Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF 1000L Africa Twin Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir cumartesi gecesi 01 de işten gelip pazar sabahı uyandığımda ablamın facebook da paylaştığı yer bildirimi üzrine yola çıkmıştım... saat 11 i buluyordu.. çantamda her zaman bulunan kahvem ve kredi kartım ve yol arkadaşım dışında kimse yoktu...
    istanbul pendik den teker döndü bolu yedigöller e ...

muthiş virajlar toz toprak börtü böcek

africa ile yeni tanıştığımız zamanlar ve bu benim parçam diyorum ...

sanki biraz viraj yapmışız gibi... ne kadar yatıyorsa o kadar yattık ...toza toprağa rağmen ...

sonra çat kapı eniştemler ablamlar şok ...
    dedim kahve içmeye geldim... bu yolculuk yaklasık 3,5 saat sürdü...

dışarısı sıcaktan yanarken orda serin bir rüzgar esiyordu

bir taraftan akşam oluyor yolu uzatsam mı diyorum ve mengen yönünden gitmeyi kafama koyuyorum ...

dönüş yolunda yaklaşık 15 km toz topprak taş üzrinden gidiyorum... motorun siyah jantları toprak rengi oldu ama doğa harika idi...

sonrasında geceye geldiğim için resim çekmedim .. yaklaşık 23,30 gibi evime döndüm... 650 km civarında yol yapmıştım yekünde...

Motor_Derili bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    benden başka yazan yok ama yazmaya devam...
    motor yatışta kalan bir kaç eksiği giderelim bari...
    selamın aleyküm..
    arkadaşlar honda africa twin motorumu şehir içinde kullanmıyorum ...
    her fırsatta şehirler arası gezilere çıkıyorum .
    en büyük eksikliimiz yetersiz eşya taşımak için alan oluyor.
    bu sebeble yeni yerler keşfedip alan oluşturuyoruz..
    garanaj koruma demirine çanta aramaya başladım... iyi Saydığımız bir kaç fima iki çantaya 400-1000 tl arası fiyat verdi o sırada murat arkadaşım çanta yaptıracağı yeri bulduğunu paylaştı... konyada bir esnaf arkadaşımız bizim verdiğimiz boyıtlar ile çifti 100 liraya bu güzel ürünleri bize yaptı... bir tarafa yedak iç lastikleri koyacağım . diyer tarafı düşünmedim.bu arada sizce nasıl olmuş... kendi motoruma daha takma fırsatım olmadı

semtinhaylazı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/194569-kahve-bahane-yol-yapmak-sahane.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/194666-honda-africa-twin-dct1000l-granaj-koruma-demiri-canta-yapimi.html
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Merhabalar, africa twin almak istiyorum ancak kafama takılan bazı sorular var.
    ilki neden bu kadar çok ikinci el var. insanlar memnun değil mi bu motordan, yoksa bakım malıyetleri fazla da o sebepten mi satıyorlar.
    bide motorun sıfırı 75000 tl iken 2 yalşında olanları 55 e satıyorlar. iki senede fiyatı neredeyse % 30 düşüyor. Bu kadar düşmesi yine aklıma motorun vergisi, bakımı, yakıtı ... gibi maliyetlerinin fazla olup can sıktığı o sebepten beğenilmediği fikrini getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı bosbelesisss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilki neden bu kadar çok ikinci el var. insanlar memnun değil mi bu motordan, yoksa bakım malıyetleri fazla da o sebepten mi satıyorlar.
    bide motorun sıfırı 75000 tl iken 2 yalşında olanları 55 e satıyorlar. iki senede fiyatı neredeyse % 30 düşüyor. Bu kadar düşmesi yine aklıma motorun vergisi, bakımı, yakıtı ... gibi maliyetlerinin fazla olup can sıktığı o sebepten beğenilmediği fikrini getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz.
    lastikleri çok sık patladığı için olabilir , motorun ağırlığına şamrel dayanmıyor gibi yorumlar duydum , en küçük bir çivi girse 30 sn de lastik iniyor , tubles lastik gibi seni birkaç saat idare etmez , geçen sene ben test sürüşü için bayideydim bi anda arka lastiği indi iki saate lastiği sök tak , öyle eski şamrelliler gibi lastik janttan pıt diyede ayrılmıyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Africa'nin 2.elinin cok olmasi normal.
    Zira bu motor ciktigi gunden beri F800gs+Tiger800+Vstrom1000 toplamindan daha fazla satti.
    Sadece bizim sirketin otoparkinda 4 adet var,nc gibi AT satildigi bir gercek.
    Mesela 2018 yilinda cikan F850gs in tek bir ilani yok veya 2018 super tenere ilani da yok.Neden? Cunku dogru duzgun satamadilar.

ikinci el fiyatlarinda yuksek deger kaybi demisiniz.Bence bi de diger motorlara bakin.

Fakat su bir gercek ki piyasasi olan motorlar arzin yuksek olmasi nedeniyle bir tik daha dusuk fiyata gidiyor sanki.Ama ilana koyulan diger modellerin de bir At gibi piyasasi olmayacagi kesin.

2016 yilinda sifir olarak aldigim motor su an 65000 km de.

1 hafta once hava filtrelerinin de degistigi bakima 1000 tl verdim.

Ayni bakima 2015 mart ayinda Tiger 800 icin 750 tl odemistim Korlas a.

Su an en az 1400 tl ye falan patlar bu bakim.

Yakit konusuna gelince 5000 km ortalamam 4.6 lt gosteriyor.Ayni kullanim sartlarinda nc700 3.4 lt yakiyordu.Bence 1 lt hic onemli degil boyle bir motor icin.
    Ve hergun yaklasik 40 km yol yapiyorum,yani uzun yol verisi bile degil bu.

yasadigim tek sorun garantiden degisen amortisor kecesidir.

2019 yilinda kismetse degisterecegim ve artik AT mi olur yoksa.At adv mi olur bakacaz
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    ilk alanlar motorları 43 e aldı o yüzden 55 e satmaları normal...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Africa'nin 2.elinin cok olmasi normal.
    Zira bu motor ciktigi gunden beri F800gs+Tiger800+Vstrom1000 toplamindan daha fazla satti.
    Sadece bizim sirketin otoparkinda 4 adet var,nc gibi AT satildigi bir gercek.
    Mesela 2018 yilinda cikan F850gs in tek bir ilani yok veya 2018 super tenere ilani da yok.Neden? Cunku dogru duzgun satamadilar.

ikinci el fiyatlarinda yuksek deger kaybi demisiniz.Bence bi de diger motorlara bakin.

Fakat su bir gercek ki piyasasi olan motorlar arzin yuksek olmasi nedeniyle bir tik daha dusuk fiyata gidiyor sanki.Ama ilana koyulan diger modellerin de bir At gibi piyasasi olmayacagi kesin.

2016 yilinda sifir olarak aldigim motor su an 65000 km de.

1 hafta once hava filtrelerinin de degistigi bakima 1000 tl verdim.

Ayni bakima 2015 mart ayinda Tiger 800 icin 750 tl odemistim Korlas a.

Su an en az 1400 tl ye falan patlar bu bakim.

Yakit konusuna gelince 5000 km ortalamam 4.6 lt gosteriyor.Ayni kullanim sartlarinda nc700 3.4 lt yakiyordu.Bence 1 lt hic onemli degil boyle bir motor icin.
    Ve hergun yaklasik 40 km yol yapiyorum,yani uzun yol verisi bile degil bu.

yasadigim tek sorun garantiden degisen amortisor kecesidir.

2019 yilinda kismetse degisterecegim ve artik AT mi olur yoksa.At adv mi olur bakacaz
    biberbir katılıyorum çok satan motorun çok satan 2. eli olur ...
    bir gün satarsam sadece gs1200 adv için satarım ki oda sadece çocukluk aşkım gs diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

sıcak bir istanbul günüydü kafamda acaba bu gün ne yapsam soruları beni yiyordu..
    Atımı yükleyip yola çıktım ...

sıcak havaya rağmen sıcak filtre kahvem ve soğuk suyum eksik olmazdı her fırsatta durmak şarttı

hava sıcaklığı bir ara 41 dereceyi gösterdi gelsin artık bolu tüneli

hemi kahve hemi toto molası şart...

GİT GİT bitmiyor desemde zevkli geçiyor...

ANKARAYA 30 KM KALA ...

VE MUTLU SON...
    Ankaraya gidilir gölbaşında semaver de çay içilir

Semtin Haylazı- MOTOSİKLETGÜNLÜĞÜ

Motosikleti
    https://youtu.be/IvzUtmDpsfY

48 gün sonra ilk marş
    ufoz bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar benim marka/model bağımsız bir sorum olacak,

motorumla 60 bin i devirdik ancak bugune kadar periodik bakımlarda subab kontrolu yapılmadı.
    servis kitapçığında her 24k da subab kontrolu yapılır diye belirtildiğini servise söylediğimde "istersen 100k yap hiçbişey olmaz fakat bakmamızı istersen işlem uzun süreceğinden farklı bir fiyat çıkar" tarzı bir cevap verildi.

Kafam karıştı bu işe,normalde servisler daha fazla para alacağından bu işi yapmaya hevesli olması gerekmez miydi ?
    Motorun subab ayarı istediği dışarıdan anlaşılabilen bir durum mu ?(cahilim bu konuda kusura bakamayın)
    Son olarak AT kullanıcıları olarak aranızda bu kontrolu yaptıran oldu mu ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    At de sübab ayarı kolay kolay bozulmaz .. ama timeline schudule da bakım çizelgesinde ne varsa yaptırmanda faydanadır ilerde oluşabilicek çok büyük sorunları erkenden önlersin.. zaten servislerin erken kontrol dedikleri şey o ..ilerde başına büyük dertler açılmasın diye önden kontrol edilmesi..
    Yoksa at nin sübab ayarlarında bencede 100k da bile bir şey olmaz..

sübab ayarın bozuksa motor sönme yapar (stop eder), çekiş hissedilebilir düşer, yakıt artar , motor sarsıntılı vibasyonlu çalşır v.b anlarsın her şekil bir şeyler yolunda gitmiyor dersin .. sabahları ilk çalıştırmada çiğ benzin kokusu gelir..

60 k da sübab ayarı yaptırırsan ne olur illaki ufak önemsizde olsa supap kafasına basma zamanlaması ve miktarı bozulmuş olabilir önemsiz derecede ciddi bir sorun çıkartmıycak kadar neticede 60 binde olur o kadar.. onu düzeltirler gidişinde ve yakıtında bir fark hissedersin özellikle gazı açdığından önceki gidişinden daha serilik illaki hissedersin..

Bırak servisi normal dışardaki ustalar bile sübab ayarı dediğinde mırın kırın yapıyor.. elli dereden su getiriyor..
    dsdasdasd bunu beğendi.

Motosikleti
    Subab ayarı ses yapmadıkça bakılmaması gereken bir durumdur bence .
    89 binde arkadaşım var sorunsuz aadece yağ bakımı ile devam ediyor

Motosikleti
    9665 km olduk . 10,000 bakımında kn hava filitresini takacağım arkadaşlar

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Konu bayağı sessiz kalmış.
    Binlerce kullanıcısı var şu makinanın, foruma yazan yok.
    Genelde gs ci dayılar gibi forumla alakaları yok.

Facebook fena baltaladı bizim forumu. Gruplarda binlerce sahibi var.

Neyse hem up olsun hem de soru sormuş olayım.

Yıl sonuna kadar motosikletimi değiştireceğim.
    Africa - super tenere - crosstourer gibi makinaları inceliyoum.
    S tenere çok güzel, konforlu ancak 30 yaşındaki adama da ne bileyim.

Africalarda ki artçı konforunuz nasıl. Artçınız memnun mu? Benim için önemli bir kriter oldu bu. Cruiser motorda artçı fena şikayetçi.
    4 silindirli makinalarda bana pek hoş gelmiyor.

Supertenerelerin fiyatlarına ulaşmak daha zor, onun yerine africa düşünüyorum işte.
    Biliyorum artçı süpertenerede ki gibi rahat olmayacak ama, bir memnuniyetsizlikte olur mu acaba artçı da.

Teşekkür ederim.

Bu arada Fotolar mükemmel ramazan abi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu bayağı sessiz kalmış.
    Binlerce kullanıcısı var şu makinanın, foruma yazan yok.
    Genelde gs ci dayılar gibi forumla alakaları yok.

Facebook fena baltaladı bizim forumu. Gruplarda binlerce sahibi var.

Neyse hem up olsun hem de soru sormuş olayım.

Yıl sonuna kadar motosikletimi değiştireceğim.
    Africa - super tenere - crosstourer gibi makinaları inceliyoum.
    S tenere çok güzel, konforlu ancak 30 yaşındaki adama da ne bileyim.

Africalarda ki artçı konforunuz nasıl. Artçınız memnun mu? Benim için önemli bir kriter oldu bu. Cruiser motorda artçı fena şikayetçi.
    4 silindirli makinalarda bana pek hoş gelmiyor.

Supertenerelerin fiyatlarına ulaşmak daha zor, onun yerine africa düşünüyorum işte.
    Biliyorum artçı süpertenerede ki gibi rahat olmayacak ama, bir memnuniyetsizlikte olur mu acaba artçı da.

Teşekkür ederim.

Bu arada Fotolar mükemmel ramazan abi.
    Bence bi de Tenere 700'ü bekle hocam.O da çok efsane olcak gibi
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bi de Tenere 700'ü bekle hocam.O da çok efsane olcak gibi
    Sahi ne zaman geliyordu o? Ben 2020'de çıkacak diye biliyordum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahi ne zaman geliyordu o? Ben 2020'de çıkacak diye biliyordum...
    Tenere 700 çıktı.İngiltere satış fiyatı 8400 poundmuş.Teslimatlar Türkiye dahil 1-2 aya yapılır herhalde.

Fakat Tenere 700 arkadaşın istediği motor değil.Tenere 700 Afica dan bile daha Offroad ozellikli bir motor olduğu soyleniyor.

Şey_47,

Africa artçı konforu iyidir.Hiç artçım olmadı,ama arka sele gayet konforlu görünüyor.

43000 TL ye ikinci el kazasız belasız Africa satıyorlar.Allahsız Honda Türkiye bizi bitirdi.Hala 76000 TL sıfır africa satıyo adamlar,yazıklar olsun diyorum sadece....

Fakatttttt,75000 TL ye kadar çıkabiliyosan ADV olanı almalısın.Şeytan dürttü, gittim test ettim.. şimdi aklımdan çıkmıyor :(
    Super Tenere ile aynı fiyat olsa bile AT Adv tercihi yapardım.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Forumu bir aktif edelim dedim.
    17 bin km oldu. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadık-
    Lastikler orjinal.halen.
    Arka fren balatası bitmeye yakın. 20 binde değişim yapacağım.
    10 binde kn havafilitresi taktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Saat ayarı videosu bana aittir

https://youtu.be/4MTzUBeYzxk

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Başlık çok atıl kalmış. Yeni africa modelleri için başka başlık var mı acaba? Yeni çıkan modeller konusunda ne düşünüyorsunuz? ADV modelinin selesi baya yüksekmiş ve kuru ağırlık olarak 11 kilo daha ağırmış. Ağırlık artı belirgin sele yüksekliği (900mm) birleşince düşük hızlı dönüşlerde ve dur kalk larda sıkıntı olur diye düşünüyorum, boyumuz 180. Elektronik süspansiyon için o farkı vermek mantıklı mı sizce? Ne dersiniz?

Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık çok atıl kalmış. Yeni africa modelleri için başka başlık var mı acaba? Yeni çıkan modeller konusunda ne düşünüyorsunuz? ADV modelinin selesi baya yüksekmiş ve kuru ağırlık olarak 11 kilo daha ağırmış. Ağırlık artı belirgin sele yüksekliği (900mm) birleşince düşük hızlı dönüşlerde ve dur kalk larda sıkıntı olur diye düşünüyorum, boyumuz 180. Elektronik süspansiyon için o farkı vermek mantıklı mı sizce? Ne dersiniz?
    Merhaba hocam.
    Forumda nedense yürümüyor bu konu.
    Şu sosyal medya çıkınca, forum çok boş kaldı. Facebook grubuna katılın isterseniz. Genelde herkes orada.

Şimdi yeni çıkan modeller konusunda çok bilgim yok. bende 2016 var.
    Yalnız dikkat ettim hocam sizde de galiba cruiser var.

Ben de şöyle anlatayım. İntruder 800 bindim. 5-6 yıl. Önceside gv250 falan hep cruiser.
    Artçı ve uzun yol ve biraz daha stabilize yol için. Africaya geçtim.
    Africa benim intruder'a göre daha hafifti. ama. Ağırlığı çok daha fazla hissediyorum. Galiba ağırlık merkezi yukarıda olmasından dolayı.
    Ama bu dediğim sadece motosiklet duruyorken ve yürüme hızındaki dönüşlerde. Garaja sokup çıkartırken öncekine göre daha yoruluyorum.
    Onun dışında motosikletin uzun yolda ve virajlarda her türlü daha az ağırlık hissettiriyor.

Demem o ki. adv'lerde yakıt tankı da büyük. Biraz daha fazla ağırlık olunca, sanki cruiser'cı adamın bacaklarına biraz daha yük biniyor gibi.

Hani yakıt tankı falan önemli değil ama elektronik süspansiyon önemli. Kenara koyulacak bir özellik değil.
    20

Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba arkadaşlar,

Bizim at'ın akü tekledi.
    Şarj aleti ile şarj edip yola çıkıyordum 1-2 hafta yattıktan sonra. Sonrasında hiç problem olmuyordu. Dedim bu kışı atlatsın. Baharda değiştiririz.

Geçen hafta, taktım şarja, 30 sn sonra dolu gösterdi. Dedim iyi boşalmamış.
    Çıkardım, motoru. Giyindim.
    Bir vurdum marşa, tık yok.
    Allahtan ev yokuş aşağı, vurdurdum.
    İşyerine gittim. Yine tık yok.(bu arada, makina çalışırken 14-14.5 v sağlıyor)
    Aküyü şarja taktım, yine dolu dedi. ŞArj cihazı mı bozuldu acaba derken, aküyü şarjdayken ölçtüm. 13.5 volt alıyor. Şarjı çıkardığım anda, saniyeden hızlı 10-11 volt'lara düşüyor.
    Bizim akü mefta olmuş.
    Fabrikasyon Yuasa ytz14s var galiba. (söküp bakmadım daha.)(950 tl yazıyor sitede)
    Yok mu bunun muadili. Buna benzer akü, takalım.?

Dct de olmadığından, amper/saati tutturup bir akü alsak yer mi acaba.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)