Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar RS 200 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle selamlar herkese bu forum sitesine yani aranıza yeni katılmış bi kardeşiniz olarak bir kaç soru sormak istiyorum.
    2016 Yazına kadar bi motosiklet almak istiyorum fakat daha önce hiç motor kullanmadığım için başlangıç motoru olarak ve makul fiyatı ile de bu Bajaj Pulsar RS200'ü almayı düşünüyorum siz neler düşünürsünüz? Başlangıç motoru olabilir mi? Kolay kontrol edilebilir mi ? İlk kullanışta altımızdan kaçabilecek bi güce mi dayanır ? Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.. Herkese iyi forumlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    24 beygir, abs fren ile 250 lik arasında 200 cc ile de olsa boy gösterebilecek kapasitede bi motosiklet.
    sıfır fiyatı da 10.990 TL, bence gayet iyi. Her ne kadar Bajaj hintli olsa da Kawasaki motor bloğunu kullanıyor diye biliyorum.
    Japon alamayanlar için güzel alternatif.

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Zaten 9.999 tlden girmişti piyasaya ben bir ay öncede bakıyodum bu alete. Sitesindeki fiyatı 9.999 du. Şimdi 1.000 tl çakmışlar üstüne

Motosikleti
    9999 TL lik modelde abs yoktu diye biliyorum.
    ayrıca o 200ss idi, bu 200rs, farkı var mı bilmiyorum ama fiyat farkı bunlardan kaynaklı olabilir.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    250 cc de abs li tek motor sanıyorum. Yeni başlayan hemen herkesin ilk birkaç ay içinde "on freni sıktım ne olduğunu anlamadım kaydı gitti" dediğini düşünürsek , eşsiz bir özellik dahilinde bu fiyat gerçekten uygun denebilir. Tabiki diğer kazikcilarin yaninda...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc de abs li tek motor sanıyorum.
    Duke 250 standart abs ile geliyor.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatın 10.000 bandında olacağı söyleniyordu. Yanlış hatırlıyorsam lütfen düzeltin.
    Sanki,memlekette ekonomik istikrarsızlık var,euro,dolar coşmuş,bu şartlarda 1000 lira daha fiyata eklesek kimse birşey demez gibi bir fiyat olmuş.
    Neyse alana,satana,piyasaya hayırlı olsun.
    Alıntı özgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 9.999 tlden girmişti piyasaya ben bir ay öncede bakıyodum bu alete. Sitesindeki fiyatı 9.999 du. Şimdi 1.000 tl çakmışlar üstüne
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9999 TL lik modelde abs yoktu diye biliyorum.
    ayrıca o 200ss idi, bu 200rs, farkı var mı bilmiyorum ama fiyat farkı bunlardan kaynaklı olabilir.
    Şubat ayındaki fuarda Haziran'da bayilere teslimat yapılacak, standart abs var zam gelirse bile 300 TL civarında bir şey olur demişlerdi.

Yarın 1 Eylül
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tip biraz kayık gibi )

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıçı yere yakın ve stoplar emanet duruyor, bu kadar gidon yüksekliğiyse naked olanında yok. Tasarımda gariplik var Az birşeye benzese listeme ekleyecektim.
    EfeXTR, dyavol-77 ve t.madde bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Bugun mersindeki yetkili bayiye ismimi yazdirdim kurban bayramina kadar gelecegini soylediler ve geldiginde haber verecekler baktiktan sonrs daha detayli yazarim fiyat olarak ise iskonto ile 9 bin tl fiyat verdiler bende ybryi satisa koydum :D

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı toyoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun mersindeki yetkili bayiye ismimi yazdirdim kurban bayramina kadar gelecegini soylediler ve geldiginde haber verecekler baktiktan sonrs daha detayli yazarim fiyat olarak ise iskonto ile 9 bin tl fiyat verdiler bende ybryi satisa koydum :D
    11 bin değil mi ? O nasıl iskontoymuş.9 bin desinler peşin vereyim.sırf abs nin hatrına.o da sadece önde mi yoksa arkada da var mı meçhul ya neyse...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı AliErdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar yeni ehliyet yasasını gördüm .ben 99 luyum benim sorum şu bu uygulama ile 99 doğumlu olanlara haksızlık edilmiyor mu? 2000 doğumlu arkadaşlar 16 yaşında a1 alırken ben 17 yaşında a1 alicam (mis gibi a2 almak varken) ve a2 almak için 1 sene beklicem öyle mi çünkü 18 yaşında a2 alınabiliyor. Bence bu 99 doğumlu arkadaşlara haksızlık olmuş.
    Burası bu sorunun sorulacağı yer mi ?

Motordaki ABS'nin etkisini gösteren bir video :

https://www.youtube.com/watch?v=5YVCYMYwtDo
    __bakteri__ bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    ABS li ve ABS siz fiyatlar.Nedense bu ABS denen zımbırtı bi bizde çok abartılıyo fiyat bakımından.Çok maliyetli bişey değil,bizde altın mı kaplıyolar acaba

http://www.bajajauto.com/pulsarrs200/price.htm
    pulsar_can bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS li ve ABS siz fiyatlar.Nedense bu ABS denen zımbırtı bi bizde çok abartılıyo fiyat bakımından.Çok maliyetli bişey değil,bizde altın mı kaplıyolar acaba

http://www.bajajauto.com/pulsarrs200/price.htm
    Yüzde 10 fiyat farkı var heralde bizde de ABS'sizini 10 bine verirlerdi. Ama bana soracak olursan ABS'siz versiyonunun 200NS'ten daha pahalı olması için bir sebep göremiyorum. Ters maşa ön amortisör bile koymamışlar 200NS ile birebir aynı yürüyen aksam.
    Honda CB500F ile 500R aynı para mesela, Pulsar'da da abs hariç aynı yapabilirlerdi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzde 10 fiyat farkı var heralde bizde de ABS'sizini 10 bine verirlerdi. Ama bana soracak olursan ABS'siz versiyonunun 200NS'ten daha pahalı olması için bir sebep göremiyorum. Ters maşa ön amortisör bile koymamışlar 200NS ile birebir aynı yürüyen aksam.
    Honda CB500F ile 500R aynı para mesela, Pulsar'da da abs hariç aynı yapabilirlerdi.
    Motorun fiyatı artık beni ilgilendirmiyor zaten,zamanında kendimizi yedikte ne oldu.Ben ABS nin çok maliyetli bişey olduğunu sanıyodum,ne kadar cahill adamım
    pulsar_can bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların arasında 1100 TL fark var, aynı değiller. Aynı da olsalar, Honda bu motorlarda hayatının volesini vurduğundan farketmezdi. Yamaha'nın YZF125 ve MT-125'lerinden sonra fiyat/performans oranı en kötü olan modeller bunlar.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Alıntı toyoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışlık olmasın?
    Eminmisiniz 9 bin tl fiyat olduğuna?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışlık olmasın?
    Eminmisiniz 9 bin tl fiyat olduğuna?
    bayi yanlış fiyat vermiştir motorun fiyatı 11

Motosikleti
    o değilde kawasakinin hint sitesine baktım, oradaki fiyatları mı çok ucuz yoksa ben mi yanlış hesap yapıyorum?

http://kawasaki-motor.co.id/products

zx-636 fiyatı tl olarak 13bin tl gibi bişi yapıyor

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değilde kawasakinin hint sitesine baktım, oradaki fiyatları mı çok ucuz yoksa ben mi yanlış hesap yapıyorum?

http://kawasaki-motor.co.id/products

zx-636 fiyatı tl olarak 13bin tl gibi bişi yapıyor
    Hindistan çok çok farklı bir pazar.. Bu nedenle birçok japon üreticinin orada üretim hatları var.. Rakamları bilemiyorum ama yılda 5 milyon adedin üzerinde motosiklet satılıyordur eminim.. Türkiyede 200 bin oda zorla..

Yılda 5 milyon motosikletin satıldığı bir pazarda bu rakamlar normal. Ayrıca üretimde direkt orada ve hindistanda işçilik maliyetleri çok çok ucuz.

Bende motosiklet pazarımız 500 bin + ları görmeden ucuz motosiklete binemeyiz diyorum. Ancak distributorler hala 200 bin içindeki küçücük marjlarda birbirlerinin pazarından pay almaya çalışıyorlar..

ÖTV nin verginin etkisi var ancak asıl neden bu.. Türkiyede yılda 500 bin motosikletin rahat satılması lazım. Ama bu kafayla zor.

Motosikleti
    hocam 13bin tl lik motosiklet %37 vergi (4810 TL) ve %18 (3205 TL) vergisiyle toplam 21.015 TL ye geliyor.
    aynı model motosiklet kawasaki türkiye sitesinde 14.000 Euro fiyatlı, 3,20 TL den desek 44.800 TL ediyor.
    Her türlü yarı yarıya fark ediyor vergili hali bile.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)