Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Mondial 150 RF SİZCE 150RF ALINIRMI?

Motovento
    REKLAM ALANI

İzlenimlerimi yazayım.

3 gün önce aldım 150 RF
    Plaka dahil peşin 1790 lira tuttu. Bayiler pek pazarlığa yanaşmıyorlar, anladığım kadarıyla Uğur daha önceki 1800 lira olan fiyatı 1490 a çekerken bayi karından indirmiş. Belki bir 90-100 lira daha indirebilir sıkı pazarlık yapabilirseniz. Ona da 100 lira falan kalır herhalde.

Daha önceki 2 zamanlı motoruma göre ataklığı daha zayıf geldi ama rodaj döneminde olduğum için zaten basmıyorum. Sele altı bagajı var normal jet veya yarım jet kaskları alabilir. Benim büyük çevreli jet kaskım sığmadı gerçi. Ufak bir avadanlık da veriyorlar (10-12 açık ağız anahtar, buji anahtarı ve bir adet çift taraflı tornavida). Bagaja ufak tefek eşyalar sığar.
    İlk aldığım benzinde 4.2 litrede doldu depo. Henüz 60 km yol yapmama rağmen benzin göstergesi tavandan inmedi henüz. Ya bu motor havayla çalışıyor ya da benzin göstergesi bozuk, henüz anlamadım. İlk bindiğim gün gaz teli elcik içindeki yuvasından çıktı yolda giderken. Kolay takılan bir şey Allahtan.
    Yağmur altında bıraktım 2 gün. Göstergenin içi hız tarafından su aldı. Sayısal saat durdu. Sonra tekrar çalıştı. İzlemek lazım.
    Arka sinyal çubukları biraz uzun, yatırınca kırılabilir geldi, belki söküp biraz kısaltırım. Süspansiyonu sert. özellikle ön tarafta. Bakalım ne zaman yumuşayacak. Dikiz aynaları şık görünse de ben açılarını beğenmedim. yuvarlak dışbükey aynalarda değiştireceğim büyük ihtimal. Motor kısa şasesi ile sıkışık trafikte kıvrak hareket edebiliyor. 13 jant fena olmamış. kaldırım performansı fena değil. Motor 100 kg, hafifliği bir avajtaj bence ama çukur kasis geçişlerinde biraz tangır tungur ses geliyor tabii ki
    Motor sesi tipik mondialde kullanılan çin motorları sesi. AT belgesinde motorun gücü için 6800 devirde 7.5 hp yazmışlar. Rodaj sonrası son hız denerim gene yazarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar kardeşler abiler ablalar enikler cücüklerr ben aranıza yeni gelen bir üyeyim Bende Mondial 150zc var ama 2.el olduğu için çoksıkıntı yaşıyorum + plakasında ruhsatında sorun vardıı dayanmamyıp sıfır almaya karar verdim mondial kampanyası var ikiler motordu sanırım bağcılarda 1490 istiyorlar + 300 plaka ruhsat falan filan bakalım motoru faturası falan alıcam kendim halledebilecemmii motoru çok beğeniyorum tatlı şık hafif zarif vede motoru kağıt üzerinde yazılanlara göre sınıfının iyisi olabilir gibime geliyor granajlarıda tek parça ilerleyen zamanlarda sallanma çatlama patlama olacağını düşünmüyorumm tek kafama takılan soru tek amortisör en korktuğum nokta bu bilgisi olan abilerim kardeşlerim yorumlarını yazarlarsa geç olmadan hareket edeyim Saygılarımla Allahıma Emanet ?

Motosikleti
    mondial 150 rf

150 rf hava fltresi

Alıntı Mx150RF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eet arkdasım ben bıı rf kullanıcısıyım we cokda memnunum cunku su ana kadar hı bır arıza ıkarmadı we km sı 3200 de we tabıkıde bole motora modıfıye gerekıyodu bende yaptım ıste bunlarda fotoları

arkadşlar 150 rf hava filtresi çapı kaç mm bilen varsa yardmcı olurmsnz lutfn yada nasıl olçebilirm onu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:37 ----------

Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tazikli suda yıkamanın pek bi zararı yok ,motorunu fazla tutmadıkca tabi

Yağmurda uzun süre kalırsa cıplak metal olan yerler paslanabilir , bir bıranda almanı tavsiye ederim
    bende 3000 km ye geldm motorla yagmur altnda pek tutmanı tavsıye etmem parçalr bakımndn. hele tazzikli suyla yıkamanı hıc etmem ben cok yasadm bu sorunu yıkamacyıya werdgnde adam hava filtresnn oldugu yere cok su tutuor tutma dediğm halde filtreden karbrotöre su kaçıo motor 1 gn çalışmıo hava fıltresine fön makinası bile tuttm artk kendm yıkıom motora su kaçrma sakn benden tavsiye..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 1 aydır yıkatmıyorum ama her seferinde tanzikli yıkatıyordum.Hiç sorun olmadı.Gösterge buharlanıyor bazen suda kaçıyor.Buarada yağmur,kar,çamur kullanıyorum ben sorun yok 4400 KM oldu.Bu scooter bayaa sağlam yada ben iyi kullanıyorum.Bi ara satacaktım vazgeçtim 2. motor(mart nisan gibi insallah)olarak hep kullanmayı düşünüyorum alacak vatandaşlarada tavsiye ederim.
    nası sorn yasamadn hayret ben motoru yıkayamıorm okdr dıkktlı yıkadgm halde illaki hava filtresnden karbrtre su sızı motor calısmıo hıc srn yasamıosn yıkrkn bravo 150 rf en kötü sorunu bu yıknmıo. ibre konusuna glnce bende yıkıodm ıbreye su kacıodu hep ıbrenn vidası paslandı ıbre takılı kaldı pastn dolayı hareket etmıodu yenı ibre taktırmk zrnda kaldm ıbrelere su kaçrmyn aman dıkkt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:52 ----------

Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rengine ne bakıyorsun kardeşim boşkoy rengini sen

Kullananlar varsa bilgi al sen onlardan bizimlede paylaş
    s.a arkdşm motor normalde güzl kendi agırlıgnn ustndekı cogu 150cc lk motorları raht gecıo 80 km ye kdr kalkışları fln cok atak görünüşüde güzel ufk tefk seylerle şık hale gelıo. parcaları cok ucuz servisleri her yerde war onlar guzl ama eksı yonnu cok. ılk olrk 3000 km ye gldm ben gidon ustndekı ıbre kutusu cok sallanıor acayip ses yapıo ben vida fln attrdm genede sesı cozemedm en ufk bır lakada tangur tungur ses cıkarıo. 2 eksisi aynaları kesnlıkle degstrmen lazm seyır halnde ruzgardn ayarı cok bozuluo lakaya gırdnmı aynalr hmn asagı dusuo srklı eln onda olck. yıkaması da cok zor hava filtresine su kactımı borulru sokup kurtman lazm yoksa çalışmıo fön makinasınla kuruttugumu bılıom çalışşın dıe. ibrelere su kacrmıcn yıkarken ibre vidası paslnıp takılıo ibre harekt etmıo degstrmk zrnda kalıosun.3. eksisi koltugn motora oturdugu civatası cok cabık kırılıyor plastk yere vida attkları ıcın sert kapatmıcksn koltugu acıp bagajdan bişey aldnmı anahtarı çevrp öle kaptcksn bagajı vida kırılıo koltuk kapanmıor.4.eksisi benzin süzgeci ben motoru aldm 4, gnnde benzin süzgeci kırılmş motor benzın akıtıodu surklı yaptrdm.5 akü sorunu aküyü mecburen çift taraflı bantla sabıtlemn lazm yolda gırdkn en ufk bı cukurda aku oynuo boşluk war cok ses cıkarıo ayagına surklı alttan wuruo ufck bı tümsegi gormyp gecnmı her yerden ses gelıo motrda dökülcek gibi oluor.6. sorun buji ufak bı cukrdn gecnce yerndn cıkıor motr ıstop edıo çalışmıo yerıne tkmn lazm ben gdıp komple buji yerini degştirdm smdı rahatladm çıkmıo yerndn. 7 soguk havalarda 10 15 dk ugrasıodn ayak we el marsnla çalışmıor ısıtma ciklesi olmadıgı için dier motorlra göre daha zor çalışıor. bnm yasadıgm sornlar bunlar dikkate al bnları belli bir km den snra kesn yasıcksn bu srnlrı ona gore al motoru bunları bil. ama neticede çin malı bir motor bu sornlrn olması cok norml alırken bılmıomuydn bunları dersen ben dıodm ayagımı yerden kessn yeter ama ole olmuo sorun cıktıkca soguyosn motrdan ben satmayı dusunuorm ne kadara giderse artk ÇİN malına yaklaşma bence!! bendn bu kadr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    voohh Okurken soğudum yemin ederim

Motosikleti
    mondial 150 mcx roadracer
    ben alalı 15 gün oldu, şimdilik çok memnunum, ilk motorsikletim, çin malı dandik biliyorum ama en uygunu buydu fiyat olarak, bozuk yollarda hız yapmaz isem, güzel kullanır ve bakımını düzgün yapar isem, çok fazla bir problem yaşayacağımı sanmıyorum, ama insan tutamıyor kendini işte, gazı köklüyorsun illaki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gt250RR Araba:Alfa Romeo 156 Luce Di Amalfi Grisi
    Bütçesi kısıtlı olup motora binmek isteyen için ideal fakat ucuz etin suyu durumu var ha kırıldı ha kırılacak olması kötü

Selam Arkadaşlar Cihazı Aldım Şekil tip Olarak Harika Bir Motor Tam Binelecek Tarzdan Racing Tarzıı Sporrr Ama motorla ilgili benm kişisel olarak tek sorunumm 150 zc daha byük olduğu için tam yaylanamıyorum motorda ayaklarımı falan uzatamıyorum Biraz Uzun Olduğum İçin koltuğa gerilmem gerekiyor =) + ilk aldığımda 10 liralık benzin attım şuan bitmek üzere yaptığım km 50 yada 60 kesmedi scooter kullanıcılarına sesleniyorum motoru acemi olduğum için çok yaktırıyor olabiliriyim bu işin taktiği varmıdır ?

Motosikleti
    mondial 150 rf
    heheheh öle walla bldr .d

Motosikleti
    HENÜZ YOK :(
    kanuni hussarın çakması 5000 km sonra sorunlar başlar yavaş yavaş ama o km ye kadar zaten motor 3. elde olur

150 rf

Arkadaşlar ben de 150 rf aldım...genel olarak memnunum..yakıt sarfiyatı biraz çok 1 lt 30 km ama 150 lik...ani kalkışlarda çok iyi..150 rf ilk aldığınızda ...

1..egzos çıkışında 3 adet alyan civata var onları sıkın...
    2..lastiklere bakın aldığınız tarihten itibaren 2 yıl geçmişse teknik servis kanalıyla değiştirin..
    3..kitapcığı kesinlikle kaybetmeyin yedek parça onunla geliyor..
    4..plastik aksamlardaki civataları çok fazla sıkmayın çatlatır..
    5..arkasına çanta takılabilyor orjinal olmasada...
    6..yarım branda yaptırdım..sadece ön kısmı kapatıyorum...güneşten gösterge solmuyor..elk aksamına su kaçmıyor..elcik su almıyor..
    7..yağını kontrol ettirin..yakıt için önemli..
    8..siyah plastik iç kısımlara pasta kullanmayın beyazlaşır..
    9..egsoz sıcakken branda takmayın..egsoz valla yakar...
    10..elcik gaz ayarına bakın öne dogru çevirdiğinizde gaz almasın..ayar yaptırın..
    11..genelde benzin göstergesi şamandıradan dolayı arıza verebilir..

genel olarak ben kampaya zamanı aldım..2010 da 1490 tl bu para için çok iyi motor...herkes kazasız kullansın...hızlı gitme her yer istanbul park değil....

astral09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİTE YÖNETİCİLERİ BENİM BU KONUYA YAZDIĞIM MESAJLARI KİM SİLDİ ACABA? Temmuz ayında ben bu konya cevaplama göndermiştim ama silinmiş nedense ? Üyeliğimin devam etmesine rağmen hemde.

bende almayı düşünüyorum.biriyle anlaştım ama yukarda 150 kr'den fazla yakıyor demiş.bunun doğruluğunu bileniniz varmı ?

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF
    Alıntı emRee. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende almayı düşünüyorum.biriyle anlaştım ama yukarda 150 kr'den fazla yakıyor demiş.bunun doğruluğunu bileniniz varmı ?
    daha bugün rf le hiç gaz kesmeden 90-110 arası tam gaz 80 km gittim sadece 7,5-8 tl yaktı bence yakıt mükemmel zaten 15tl full depo doluyo daha ne olsun scooter çok yakıyo diyolar ama diğerleri hiç mi yakmıyor.bir araç kuvvet üretip hareket oluşturacaksa mutlaka yakacak.aynı yolu araba ile yapıyorum (megane2000 1,6 benzin) 35tl yakıyo.ben kesinlikle rf almanı tavsiye ediyorum toros ve clio ile kapıştım ikisinide bayır yukarı geçtim.onlar bayırda tıkandı ama rf canavar maaşallah.şehir içindede çok kıvrak.bence al.
    SAYGILAR...

ARKADAŞLAR motorsikletlerin plastik aksamlarının en büyük düşmanı YAĞMUR ve GÜNEŞ ALTINDA UZUN SÜRE KALMASIDIR. Bu yüzden özellikle boyasız olan siyah plastik kısımlarına gliserinli yağlı krem sürün.Mesela klasik ARKO krem gibi.Nedeni şu bu gibi kremler bahsettiğim plastik aksamların su tutmasını engeller ve en önemlisi plastik aksamın GÜNEŞTEN gevreyerek kuruyup uzun vadede kırılmasını önler.Ben bunu çok denedim.Fakat çok sürmeyin çünkü üzerinde toz tutar.Uygulama şöyle bir bezin ucuna kremi sürdükten sonra plastik aksamı silerek yedirin.Hemde plastik aksam kremi yediğinde güzel görünür.Pasta cila sürmuş gibi görünür.Pasta cila sürmeyin çünkü plastik aksamı çatlatır.

kardeşim sakın alma butun parcaları dokuluyo hele ön taraf en ufak carpmada kırılıyor bana sorarsan scooter da alma

EGZOSDAN GELEN ZIRILTI SESİN nedeni egzosun dış koruması alüminyum ve perçinli olduğundan motorun aşırı ısınması ve soğuması perçinleri gevşetiyor. Bu sorun genelde çin motorlarında çok olur. Egzosun çevresini metal kelepçe ile sarıp vidalarsanız ses kesilir.
    HAVA FİLİTRESİNİN ORADAN GELEN ZIRILTI SESİ ise ayak marşının dişlisinin marş motoru dişlisine hafiften dokunması nedeniyle oluyormuş.Özellikle hızınız 30-40 km arasındayken ses çıkmaya başlar ve hızınız artınca ses kesilir.Bunun için ayak marş koluna içeriden lastik conta takılıyor ve ses kesiliyor.
    ÖN FRENİ SIKINCA GELEN SES: Disk frenlerin en büyük dezavantajı balatalar açıkta olduğundan üzerinde toz birikiyor.BU balata üzerinde birikerek yapışan toz fren sıkınca çizilme sesi gibi çıkartıyor.Bunun için balataların oraya tanzikli su tutun sesin gittiğini göreceksiniz...Bu durum ucuz motorlarda çok ortaya çıkan bi sestir.

Motosikleti
    tekeri şişiriyorum 1 sn
    Konuyu Hortlattım ama siz 150 rf'yi dağ da mı sürüyorsunuz ?
    14 bin deyim motoru 10 bin km 'de aldım şu ana kadar sadece yağını değiştirdim.
    Yağını değiştirirken çıkan yağ zift kıyamındaydı ve siyah.
    10 40 - 15 40 değildi kalın bir yağ dı.
    Eski sahibinin motordan anlamadığı kesin.
    Yukarda yorumları okudum buji yerinden nasıl çıkar akü nasıl sallanır arkadaş
    Yok öyle bi şey.
    Ben 110 km/h dan aşağı sürmüyorum kasis çukur farketmiyor.
    Hiç bir sorunu yok.
    Ha sıfır gibi değil ikinci el sorunları olabilir.Ayrıca 900 Tl'ye aldım (vize,sigorta muayene vs hepsi tam.)
    Fazla titreşim vardı kayışa baktırdım kopma noktasına gelmiş sanırım aldığından beri değiştirmemiş.
    Bu gün mesela durmadan 70 km civarı gittim ve en aşağı hızım 60 km/h 'di.

Motorun hatalarını söyleyeyim ;
    Egzozdan mı arka balatalardan mı 40-50 km hızla giderken ses geliyor.Gaza basında ses kesiliyor.
    Scooter sevenler ve bütçesi kısıtlı olanlar çin bir scooter alacaksa 150 rf'yi tercih etsinler.Çok ataktır.
    Kırmızıda sizden hızlı kalkan olmaz :D (Honda cbr 600r ve racingler hariç )
    Ben gezmek için aldım fazla yormuyor.
    Ayak koyma yerleri çok hoş
    Yakıtı normal.
    Kullananlar varsa ve modifiye etmek istiyorlarsa yan arka grenajlarda havanın geçmesi için açılan
    ızgara benzeri şeyin içine led döşesinler çok güzel duruyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler