Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 RF SİZCE 150RF ALINIRMI?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı fotooscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu rf kullanan arkadaşlar, bu ara bursada bayagı yagmur yagıyor ve benim rf öle yagmur altında saatlerce kalıyor bunun bi zararı varmı yahu şöle tazzikli suda yıkamanın zararı falan varmı, bilenler lütfen yazsın...
    Son 1 aydır yıkatmıyorum ama her seferinde tanzikli yıkatıyordum.Hiç sorun olmadı.Gösterge buharlanıyor bazen suda kaçıyor.Buarada yağmur,kar,çamur kullanıyorum ben sorun yok 4400 KM oldu.Bu scooter bayaa sağlam yada ben iyi kullanıyorum.Bi ara satacaktım vazgeçtim 2. motor(mart nisan gibi insallah)olarak hep kullanmayı düşünüyorum alacak vatandaşlarada tavsiye ederim.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 rf
    saol, sularseller...
    ben yeni aldıj motoru 20 gün oluyor henüz 280 km de cok begenerek aldım, cevremdekiler alma yaramaz laflarına kulak asmadan aldım, şuan bi sıkıntım yok dedimya 280 km ileride büyük sıkıntı yaparmı bilmem cok hassa dikkatli kullanıyorum rodaj a dikkat ediyorum, bilmedigim tavsiye edecegin bişeyler varsa paylaş kardeş, şimdiden cok teşekkür ederiz

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bu rf kullanan arkadaşlar, bu ara bursada bayagı yagmur yagıyor ve benim rf öle yagmur altında saatlerce kalıyor bunun bi zararı varmı yahu şöle tazzikli suda yıkamanın zararı falan varmı, bilenler lütfen yazsın...
    Tazikli suda yıkamanın pek bi zararı yok ,motorunu fazla tutmadıkca tabi

Yağmurda uzun süre kalırsa cıplak metal olan yerler paslanabilir , bir bıranda almanı tavsiye ederim
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    mondial 150 rf
    peki arkadaşlar, bu soguk havalarda marş almaması normalmi, kapda 2 saat beklese ugraş ugraş anca calısıyo oda bi ayak bi el 15 dakka ugraştan sonra anca calışıyor acaba havalar soguk ondanmı yada akü denmi, servise gittim havalar soguk diyor ondan diyor sizcede soguktanmı, marş dönüyor zırıl zırıl ses geliyor ama calışmıyor büyük bi ugraştan sonra anca alıyor bilgi paylaşımı lütfen...

Motosikleti
    Nexus 500
    saol, sularseller...
    ben yeni aldıj motoru 20 gün oluyor henüz 280 km de cok begenerek aldım, cevremdekiler alma yaramaz laflarına kulak asmadan aldım, şuan bi sıkıntım yok dedimya 280 km ileride büyük sıkıntı yaparmı bilmem cok hassa dikkatli kullanıyorum rodaj a dikkat ediyorum, bilmedigim tavsiye edecegin bişeyler varsa paylaş kardeş, şimdiden cok teşekkür ederiz
    Hayırlı olsun öncelikle inşallah daha büyüklerine nasip olur.Dikkat etmen gereken fazla rodajda zorlama 500 ile 1000 km arası artık açmaya başla motoru ben öyle yaptım çok seri öbür türlü deneyen arkadaşları bilemem.
    Motoru yıkarken tanzikli yıkat ama motor bölgesine arkadaşın dediği gibi fazla tutmamaya dikkat et,Amörtisorleri çok serttir diye tahmin ediyorum ilk 1500 KM benim böbreklerde taş flan bırakmadı sağolsun sonra yumuşadı şuan gayet memnunum.Yağını vs sini bakımını iyi yap gevşeyen parçası varmı ara sıra kontrol et canavar gibi hiç sorunsuz binersin buarada 5000 km ye yaklaştm :D 3 gündür ağır kar yağışından dolayı binmiyordum bugün tek marşla aldı.Bende ilk alırken çin malı diye düşündüm hatta düşer kalkar haşat ederim diye aldım 4-5 kere düştüm güzel dizayn etmişler çok ufak çizikler haricinden bi sorunu olmadı sağa sola yatınca elçikler ve kenar ayağını koyduğun yerler geliyor asfalta Güle güle bin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

peki arkadaşlar, bu soguk havalarda marş almaması normalmi, kapda 2 saat beklese ugraş ugraş anca calısıyo oda bi ayak bi el 15 dakka ugraştan sonra anca calışıyor acaba havalar soguk ondanmı yada akü denmi, servise gittim havalar soguk diyor ondan diyor sizcede soguktanmı, marş dönüyor zırıl zırıl ses geliyor ama calışmıyor büyük bi ugraştan sonra anca alıyor bilgi paylaşımı lütfen...
    Bu mesajı görmemiştim bence bir sorun var servise götürmelisin yine bende hiç sorun olmadı bi kaç kere yapmıştı ama ayazda bi yerdeydi. Buda normaldir heralde.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    mondial 150 rf
    ilginiz için teşekkür ederim.. motoru kapalı yere koymaya başladım yani sıcak orası soguk degil sabah geldim calıştırıcam yine calışmadı ugraş ugraş calışmadı bıraktım iş yerime gittim, bi kaç saat sonra dömdüm ugraş ugraş calıştırdım, bencede bi problem var, daha 337 km de yahu, hay şansıma...

Motosikleti
    mondial 150 rf
    motorun aküsünü cıkardım, güç kaynagından söktügüm aküyü bagladım, enteresaaaan bi marşta aldı, yanii benim akü arızalı, tamam dedim dogru servide cıkardım güc kaynagı, kendi aküsünü tekrar taktım bi marşta calıştı şaşırdım, bıraktım öle sabah yine gitim denedim ulan bi marşta yine aldı, baglantıları mı zayıftı acaba ben el sürünce düzeldi diyorum, şuan saat gibi ogünden beri yani 28 ocaktan beri 2 . marş yaptırmadı bana tek marşta aldı, acaba bu motorla uzun yol gidebilirmiyiz en basitinden ben bursada oturuyorum kalksam istanbula gidebilirmiyim yolda bırakmaz degilmi, ölee uzun yol giden varmı...

Motosikleti
    Nexus 500
    motorun aküsünü cıkardım, güç kaynagından söktügüm aküyü bagladım, enteresaaaan bi marşta aldı, yanii benim akü arızalı, tamam dedim dogru servide cıkardım güc kaynagı, kendi aküsünü tekrar taktım bi marşta calıştı şaşırdım, bıraktım öle sabah yine gitim denedim ulan bi marşta yine aldı, baglantıları mı zayıftı acaba ben el sürünce düzeldi diyorum, şuan saat gibi ogünden beri yani 28 ocaktan beri 2 . marş yaptırmadı bana tek marşta aldı, acaba bu motorla uzun yol gidebilirmiyiz en basitinden ben bursada oturuyorum kalksam istanbula gidebilirmiyim yolda bırakmaz degilmi, ölee uzun yol giden varmı...
    Uzun yolu bence 2-3 kere düşün ilerde büyütürsen bence vitesli daha sağlıklı bir motosikletle uzun yol düşün derim şahsi fikrim..Kısa mesafeler için ideal ama uzun yol için risk etmem kendimi şahsen.(Scooter kötü demiyorum ama arıza yaptığını düşün)

Motosikleti
    mondial 150 rf
    arıza yaptımı kaldım gitti, yapmaz insallah, gemlikten yalova 45 km yalovadan feribota bindimmi 1 saate yenikapı dayım feribottayken motor dinlenir, yeni kapıda inip devam fatih e... bence güzel bi yolculuk olucak havalar ısınsın birazcık, halamın uşaklarını bi ziyaret edicem, hade hayırlısı )) motor yeni oldugundanmıdır 10 tl benzinle 70 km gidiyor. senin nasıl yakıt tüketimi kardeş....

"fotooscar" kardeş sen mondial 150 rf motorunu alalı üç ay oluyor. izlenimlerini paylaşabilir misin? şüphelerimi giderebilirsem yakın zamanda bende alacağım.
    1. Yakıt tüketimi nasıl? 1 depo(5lt) benzin ile kaç km gidiyor?
    2. Sabahları tek marşta çalışıyor mu?
    3. Ne kadara satın aldın? burada(gaziantep) mondial bayii sıfırına peşin 2100tl diyor.
    4. Hiç arıza çıkarttı mı?(akü problemi hariç)
    TEŞEKKÜRLER

Motosikleti
    mondial 150 rf
    fideslıx, kardeşim hakkının helal et. soru sormuşsun 1 bucuk ay olmuş sen ya almışsındır motoru yada vazgecmişsindir. ben uzun zamandır siteye girmiyopdum öle bi bakayım dedim snein yazıyı gördüm cvp gel olucak hakkını helal et kardeş. ben motoru aldıgımda ocak ayıydı sanırım soguklardan marş ilk seferde almıyordu zamna zaman o sıkıntı gitti havalardanı bilmem bi ara aküyü söktüm taktım ogün bugün tek marş. masallah. cok seri kalkışta araclara büyük fary acıyorum tabi yetişiyolar sonra 1500km oldu bi tek yag degiştim hava filtresini temizledim buzamana dek hiç üzmedi cok cabuk gaz yiyor güzel hızlanıyo duruşu kalkısı cekişi süper bizim burada bi bayır var arabalar 1 viteste zor cıkıyor ben 2 kişi tık demeden cıkıyor bayılma güc kaybı yok cok memnunum. tabi gönül isterdi bi bws alalım ama bütce meselesi, bence o paraya alınabilecek bi motor ben 1800e 12 taksitle aldım pilaka kıvırzıvır 160 tl tuttu bindim kullanıyorum cokra memnunum 10tl demiyelimde 1 litre ile 30-35 km arası gidiyo bazen 28 km gittigide oluyo 28 den düşmedi 35 ten cıkmadı ideal bence, gec cvp verdigim için cok özürdilerim, dedigim gibi uzun zamandır ilkdefa siteye girdim. hayırşı günler dilerim...

Motosikleti
    RF150
    Selam arkadaşlar bende bugün aldım rf 150

merhaba arkadaslar

foto oscar hemserım umarımmsjımı 2 gune gorursun ben 150 rf ve 150 zc arasındakaldım acıkolayımıkısıde hosumagıttı 150rf daha cok hosuma gıttı tatlı duruyorkeyfı keder kullanacğım arasında kaldım acıkcası bu modeltutmadığındanmı forumda pek yazan olmamıs 150zc formu yorumkaynıyor bu alet sehır ıcıne sadece yazları kullanmaya nasıldır bılgı verırsenız sevınırım sımıden tskler

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı texas_brs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foto oscar hemserım umarımmsjımı 2 gune gorursun ben 150 rf ve 150 zc arasındakaldım acıkolayımıkısıde hosumagıttı 150rf daha cok hosuma gıttı tatlı duruyorkeyfı keder kullanacğım arasında kaldım acıkcası bu modeltutmadığındanmı forumda pek yazan olmamıs 150zc formu yorumkaynıyor bu alet sehır ıcıne sadece yazları kullanmaya nasıldır bılgı verırsenız sevınırım sımıden tskler
    bende ikisi arasında kaldım daha önce bendede 150 hs vardı çok memnundum 2 sene bindim hiç sorun yaşamadım uzun yolada gittim ama şimdi tekrar mondial alacağım ama zc mi rf kararsızım şu anda kampanyada var RF 1.490 TL ZC 1.690 TL sıfırı zc biraz kaba duruyor önden bakınca çok güzel ama yandan bakınca motora çok tipsiz duruyo ama RF her açıdan bakınca güzel gözüküyor ve daha sportif
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiçmi bu motoru kullanan yok biraz daha bilgi beyler
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

hala kararsızım ya salı nasıpse alıcam

amahala daha 150 rfmı yoksa 150 zcmı karar veremedım 150 zc dıyorlar gertcı formundanda bellı bılgı paylaşımı gayet guzelherseyde yardım var umarım fazla uğrstırmaz benım motor beni 150 rf dediğin gıbı kardes coksportıf duruyor ama 50 kmlık bır yola nasılgıder bılmıyorumyolda 150 sckonfor acısından daha ağır daha oturaklıdır bencede

cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı texas_brs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amahala daha 150 rfmı yoksa 150 zcmı karar veremedım 150 zc dıyorlar gertcı formundanda bellı bılgı paylaşımı gayet guzelherseyde yardım var umarım fazla uğrstırmaz benım motor beni 150 rf dediğin gıbı kardes coksportıf duruyor ama 50 kmlık bır yola nasılgıder bılmıyorumyolda 150 sckonfor acısından daha ağır daha oturaklıdır bencede
    150 RF nin arkası tek amortisördür. Artçı alacaksan bunu değerlendir. Tek kişi bineceksen fazla bakım istemeyen , Grenajı şık pratik bir motor.

Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Selamun aleyküm.

Arkadaşlar bu yaz için, işe gidip gelmek ve üniversiteler açıldığında üniversiteme gidip gelmek için uygun bir motor arıyodum. Şık tasarımlı ve öğrenci bütçenize uygun olarak

Bu motor çok ilgimi çekti.
    Motor hakkında bizi bilgilendiren, fotooscar ve sularseller abilerime teşekkür ediyorum. Onların yorumları beni bu motora yönlendiriyor.
    Motor hakkında biraz daha yorum ve bilgi olsa iyi veya kötü farketmez, güzel olurmuş aslında.
    Yorumlarınızı bekliyorum motor hakkında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:12 ----------

Biraz daha bu motora referans veren olsa hiç düşünmeden alcam ama kararsızım

Motosikleti
    Haojin 125
    bu motor şuanda fiyat olarak teknik özellik olarak alınacak en iyi motor bence (benm bütçeme göre ) sadece rengi biraz beni düşündürüyo farklı renk seçenekleride olsa iyi olurdu. motor ister istemez güneşte kalıcak ve açık renk olduğu için rengini kaybeder diye korkuyorum. napsamki bilemedim

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    rengine ne bakıyorsun kardeşim boşkoy rengini sen

Kullananlar varsa bilgi al sen onlardan bizimlede paylaş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler