Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Avenger 150 Kullanıcıları/ Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    whatsapp grubuna nasıl katılacam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet...Nasıl katılacaz

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Bajaj avenger alarak aranıza katıldım. Tüm forum üyelerine öncelikle selamlar.
    Motosikleti alır almaz yaklaşık 400 km kullandım.

İlk izlenimlerim;

-Sele çok rahat
    -Tüketim km'de 10 kuruş civarı görünüyor
    -İnsanların ilgisini çekiyor,tasarımı benimde hoşuma gitti.
    -150 cc olmayaydı iyiydi
    -Renk seçme şansımızın olmaması kötü.
    -Rodaj durumları nedeniyle çok zorlamak istemedim ancan 110 aşmak zor, 90 km/saat üzerinde titreşim belli
    etmeye başlıyor, sakin ve keyifli yolculuklar için kullanışlı görünüyor.
    -Bulunduğum yerde servisi yok, 500 km yağ değişimi ile birlikte garantiye veda edeceğim.

Avenger forumu çok sessiz gidiyor, herkese iyi geceler
    larnon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 125 F
    Herkese Merhaba

yeni üye oldum ve kısa süre içinde avenger 150 almak istiyorum ilk motorum olacak ve bazı şüphelerim var motor uzun vadede sorun çıkartır mı? marka olarak sonuna kadar güvenirmisiniz? yoksa biraz daha fark verip honda alınır mı? veya başka bir marka..

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Avenger için henüz uzun dönem kullanım deneyimine rastlamadım, yeni bir model. Ancak 400 km de yağı motul 15w50 tam sentetik ile değiştirdim, 90 km de kendini hissettiren titreşim iyice hissedilmez oldu, vites geçişleri bariz şekilde netleşti. Motorun sesi daha düzgün.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Bir sorum olacak arkadaşlar ; klavuzda motorun bir litre yağ kapasitesi olduğu belirtiliyor ancak vites pedalı tarafındaki göstergede çentik seviyesine kadar yağ olmasınıda öngörüyor. Bir litre yağ ile gösterge istenen seviyeye ulaşmıyor. Yağ değişimi yapan var ise ; eski yağ tahliye edildikten sonra kaç litre yağ konuldu ? Teşekkürler

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Discover a koyduğu motoru buna da kullanmış. Bu demek oluyor ki motor 110'u kesinlikle geçmez. Bu nedenle de almam.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Alıntı erenbdemirel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba

yeni üye oldum ve kısa süre içinde avenger 150 almak istiyorum ilk motorum olacak ve bazı şüphelerim var motor uzun vadede sorun çıkartır mı? marka olarak sonuna kadar güvenirmisiniz? yoksa biraz daha fark verip honda alınır mı? veya başka bir marka..
    10 bin 800 km'deyim arkadaşım, anormal performanslar beklemiyorsan, motoru gereksiz zorlamayacaksan bir sıkıntısı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Bana da bir seferinde 1 litre fazla geldi. Eğer yetmediğine eminsen takviye edeceksin. Yalnız kılavuzda tam boşaltmada 1,1 litre koyulmalı da yazıyor. O nedenle yağ kapasitesi 1 litreden fazla. Eger düz zeminde iyi kontrol ettiğine inanıyorsan ve hala eksik diyorsan takviye etmelisin.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Assasinko35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin 800 km'deyim arkadaşım, anormal performanslar beklemiyorsan, motoru gereksiz zorlamayacaksan bir sıkıntısı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Bana da bir seferinde 1 litre fazla geldi. Eğer yetmediğine eminsen takviye edeceksin. Yalnız kılavuzda tam boşaltmada 1,1 litre koyulmalı da yazıyor. O nedenle yağ kapasitesi 1 litreden fazla. Eger düz zeminde iyi kontrol ettiğine inanıyorsan ve hala eksik diyorsan takviye etmelisin.
    Yağ filtresini de sökersen yağın tamamını boşaltır. Sokmezsen içinde kalıyor bir kısmı.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    arkadaşlar
    whatsapp grupuna katılmak isteyenler 0507 881 19 09 nolu telefonu arayarak yada mesaj atarak katıla bilirler

Motosikleti
    royalstar 1300
    [IMG][/I

Buda benim avenger
    İrfan Yusuf İlter
    Norton772 bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    İrfan bey hayırlı olsun. Ön siperlik camı nerden aldınız aceba ?

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    oktay motordan aldım

Merhaba arkadaşlar motorumu alalı bir ay oldu.500 km ye yaklaştım.Motoru beğenen almayı düşünen tipi hoşuna gidip
    marka kalite konusunda tereddüt yaşayan arkadaşlara cevap mahiyetinde yazmak istedim.Ben de alırken araştırdım fakat markanın ve özellikle bu modelin ülkeye girişinin yeni olması sebebiyle çok da aradığımı bulamamıştım.
    Şimdi o arkadaşlara anlatayım.
    Motor rodajda olduğu için elimden geldiği kadar zorlamamaya çalışıyorum.50 yi geçtiğim azdır.Otobana çıkınca mecburi olarak ara sıra 60 70 80 gördüğüm oluyor.Yakıt gerçekten anlatılan gibi 15 krş civarı.Rodajda olmasına ve acemi bir sürücünün kullanıyor olmasına rağmen çok tatmin edici.Performans konusunu detaylandıracak olursam , 150 cc bir makine 10,4 beygir canavar değil.tabii ki başlangıç motoru olarak değerlendireceğiz.Yeni başlayan adamı memnun eder.Hız motoru kesinlikle değil ama ışıklardan arabalardan önce kalkıp o kaostan kurtulursunuz.Hız makinesi değil dedik tam bir rahatlık motoru titreşim gerçekten yok denilecek kadar az.Aerodinamik denge harika.Benim gibi acemiler duysun.Lastikler dandik evet dikkatli gidiyorum ıslak zemin yarı ıslak zemin kuru zeminde kullanıyorum.Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.Frenler gayet iyi.Takip mesafesini de Gözardı etmemek lazım.
    İlk bakıma 750 km de götürüp kitapçıkta yazanı uygulamayı düşünüyorum.Bir takım arkadaşlar kaynak yerleri belli şöyle böyle demişler.Olabilir gerçekten belli bu konuda haklılar fakat Honda Nasıl peki.Aprilia gibi incecik kaynak çizgileri mi var yoksa dışardan bakınca baştan savma mı gözüküyor.Yani demem o ki bu adamların işi estetik değil blok.Bu konuda da çok başarılılar.Honda servisinde usta bir arkadaşım var 100 150 km de bir götürüyorum abi az kullan Nasıl ne var ne yok diye sağolun kırmıyor beni.İlk binisinde vites geçişlerine hayran oldu.Şık Şık geçiyor dedi adamlar gerçekten yapmışlar.
    Durum böyle arkadaşlar almayı düşünen arkadaşlara can-ı gönülden tavsiye ederim.Bir harley olmayacak tabii ki bunu bilsinler fakat mondial keeway de almayacaklar.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bu avanger street gelinceye kadar bunun cruzer 200 kromlu olan modeli gelseydi daha çok satardı, bu gelen motor ne choppere benziyor ne naked motora hiç beğenmedim.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru alan arkadaşlar deneyimlerini düşüncelerini paylaşsa bizimle?
    ula gecenin bu saati burda da çıktın karşıma :D adam her motoru sormuş :D
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben bajaj avenger street 150 aldim basim dertten kurtulmadi. Akusu bozuk çikti, değiştirdiler. 3.5 litre yakiyor. 100 u geçmiyordu, karbüratörü arizali dediler, garantiden parca bekledim, tamir takımı göndermişler. Hayatım tamirci dükkanında geçiyor. Ben motosiklete değil, motosiklet bana bindi. Bugün 3.5 saat bekledim tamirhanede, tamir takımı göndermişler, servis taktı daha kötü oldu. Komple karburatör istediler. 10 gün sürer parça gelmesi. Telefon ettim, bugün cuma talebiniz alınmış, pazartesi değerlendirilecek v.b. Yeni motosiklet aldım, motosiklet yatıyor durduğu yerde. Ben aldim memnun değilim, tavsiye etmiyorum soranlara.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı pirkadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bajaj avenger street 150 aldim basim dertten kurtulmadi. Akusu bozuk çikti, değiştirdiler. 3.5 litre yakiyor. 100 u geçmiyordu, karbüratörü arizali dediler, garantiden parca bekledim, tamir takımı göndermişler. Hayatım tamirci dükkanında geçiyor. Ben motosiklete değil, motosiklet bana bindi. Bugün 3.5 saat bekledim tamirhanede, tamir takımı göndermişler, servis taktı daha kötü oldu. Komple karburatör istediler. 10 gün sürer parça gelmesi. Telefon ettim, bugün cuma talebiniz alınmış, pazartesi değerlendirilecek v.b. Yeni motosiklet aldım, motosiklet yatıyor durduğu yerde. Ben aldim memnun değilim, tavsiye etmiyorum soranlara.
    Geçmiş olsun kardeşim,maalesef bu markanın tüm modelleri sorunlu. Bence yaptır-sat gitsin,zararın neresinden dönersen kardır. Tekarardan büyük geçmiş olsun.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu markanın tüm modelleri böyle denilebilecek kadar ''harika'' bir genelleme yapmayı nasıl başarıyorsunuz anlamadım. Hatalı ürün çıkmış olabilir, kanuni olarak da hakkınızı ararsanız pekala motosiklet değişimi hatta ücret iadesine kadar gidebilirsiniz. Her marka da olabilecek şeylerden dolayı markalara böyle ithamlar yapılmasa pek hoş olur açıkçası.

5000 km oldu Avenger'ı kullananı hiç bir sorun yaşamadım açık ve net. Bajaj dünyanın en iyi markasıdır demem ne kadar saçmaysa son yorum da bir o kadar saçma.

5000 km yorumlarıma gelirsek; kesinlikle lastik değiştirmek lazım yağmurda, çamurda, hafif karda falan iyice belli etti ki bu lastikler sadece ve sadece sıcak hava lastiği ve kuru zemin odaklı onun dışında güvenmeyin. Motorun yakışı, gidişi halen vadettiği kadar 150 cc lik makina kadar gidiyor, duruyor. Bazen kötü zeminli yollarda kullanmış olmama rağmen gevşeyen, oynayan herhangi bir sorun çıkaran yeri olmadı. Bu konuda benim beklentimin üzerinde gidiyor. Kış aylarında akü de bir problem yaşamadım. Cikleyi çekip her marş bastığımda aldı makina. Eskişehir gibi soğuk bir yerde olmama rağmen bu da memnun etti. Tabi ki kendime has bakımlarını da aksatmıyorum zincir yağlamak olsun arada bir WD40 lamak olsun. Motora elimden geldiğince bakıyorum ve parasına göre karşılığını veriyor makina.

2. büyük bakım olan 5000 bakımını da yaptırıp, bu seneyi de keyifle geçirmeyi düşünüyorum, tekeriniz düz bassın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bugün garantiden komple karbüratör geldi ve değişim yapıldı. Motosiklet saat gibi oldu. Aldığımdan beri karbüratör hatalıymış. Motosikletten memnunum şu anda.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)