Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

KTM RC 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Tabi ki rc 390 alırdım, tek dezavantajı sanırım 270 lira olan mtvsi.
    Kasalar birebir aynı olduğu için şu daha iyi şu daha kötü dersek her iki motora da haksızlık etmiş oluruz.Sadece rc 390'nın kalbi biraz daha güçlü.

Reel olarak düşünürsek 0 km fiyatı vergilendirme yüzünden 20000 TL sınırında olan 390 o paranın motoru ne yazık değil. Çok paran varsa ve tecrüben azsa alınabilir, onun haricinde o cc bandına o kadar para vermek -bence fantezi-. Aslında vergilendirme 250 cc değilde 500 cc ye kadar olsa ömürlük makineler alıp binebiliriz. İlla ki herkes 1000 cc alacak diye birşey yok.
    Yakıtın az da olsa 390 da daha iyi olacağını düşünüyorum, keza titreşimin güç/devir ilişkisinden dolayı 250 cc de çok olağanüstü düşünüyorum. Üst devirler ikisi içinde çok yüksek tüketim demek zaten.
    Örnek olarak 250 cc de ben 6 viteste 100 km hız için 5500-6000 devir çeviriyorum. 1000 km de hız da rc belki 4000 devir bandında daha az gazla o hızı yapacak bu da az titreşim ve yakıt demek ama bunlar için zaten başlangıçta büyük bir fark ödüyorsun.

Temiz 17000 TL bandında kazasız rc 390 bulunursa kaçırılmamali, ben 17.500 e 500 km de 390 bulup kaçırınca, 1500 km de 2015 rc 250 aldim.

Özetle çok paran varsa 390 alınabilir, ama şehiriçi için rc 250'nin de kötü seçim olmayacağını düşünüyorum. Daha önce 250 cc masteri yapmış bir motosikletçi olarak. (Inazuma cbr 250 rc 250 )

Bu arada ister rc 125 al ister r390 yan yana r6 dan daha çok ilgi çekiyor. 😆
    pnongrata bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    Arkadaşlar bugün bende kaporamı vererek RC 250 ile aranıza katılmış bulunuyorum. Kısmetse Çarşamba evrak işleri tamamlanınca motorumu teslim alacam. Herkes gibi ben de r25 ile arasında gittim geldim fakat tüm kriterleri biraraya koyunca RC 250 de karar kıldım. Ktm yi tercih etmemdeki başlıca sebepler:
    1-standart kaliteli lastikler(benim motorda ve mağazadaki tüm RC 250 ler de metzeller vardı)
    2-abs olması
    3-kaydırmalı debriyaj
    4-bakım aralıklarının 7500km olması.
    5-bakım maliyetleri
    6-yedek parça maliyetleri
    7-tasarım
    8-yakıt ekonomisi
    9-ankara yamaha bayisinin berbat esnaflığı ve servis güvensizliği
    10-spormoto ankaranın yoğun, samimi ve güzel ilgi alakası
    11-ktm nin marka kalite algısı
    RuzgarSA, pnongrata ve zenon bunu beğendiler.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı porsuk_y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bende kaporamı vererek RC 250 ile aranıza katılmış bulunuyorum. Kısmetse Çarşamba evrak işleri tamamlanınca motorumu teslim alacam. Herkes gibi ben de r25 ile arasında gittim geldim fakat tüm kriterleri biraraya koyunca RC 250 de karar kıldım. Ktm yi tercih etmemdeki başlıca sebepler:
    1-standart kaliteli lastikler(benim motorda ve mağazadaki tüm RC 250 ler de metzeller vardı)
    2-abs olması
    3-kaydırmalı debriyaj
    5-bakım maliyetleri
    7-tasarım
    8-yakıt ekonomisi
    Güle güle kullan
    porsuk_y bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    2-abs olması
    3-kaydırmalı debriyaj
    5-bakım maliyetleri
    7-tasarım
    8-yakıt ekonomisi
    OOO bol bol foto bekleriz artık :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Xianxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250(2016)
    Merhabalar arkadaşlar bende aranıza katılmış bulunuyorum.Bunlarda resimler.Birde arkadaşlar kafamda bir kaç soru varda.Cevaplarsanız çok sevinirim.

1-)Abs devrede çok güzel çalışıyor hisettiriyor kendini fakat Abs devreye girerken göstergede girmiyor o sarı ışık yanmıyor normal mi?
    2-)Ayaklık çok aşağıda depodan kavrayamıyorum hiçbir şekilde parmak uçlarında basıyorum yinede dizim o çıkıntıya çarpıyor.
    3-)1000km bakımına ne kadar verdiniz.

gokberk6426 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM RC250
    Abs devreye girince ışığı yanmaz için rahat olsun

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Xianxin
    1)Abs devreye girdiği anda gösterge panelindeki ışık yanmıyor rahat ol sorun yok
    2)Ayaklıkların yeri boya göre sıkıntı çıkarabiliyor
    3)1000km bakımı da gideceğin servise ve dönemin euro kuruna göre ufak fiyat farklılığı gösterebilir 160 civarı yaptırmıştım ben.

Bu arada Motorun hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    2-abs olması
    3-kaydırmalı debriyaj
    5-bakım maliyetleri
    7-tasarım
    8-yakıt ekonomisi
    Şaşırdım açıkçası benim makine rosso 2 li, keşke birkaç bayi ile görüşüp rosso 2 olan makine bulsaydiniz ama metzellerde iyidir.
    Çok iyi yapmışsınız güle güle kullanın sorumuz varsa özelden de buradan da yazın hatta bir whatsapp grubu dahi kurulabilir, yardımlaşma paylaşım için.
    Tekeriniz düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

2-abs olması
    3-kaydırmalı debriyaj
    5-bakım maliyetleri
    7-tasarım
    8-yakıt ekonomisi
    Alıntı Xianxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar bende aranıza katılmış bulunuyorum.Bunlarda resimler.Birde arkadaşlar kafamda bir kaç soru varda.Cevaplarsanız çok sevinirim.

1-)Abs devrede çok güzel çalışıyor hisettiriyor kendini fakat Abs devreye girerken göstergede girmiyor o sarı ışık yanmıyor normal mi?
    2-)Ayaklık çok aşağıda depodan kavrayamıyorum hiçbir şekilde parmak uçlarında basıyorum yinede dizim o çıkıntıya çarpıyor.
    3-)1000km bakımına ne kadar verdiniz.

http://i.hizliresim.com/v5WMXR.jpg

http://i.hizliresim.com/A7rBnX.jpg
    Abs teker döndükten sonra dönüyor.
    Ayakligin olduğu yere basınçlı su tutulursa arıza iyi yanıyor ona dikkat.
    Arka seneye kedi çıkarsa çok kötü çiziyor yumuşak olduğu için,
    Bakım aralığı uzun ama ara bir bakım istiyor sıcaklık yüksek devir en azından yağ degisimi istiyor, ben 200 lira vermiştim.
    Diz olayi ayaklıktan sanırım.
    Tekeriniz duz bassin iyi forumlar.

Son olarak power sele almamız lazım ama nasıl olacak bilmiyorum bilen varsa yazarsa çok teşekkür ederim şimdiden

Motosikleti
    KTM RC250
    http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/ktm-rc-250-2231

mns3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150

rc 250 oturuş pozisyonu

Arkadaşlar selamun aleyküm. honda cbf 150 den 250 cc motora geçmeyi düşünüyorum. 600 km şehir dışı yzf r25 kullandım. oturuş ve gidon yüksekliği bakımından çok rahattı. boyum 1.84. gidonun yüksek olması iyiydi. ancak artı özellikler bakımından rc 250 almayı düşünüyorum. r25 ile arasında gidon yüksekliği arasında fark varmı hangisi daha alçak. sport tourer tipini seviyorum. fazla da eğilmek istemiyorum.

Motosikleti
    KTM RC250
    RC de oturuş daha sportiftir R25 te daha rahat edersiniz. Ama yine de bir bayiye gidip üstüne oturup bakın hatta fırsat olursa test sürüşü yapın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Biraz resim atayım da ortam şenlensin dedim..))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Arkadaşlar ktm orjinal PowerParts ürünü stomp grip aldım montajı yaptık kesinlikle tavsiye ederim. Orijinal olduğu için cuk oturuyor ve çok güzel malzemeden yapılmış depoyu çok güzel kavrıyorsunuz kesinlikle kaydırmıyor. Ayrıca 3 parça hem yanlardan kavrama için hemde depo önünü çizilmelerden koruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Eldivenler de pek bi güzeldi dayanamadım))) bizim keratayı pek yakışıyorlar)))

mns3 bunu beğendi.

Hocam sizin boy kac?

Motosikleti
    KTM RC250
    Boy 1.85 kilo 85

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Maşallah...Güneş gibi ışıldıyor motor...
    porsuk_y bunu beğendi.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    arkadaşlar ktm beyoğlu şubesindeyim.. birşeye ihtiyacınız olursa buradan da ulaşabilirsiniz .. KTM Beyoğlu facebook sayfasındanda iletişim kurabilirsiniz

CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    r25 mat gri bekliyorum. fakat bu bekleyiş biraz sıktı beni. bazı sorularım olacak. rc250 ile top speed nedir ortalama artçı selesi rahat mıdır? ortalama kaç litre yakıyor 100 km de. teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı CieM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 mat gri bekliyorum. fakat bu bekleyiş biraz sıktı beni. bazı sorularım olacak. rc250 ile top speed nedir ortalama artçı selesi rahat mıdır? ortalama kaç litre yakıyor 100 km de. teşekkürler.
    Top speed soluksuz 155 km civarı üstü için biraz yol bulmak gerekiyor, kesici limitini inanin ben de bilmiyorum lakin 162 yi rahat gördüm.
    Artçı selesi sürücü selesinden inanın daha rahat , fakat sürücü için ktm powerparts (özel sele ) gerekiyor, gerçekten çok sert.
    Makine dikkat çekiyor güzel, abs lastik ivır zıvır zaten saymıyorum.
    En az aktüel 2.7 gördüm 88 le 6 viteste.,
    Ortalama 110 ile 6 da 3.5 litre civarı, r25 ten daha az bundan emin olabilirsiniz.
    Titreşim var evet ama rahatsız edici değil, Çin titreşimi gibi değil yani. ( çift silindirli makineden geçtim )
    Tek silindir müptelası olarak soyluyorum alt devirler ve şehirici çok iyi gerçekten, hizlanma da 0 100 r25 ten daha iyidir diye tahmin ediyorum.

Cbr 250 suzuki ınazuma ktm rc yapmış birisi olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı CieM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top speed denemelerimde 3 kere 167 de kesici devreye girdi düz yolda. uzun yolda 6.viteste 100km hızla 2.2lt gördüm fakat full tapa gaz rüzgarlı bir günde 5lt leride gördüm. Şehir içi yarı agresif ortalama ise 3,5-4lt arası. Ayrıca istanbul - edirne yolunda rüzgarlı bir günde rc250 ile 160 max yaparken r25i süren arkadaş 155leri pek geçemediğini söyledi tork farkından kaynaklanıyo muhtemelen(kilo ve boylarımız çok yakın). Ayrıca son gezimde benzin ışığı yandıktan sonra max 20km gider yazdığı halde 50km boyunca 6.viteste 100km/h civarı sürdüm benzinliğe girdiğimde kapaktan baktığımda hala içinde baya benzin var gibi gözüküyodu şaşırmıştım :D

Merhaba arkadaşlar ben de gri r25 bulamayanlardanım. Rc 250 çok avantajlı görünmekle beraber şekline bir türlü ısınamadım. Biraz yardımcı olunda r25 beklemeyeyim

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    arladaşlar rc 250 isteyen varsa gelip beyoğlu mağzamızda görebilir 147 kiloda 31 hp güç , kaydırmalı debriyaj , abs ve metzeller m5 rr lastik ile standart olarak satışa çıkıyor , yamaha 170 kiloda 36 hp .. alt devirleri ölü sizi devamlı üst devirlerde kullanmaya mecbur bırakan ayrıca şehir içi avantajsız sürüşü şehir dışı düzlüklere yani top speede dayalı bir performansı var.. ayrıca ne lastik ne abs ne kaydırmalı debriyaj bulunuyor ,, iki silindirli diye tercih edilen r 25 biraz zorlayınca 600 cc lerle neredeyse aynı yakıyor merak ettiğiniz başka konu varsa yardımcı olmaya çalışırım
    shruikan, rockie ve brkkrtt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)