Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Tvs Jupiter Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Egsozu değilde lastikleri bende değiştirmeyi düşünüyorum. Ama onda da çok acele etmek istemiyorum. En azından ustundekileri biraz eskikiteyim ama alırsanda haber edersen bizde öğrenmiş oluruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS APACHE
    Arkadaslar, trafik sigortasi ne.tuttu

Motosikleti
    TVS APACHE
    Cevap yokmu dostlar

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Plaka ve ruhsatı takipciye vermeden kendim çıkardım. Plaka için trafike 215 tl ödedim
    Sigortayada 496 tl gitti ki oda en makuluydu.Sigorta yaşa ve şehre göre farklılık gosterebilir

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    şekil şemal on numara. beyler yorumları eksik etmeyelim durumlar nedir.

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    Jüpiter canavar 1500 kmyi devirdim 1000 km rodaj bakımını yaptırdım şuana kadar sıkıntı yok çok iyi gidiyor.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Sezona kadar zamlanmazsa inşallah ben de almayı düşünüyorum. Galiba o tipsiz, karga burunlu, kazık fiyatlı Spacy ve Fizzy lere iyi bir alternatif oldu bu "Jupiter"...

Wego' da süspansiyon çok güzel iş görüyordu, özellikle parke yolda mükemmel darbe emici amortisörleri vardı, bunda nasıl acaba?

Bir de 2 kişi binildiğinde performansı nasıl, rahat çekebiliyor mu? (Özellikle dik yokuşlarda) Malum bizim buralar binbir tepe olduğu için yokuşlarda çekişi önemli benim için. Deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

Motosikleti
    tek kişi gayet iyi şehir içinde fazlasıyla iş görür.Ama iki kişi binince iş değişiyor dik rampalarda 50 km nin üstüne çıkamıyor makine normaldir 8 beygir sonuçta süspansiyonu çok sert düzgün asfalt yolda harika ama bozuk zeminde zorluyor insanı her taşı hissettiriyor.Son hızı 90 KM uzun yolda sıkıyor şehir içi için ideal hatta istanbulda bile çevre yolunda yavaş kalıyor e-5 e-6 kullanımı zor.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Arkadaşlar bende motoru 2 hafta önce aldım. Henüz 450 km deyim. Şimdilik motordan çok memnunum. Rodajda iken bu bilgiyi vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama motor 100 km de 1,8 litre yakıyor. Rodajda olduğum için maksimum 60 km/s yapıyorum. TVS Jupiter ile ilgili merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplayabilirim.

Motosikleti
    lastikleri değiştiren varmı ????????????????????????????????

Motosikleti
    -
    Benimde dikkatimi cekti ama iyice olcup bicince yurtdisida maestro edge diye bilenen heronun dash vx modeline karar kildim,5 yil garanti ve 72 saatde parca temini gibi artilar bana yarar.

Motosikleti
    Heroda iyi ikiside aynı kalite Hindistan malı tipi hoşuna gideni alabilirsin :D

selland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter
    Merhaba arkadaşlar Selim ben,İstanbuldan. Uzun bir araştırma sonrası TVS jupiter modeli ile aranızdayım. Şuanlık çok memnunum motordan gayet başarılı. İlk aldığım gün daha 13km yol gittikten sonra km teli kopmuştu,(Şanssızlık) serviste halloldu onun dışında herhangi bir sorun yok. Lastik havasından kaynaklandığını düşündüğüm 40km hızın üstünde hafif bir zıplama var havayı biraz indirip deneme yapıcam. Tekeriniz düz bassın.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı selland adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Selim ben,İstanbuldan. Uzun bir araştırma sonrası TVS jupiter modeli ile aranızdayım. Şuanlık çok memnunum motordan gayet başarılı. İlk aldığım gün daha 13km yol gittikten sonra km teli kopmuştu,(Şanssızlık) serviste halloldu onun dışında herhangi bir sorun yok. Lastik havasından kaynaklandığını düşündüğüm 40km hızın üstünde hafif bir zıplama var havayı biraz indirip deneme yapıcam. Tekeriniz düz bassın.
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. ben de zamanında wegoyu düşünmüştüm ancak sonradan kymco aldım. lastik havası için kitapçıkta ne yazıyorsa lütfen ona göre ayarlayın başka bir şey yapmayın. ayrıca lastik soğukken hava değerlerini ölçmeniz lazım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    TVS Jupiter
    Teşekkür ederim. Lastik havalarını en kısa zamanda ölçüp ayarlama yapıcam sonucu buradan bildiririm. saygılarla
    Hayatı severek yaşamasan, hayat seni seve seve yaşatır

Motosikleti
    TVS Jupiter
    Lastik havalarını olcturdum normal düzeyde olduğunu söylediler. Bence giderken zıplama konusu amortisörlerin diğer scooterlere gore daha sert olması. Rodaj döneminin sonunda belki biraz daha yumuşayabilir (Tahmin tabiki). Yalniz sunu kabul etmek gerekiyorki hangi marka ve hangi modeli alırsak alalım öncelikle lastiklerin kaliteli ve kendini ispatlamış markalarla değişmesi gerekiyor. Rodaj sonrası biraz eskidikden sonra değiştirmeyi düşünüyorum. Onun haricinde TVS güzel ve basarili bir model çıkarmış. Sürüş keyfi güzel oturuş pozisyonu yormuyor insani. Dönüş çapının geniş olmasından ve jantların diğer rakiplerinden büyük olmasından dolayida şehir ici güzel manevra yapılabiliyor. Düzenli bakımla uzun yıllar ve uzun km ler sorunsuz gideceğine benziyor. Saygılarımla tekeriniz düz bassin.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı selland adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik havalarını olcturdum normal düzeyde olduğunu söylediler. Bence giderken zıplama konusu amortisörlerin diğer scooterlere gore daha sert olması. Rodaj döneminin sonunda belki biraz daha yumuşayabilir (Tahmin tabiki). Yalniz sunu kabul etmek gerekiyorki hangi marka ve hangi modeli alırsak alalım öncelikle lastiklerin kaliteli ve kendini ispatlamış markalarla değişmesi gerekiyor. Rodaj sonrası biraz eskidikden sonra değiştirmeyi düşünüyorum. Onun haricinde TVS güzel ve basarili bir model çıkarmış. Sürüş keyfi güzel oturuş pozisyonu yormuyor insani. Dönüş çapının geniş olmasından ve jantların diğer rakiplerinden büyük olmasından dolayida şehir ici güzel manevra yapılabiliyor. Düzenli bakımla uzun yıllar ve uzun km ler sorunsuz gideceğine benziyor. Saygılarımla tekeriniz düz bassin.
    eğer motora tek kişi binecekseniz genellikle, artçı pek almayacaksanız amortisörleri servise ayarlatabilirsiniz sanırım. yumuşak amortisör 2 kişiyken çukurdan geçerken dınk diye vurabilir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    TVS Jupiter
    Doğru söylüyorsunuz honda da iki kişi iken yumuşak amortisorden dolayi vurma sorunu oluyor. Alışmaya başladım duruma zaten simdilik motordan memnunum.

Motosikleti
    zıplama normal değil dostum bi bak jantlarında balans falan olmasın yağ gibi akıp gitmesi lazım sıfır motor daha

Motosikleti
    TVS Jupiter
    Zıplama yok aslında olay tamamen benim hüsnü kuruntumdan kaynaklanıyor. Lastik havaları ile beraber dediğiniz gibi jantlarında kontrolünü yaptırdım. Balans tespit edilmedi. Arka amortisörün diğer modellere göre biraz daha sert olmasından dolayı öyle hissediliyor. Yada ben öyle hissediyorum. Bunu daha iyi sınamak adına başka bir jüpiter kullandım km si 4000 civarıydı benim motorumla aynı konforda olduğunu tespit ettim. Jüpiter çok güzel bir model tam şehir içi scooteri iyiki almışım diyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)