Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Nmaximi aldım bugun. Herşey çok güzel.Fakat şehir içinde 1.5 saat aralıksız sürdüm kaltığımda kuyruk sokumunun orada bir ağri oldu gerildice daha ağriliydi. Tabi biraz esnemeden sonra geçti. Koltuk çok sertleşiyor bi süre sonea. Aynı sorunu yaşayan varmı ? Yada koltuğa bi işlem değişiklik yapanınız var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Nmax'ı görünce ben de çok beğenmiştim. Hele kırmızı olanı "kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun" lafının hakkını veriyordu. İlk başlarda kafamda nmax almak vardı ama günlük işe gidiş geliş 100km yol olunca MT7 kullanan kardeşimin e5 trafiğinde 125lik motorla seni ezerler daha güçlü bir şey al demesi ve bizim evin oralarda dik yokuşlarda 1000cc motoru olan arabayla zorlanmaktan zaten küçük motora antipatim oluşması nedeniyle nmaxden vazgeçip xmax 250 aldım.

Ama hala bir yerde parketmiş kırmızı nmax görünce yanına gidip inceliyorum. xmax'in böyle kırmızısını yapsalarmış ya. Güle güle kullanın motorlarınızı.

Bende bir suredir arastiriyorum nmax 125 almaya karar verdim 2016 5 bini asmamis kaydiyla beyaz renk öncelikli olarak nmax ariyorum satmayi düşünen olursa degerlendirebilirim

Alıntı Ozan gülle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir suredir arastiriyorum nmax 125 almaya karar verdim 2016 5 bini asmamis kaydiyla beyaz renk öncelikli olarak nmax ariyorum satmayi düşünen olursa degerlendirebilirim
    Hocam bazı bayilerde sıfır 2016 modelleri 10 bin liraya bırakıyorlar. Belki düşünürsünüz

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Ozan gülle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-satilik-2015-model-5800kmde-kazasiz-yamaha-nmax-419126571/detay

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar Merhaba ,

Dün bir kaç nmax de gördüm, sele üzerinde bir kaplama var herhalde jel sele gibi bu nerden satın alınıyor yada nerde yaptırılıyor bilen kullanan varmı ve tavsiye eden.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Facebook taki nmax grubunda döşemeci bir arkadaş var. Bu tür uygulamaları yapan

hitt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    kendi kullanımıma göre yakıt değeri bilgisi vereyim. km 3500 e geldi, rodajı belirtildiği gibi tamamladım. bu aralar anayola daha fazla giriyorum. yola girdiğim zaman da sol şeridi bırakmıyorum pek. yani 90-100-110 aralığında daha sık kullanıyorum son iki haftadır. son benzin aldığımda depoyu doldurdum, 180 km yaptım ve tekrar doldurdum 5lt aldı. çarpıp bölünce kuruş hesabıyla 14 kuruş, litre hesabıyla 2,8 lt\100km çıktı. sakin kullanımda bu değerler daha da düşer. bence gayet iyi..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar merhaba. Yarın bende 0 km nmax 155 imi teslim alarak aranıza katılıyorum. Merak ettiğim konu; hem 125 hemde 155 i kullananlar varmı aranızda acaba ?
    Benim için uzun yolda sollamalarda 125 e göre biraz daha iyi ivmelenmesi çok önemli. Bunu çok merak ediyorum. Pcx te 150 ve 125 in farketmediği çok yazılıp çizilmişti. Acaba nmaxta durum ne ? Sonuçta 155cc olanı 15 beygir

arkadaşlar merhaba.
    İlk önce 155lik düşünmüştüm fakat sıfır almam gerektiği için maddiyatı zorladı
    bende ikinci lel düşük kmli 125 liğe yöneldim.
    30.000 km honda Spacy kullandım. Artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum

Almışken 155 almaya çalışın. Denedim canavar gibi gidiyor. Yalnız sıfır alınmasına rağmen kalkışta hafif hoplama zıplama yapıyor. Bu hoş değil. Pcx daha pürüzsüz bence. N Max'ın ayak uzatma yeri pcx'ten daha güzel. N max'te bu konuda daha rahat ettim.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar bugün nmax155 ile bodrumdan bergamaya tam 340 km yol geldim. Şöyle bir sorum olacak; hava sıcaklığı bildiğiniz gibi rekor derecedeydi ve ben yol çabuk bitsin diye ara ara son gaz geldim. Öğle sıcağında son gaz yapmam kavrama sistemine yada herhangi bir yerine zarar vermişmidir sizce ? Bu arada motorum 1300 km de ve 1000 bakımı yapılmıştı. Rodajı da çok sakin bir şekilde olması gerektiği gibi yapmıştım.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün nmax155 ile bodrumdan bergamaya tam 340 km yol geldim. Şöyle bir sorum olacak; hava sıcaklığı bildiğiniz gibi rekor derecedeydi ve ben yol çabuk bitsin diye ara ara son gaz geldim. Öğle sıcağında son gaz yapmam kavrama sistemine yada herhangi bir yerine zarar vermişmidir sizce ? Bu arada motorum 1300 km de ve 1000 bakımı yapılmıştı. Rodajı da çok sakin bir şekilde olması gerektiği gibi yapmıştım.
    ne kadar çok son gaz, o kadar çok zarar. mümkün olduğunca gazı dibe dayamayın ömrünü kısaltacaktır muhakkak.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almışken 155 almaya çalışın. Denedim canavar gibi gidiyor. Yalnız sıfır alınmasına rağmen kalkışta hafif hoplama zıplama yapıyor. Bu hoş değil. Pcx daha pürüzsüz bence. N Max'ın ayak uzatma yeri pcx'ten daha güzel. N max'te bu konuda daha rahat ettim.
    Merhabalar bir fırsat çıktı ve 510 kmde 155lik aldım.
    Motorumdan çok memnunum. Gayet hızlı ve atik bir motor.
    Sissbyar almam lazım 200 tl diyor Start Motor bursa Daha ucuzu yok mu bunun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nmaxin mi 2.el piyasasi daha canli pcxin mi

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmaxin mi 2.el piyasasi daha canli pcxin mi

Sahibinden.com sitesine gir bak. hangisi daha çok satılıyor diyecem ama bir de şöyle bişi var.
    Nmax 2015'te çıktı piyasaya Pxc ise daha eski bir model.
    Daha fazla PCX olması gayet normal. Nmax'in yeni model olmasını göz önünde tutarak ilan sayılarına bak. Bir de motor alırken ikinci eli baştan düşünmek bence yanlış. M
    2013 senesinde ihtiyacım için 17.000 km'de honda spacy aldım. 3000 tlye
    Geçen hafta 41.750 kmde 3600 tlye sattım. Honda Spacy tabiki çok giden ve çok satılan bir model. Ama Döviz arttığı için her geçen zaman motor fiyatları da artıyor.

Bence pek takılmayin ikinci el fiyatlarına bütçenize göre gidin alın

Alıntı gobel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bir fırsat çıktı ve 510 kmde 155lik aldım.
    Motorumdan çok memnunum. Gayet hızlı ve atik bir motor.
    Sissbyar almam lazım 200 tl diyor Start Motor bursa Daha ucuzu yok mu bunun
    Hayırlı olsun. Gp kompozit'i araştırın.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj 1000 kmde bitmez bitemezde zaten. 3-5 bin km ye kadar surer

Merhabalar, 0 km bir nmax 155 sahibiyim. Motorun gidişi, tasarımı, oturuş pozisyonu, keyifli oluşu,dengesi,kıvraklığı vs. herşey çok güzel. Fakat beğenmediğim birkaç nokta var ki sizlere danışmak istedim. Arka süspansiyon sertliği malum biliyoruz, kymco agility'de bile arka süspansiyon ayarı mevcutken nmax de olmaması üzücü en azından istediğimiz kıvamada kullanabilme seçeneği olmalıydı. Arka süspansiyona bir şekilde alışılır belki ama asıl takıldığım ön süspansiyon. Ön fren biraz sıkılı şekilde kasise veya çukura girildiğinde ön süspansiyon tamamen kapanıyor ve tak tuk şeklinde takozumsu sesler geliyor. Ön süspansiyon çalışma aralığı kaç mm bilmiyorum ama ben ilk defa bir motosiklette böyle birşeyle karşılaştım ve beni arka süspansiyondan daha fazla rahatsız ediyor bu durum. Bu hususu servise anlattığımda test sürüşü yaptılar süspansiyonun normal olduğunu, xmax da da böyle olduğunu hızlı araçlar olduğu için tutuş açısından böyle olduğunu falan söylediler pek de ikna olmadım doğal olarak. Bu ön süspansiyondaki durum tüm nmax lerde var mıdır yoksa benim motora has bir durum mu bilmiyorum. Diğer husus da ayna açısı ayna sağı solu çok iyi gösteriyor fakat arkamdaki araba ya da motosikleti görmekte zorlanıyorum ne kadar ayar yaptıysam istediğim açıyı yakalayamadım bunun için ayna köşelerine küçük kör nokta aynalarından aldım onu deneyeceğim ayna konusunda değişik tecrübeler varsa aktarabilirsiniz. Tekeriniz düz bassın.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Ayna olarak Hero Thriller, TVS Apachi aynasi kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)