ilk motorum olduğu için bilim yok cevaplariniz için şimdiden teşekkurler

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    arkadaşlar merhabalar,
    maxi scooter'dan böyle bir motora geçiş yapmak istiyorum. bu yüzden benim için en önemli yanı titreşim. motorun 90-100 aralığındaki titreşimi hakkında deneyimi olan arkadaşlardan yorum almak istiyorum. Daha önce YBR sürmüş olan varsa, oların paylaşımı da harika olur, zira ybr sürmüşlüğüm ve 80'den sonra titreşim yaşadığım için satmışlığım var.

teşekkürler

Motosikleti
    xcity
    bu arada az önce Kuralkan'la konuştum. Avenger 150'nin Euro 3 motora sahip olduğunu, bu yüzden TR'ye artık gelmediğini belirttiler. bayilerin sattıkları ellerinde kalanlarmış

Motosikleti
    xcity
    forum ölmüş

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada az önce Kuralkan'la konuştum. Avenger 150'nin Euro 3 motora sahip olduğunu, bu yüzden TR'ye artık gelmediğini belirttiler. bayilerin sattıkları ellerinde kalanlarmış
    tüm euro 3 motorlar satıştan çekilince geriye ne kalıcak yada yeberenin cebefenin yerine ne gelicek çok merak ediyorum. bilen varsa aydınlatsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)