Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

KTM RC 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım teşekkürler bakalım motorumu satmaya kiyamiyorum satarsam rc serisi ciddi ciddi aklımda yer edinmeye başladı. Hayırlısı diyelim kazasız belasız inşallah
    rica ederim baska sormak isterseniz om ile ulasabilirsiniz hangi motoru secerseniz secin hayirlisi olsun
    slymn93 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @gokberk6426 kardeşim buralardaysan birşey soracağım, kaskın sanırım Shoei Nxr dı ya da GT Air mıydı? Neyse memnun musun, hava girişleri, görüş açısı, kafadaki hissi vs... nasıl acaba, biraz açıklarsan sevinirim... Şimdiden sağol.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Selam arkadaşlar,

Ben motor işinde yeni sayılırım. 2 sene önce aldığım ilk motorum olan Yamaha WR 125 R kullanıyorum. Boyum 1,87 olduğu için, bir acemi olarak, o zamanlar fazla bir seçeneğim yoktu, düşük cc'li yüksek boylu motorlarda. Açıkçası tarz olarak duruşu da hoşuma gitmişti. Bu zamana kadar şehrin asfalt yolları dışına hiç çıkmadım. Motorum böyle diye de, hiç off road'a falan da merak salmadım. Açıkçası şehir motorcusuyum.

Dün Moto Bike Expo'yu gezerken yan yana dizilmiş KTM RC serileri gözüme çarptı. O ana kadar bu tarz motorların bırakın üstüne binmeyi, dönüp bakmazdım bile. Çünkü hep uzun boyumdan dolayı bu motorların hiç rahat olmadıklarını ve ayrıca böyle bir motor üzerindeyken milletin bana güleceğini düşünürdüm. İçimden bir ses "yahu bir otur şu RC 250'nin üstüne ne var ki yani?" dedi. Arkadaşlar belki bana inanmayacaksınız ama motorun oturuş pozisyonu hiç de düşündüğüm gibi rahatsız değildi. Sele yüksekliği, gidon mesafesi, bacaklarımın motor tutuşu, yola bakışım çok rahattı. "Nasıl yani, ben ve süper sport bir motor mu? " diye içimde şimşekler çaktı.

Acaba bu şaşkınlığı diğer markalarda da yaşayacak mıyım diye fuarda gidip Yamaha R-25 ve Kawasaki Ninja 300'ün üzerlerine de bindim. Çok ilginç ama, hiç birisi KTM'nin verdiği rahatlık hissini vermedi. O motorların üstünde kendimi fil gibi hissettim. Halbuki KTM'de kendimi motorun üstünde değil, içinde hissettim. İncelediğim kadarıyla KTM 250 hem mühendislik, hem teknik hem de kalite olarak mükemmel. Görünüşü de diğer markalara göre bence çok daha afilli.

Bu motor ile ilgili sahip olduğum onca olumlu düşünceye rağmen, şuan garip duygular içindeyim. Acaba sizce, benim gibi 1,87 boyunda ve 88 kg ağırlığında birine KTM rc 250 rahat / keyifli bir motor sürüş tecrübesi verir mi? Dışardan bakınca motor ile benim aramda komik bir orantısızlık gözükür mü?

Teşekkürler, hepinize iyi sürüşler

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Ben motor işinde yeni sayılırım. 2 sene önce aldığım ilk motorum olan Yamaha WR 125 R kullanıyorum. Boyum 1,87 olduğu için, bir acemi olarak, o zamanlar fazla bir seçeneğim yoktu, düşük cc'li yüksek boylu motorlarda. Açıkçası tarz olarak duruşu da hoşuma gitmişti. Bu zamana kadar şehrin asfalt yolları dışına hiç çıkmadım. Motorum böyle diye de, hiç off road'a falan da merak salmadım. Açıkçası şehir motorcusuyum.

Dün Moto Bike Expo'yu gezerken yan yana dizilmiş KTM RC serileri gözüme çarptı. O ana kadar bu tarz motorların bırakın üstüne binmeyi, dönüp bakmazdım bile. Çünkü hep uzun boyumdan dolayı bu motorların hiç rahat olmadıklarını ve ayrıca böyle bir motor üzerindeyken milletin bana güleceğini düşünürdüm. İçimden bir ses "yahu bir otur şu RC 250'nin üstüne ne var ki yani?" dedi. Arkadaşlar belki bana inanmayacaksınız ama motorun oturuş pozisyonu hiç de düşündüğüm gibi rahatsız değildi. Sele yüksekliği, gidon mesafesi, bacaklarımın motor tutuşu, yola bakışım çok rahattı. "Nasıl yani, ben ve süper sport bir motor mu? " diye içimde şimşekler çaktı.

Acaba bu şaşkınlığı diğer markalarda da yaşayacak mıyım diye fuarda gidip Yamaha R-25 ve Kawasaki Ninja 300'ün üzerlerine de bindim. Çok ilginç ama, hiç birisi KTM'nin verdiği rahatlık hissini vermedi. O motorların üstünde kendimi fil gibi hissettim. Halbuki KTM'de kendimi motorun üstünde değil, içinde hissettim. İncelediğim kadarıyla KTM 250 hem mühendislik, hem teknik hem de kalite olarak mükemmel. Görünüşü de diğer markalara göre bence çok daha afilli.

Bu motor ile ilgili sahip olduğum onca olumlu düşünceye rağmen, şuan garip duygular içindeyim. Acaba sizce, benim gibi 1,87 boyunda ve 88 kg ağırlığında birine KTM rc 250 rahat / keyifli bir motor sürüş tecrübesi verir mi? Dışardan bakınca motor ile benim aramda komik bir orantısızlık gözükür mü?

Teşekkürler, hepinize iyi sürüşler
    Selamlar.
    Boyumuz ve kilomuz ayni sayilir. Eksigim yok fazlam var kuskunuz olmasin. Ben duke kullaniyorum ve rahatim. Eger sizde rahat ettiyseniz bence etrafi pek onemsemeyin. Rc guzel bir modelve karenajlardan oturu dahada buyuk gorunur duke'a gore. Bence bir test surusu ayarlayin

Motosikleti
    KTM RC250
    Selamun aleykum abimlerim kardeslerım hayırlısıyl bugun fuarda rc250mın kaporasını verdım kendı ıstegımlede hzıranda teslım alıcam motorumu yanı artık bene bır ktmcıyım bana onerıcegınız bırsey vrsa sızlere cevap beklıyorum herkese hayırlı surusler rabbım kaza bela vermesın cumlemıze
    gokberk6426 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R, XMAX 250, MT 07
    bende aynı hisse kapıldım. r25 cbr250 ve rc250 ye bindik eşimle beraber. en rahatı ktmdi. artçı selesi inanılmaz rahat ama sürücünün ki berbat bence oturuş pozisyonu tam bir super sport. diğer motorları kavrayamadım olmadı yani ki düne kadar r25 almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. bu arada boyum 1.76 75 kiloyum =)
    pnongrata ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Alıntı destinee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı hisse kapıldım. r25 cbr250 ve rc250 ye bindik eşimle beraber. en rahatı ktmdi. artçı selesi inanılmaz rahat ama sürücünün ki berbat bence oturuş pozisyonu tam bir super sport. diğer motorları kavrayamadım olmadı yani ki düne kadar r25 almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. bu arada boyum 1.76 75 kiloyum =)
    Ktm de en buyuk eksik bu bence. Tamam anladik sert motor yapiyosun, agresifsin ama bizdekide kaya degil popo. Power parts sele almaya zorluyorlar resmen. 1 parcasi 450 tl idi en son. En iyisi dosemecide seleyi kaplatmak

Motosikleti
    KTM RC250
    Benimde boyum 1.77 kılom 90 ama motor oturus ve rahatlık bakımından pek rahatsız etmedı benı ama selesını dedıgnız gıbı sert ama benım ıcın cok sorun olucagını sanmıyorum ve bende r25 donum bu motoru aldım hayırlı gunler
    pnongrata bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm de en buyuk eksik bu bence. Tamam anladik sert motor yapiyosun, agresifsin ama bizdekide kaya degil popo. Power parts sele almaya zorluyorlar resmen. 1 parcasi 450 tl idi en son. En iyisi dosemecide seleyi kaplatmak
    hocam sıfır motora da döşemeye elim varmaz benim ya =)

bu motorla ilgili tek kafama takılan 2. elde 2 3 tane var alanların hepsi çok memnunda satmıyor mu ki 1 2 sene binip değiştirmek istediğimde sorun yaşarmıyız hemen satmada

Motosikleti
    üzülerek söylemek zorundayımki çarşamba günü bir arkadaşımın cbr 250 sini aldım bütçem rc 250 ye çıkamadı =( bunu geçiş motoru olarak kullanıp ilerleyen zamanlarda almayı düşünüyorum kısmetse olur umarım =)
    gokberk6426 bunu beğendi.

Alıntı destinee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzülerek söylemek zorundayımki çarşamba günü bir arkadaşımın cbr 250 sini aldım bütçem rc 250 ye çıkamadı =( bunu geçiş motoru olarak kullanıp ilerleyen zamanlarda almayı düşünüyorum kısmetse olur umarım =)
    Hayirlisi olsun. Cbr da guzel motor uzulmeyin bence. Bundan 390a gecersiniz insallah

r25 düşünürken bu motora gönlüm kaydı. boyum 1,85 kötü durur mu yoksa kurtarır mı arkadaslar?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 düşünürken bu motora gönlüm kaydı. boyum 1,85 kötü durur mu yoksa kurtarır mı arkadaslar?
    Gökberk de sizin boylarda sıkıntı çekmiyor diye biliyorum.

Motosikleti
    yamaha mt25
    slm arkadaşlar,

titreşim var diyorlar. Rahatsız edecek kadar çok mu acaba?

Evet titreşim çok diye izlemiştim bi youtubedeki videoda. Bazıları da çok iyi diyor.. Soyle artı ve eksilerini değerlendirebilecek biri gelir umarım

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Dün yeni bir rc 250 aldım, sorular varsa alabilirim. Önceki motosikletim suzuki inazumaydi.
    İyi forumlar artık daha canlı olsun burası

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün yeni bir rc 250 aldım, sorular varsa alabilirim. Önceki motosikletim suzuki inazumaydi.
    İyi forumlar artık daha canlı olsun burası
    Bir süre bindikten sonra hemen bir karşılaştırma yazısı yazabilirsin mesela ;) Artılar, eksiler, bakım maliyetleri, lastik , fren , konfor vb. Bu arada hayırlı olsun. İnazuma gibi rahat bir makineden sonra rc ile ne yapacaksın merak ediyorum

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süre bindikten sonra hemen bir karşılaştırma yazısı yazabilirsin mesela ;) Artılar, eksiler, bakım maliyetleri, lastik , fren , konfor vb. Bu arada hayırlı olsun. İnazuma gibi rahat bir makineden sonra rc ile ne yapacaksın merak ediyorum
    Karşılaştırma maksatlı bir başlık açmayı düşünüyorum suzuki inazumadan daha önce 6 ay kadar 2013 cbr 250r deneyimim de vardı. Hepsini harmanlayan sanırım güzel birşeyler çıkacak.

Rc 250 ve ınazumayi kıyaslayacak olursak,
    Öncelikle inazumaya göre en büyük artısı tasarım. Genel olarak rc serisinin kafa şekli ve motorun genel tasarimi inazumadan kat kat daha iyi ve bu segmentin tartışmasız lideri. (Göreceli)
    Yakıt ekonomisi hemen hemen honda ile aynı olsa da 250 cc de muadili olan inazumaya gore cok ekonomik. (2500 km de azalacaktır diye umuyorum)
    Abs , bybre kaliper, wp süspansiyon, kaydirmali debriyaj ve tabii ki fabrika çıkışlı Rosso 2 lastik zaten, bunlar stock olarak inazuma ile konfor ve performanstan bağımsız değerlendirilmesi gereken en önemli ve temel hususlar.ınazuma nin arka freni çok hissizken on freni çok iyiydi.ktm de her ikisi de iyi.honda ya gelirsek orta şekerli ne iyi ne kötü.
    Bunların yanında ktm'nin göstergeleri ve gidon aydinlatmasi gerçekten çok hoş, gösterge dersek haksızlık etmiş sayılırız, yol bilgisayari çünkü yakit ve kontak süresi vs vs inazuma da güzel ama ktm ye göre daha yetersiz. Honda zaten malum vites göstergesi dahi yok.
    Performans kıyaslamasıni doğru bulamamakla (naked vs racing) beraber, inazumanın bölgenin yapısı gereği her zaman yan rüzgar nedeniyle 125 130 bandını aşamadigi yerde rc ile +150 rahatlıkla seyahat ettim. Cbr vs rc yaparsak rc nin geceğini düşünüyorum.
    Malzeme kalitesi eşit gibi.(ktm suzuki) Honda ve yamaha dan kesinlikle kaliteli bilakis r25 ve cbr den.
    Parça fiyatları olarak suzuki ınazumanin ayna takımı 180 lira iken ktm rc serisinin sinyalli ayna takımı tek parça olarak 75 lira. Yani çok pahalı da sayılmaz keza yan karenajı 370 lira.
    Servis olarak birşey diyemiyorum lakin bakım aralıkları suzukiye göre uzun, aynı hesaba gelecektir.
    Bütün bunların yanında konfor konfor konfor işte tam burada ınazuma 600 cc touring makineleri dahi tokatlayabilir desem abartmış sayılmam sanırım, burada ktm tasarım ve kullanım amacı gereği sınıfta kalıyor. Ktm ye power sele şart, 2 saat aralıksız üstünde yol aldım ama son yarım saat rahatsiz etmeye başladı. Inazuma ile depo bitene kadar giderdim hissetirmezdi.
    Konfora ek olarak rc serisinde tek silindirli olması sebebiyle vibrasyon mevcut fakat abartılacak kadar çok değil, zaten hızlanma vibrasyonu unutturuyor( kendi segmentine kıyasla) :D

Unutmadan ktm nin arka lastiği 150, ınazuma ve cbr dan daha kalın.

Biraz iddialı olacak ama honda ya kıyasla ktm ve suzukinin antalya servisleri daha ilgili ve bilgili.yanlış anlaşılmasın fakat honda servisi cbf 150 bakımı yapmaktan bireysel müşterilere vakit ayıramıyor.

Unutmadan rc serisinin bence iki büyük eksiği var.
    1. Koruma takozu biraz zor.
    2. Egzoz sesi yüksek
    Onun haricinde kendi fiyat aralığında tercih edilesi bir makine.

Gene sorular varsa cbr ınazuma ve rc 250 yanitlayabilirim.

İyi forumlar dilerim
    MimTolga ve pnongrata bunu beğendiler.

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırma maksatlı bir başlık açmayı düşünüyorum suzuki inazumadan daha önce 6 ay kadar 2013 cbr 250r deneyimim de vardı. Hepsini harmanlayan sanırım güzel birşeyler çıkacak.

Rc 250 ve ınazumayi kıyaslayacak olursak,
    Öncelikle inazumaya göre en büyük artısı tasarım. Genel olarak rc serisinin kafa şekli ve motorun genel tasarimi inazumadan kat kat daha iyi ve bu segmentin tartışmasız lideri. (Göreceli)
    Yakıt ekonomisi hemen hemen honda ile aynı olsa da 250 cc de muadili olan inazumaya gore cok ekonomik. (2500 km de azalacaktır diye umuyorum)
    Abs , bybre kaliper, wp süspansiyon, kaydirmali debriyaj ve tabii ki fabrika çıkışlı Rosso 2 lastik zaten, bunlar stock olarak inazuma ile konfor ve performanstan bağımsız değerlendirilmesi gereken en önemli ve temel hususlar.ınazuma nin arka freni çok hissizken on freni çok iyiydi.ktm de her ikisi de iyi.honda ya gelirsek orta şekerli ne iyi ne kötü.
    Bunların yanında ktm'nin göstergeleri ve gidon aydinlatmasi gerçekten çok hoş, gösterge dersek haksızlık etmiş sayılırız, yol bilgisayari çünkü yakit ve kontak süresi vs vs inazuma da güzel ama ktm ye göre daha yetersiz. Honda zaten malum vites göstergesi dahi yok.
    Performans kıyaslamasıni doğru bulamamakla (naked vs racing) beraber, inazumanın bölgenin yapısı gereği her zaman yan rüzgar nedeniyle 125 130 bandını aşamadigi yerde rc ile +150 rahatlıkla seyahat ettim. Cbr vs rc yaparsak rc nin geceğini düşünüyorum.
    Malzeme kalitesi eşit gibi.(ktm suzuki) Honda ve yamaha dan kesinlikle kaliteli bilakis r25 ve cbr den.
    Parça fiyatları olarak suzuki ınazumanin ayna takımı 180 lira iken ktm rc serisinin sinyalli ayna takımı tek parça olarak 75 lira. Yani çok pahalı da sayılmaz keza yan karenajı 370 lira.
    Servis olarak birşey diyemiyorum lakin bakım aralıkları suzukiye göre uzun, aynı hesaba gelecektir.
    Bütün bunların yanında konfor konfor konfor işte tam burada ınazuma 600 cc touring makineleri dahi tokatlayabilir desem abartmış sayılmam sanırım, burada ktm tasarım ve kullanım amacı gereği sınıfta kalıyor. Ktm ye power sele şart, 2 saat aralıksız üstünde yol aldım ama son yarım saat rahatsiz etmeye başladı. Inazuma ile depo bitene kadar giderdim hissetirmezdi.
    Konfora ek olarak rc serisinde tek silindirli olması sebebiyle vibrasyon mevcut fakat abartılacak kadar çok değil, zaten hızlanma vibrasyonu unutturuyor( kendi segmentine kıyasla) :D

Unutmadan ktm nin arka lastiği 150, ınazuma ve cbr dan daha kalın.

Biraz iddialı olacak ama honda ya kıyasla ktm ve suzukinin antalya servisleri daha ilgili ve bilgili.yanlış anlaşılmasın fakat honda servisi cbf 150 bakımı yapmaktan bireysel müşterilere vakit ayıramıyor.

Unutmadan rc serisinin bence iki büyük eksiği var.
    1. Koruma takozu biraz zor.
    2. Egzoz sesi yüksek
    Onun haricinde kendi fiyat aralığında tercih edilesi bir makine.

Gene sorular varsa cbr ınazuma ve rc 250 yanitlayabilirim.

İyi forumlar dilerim
    Güzel karşılaştırma hocam. İnazuma yı belli bir kilometre kullanmış biri olarak bende şunları ekliyim ozaman. İnazuma 187kg iken rc250 147kg ve aradaki 40kg yi gerçekten hissettiriyo inazuma gerek kontrol ederken gerekse hızlanmada. Ayrıca şunuda eklemek istiyorum nasıl ki performanslarını kıyaslamak yanlışsa (naked-supersport) konforunu da kıyaslamak yanlıştır arkadaşlar. Motorum 10bin km oldu çok soru geliyor hala insanların kafalarındaki soru işaretleri netleşmedi rc250 konusunda. Aslında olay çok basit. Öncelikle kullanmak istediğiniz motorun tarzını bulmalısınız olay burdan başlıyor. Supersport istiyorsanız konfor aramak yanlış olur nasıl ki cruiser bi makinadan performans aramak yanlışsa buda böyledir. Cbr250 olsun r25 olsun oturuş pozisyonu itibariyle tam anlamıyla bir supersport değil. Sport touring e benzer oturuşları var. Sonuçta r25 kullanan biri r6 ya geçtiğinde o konforu bulamayacak. ama rc250 kullanan biri r6 ya geçerse oturuş pozisyonuna ve sele tarzına alışık olduğundan çok yabancılık çekmeyecektir. Tabikide tercih meselesi ben hem performans hemde konfor isterim diyenler olabilir. Ayrıca rc250 ile artçılı günü birlik 500km civarı yol yaptım oturmayı bildikten sonra çok sıkıntı olmuyor elbette yoruluyorsunuz ama adamı da hastanelik etmiyor sonuçta bu konu çok abartılıyor. en kötü alırsınız konfort sele yada orjinal seleye jel kaplatırsınız olur biter.

Dipnot: r25 dahil hiç bir 250cc lik motor rc250 nin verdiği keyfi vermedi henüz.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Arkadaşlar,

Eğer ikisi de aynı fiyat olsa idi, sadece şehiriçi kullanım için hangisini seçerdiniz; RC 250 mi , RC 390 mı ? Ve nedeni lütfen?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)