Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CRF 1000L Africa Twin Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demiştim pişman olmazsınız diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Fırsat buldukça çayını kahvesini içer yaptığı işçiliklere bakarım gerçekten harika bir esnaf .
    Cyan'ın da olduğu wp grubumuzda makarasını yaptım; 49300'de aldığım motorla 92300'deyim ve ön fren balataları henüz değişmedi. Denimoto dedi ki "senin balatalar bir tuhaf" , dedim "sinterli balata kullanıyorum" , dedi "bunlar sinterli değil, sinterli görünümü verilmiş balatalar". Velhasıl balataları açtı ve neyin ne olduğunu gösterdiğinde ürktüm. Allah korumuş beni.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cyan'ın da olduğu wp grubumuzda makarasını yaptım; 49300'de aldığım motorla 92300'deyim ve ön fren balataları henüz değişmedi. Denimoto dedi ki "senin balatalar bir tuhaf" , dedim "sinterli balata kullanıyorum" , dedi "bunlar sinterli değil, sinterli görünümü verilmiş balatalar". Velhasıl balataları açtı ve neyin ne olduğunu gösterdiğinde ürktüm. Allah korumuş beni.
    Fren gerçekten şakaya gelmez ama üç kuruş için riske alıyor insanlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:37 ----------

https://youtube.com/shorts/qeNBUo6wIsM?feature=share

Kanalımda africa ile ilgili çok video var bunlardan biride fren bakatası ile ilgili nc 700 balatası ile kalıp aynı düşünün bakın video ya .

https://youtube.com/shorts/qeNBUo6wIsM?feature=share
    tommygun bunu beğendi.

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Arkadaşlar selamlar bende afrikayla aranızdayım xt yi satmamak için gırtlağa kadar batsamda neyse ileride bu şekilde de alamayız diye avutuyorum kendimi
    Bana Ankara'da iyi bir servis usta önerirmisiniz
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar bende afrikayla aranızdayım xt yi satmamak için gırtlağa kadar batsamda neyse ileride bu şekilde de alamayız diye avutuyorum kendimi
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Borç ödenir dert etme africa doğru tercih …!

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Borç ödenir dert etme africa doğru tercih …!
    Sağol Ramazan yıllar öncesinde benim Fazerı satarken konuşmuştuk senle Samet Ağırla ve forumdan birkaç arkadaşla... Şimdi sendede afrika görünce sevindim
    Aslında iyi anı biriktirmişiz forumlarda.
    Tekerine taş değmesin.

Motosikleti
    Sağol Ramazan yıllar öncesinde benim Fazerı satarken konuşmuştuk senle Samet Ağırla ve forumdan birkaç arkadaşla... Şimdi sendede afrika görünce sevindim
    Aslında iyi anı biriktirmişiz forumlarda.
    Tekerine taş değmesin.
    Teşekkür ederim eskilerden bir avuç insan kaldık şeklini yolunu değiştirmeyen.
    YouTube kanalımda halen video atıyorum. Africa tiwin ile baya video var .
    Yağ bakımı
    Hava filitresi değişimi
    Orjinal alarm kontajı
    Saat ayarı
    Sis montajı
    Eğzost parlatma
    Akü değişimi
    Gibi .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun güzel tercih allah kaza bela vermesin
    xt tenere vs den sonra afrika ya geçilir bende tenere'den sonra yanlışlıkla nc 750 alıp sonra afrika ya döndüm

Motosikleti
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Ne yapıyorsunuz arkadaşlar nasılsınız . Havalar soğuk ama güneşli fırsat buldukça motora binmekte aküye can vermekte fayda var … geçen hafta şile yaptım uzun süre sonra çocuk gibi heyecanlı idim..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel tercih allah kaza bela vermesin
    xt tenere vs den sonra afrika ya geçilir bende tenere'den sonra yanlışlıkla nc 750 alıp sonra afrika ya döndüm
    Hayatta hiçbir şeyi yanlışlık olarak görmeyin,iyi yapmışsınız.Pişman etmez.
    F54 bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Şile gezimden kısa bşr bir video

https://www.instagram.com/reel/CnU1c...d=MDM4ZDc5MmU=

Motosikleti

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Hırbonen motoru sat bence:

https://www.youtube.com/watch?v=KU6Zh-vJC94&t=925

Sonradan ekleme: Videoda 15:25'ten itibaren Africa Twin ile kısa bir karşılaştırma var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Hırbonen motoru sat bence:

Sonradan ekleme: Videoda 15:25'ten itibaren Africa Twin ile kısa bir karşılaştırma var...

İncelemeleri hobi olarak takip ediyorum. Transalp çok ovuluyor.yol tutus falan cok cok daha pahali motisikletler kadar iyimis.
    Muhtemelen africa yerine bu motoru almak cok daha mantikli olacak.

18 kg daha hafif ve sadece 9 beygir daha az.

Benim motor artik satilmaz ikimizden biri ölene kadar beraberiz.
    İns transalpleri yigmazlar..bu durum daha yeni motor alan seni uzebilir ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

https://i.ibb.co/TTQ9Lnp/IMG-20230312-181701.jpg

Ortalamaya bakin be, hey yavrum heyyy.

25.000 km demek bir italyanin 3 te 1 omru demek.
    Bizimki ise 120.000 de ve sanki yeni almisim gibi davraniyor..simdi bu motor satilirsa uzulmez mi ?
    Demez mi, ben neyi yanlis yaptim da sen beni sattin :(

Nee motor beeee

https://i.ibb.co/sK3spSD/IMG-20230312-183030.jpg

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    https://youtu.be/4ese_egAKNA

Alemin kralı nerede ;)
    F54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/4ese_egAKNA

Alemin kralı nerede ;)
    Bu adam motopixel selcuk tan bile gicik bir tip hemen kapadim videoyu.

Ben kanitlarla konuşuyorum niki.ustten tek egzantirikli bu motor cok ustun kabul etmek,diz cokup saygi duymak laxim
    Bundan sonra subap ayari yaptirmam,taaa ki ortalama 5 lere ere cikar,rolanti tutmaz veya calismakta nazlanana kadar.

Adamlar yapmis abi ;)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yani1250 gs koymuşlar da afrika koymamışlar 2 afrika 1 gs yola çıktık 100 km de afrika dan 1.5 lt fazla benzin yaktı diğer afrika da 1 lt fazla yaktı aynı hız aynı yol sürücü karakteri bu kadar fark
    ha birde 1000 1200 cc de 5lt normal değerler

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İncelemeleri hobi olarak takip ediyorum. Transalp çok ovuluyor.yol tutus falan cok cok daha pahali motisikletler kadar iyimis.
    Muhtemelen africa yerine bu motoru almak cok daha mantikli olacak.

18 kg daha hafif ve sadece 9 beygir daha az.

Benim motor artik satilmaz ikimizden biri ölene kadar beraberiz.
    İns transalpleri yigmazlar..bu durum daha yeni motor alan seni uzebilir ;)
    ...
    Güç / ağırlık oranı çıplak Africa ile aynı, Adv olandan biraz daha iyi.

Gelirse tahminimce çıplak NC + %20 fiyatına gelir, üzerine de + %20 eklersen çıplak Africa parası olur.

Yığarlarsa üzülmem çünkü 21/18 telli jant tube type lastik beni hiç mi hiç açmıyor.

V Strom'un 19 ön jantına da yeni alıştım zaten; güzelmiş kasisler ve çukurlar çok daha az hisediliyor ama dönüşlerde bir kalaslık yok gibi. (Daha viraja vurmadım ama şehir içinde kurye gibi kullanıyorum gayet kıvrak, o hayvan gibi aks aralığını hissettirmedi pek, her yere de bir şekil sığıyor...)

Kararımdan çok mutluyum. Böyle devam eder inşallah.

Konuya dönmek gerekirse düz Africa yerine yeni Transalp'ı her seferinde tercih ederim. L4 olan ayrı bir dünya.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani1250 gs koymuşlar da afrika koymamışlar 2 afrika 1 gs yola çıktık 100 km de afrika dan 1.5 lt fazla benzin yaktı diğer afrika da 1 lt fazla yaktı aynı hız aynı yol sürücü karakteri bu kadar fark
    ha birde 1000 1200 cc de 5lt normal değerler
    1250 GS de değişken valf geometrisi (kısaltması aklıma gelmedi) var , hem 136 bg hemde ciddi yakıt tasarrufu yapıyormuş , sizin grupdaki motorlar 1200 mü 1250 mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adam motopixel selcuk tan bile gicik bir tip hemen kapadim videoyu.

Ben kanitlarla konuşuyorum niki.ustten tek egzantirikli bu motor cok ustun kabul etmek,diz cokup saygi duymak laxim
    Bundan sonra subap ayari yaptirmam,taaa ki ortalama 5 lere ere cikar,rolanti tutmaz veya calismakta nazlanana kadar.

Adamlar yapmis abi ;)
    Öyle deme çok güzel iki zamanlı motor taklidi yapıyordu sonra azaltarak bıraktı :D

adam videoda gıcıklık yapmamışki sadece katalog verisine göre en az yakan motorları sıralamış , aralarında birkaç tane Honda var evet ama senin kral yok olm Hırbo tek eksantrik motoru bize üstün teknoloji diye yutturucan ama yemezler ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....VStrom'un 19 ön jantına da yeni alıştım zaten; güzelmiş kasisler ve çukurlar çok daha az hisediliyor ama dönüşlerde bir kalaslık yok gibi. (Daha viraja vurmadım ama şehir içinde kurye gibi kullanıyorum gayet kıvrak, o hayvan gibi aks aralığını hissettirmedi pek....
    O uzun aks aralığının artısı yolcu alıp arka çantalarıda fullediğinde ortaya çıkacak , sanırım henüz yolcu ve yüklü kullanmadın , şu an tek kişi alıştığın motordan pekde farklı gelmeyecek sana , yani yolculu ve yüklüyken virajda tümsekte , ani frende vs motor saçmalamayacak..
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Enduro kullanıcılarına daha doğrusu hakkı ile amacına uygun kullanan insanlara hep imrenmişimdir. Bir gün herkes endurocu olacak kavramına tarz olarak uzak olsam da uzak durmaya çalışsam da şöyle kampa gidip bir şeyler yemek içmek, insan bundan ne kadar kaçabilir ki? Sanırım ben de kaçamayacağım döneme 30'cu yaşım ile yaklaştım. 90' lardan bu yana gelen Africa Twin tutkum var. Bu Paris Dakar olayı, hayal ama bambaşka bir boyut. Bir yaş daha alalım bir gömlek daha büyüyelim nasip olursa bende aranıza katılacağım. Umarım biraz da fiyatlar normalleşir çünkü kafam da üç model var ve Africa Twin Adventure Sports' e 475.900 TL yazmışlar. Tiger 1200 Rally Explorer 609.900 TL. 1290 Super Adventure R da muhtemelen 600.000 TL civarındadır. Benim iki garibanı satsam 250.000 TL belki eder, belki etmez. Satıp parayı bonanza da x2 yapamayacağım için de bir gömlek bir yaş atana kadar, sizi izlemeye devam.
    Tekerlerinize taş değmesin diyeceğim ama sizin grup içinde uygun olmayan bir söz olacak. Sağlıklı keyifli geziler dilerim. Bir gün eşlik etme dileğiyle, sevgiler.

Not: Şu bonanza olayını tamamen latife amacı ile yazdım. Kumar oynamadığım gibi kimsenin de oynamasını tavsiye etmem.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)