Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bajaj Discover 150S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mbcengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 yıldır sırf çarşıya pazara gitmek için motosiklet kullanırım. ilk motosikletim kanuni windy s idi. her ne kadar basit bir çinli olsa da 17 bin kilometrede neredeyse hiç sorun çıkarmamıştı bana. şanslıymışım ki ilk 2 senesinde hiç garantisine de başvurma ihtiyacım olmadı. geçen yaz ufak bir değişiklik yapayım dedim ve bir arkadaşımdan discover 150s aldım. alırken de üst üste sordum sorunu varsa aman başkasına sat diye. 6 bin kilometrede aldığım 1 yıllık 150s 7 binde motorunun her yerinden yağ sızdırmaya başladı. her durduğumda egzosun üstünde, bloğun altında yağ damlaları görmeye başladım. forumu takip ederim sürekli. hemen aklıma şu terleme olayı geldi. nasıl olsa garantisi var dedim alanya' da bajaj servisine gittim. zincir yağı olduğunu söyleyip gönderdi servis. zaman içinde daha da arttı tabi yağ sızıntıları ve damlamalar. tekrar gittim aynı cevap. normal bunlar! sorun yok! söyleyenler var ama arkadaşlar aman dikkat bu motorları almadan önce iki kere düşünün. bir motor aynı zamanda arkasında duran servisi demek ve garantisi demek. maalesef bu bajaj' ı aldıysanız garantisini ve servislerini saymayın. işleri güçleri sizi oyalamak. yakın zamanda resimlerini de atacağım. sıkıntısını buraya yazdım arkadaşlar. ben uğraşırım diyenlere motor satılık. alacak arkadaşa fiyatta da yardımcı olurum. site üzerinden irtibat kurması yeterli. daha da bajajın kapısının önünden geçmem. tamam fiyatları bu motorlara göre iyi ama. maalesef sorunlarla dolu bu motorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Servisin normaldir dediği durum bu.http://<a href="http://hizliresim.co...Bd.jpg</a></a>
    Geçmiş olsun....Bu bajaj için Çinliden daha kötü diyebilirmiyiz?...Çinli en azından yağ akıtmıyor yaww!!!...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun....Bu bajaj için Çinliden daha kötü diyebilirmiyiz?...Çinli en azından yağ akıtmıyor yaww!!!...
    Az önce benzer bir yorumu yazmıştım Ben bazı şeylerin kalite algısıyla eşdeğer odluğunu düşünüyorum. Evet çinliler son zamanlarda kaliteli üretim adına ciddi ilerlemeler kaydettiler.. Ancak Hintlilerin bir 5-10 yıla ihtiyaçları var gibi görünüyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce benzer bir yorumu yazmıştım Ben bazı şeylerin kalite algısıyla eşdeğer odluğunu düşünüyorum. Evet çinliler son zamanlarda kaliteli üretim adına ciddi ilerlemeler kaydettiler.. Ancak Hintlilerin bir 5-10 yıla ihtiyaçları var gibi görünüyor.
    Yook sana tam olarak katılmıyorum, 3yıldır Bajaj bizim ülkede faaliyet gösteriyor,halen bir ilerleme yok....Yine yağ akıtıyor,yine stop ediyor,yine gösterge reset liyor,akü dandik geliyor tam 3 yıldır..Nasıl düzlecek 5-10 yılda? Bana pek mantıklı gelmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Zaten iyi olsalar avrupa pazarına açılırlardı,tabii bu fiyasko motorlarla başları çok büyük belaya girer EU'da. Avrupalı tüketici haklarını mahkeme arar ve büyük tazminatlarla cezlandırırdı Hinduları. Doğru mu?
    The Power of The Dreams.

tamamda kardeş arkadaşın seni kandırmış allah bilir ne kadar sert sürdü bozmuş motoru sıkmış.serviste paranı yememek için uğraşmamış.sıktır vidaları tama.çinli windy 10 basar bu motor 4 valf istekli hoş motor.ybr cbf göreceksin bitirecek saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

kesinlikle çinlilerden kaliteli ve sağlam.ybr deki kronik sounların gramı yok bu motor da.yakıt tüketim cabası

8 aydır kimse bi şey dememiş, bu motor hakkında söyleyecek pek bi şey yok, evet terleme oluyo ama normal olarak yukarda gösterildiği gibi olması imkansız, o terleme değil, direk akıtma zaten, bu o motorun sıkıntısı. Bloğunda TERLEME olmayan bajaj yok gibi bi şey zaten.
    Evet kaliteli değil, ama parçası ucuz.
    Evet terleme var ama az yakıyo.
    Evet bi cbf değil, o kadar olmasa da rahat.
    2500 km.dir kullanıyorum, stop etme sorunu var mı, var. Terlemesi var mı, var.
    Verilen paraya bence az yakması, parçasının ucuz olması nispeten rahat olması değer.
    KTM&BAJAJ servis çalışanı da diyo, ekmeğimi bajajdan yiyorum ama PARAN VARSA Japon. Yoksa, o zaman motora binmek isteyen bunlara katlanacak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)