Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nmax 155
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön için 22 çok az değil mi?. Kitapçık dışında arkadaşlar gerçekte kaç hava basıyorlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı wampirus45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön için 22 çok az değil mi?. Kitapçık dışında arkadaşlar gerçekte kaç hava basıyorlar?
    Ahahaha kullanan arkadaşların bu motorun arge'sinde çalışan mühendisler mi? Neyse ya kendin deneye-yanıla öğren yada kullanıcı yorumlarını derle. Keyfin bilir.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Alıntı wampirus45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 16bin km'dir kullanmaktayım motoru. Yaz ve kış kitapçığında ne yazdıysa o şekilde hava bastım. Hatta Yamaha servislerinde bakıma gittikten sonra eve gidince tekrar ölçtüm ve fazla basılan havayı indirdim. Bizim insanımızda nedense böyle fazla hava basma algısı mevcut. Bugüne kadar da ne virajlarda sorun yaptı nede artçılı ile gezerken frenlemede bir sıkıntı hissetmedim. Kitapçığındaki gösterilen hava basıncını kullanmanı tavsiye ederim.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 16bin km'dir kullanmaktayım motoru. Yaz ve kış kitapçığında ne yazdıysa o şekilde hava bastım. Hatta Yamaha servislerinde bakıma gittikten sonra eve gidince tekrar ölçtüm ve fazla basılan havayı indirdim. Bizim insanımızda nedense böyle fazla hava basma algısı mevcut. Bugüne kadar da ne virajlarda sorun yaptı nede artçılı ile gezerken frenlemede bir sıkıntı hissetmedim. Kitapçığındaki gösterilen hava basıncını kullanmanı tavsiye ederim.
    Ben de kitapçıkta yazan dışına çıkmadım aldığımdan beri. Düzenli olarak da kontrol ederim. En ufak bir sıkıntı yaşamadım.
    Ama internette ve ustalarda her kafadan bir ses çıkıyor.
    Geçen resmi yamaha servisi öne daha fazla arkaya daha az bas dedi, yok dedim 22/36 devam.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kitapçıkta yazan dışına çıkmadım aldığımdan beri. Düzenli olarak da kontrol ederim. En ufak bir sıkıntı yaşamadım.
    Ama internette ve ustalarda her kafadan bir ses çıkıyor.
    Geçen resmi yamaha servisi öne daha fazla arkaya daha az bas dedi, yok dedim 22/36 devam.
    Benzerini banada serviste R25 için Ön lastik kitapçıkta 29 psi öne 20 bas demişlerdi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzerini banada serviste R25 için Ön lastik kitapçıkta 29 psi öne 20 bas demişlerdi
    Aga ona 20 bas diyen ustaya bir daha motor götürme bence.

Motosikleti
    Forza 250
    “usta” dediğimiz adam motoru üretmiş, her türlü testini yapmış, ideal koşullar için yani optimum yakıt tüketimi+yol tutuş+frenaj için gereken lastik boyutlarına ve lastik basınçlara karar vermiş fabrikadan daha iyi mi biliyor ?
    Motorun kitapçığında ne yazıyorsa o, gerisi hikaye, babam bile söylese...
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2-3 gün kullandığım nmax givi camımı satıyorum arkadaşlar,ilgilenenlert için https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-givi-kappa-nmax-on-cam-697852823/detay/

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Selam arkadaşlar ben de bir nmax155 edindim.
    Tavsiye edebileceğiniz cam var mıdır? (gerek de var mı bilmiyorum tabi)

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Arkadaşlar bende nmax125 sahibi olarak sormak istediğim nokta azami hızı. 2016 model 12000 km deki motorumun ibresi 113 de duruyor. ancak hızının arttığını hissediyorum ama ibre 113 de takılıyor. neden olabilir
    Hakki bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    ilgilenenler olabilir şuraya bırakalım

biseduda bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    güzel bir video olmuş. Bizim gibi A1 ehliyeti olanların bakması gerekiyor. Ancak bunun toplam maliyeti 3-3500 gibi duruyor. Yani xmax125 fiyatına yaklaşıyor gibi

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı biseduda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende nmax125 sahibi olarak sormak istediğim nokta azami hızı. 2016 model 12000 km deki motorumun ibresi 113 de duruyor. ancak hızının arttığını hissediyorum ama ibre 113 de takılıyor. neden olabilir
    Ben stock Nmax125 ile 126km/h yaptım. İbre 113km/h'de kalmıyor yani.
    İbrenin 113km/h'de kaldığını düşünüyorsanız yokuş aşağı bir yolda rüzgarın olmadığı bir günde olabildiğince kapanarak/yatarak deneyin; kuvvetle muhtemel 113km/h'yi aşacaksınız.
    biseduda bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 400İ 2015
    Evet geçenlerde hafif yokuş aşağı 121 gördüm. Ancak, bende tur camı da var. Buda hızı biraz azaltıyor olabilir. aynı zamanda şehirlerarası 18 kuruş yakıt tüketimi var. 230 km de 41.28 lira harcadı. ekonomik olduğunu düşünüyorum

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Yamaha 1 ağustos itibari ile fiyatları biraz titretmiş galiba. 2 sene önce bugünkü güncel fiyatının neredeyse yarısına almıştım.
    Nmax 155 güncel fiyat 19.200TL
    biseduda bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    merhaba bu gün 19200 tl'ye nmax155 alarak aranıza katıldım. umarım üzmez.
    biseduda bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    gp kompozit aksesuar taksam garantiyle ilgili sorun olur mu?

Motosikleti
    MT-07
    olmaz......

rodriguez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba,
    ben de ilk kez motorsiklet kullanıyorum ve yamaha nmax ile tecrübe etmeye çalışıyorum. 2 sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim;
    1-motor 2.800 kmde şu anda ancak oil yanıp sönüyordu. yağ çubuğunu düz bir zeminde silip kontrol ettim ve yağı net biçimde görebildim. sanırım yağ değişse bile resetlememişler ama içimde bi şüphe oluştu. motor yağının olduğundan nasıl emin olabilirim?
    2-günde 20-25 dk 40-50yi geçmeden ilçe içinde sürüyorum motoru durdurduğumda kontağı kapattığımda arka taraftan hafif bi çıt çıt çıt ses geliyor. nereden geldiğini anlayamadım, yarın tekrar dinleyip yazarım ama bunu da merak ediyorum normali nedir diye.

teşekkürler şimdiden,iyi forumlar.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı rodriguez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    ben de ilk kez motorsiklet kullanıyorum ve yamaha nmax ile tecrübe etmeye çalışıyorum. 2 sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim;
    1-motor 2.800 kmde şu anda ancak oil yanıp sönüyordu. yağ çubuğunu düz bir zeminde silip kontrol ettim ve yağı net biçimde görebildim. sanırım yağ değişse bile resetlememişler ama içimde bi şüphe oluştu. motor yağının olduğundan nasıl emin olabilirim?
    2-günde 20-25 dk 40-50yi geçmeden ilçe içinde sürüyorum motoru durdurduğumda kontağı kapattığımda arka taraftan hafif bi çıt çıt çıt ses geliyor. nereden geldiğini anlayamadım, yarın tekrar dinleyip yazarım ama bunu da merak ediyorum normali nedir diye.

teşekkürler şimdiden,iyi forumlar.
    Çubuk yeterli anlamak için aslında. Kitapçıkta çizmişlerdi hangi aralıkta olması gerektiğini ona bakarak kıyaslayın. Çok kafanıza takılıyorsa bir ustadan rica edin para bile almaz.
    Ses tüm nmaxlerde var; egzosdan geliyor, sağ arka kısmı dinleyin Isınan metal soğumaya başlayınca o sesi yapar normal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)