Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadırga KD 250 GY Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dragendo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf1000L Africa Twin
    Arkadaşlar merhaba yeni bir Kadırga 250 GY kullanıcısı olarak forumda bizimde paylaşımımız olsun istedim. Bundan önceki motorlarım Mondial 125 sfs , Regal Raptor Spyder 250 ve Yamaha Dragstar 650 idi. Kadırga 250 GY yi 2014 model 0km olarak aldım. Bu hafta ruhsat plaka işlerini halledicem. İlk izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Genelde chopper kullandığım için tarz değişikliği yapmaya karar verdim. Artık yolların bana engel olamamasını her yere gidebilmeyi istedim. Bu amaçla fiyat kalite olarak Kadırgayı araştırmalarım ve test sürüşlerinden sonra satın almaya karar verdim. İstanbul şirinevlerdeki bir bayiden satın aldım motoru reklam olmaması için isim vermicem. Ama saolsunlar test sürüşleri olsun , küçük aksesuarları hediye etmeleri olsun, ödeme kolaylıkları gibi çok konuda yardımcı oldular.

İlk izlenimlerim chopperdan sonra bana inanılmaz eğlenceli bir motor. Malzeme kalitesi bana yeterli geldi. Uzun boylular için daha uygun bir motor. Benim boyum 186cm olmasına ragmen ilk başlarda zorlandım. Ama sonra alışıyo insan. Benzin göstergesinin olmaması sorun değil benim için zaten şimdiye kadarki hiçbir motorumda benzin göstergesi yoktu. Depoyu doldurduğunuzda km yi sıfırlarsanız benzin göstergesine ihtiyacınız yok zaten. Aynalar çok yetersiz buna bir çare bulmam gerek. Sele oldukça rahat ,titreşim bence hiç yok.

Kasis , çukur , kaldırım artık sorun değil. Ayakta kullanmasıda bambaşka bi olay zaten Şu an rodaj aşamasındayım. İzlenimlerimi aşama aşama sizlere aktarıcam. Motoru bizim chopper grubundaki arkadaşlara gösterip test ettiklerinde o kadar beğenildiki 2 arkadaşım daha sipariş verdi beyaz renk olandan

[IMG] [/IMG]

Teknik Bilgiler:
    Motor Tipi:Tek silindir, 4 zamanlı
    Hava soğutmalı
    Motor Hacmi(ml)233
    Sıkıştırma Oranı(9.0±0.1):1
    Max. Güç(kw/r/min)12.5/7500
    Max. Tork(N.m/r/min)18/6000
    Max. Speed(Km/h)≥110
    Yağlama Pressure, splash
    Ateşleme Sistemi CDI
    Çalıştırma Elektrik/Pedal
    Şanzıman Tipi Manuel /5 vites
    Gövde
    Ön Süspansiyon Teleskopik
    Arka Süspansiyon Helezonik Yaylı Tek
    Ön Fren Hidrolik Tek Disk
    Arka Fren Hidrolik Tek Disk
    Gösterge Paneli Dijital Ekran
    Ön Lastik 90/90-19
    Arka Lastik 110/90-17
    Ebatlar
    L × W × H(mm)2080×860×1200
    Sele Yüksekliği(mm)900
    Aks Aralığı(mm)1340
    Min. Ground Clearance(mm)330
    Max. Ağırlık(kg)150
    Fren Mesafesi(m/20km) ≤7
    Yolcu Kapasitesi 2 Kişi
    Ağırlık(kg)142
    Yakıt Tankı Kapasitesi(L)15,8
    Akü 12V 6.5 Ah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bugün Çatalca Ormanlı plajında biraz deneme yaptım gayet zevkli ama bizim standart lastiklerle kumda gitmek imkansız gibi bişey

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    motor ne kadar zamandır sende hocam, kaça aldın, yakıtı felan ne durumda, parça durumlarını araştırdın mı hiç, hız olarak güç olarak nasıl buldun bilgi verebilir misin ?

Motosikleti
    Motoru daha yeni aldım. Netten araştırmalarım ve bazı arkadaşlarla konuşmalar ve tavsiye üzerine satın almaya karar verdim. Şimdiye kadarda gayet memnunum. Yakıt olayını ilerki zamanda paylaşıcam ölçüm yapmadım henüz. Şirinevlerde servisi var parça sorunu olacağınıda sanmıyorum. Torku çok çok iyi, tek tekere kalkılır o derece.

Motosikleti
    İlk yakıt ölçümünü yaptım. Şu an rodajda olduğu için 80-85km yi geçmemeye çalışarak şehir içi ve şehir dışı kullanımda sonuç 9 litre benzinle tam 300km yol yaptım.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    bu motoru bende takip ediyorum ama sanki böyle kalıplı bir motora bu kw az gibi değil mi sizcede, birde satan yer nasıl acaba yedek parça v.s. konularında arkasındalarmı motosikletin

Motosikleti
    Motorun beygir gücü yeterli , torku çok iyi bence. Benim amacım hız değildi zaten 140 ları rahat görebileceğimi sanıyorum. Amacım arazide zorlanmayacağım dağa bayıra yaylaya vs.. her yere gidebileceğim asfalttan uzaklaşabileceğim rotalara yönelmekti. Görüntüsü sesi ve fiyatıyla bana mantıklı geldi. Yedek parça olayını bilemem servislerini düzenli yaptırırsam inşallah çok ihtiyacım olmaz.

Motosikleti
    yok :(
    Merhaba yuki izci ile kadırga arasinda kaldim aslinda. Yuki de dag bayir isi sadece ama kadirgada hanimla udak tefek gezmelerde yapilabilir. Bunun disinda cok bi farkililik yok g i bi inceleme ve kiyaslama sansiniz oldumu bu iki markayı?

Motosikleti
    Yukiyi inceleme fırsatı bulamadım ama bayram için yalıköy ve kıyıköy de kampa gittik. Motor artık 1200km oldu ve son sürat 130km yi gördüm. Motorun topraktaki gidişine bayıldım ayakta toprak yolda 90km ile giderken insan kendini dakar rallisinde hissediyo

Motosikleti
    Arkadaşlar yan çanta demiri ve çanta işini hallettim. Bence motorun tipi değişti daha hoş görünmeye başladı gözüme Smile çanta demiri 120lira çanta 145 lira toplam 265 liraya mal oldu ama değdi.

Merhabalar bu ay sonunda bende almayı düşünüyorum.
    Aslında aklımda Hyosung GT650 Comet ve SYM Wolf 250 vardı ancak bunu görünce fikrimi değiştirdim. Beyazını alıp siyah güzel bir kaplama yapmak istiyorum aslında desenli olabilir ve plakayı da ondan sonra çıkarmak istiyorum.
    Ay sonu gelsin hele bakalım neler olacak birde sıfır alacağım için lastikleri direk kaliteli bir marka ile değiştirmek istiyorum, kendimi tanıdığım için rahat durmayacağını ve sürekli motorun altımdan kayacağını biliyorum ki zaten scooterdan vitesliye yeni geçiyorum. 25000 km scooter tecrübem var.

S.a usta bende bu motoradan almayı düşünüyorum ama internette çok araştırdım insanlar almayın parça çok sıkıntı fırma kapttı işte firma yetkilileri ilgilenmiyorlar falan diye şeyler okudum ama ne bılım herkez beyenmeye bılır bazı kısılerde parcaları dandık sürekli arıza veriyor diyolar suan motor sendeyse hala bilgileri paylaşırmısın ve motor sende ise benimle irtibata geçermisin bilgi edinmek istiyorum sıfır alıcam ama kararsız kaldım...

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Merhaba hocam, ben de takıpteyım. 0 almayı düşünüyrum, webde baya düşündürücü eleştırılere denk geldım, bıraz da detay verebılır mısınız ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor güzel de distribütörü sıkıntılı. Bence hiç girmeyin.

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Burada niye hiç ses yok yahu ?

Motosikleti
    Honda crf250 rally
    KD 250GY motor güzel arkadaşlar pişman olmazsınız firma sorunlara çare buluyor ulaşabileceğiniz insanlar mevcut istanbul fb motor ana bayii zaten her şekilde yardımcı oluyorlar.motor fp olarak çok ideal tabi ne istediğinde önemli 3 motor aldık pişman değiliz çok şükür very nice.

Motosikleti
    Suzuki XF650 Freewind
    Bursadan sipariş verdim hemen geldi parçalarım.Bir sıkıntı görmüyorum şimdilik. Çamurluk plakalık jant lastik zincir dişli silindir piston krank v.s gibi sorun olmadı şimdiye dek.yedek bile alıp koydum kenara.motosiklet gayet güzel yamaha wr 125 xt 125 honda xl 200 kullandım onları aratmadı.Arka dişlinin ufagı yok tornacıda yaptırabilirseniz 140 km hızı çok rahat göreceğini düşünüyorum bu haliyle 130 görüyor 8000 devirde.2014 ve sonrası on arka teker ufaltılmış. Arkayı 18 inc yaparsanız yuksek hızlara düşuk devir ulaşması muhtemel. kullanmadan yorum yapmasın arkadaslar lütfen motorun piyasasını bitirmeyelim.

güneş86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 exc-f
    Uzun zamandır kimseler yazmamış,parça konusunda kimlerle muhatapsınız arkadaşlar bilgi verirseniz konuyu canlandırmış oluruz.Bursa da bir depodan çıkıyor anladığım kadarıyla parçalar Özcan bey ilgileniyor.Sizler parçaları farklı biryerlerden temin edebiliyormusunuz?Saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Mondial ile uyumlu parçaları var diye bir yazı okudum ne kadar doğru bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Sattınız heralde motorları

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kadırga diye bir firma mı kaldı ? Berbat bir distribütörün berbat bir isimle piyasaya ölü doğurduğu bir marka. KD250GY gerçekten güzel bir motor ama bu saçma sapan firmanın elinde kayboldu gitti. Daha sitelerindeki yamuk yumuk resimleri bile yeni düzelttiler. Bu motoru Mondial veya Kuba getirmiş olsa düşünmeden alırdım. Size tavsiyen sıfırı 2014 model motor satan hiçbir firmanın hiçbir malını almayın. Hem yeni model (2016) getirtmezler, hem de motor satıyoruz, distribütörüz diye geçinirler. Yapamayacaksanız boyunuzdan büyük işlere girişmeyin.

Mondial ile uyumlu falan değil, onlr şehir efsanesi. Bütün Çin motorlarını aynı sananların uydurmaları.

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Kros alırken çok dikkat etmeniz lazım. Çünkü Mondial gibi büyük bir firmanın bile yedek parçası zor bulunuyor, küçük firmaların nasıl parçasını buluruz iyi düşünün almadan önce.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)