Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF 1000L Africa Twin Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Euro 4 makinelerde sanırım bu genel bir şikayet. 790 Adv bu konuda çok kötü. Hafif gaz vermezsen stop bile edebiliyor motosiklet. Ama torkuyla bilinen africa twin'de de böyle bir şikayet olması beni şaşırttı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2017 model kullanıyorum. Bu şekilde bir şikayetim yok. Zincirinizi bir gözden geçirin.

Motosikleti
    Crf1000L
    İlk aklıma gelen dediğim gibi zincir olmuştu ama servise gösterdiğimde zincir ayarında sıkıntı yok dediler, zincir boşluğu da normaldi. Öyle stop etmeye ramak kalma vs gibi bir durum kesinlikle yok o konuda gayet iyi ama bilemedim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı metehen__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan Hocam güzel video olmuş, elinize sağlık, kanalda da güzel videolar varmış
    Kimse kullanmıyor mu artık afro nedir başlık bayağı sessiz kalmış. Ben bir soru sorayım, yaklaşık 3000kmdir 2018 afrika manuel kullanıyorum ama düşük hızlarda gazı kapattığımda motor bir ileri bir geri yapıyor, yumuşak bir şekilde asla gidemiyorum örneğin trafikte. Eski CBR650F imde 2. viteste gazı kapattığımda o kadar stabil bir şekilde ilerliyordum ki afrikaya geçince bu durum beni üzdü. 2 silindir olmasından kaynaklı mıdır motor karakteristiğinden midir sizde de durum böyle midir yoksa benim motora özgü müdür acaba? Zincir ayarı falan da güzel ama bilemedim.
    Merhaba zincir gerginlik ayarı ve kaprin takozlarına bakmakta fayda var emin olun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Kanala gelince video atıyorum insanların işine yarasın diye ticaretini yapmıyorum.
    Saat ayar videosundan o kadar teşekkür aldım ki iyiki yükledim dedim. Bir çok tamirci bile açıp bakıyor.
    Alarm montajı orjinal sekilde övgüler aldı
    Bakım videosu ve hava filitresi sökme videosunu izleyenleri çok değil.
    Orjinal sis hattından monntaj videosu için çekeni ve vakiti bulmak gerekiyor .
    Araba ve motosiklet tamir onarım hobi benim için

Motosikleti
    Arkadaşlar elcik ısıtma takmıştım motora . Orjinal değil ama piyasadaki dandik çin mallarından da değildi.
    Öncelikle çok memnun kaldım ve motoru kullanmaktan ayrıca zevk almaya başladım.
    Uzun yollarda kullanıyorsanız ayrıca zevk verecektir size . Oxford marka yı tavsiye ederim orjinalden daha işlevsel .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

https://youtube.com/shorts/xikBAxiWe3E?feature=share

Buda marş basma öncesinde ve sonrasında akü değerleri

https://youtube.com/shorts/xikBAxiWe3E?feature=share

Motosikleti
    Evet arkadaşlar orjinal yan çantalarım yerine #adventurer yan çanta siparişi vermiştim yarın montajını yaptıracağım.
    Motorunuzu sevmeye devam edin …

Motosikleti
    https://vm.tiktok.com/ZSdBpqE9P/

Motorumun yağını ve filitrelirini perşembe günü değiştirdim . Km dolmamasına rağmen yıldan dolayı değiştirdim baya koyu kıvamda çıktı . Zamanını geçirmemek lazım dostlar.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geride bıraktığımız 3 yılın ardından 21700 km geldik.
    Ortalama 6-8 litre arası karmaşık yakıtım var .
    Yaklaşık 20 bin km orjinal lastiklerini kullandım .
    Maşallah çok stabil bir motor iyiki almışım dediğim bir motor.
    Merhaba 4.5 litre diyenler var ortalama yakıt tüketimi minimum 6 lt midir acaba?nc ile ne kadar fark eder acaba?
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc den afrikaya geçtim 4.5 ortalama için 110 km hız ı geçmemek ki bu uzun düzlüklerde 4 civarı yakıt a düşüyor
    135 ortalama da 5.3 150 km/h ortalama da 6.7 7 lt 180 km/h ortalama sı 9 10 lt 100 km de benzin yakıyor
    benzin konusunda 100 hp civarı motosikletler genelde 4 7 lt arası yakıt değerlerine sahip
    blueway2 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc den afrikaya geçtim 4.5 ortalama için 110 km hız ı geçmemek ki bu uzun düzlüklerde 4 civarı yakıt a düşüyor
    135 ortalama da 5.3 150 km/h ortalama da 6.7 7 lt 180 km/h ortalama sı 9 10 lt 100 km de benzin yakıyor
    benzin konusunda 100 hp civarı motosikletler genelde 4 7 lt arası yakıt değerlerine sahip
    Nc ile hemen hemen aynımı yakıyor o zaman,nc ile benim 15,000 km yakıt ortalamam 3.9 lt,geneli şehir dışı.Ramazan kardeşimizin dediği 6-8 lt arasındaki uzun kullanım ortalaması nasıl oluyor o zaman anlayamadım ben.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 4.5 litre diyenler var ortalama yakıt tüketimi minimum 6 lt midir acaba?nc ile ne kadar fark eder acaba?
    6 litre ortalaması dct modeli için . Daha dün istanbul Çaycuma, çaycuma istanbul yaptım 5.9 litre ile . 3 lü çanta 120 km hız ortalaması

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Dct mi manuel mi . Ben 3 lü çanta ile geziyorum bunlar hep yakıta etken .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Nc ile hemen hemen aynımı yakıyor o zaman,nc ile benim 15,000 km yakıt ortalamam 3.9 lt,geneli şehir dışı.Ramazan kardeşimizin dediği 6-8 lt arasındaki uzun kullanım ortalaması nasıl oluyor o zaman anlayamadım ben.

120 km hız 3 çanta ve çanta dolu oluyor. Genelde eşimle geziyorum. Bu hafta içi son güncel yakıt ortalamamı resimleri yüklerim. Benim motor dct ve S2 modda kullanıyorum. Manuel de 100 km hızın üstüne çıkmadan tek kişi çantasız falan 4.9 falan belki ama 4,5 olması için saatlerce 80 km seyretmek gerek diye düşünüyorum. Hatta YouTube videomuz var 2018 yılına ait sırf yakıt tartışmaları için durun atayım linki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

https://youtube.com/shorts/GNgpJkRK92A?feature=share

100 km üstüne çıkmadan Kurtköy mehmetcik vakfından depo doldurulup sıfırlanarak yola çıkıldı.
    İki africa twin
    Manuel 5.4
    Dct 5.2 yaktı
    Ben 64 kğ
    Arkadaş 65 kğ idi
    Yani ben 4,5 ların çantalı olacağına çok zor ihtimal diyorum

https://youtube.com/shorts/GNgpJkRK92A?feature=share

Videoyu izlerseniz anlarsınız

Bu arada kanalımda africa ile baya bilgi vardır
    Saat ayarı
    Alarm montajı
    Granaj sökme
    Yağ değişim
    Hava filitresi değişim
    Orjinal sis lambası takma gibi
    blueway2 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    onun motosiklet dct benim veriler manuel için geçerli
    nc ile aynı yakıyor gibi duruyor burada sürücü faktör ü devreye girer siz nc ye uzun yolda 4 yaktırıyorsanız afrika ile 5 5.5 hesaplayın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    onun motosiklet dct benim veriler manuel için geçerli
    nc ile aynı yakıyor gibi duruyor burada sürücü faktör ü devreye girer siz nc ye uzun yolda 4 yaktırıyorsanız afrika ile 5 5.5 hesaplayın
    Aynen öyle bende aynısını düşünüyorum 5.5 gibi olur
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    12 volt su ısıtıcısı ile uzun yollar daha keyifli artık ..!
    https://vt.tiktok.com/ZSdfnsgsr/

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Racingcilere ayarı vermişsin eyvallah ama ısıtıcı hakkında biraz daha bilgi verseydin hocam , suyu kaynatıyormu? kaynatıyorsa kaç dakika sürüyor ? markası nedir ? üstüste iki üç defa kullansak aküyü etkiler mi ? bende 12 V 220V dönüştürücü var ama bagajdan tasarruf için direk 12V ile çalışan ısıtıcı almak istiyordum..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyi

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racingcilere ayarı vermişsin eyvallah ama ısıtıcı hakkında biraz daha bilgi verseydin hocam , suyu kaynatıyormu? kaynatıyorsa kaç dakika sürüyor ? markası nedir ? üstüste iki üç defa kullansak aküyü etkiler mi ? bende 12 V 220V dönüştürücü var ama bagajdan tasarruf için direk 12V ile çalışan ısıtıcı almak istiyordum..
    Bu ısıtıcıdan bende 5 adet var . Her aracımda bir tane var ve biri neredeyse 10 yıllık.
    6-7 dakikada 2 bardak su çaydanlık gibi fokur fokur kaynıyor.
    Aküyü uzun yolda durduktan sonra kullandığım için yormuyor en azından fulbat ful jel akü kullandığım için öyle bide dct motor .
    3 bardaklık su koyarsanız 10 dk da ısınır. Bazen motor çalışırken suyu koyup 10 dk daha yol alıp durup kahvemi içip devam ediyorum aküye zarar olmasın diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi
    Teşekkür ederim 😊 hepimiz biriz ama ertekin diye arkadaşa taş attım…!

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bu ısıtıcıdan bende 5 adet var . Her aracımda bir tane var ve biri neredeyse 10 yıllık.
    6-7 dakikada 2 bardak su çaydanlık gibi fokur fokur kaynıyor.
    Aküyü uzun yolda durduktan sonra kullandığım için yormuyor en azından fulbat ful jel akü kullandığım için öyle bide dct motor .
    3 bardaklık su koyarsanız 10 dk da ısınır. Bazen motor çalışırken suyu koyup 10 dk daha yol alıp durup kahvemi içip devam ediyorum aküye zarar olmasın
    Teşekkürler , uzun zamandır sıkıntısız kullanman çok iyi , markasınıda yazıver sana zahmet..

Motosikleti
    Teşekkürler , uzun zamandır sıkıntısız kullanman çok iyi , markasınıda yazıver sana zahmet..
    Onu yarın yazarım . Motorun yanına inip çekeyim direk .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Onu yarın yazarım . Motorun yanına inip çekeyim direk .
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Güzel iş müdür, güle güle kullan.
    Çakmaklığın elektriği nereden aldın, dummyden mi?
    Yoksa aküden direkt hat mı çektin?
    İyi akım çeker, aman kabloyu eritmesin.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)