Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar RS 200 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200NS 157 km hız yapabiliyor orjinal haliyle. O zaman RS 200, 187 km ?
    Ben 150 ye çıkmasından bahsediyorum. Ns kullanıp Rs hakkında gayet biliyorumvari konuşmalar pek olmuyor hocam. Ben sen 120 den 130 a 25 saniyede çıkıyorum dediğin için kıyas yapabilirim ama sen inan kıyas yapamazsın. Ben kamerayla çekip paylaşıcam bu böyle olmayacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bu motosikletin boyunu 1-2 cm alçaltmak istiyorum. Nasıl yaparım arkadaşlar ?

MotorFİYAKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba çıta değil bu oynanmaz sağla soluyla

Motosikleti
    Alıntı MotorFİYAKA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba çıta değil bu oynanmaz sağla soluyla
    Kuba çitayla ne alaka hocam o motorlar zaten alçak benim dediğimle onun ne alakası var ?

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Kuba çitayla ne alaka hocam o motorlar zaten alçak benim dediğimle onun ne alakası var ?

apaçi motoru değil zırt pırt oynanmaz orasıyla burasıyla diyor arkadaş

MotorFİYAKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi motoru değil zırt pırt oynanmaz orasıyla burasıyla diyor arkadaş
    saol kardeşim :D

Motosikleti
    Apaçilikten değil heralde boy sorunundan dolayı. Forumu çoluk çocuk basmış resmen arkadaş forumda insan gibi soru da sorulmaz oldu. Önünü görmeyen dünkü b'kların bilmiş bilmiş konuşması da ayrı bir durum.
    leidenfrost bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Arkadaşlar 200 NS'yi bilmiyorum ama RS 200 orijinal haliyle 151'i görüyor 10500 devirde. Hız kesici devreye giriyor. Düz yolda 136'yı zor görüyorsa motor açılmamıştır. Son devirlerde bir 300-500 km sürün açılır. Ben rodajda düşük devirde kullanıyordum. Rodajdan sonra 25 km'lik bir yere gittim geldim. Giderken 130'u zor görüyordum, dönüşte 140'ı gördüm (25 km'de ustalaşmadıysam eğer motorun açıldığını söyleyebilirim. =)). Yokuş yukarı o hızı görmez ama hafif yokuşta yatarak sürerseniz görebilirsiniz. Yokuş aşağı tutamazsınız zaten ;)

oopss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    [/COLOR]
    Servise goturun amortisorleri ayarlayip indirme ihtimalleri var diye biliyorum. Ben sordugumda ayarlariz demislerdi

slm arkadaşlar, 1800 kmdeyim, yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. alacak arkadaşlara söyleyeceğim şudur; motorda sürücü açısından hissedilebilir titreşim neredeyse hiç yok diyebilirim, fakat yine de titreşimden kaynaklı olduğunu ve grenajlardan geldiğini düşündüğüm ve kronik olarak hemen herkeste bulunan düşük devirlerde duyulan zırıltı türü sesler var. arka frende neredeyse hiç his yok, az bi sert basınca kitleyip kayık gibi kaymaya başlıyor. tekerlekler orta kalite, ısınınca tutuşu çok iyi fakat ıslak zemin için aynı şeyi söyleyemem. bir de artçıların oturuştan memnun olmadıkları ve tutacakların bi işe yaramadığı söyleniyor. aynalardan da çok memnun değiliz ama ben kendime göre ayarlayabildim şuan memnunum. bunların haricinde motorumdan son derece memnunum, en azından bu fiyat aralığında ve 200 - 250 cc sınıfında türkiye şartlarında bence 1 numara. çünkü yakıtı olsun, parça fiyatı olsun, şekli şemali olsun, sesi olsun gayet tatmin edici. motor çok sağlam, plastik kalitesi iyi diyebilirim. ön fren abs ve farlar mükemmel diyebilirim. bence yeni motor alacakların ilk şartı abs olmalı ve böyle olunca dönecekleri motor budur. şimdi 17 bin param olsam ve hiç motor almamış olsam yine gider rs 200 alırım veya gelecekse bekler rs 400 alırım. hızı belli bi süre sonra yetmiyor ama şehir içinde gayet yeterli.

ns ile kıyaslamak gerekirse, rs 200 ün motoruyla ns 200 ün motoru tıpatıp aynı değil, rs 200 ünkünde küçük bi güncelleme var ve 1-2 beygir farkediyor, araştırıp bulabilirsiniz. hız olarak kıyaslayacaksak orjinal halleriyle bile rs200, ns 200 ü 0-100 olsun drag olsun her türlü geçiyor. youtubeda da videolar var, ns 200ün top speedi 157 olabilir, ben rs 200 le rampa aşağı 155i gördüm, düzde 151'i zorlanmadan hemen görebiliyorum. arka dişliyi 37 veya 38 le değiştirince 0-100 den biraz taviz vererek 170 i görebileceğine inanıyorum.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    şuan cc yükseltmek üzereyim. ikinci motosikletimi de sıfır istiyorum elimde (sadece motosiklet için) 11 bin tl var aklımda bu motosiklet var fakat aklımda bir kaç soru işareti var ;
    1)parça kalitesi nasıldır
    2)uzun yol yapacağım uzun yolda sıkıntı çıkarır mı?
    3)motosiklette kronik sorun var mı?
    4)ikinci el piyasası nasıl olacak?

diğer aklımda olan motosiklet ise 2013 model inazuma 10-15 binde bulabiliyorum 11 bine fakat adamın nasıl kullandığı muamma fakat sonuçta suzuki kolay kolay yolda bırakmaz. parçası kaliteli ikinci eli güzel uzun yolda rahat ama sonuçta 2. el fikirlerinizi söyler misiniz?

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar henüz yeni aldığım 3 aylık 2200 km de ki SİYAH RS 200 Ümü Arkadaşımın XMax 250 sini almak için satıyorum. Kesinlikle memnun kalmama vs diye bir durum söz konusu değildir samimi söylüyorum. Motorum nokta hatasız sıfırdan farksızdır. İlgilenenler için vatsaptan resim atabilirim. Ayrıca plakası 17 dir ve sigorta epey uygun çıkar. 21 ay garantisi devam etmektedir. İlk bakımı servisinde yapılmıştır. Fiyatım 9500 liradır.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan cc yükseltmek üzereyim. ikinci motosikletimi de sıfır istiyorum elimde (sadece motosiklet için) 11 bin tl var aklımda bu motosiklet var fakat aklımda bir kaç soru işareti var ;
    1)parça kalitesi nasıldır
    2)uzun yol yapacağım uzun yolda sıkıntı çıkarır mı?
    3)motosiklette kronik sorun var mı?
    4)ikinci el piyasası nasıl olacak?

diğer aklımda olan motosiklet ise 2013 model inazuma 10-15 binde bulabiliyorum 11 bine fakat adamın nasıl kullandığı muamma fakat sonuçta suzuki kolay kolay yolda bırakmaz. parçası kaliteli ikinci eli güzel uzun yolda rahat ama sonuçta 2. el fikirlerinizi söyler misiniz?
    ben 150cc tvs apache kullanıyorum ve benimkide hindistan malı. atiklik konusunda başarılılar yani en azından bu güçte olup bu fiyata bulabileceğin motor yok denilebilir. şekil şemal güzel.

ben aldımmı 600cc ve üzeri alırım sizi bilmem. "cbr600f" düşünüyorum 2006 modelleri var enjeksiyonlu ama abs varmı bilmiyorum 15 bin tl ye falan. hem gidon yüksek biraz, rüzgar yemezsin ve pek rahatsız olunmaz pozisyondan. hemde 100 beygirin üzerinde güçlü motora sahip.

al bir tane buldum, tip güç hız uzun yol iyi fiyat enjeksiyon yakıt ne ararsan bir arada toplanmış ama abs varmı bilmiyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...22746754/detay

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    benim tecrübem 600cc ve üzerine yetmez. ben daha 250cc yi gözüme kestiremiyorum.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 150cc tvs apache kullanıyorum ve benimkide hindistan malı. atiklik konusunda başarılılar yani en azından bu güçte olup bu fiyata bulabileceğin motor yok denilebilir. şekil şemal güzel.

ben aldımmı 600cc ve üzeri alırım sizi bilmem. "cbr600f" düşünüyorum 2006 modelleri var enjeksiyonlu ama abs varmı bilmiyorum 15 bin tl ye falan. hem gidon yüksek biraz, rüzgar yemezsin ve pek rahatsız olunmaz pozisyondan. hemde 100 beygirin üzerinde güçlü motora sahip.

al bir tane buldum, tip güç hız uzun yol iyi fiyat enjeksiyon yakıt ne ararsan bir arada toplanmış ama abs varmı bilmiyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...22746754/detay
    2006 CBR600F'lerde ABS yok, 2011 CBR600FA'larda standart oldu...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar henüz yeni aldığım 3 aylık 2200 km de ki SİYAH RS 200 Ümü Arkadaşımın XMax 250 sini almak için satıyorum. Kesinlikle memnun kalmama vs diye bir durum söz konusu değildir samimi söylüyorum. Motorum nokta hatasız sıfırdan farksızdır. İlgilenenler için vatsaptan resim atabilirim. Ayrıca plakası 17 dir ve sigorta epey uygun çıkar. 21 ay garantisi devam etmektedir. İlk bakımı servisinde yapılmıştır. Fiyatım 9500 liradır.
    Satıldı arkadaşlar ..

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Yeni renk süper arkadaşlar..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...20733806/detay

Seni alacağım RS

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    dün oktay motor da test etkinliği vardı (başakşehir/ist.) yerlerini bayağı bir zor bulmama rağmen gittim oturduk çay içtik ufaktan sohbet filan derken konuştuğum güleryüzlü samimi insan meğer Oktay ustaymış kendisine burdan yakın alakasından ve samimiyetinden dolayı teşekkür ediyorum, rs200 e gelecek olursam ss kasalı fakat oturuş pozisyonu olarak insanı yormayan bir sürüş sunuyor performans bana öyle uçucak kaçacak yani insanı tehlikeye düşürebilecek kadar atak gelmedi yanlış anlaşılmasın yetersiz değil 200cc için gayet güçlü frenleri arka firen bence berbat belkide lastiktendir ön fren ise abs ninde etkisiyle güzel his veriyor, sonra avengers modelini denedim insanın yüzüne gülümseme veren çok rahat bir kullanımı var neredeyse bir scoter kadar rahat hatta vites atma işi olmasa scoter yerine tercih edilebilecek rahatlıkta, son olarak Oktay beyin tavsiyesiyle ns200 test ettim rs200 den farklı olarak frenleri bana daha güzel geldi ustaya söylediğimde bir yanlışın var dedi tabiki yanlışım varda ns200 son kullandığım motor olduğu için belki bana öyle gelmiştir bilmiyorum, kısa test süresi içinde iş merkezinin yolunda trafiğe çıkmadan kullanım tecrübelerim bu kadardı, Oktay Bey ve ekibine yakın alaka ve samimiyetinden dolayı burdan tekrar teşekkür ederim, tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200 (Siyah)
    Selam Herkese. Ben de bir kaç ay önce sıfır Siyah RS200 aldım, Foruma yeni katılıyorum. Motoru tanımak için forumlardan da her ne kadar yazılanları takip etsem de, tecrübe etmeden motor hakkında bilgi sahibi olunmuyor. Vitesli ilk motorum. Benim gibi, vitesliye yeni başlayan arkadaşların da bu forumda çokça olduğunu düşünüyorum.
    Motoru 1000km'ye kadar (rodajı) zorlamadım, sakin kullandım, şimdi 1800km'de.
    Motorun sınırların, 1000km bakımdan sonra zorlamak istedim. Vites yükseltmeyi 8-9bin de yapıyordum ve her 6. vitese yükselttiğimde 133-135km hızda (15bin devirde) kesiciye giriyordu. Ben de motorum arızalı diye kızıyordum. Bu gün motor konusunda tecrübeli bir arkadaşa bunu anlattım. Bir deneme sürüşü yapıp geldi, 152km hızı rahat gördüğünü, torkunun süper olduğunu söyledi. Kesiciye de girmedi.
    Problem, benim bu motoru yanlış kullanmamdan kaynaklanıyormuş, onu anladım. Vites yükseltme, 11bin devirlerde, motor istediğinde yapıldığında rahat 150leri düz yolda kesiciye girmeden gördüm. Zamanla da hızının daha da artacağını söyledi.
    Bu durumu servisteki arkadaşlar bilmiyorlar. 2 Farklı servise söyledim, ikisi de arıza hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.
    Aynalardan şikayetçiydim, sadece ayna kısmını evirip çeviriyordum, pek işe yaramıyordu. Aynaların ayaklarını da biraz yatırınca daha güzel geri görüş açısı yakalayabildim. O sorun da çözüldü
    Arka tekerlek firen sıkınca kayıyor, hala güvenerek firenleri sıkamıyorum, viraja da rahat bi şekilde giremiyorum. Tekerlekleri değiştireceğim muhtemelen.
    Yakın zamanda bir arkadaşla, günü birliğine 390km lik bir gezi düzenledik. Kesiciye girmesin diye 130km hıza hiç çıkmadım. Toplamda 10 Litre benzin harcamışım. Yakıt konusunda iyi olduğunu düşünüyorum.

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. Sizlerle tanıştığıma, aranızda yer aldığıma sevindim.
    iyi akşamlar

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı 43RS200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Herkese. Ben de bir kaç ay önce sıfır Siyah RS200 aldım, Foruma yeni katılıyorum. Motoru tanımak için forumlardan da her ne kadar yazılanları takip etsem de, tecrübe etmeden motor hakkında bilgi sahibi olunmuyor. Vitesli ilk motorum. Benim gibi, vitesliye yeni başlayan arkadaşların da bu forumda çokça olduğunu düşünüyorum.
    Motoru 1000km'ye kadar (rodajı) zorlamadım, sakin kullandım, şimdi 1800km'de.
    Motorun sınırların, 1000km bakımdan sonra zorlamak istedim. Vites yükseltmeyi 8-9bin de yapıyordum ve her 6. vitese yükselttiğimde 133-135km hızda (15bin devirde) kesiciye giriyordu. Ben de motorum arızalı diye kızıyordum. Bu gün motor konusunda tecrübeli bir arkadaşa bunu anlattım. Bir deneme sürüşü yapıp geldi, 152km hızı rahat gördüğünü, torkunun süper olduğunu söyledi. Kesiciye de girmedi.
    Problem, benim bu motoru yanlış kullanmamdan kaynaklanıyormuş, onu anladım. Vites yükseltme, 11bin devirlerde, motor istediğinde yapıldığında rahat 150leri düz yolda kesiciye girmeden gördüm. Zamanla da hızının daha da artacağını söyledi.
    Bu durumu servisteki arkadaşlar bilmiyorlar. 2 Farklı servise söyledim, ikisi de arıza hakkında bilgisinin olmadığını söyledi.
    Aynalardan şikayetçiydim, sadece ayna kısmını evirip çeviriyordum, pek işe yaramıyordu. Aynaların ayaklarını da biraz yatırınca daha güzel geri görüş açısı yakalayabildim. O sorun da çözüldü
    Arka tekerlek firen sıkınca kayıyor, hala güvenerek firenleri sıkamıyorum, viraja da rahat bi şekilde giremiyorum. Tekerlekleri değiştireceğim muhtemelen.
    Yakın zamanda bir arkadaşla, günü birliğine 390km lik bir gezi düzenledik. Kesiciye girmesin diye 130km hıza hiç çıkmadım. Toplamda 10 Litre benzin harcamışım. Yakıt konusunda iyi olduğunu düşünüyorum.

Şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. Sizlerle tanıştığıma, aranızda yer aldığıma sevindim.
    iyi akşamlar
    15.000 devir mi sen Yamaha R6 mı kullandın yahu?...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)