Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BURGMAN 400'ün yakıt durumu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Arkadaşlar aylarca bakındıktan sonra aynı kulvarlarda olmadıklarının farkında olarak Burgman 400 ile x8 250i arasında kaldım.

Yaptığım araştırmalar sonunda x8'in yakıt sarfiyatının oldukça düşük olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Fakat Burgman 400 için nedense hiç bilgi alamıyorum.

Galeri 26 milyona dolan deposuyla normal kullanımda 300 km gidildiğini iddia ediyor. Acaba Burgmancı veya bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Bütçeme uygunsa 400'lüğü tercih edeceğim...

Kazasız sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili parker;

Öncelikle cc farkını göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.(Gerçi kulvarlarının farklı oldugunu yazmıssın ama )
    Yakıt durumuna bakacak olurssak şöle söleyebiliriz..
    23 YTL. benzinle 236 km. yaptım.Oda benzin ne zaman biter die..(Tabiki bitmedi hala içinde benzin vardı)
    Bu durumda km.de 97.45 kuruş yaparki buda 400cc 33 hp bir makine için oldukça uygun diebiliriz.
    x8 in yakıtı konusunda bilgim yok tabiki. Eee malum kulvar farklı..Mukayeseye bile gerek yok bence..
    S&S

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    burgman 400 çılgın ve agresif kullanmazsan 100 km de 3,5 - 4 litre yakıt tüketir.

Fakat iki kişi olarak agresif ve hırçın kullanırsan 5 litreye kadar çıkar 100 km de

bu durumda her iki kullanımdada çok yaktığı söylenemez neredeyse 10 HP lik scooter lar kadar yakıt tüketiyor. 33 HP lik bir scooter için yakıt tüketimi düşük.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    Sevgili parker;

Öncelikle cc farkını göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.(Gerçi kulvarlarının farklı oldugunu yazmıssın ama )
    Yakıt durumuna bakacak olurssak şöle söleyebiliriz..
    23 YTL. benzinle 236 km. yaptım.Oda benzin ne zaman biter die..(Tabiki bitmedi hala içinde benzin vardı)
    Bu durumda km.de 97.45 kuruş yaparki buda 400cc 33 hp bir makine için oldukça uygun diebiliriz.
    x8 in yakıtı konusunda bilgim yok tabiki. Eee malum kulvar farklı..Mukayeseye bile gerek yok bence..
    S&S
    valla bu dediğin rakamlar gerçekse müthiş derim..benimde burgmanım vardı..100 kmde 5 litrenin altına inmedi..sen 80 km yi geçmiyosun herhalde..başka nasıl olur bu iş...anlayamadım..

ben x9-250 yada x-8 250 premiumu öneririm burgmandan cc ve hp olarak aşağıdada olsa çok daha az benzin yakışı ve daha fazla özelliklere sahip gidişi de aşağı yukarı aynıdır..(her 2 motoruda kullanmış biri olarak)

x9-250 ile bir depo tam 350 km yol yapıyor..ayarlanabilir cam yol bilgisayarı ön çift disk dengeli fren sistemi..gibi birçok özellik farkı var burgmandan.. 2kişi ile 120-130 rahat gidiyor..burgmanda 150 ye kadar çıkıyor..

tabiki yinede karar senin..2 motorda seni pişman etmez..gayet güzel motorlardır..sorun çıkarmazlar..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Aynen dediğim gibi..Çok agresif kullanmam ama yoluda buldummu basarım usulünce.
    Sizlerde bilirsiniz özellikle gaz verme şekli çok önemlidir hem otomobil hem motorda..Özellikle kalkışlarda otomobilde ayağının altında, motorda da avcunda deniz kabugu varmıs gibi davranılırsa görürsünizki yakıt ekonomisine ciddi katkısı var..
    S&S

AnTonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GL 1800 GOLDWİNG
    çok güsel yaa 400 CC motor 100 kuruş yakıyo benim 250 CC olmasına rağmen 150 kuruşun altına inmedi bi türlü . incir ağacı muabbeti direk yane

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Scooter cılar arasında şöle denir..
    "Burgman ve diğerleri..."

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Zühtüpaşam burgmanın artı ve eksilerini biraz anlatabilir misin zahmet vermeyeceksem...

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    bende burgman 400 düşünüyorum yada silver wing ikisinden biri ...bunların eksileri nedir ???
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı
    Zühtüpaşam burgmanın artı ve eksilerini biraz anlatabilir misin zahmet vermeyeceksem...
    Ne zahmeti? Elimden geldiğince anlatmaya çalışayım..
    Burgman ın Türkiye için özel bir konumu var. Oda özellikle 2. el satışı ve servis, yedek parça probleminin olmaması. HAtta çoğu kimse BUrgman için "cumhuriyet altını" benzetmesi yapar.
    İkincisi yol tutuş ve konfor açısından kendi kategorisinin lideridir.(Yamaha Tmax hariç zaten oda 400cc değil 500cc dir).
    Özellikle merkezi fren sistemi (ön frenede asılsan %30 ön,%70 arka dağılımı yapar) sayesinde son derece güvenlidir.
    Eksi yön olarak sadece parcasının biraz pahalı olması denebilir ama onada şöle bakmak gerekir.
    Eğer bir motorun Allah korusun kaza dışında parçaya ihtiyacı ne kadar fazlaysa zaten o motora binmemek lazım.. Dolayısıyle Burgmanda böle bir sorunda fazla karsınıza cıkmaz.
    Yukarıda da anlattııgım gibi eger düzenli ve kuralına uygun kullanırsanız yakıt ekonomisi gercekten parmak ısırtır.
    En önemlisi imajı top noktadadır.
    Tüm bunlar ve daha sayamadığım bir sürü özellik nedeniyle diyoruz zaten..
    "Burgman ve diğerleri" die.
    S&S

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Yaa Zuhtu Paşam sen çok görmüş ve geçirmiş bi adamsın ama şu Burgman takıntın senin imajını zedelio Bence çok daha üstün Maxi Scooter lar var...

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Şİmdi olaya kısaca söle bakıoruz..
    1. Yaklasımı Kedi ve ciğer ikilemi olarak değerlendirebiliriz.
    2. Kimse böle bir ortamda imaj peşinde olmaz.Hele motosiklet.net de hiç olmaz.Burası sadece paylaşımların bulunduğu bir forum ortamı..Beni şahsen tanıyan biri olarak böle bişiin peşinde olmadıgımı zaten bilirsin..
    3. Sonuçta maxi scooter lar için zaten sende demişin "bence" die.. Bencede "sence"..

Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Yorum yazmak yakışmaz bana Paşam. Daha dünkü motorcuyum nası olsa, Burgman ı sana kim tavsiye etti veya aldırdı acaba ? Motorculuğu kim sevdirdi sana Görüşmek üzere ...

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı 007 adlı üyeden alıntı
    Yorum yazmak yakışmaz bana Paşam. Daha dünkü motorcuyum nası olsa, Burgman ı sana kim tavsiye etti veya aldırdı acaba ? Motorculuğu kim sevdirdi sana Görüşmek üzere ...
    Herkese birileri bi şekilde vesile oluo tabii hayat böle..Motoru ve motorculugu sevenler sevdirenlere alkış..
    Gerçekleri kabul etmek erdemini herkes göstercek tabi istesede istemesede..
    "Burgman ve diğerleri" nde oldugu gibi.
    Bu arada bide boynuz-kulak olayı var tabii..:

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    kardeş ben burgmanı tam 1 sene kullandım...neyin ne olduğunu biliyorum burgman ve diğerleri diye bişey yok...şu an kullandığım x9 burgmandan çok üstün bi motordur..bunu herkez biliyo ve kullanım açısından yüksekliği açısından çok daha rahat...burgmanla 2 kişi tümsekten geçerken mutlak garç diye bi ses gelir..altı sürter çünkü çok alçaktır...ben çok yaşadım..

parça sorunu yoktur demişsin öndeki gidon altındaki göz kapaklarımdan biri kırıldı bulana kadar anam ağladı 2 ay bekledim gelcek diye..yok ..sanayide çakma bişey yaptırdık..1--2 ay yatan parça gelcek diye çok burgman biliyorum..en son fevzi ustanın orda bi burgman motorla ilgili 2 ay parça bekledi..

burgman kötü motor değil ama piaggionun teknolojisi çok daha üstün..diyebilirm..aynı paraya 500 lük x9 alınabilir..yükseklik ayarlı cam ayarlanabilir sele elektrikli orta sehpa yol bilgisayarı ve yenilerinde abs de mevcut..

herkezin kendi seçimidir..2 motorda sahibini üzmez ama daha yeni teknoloji varken eskisi kullanılmaz..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Doğru söylersin Paşam... Atalarımız ne demiş, çırak ustasını geçmezse o sanat ölürmüş... Ama biz yine bir arkadaşımıza daha Burgman aldırdık.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    peki x8 250 (200 değil dikkat) için düşüncesi olan var mı acaba?

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı
    kardeş ben burgmanı tam 1 sene kullandım...neyin ne olduğunu biliyorum burgman ve diğerleri diye bişey yok...şu an kullandığım x9 burgmandan çok üstün bi motordur..bunu herkez biliyo ve kullanım açısından yüksekliği açısından çok daha rahat...burgmanla 2 kişi tümsekten geçerken mutlak garç diye bi ses gelir..altı sürter çünkü çok alçaktır...ben çok yaşadım..

parça sorunu yoktur demişsin öndeki gidon altındaki göz kapaklarımdan biri kırıldı bulana kadar anam ağladı 2 ay bekledim gelcek diye..yok ..sanayide çakma bişey yaptırdık..1--2 ay yatan parça gelcek diye çok burgman biliyorum..en son fevzi ustanın orda bi burgman motorla ilgili 2 ay parça bekledi..

burgman kötü motor değil ama piaggionun teknolojisi çok daha üstün..diyebilirm..aynı paraya 500 lük x9 alınabilir..yükseklik ayarlı cam ayarlanabilir sele elektrikli orta sehpa yol bilgisayarı ve yenilerinde abs de mevcut..

herkezin kendi seçimidir..2 motorda sahibini üzmez ama daha yeni teknoloji varken eskisi kullanılmaz..
    Zühtücüğüm, bak sen bu yukarıdaki yazıyı bi kağıda kopyala, başucuna as !
    Sana kapak olsun.

Cathedral, aman zühtü'ye "gidon" deme sinirleniyo
    Sahi, aklıma gelmişken soriyim. Sen hiç gidonu eğri bir piaggio görüp duydunmu ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    arkadaşlar x8 250 için yorum alabilir miyim?

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    tamam almayayım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler