Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan başı geliyor... Ama arayıp ufak bir kapora verip ayırtmakta fayda renk seçimi vs. için...
    Bugün aradım. Nisan sonu geliyor dediler. Ön sipariş almıyorlar stok sıkıntısı olmayacak yeteri kadar gelecek dendi. Zaten 2 renk var hiç farketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün aradım. Nisan sonu geliyor dediler. Ön sipariş almıyorlar stok sıkıntısı olmayacak yeteri kadar gelecek dendi. Zaten 2 renk var hiç farketmez.
    Hayırlı olsun öncelikle... Yamaha İstanbul Bayi bana 3 rengininde geleceğini söylemişti ; Mat Gri , Kırmızı ve Beyaz ...

Alacaksanız Mat Gri rengini ben çok beğeniyorum , söylemeden geçemedim

Motosikleti
    150 mash
    dostlar 125 cc ile 155 cc arasında kararsız kaldım aradaki fiyat farkı vermeye değermi 2017 model alamayı düşünüyorum tabi kullanmadan fikir beyan etmek zor lakin yeni alacak arkadaşlar bu konu hakkında ne düşünüyor merak ediyorum

Motosikleti
    Pcx 125 ile 150 arasında ki performansı inceleyin aşağı yukarı aynı gibidir diye tahmin ediyorum...

Motosikleti
    150 mash
    evet mantıklı teşekkürler

Arkadaşlar bu motor günlük 80 km şehir içi mesafede iş yapar mı? Daha önce pcx kullandım, sonrasında 2 vitesli motorum oldu. Şimdi rahat, pratik ve ekonomik bir scooter arıyorum. Amortisörler çok mu sert? Ne dersiniz alınır mı? Beni 3 sene idare etsin yeter.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Şehiriçi için fare gibi motor. Ama şehir içi 80 km. çok değilmi. Kurye falanmısınız
    Mexico bunu beğendi.

Motosikleti
    Performans bakımından Pcx'ten çok bir farkı yok gibi ...

ABS var ve hakkını vermek gerek motor iyi duruyor ki üzerinde gelen lastiklerde kalın taban ve orta kalite ...

Konfor anlamında motorun oturuş pozisyonu benim hoşuma gitti ve ayak uzatma imkanı rahat ettiriyor ...

Şimdi gelelim amortisöre Reis amortisör sert ... Temiz çok girintisi çıkıntısı olmayan asfalt şartlarında sıkıntı yok fakat yolunuz çukurlu delik deşik ise bütün herşey ilk önce Toto'da ondan sonra da bütün vücutta ... Tabi bunlar benim görüşlerim daha tecrübeli arkadaşlarımız yorumlasın ki sertlik konusu çok göreceli kavram ...
    Mexico bunu beğendi.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi için fare gibi motor. Ama şehir içi 80 km. çok değilmi. Kurye falanmısınız
    Yok hocam. Normalde Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'dan bir iş teklifi aldım. Hazır evim var Esenyurt'ta, Şişli'ye gidip geleceğim ayda 15 gün falan. İstanbul trafiğini ve metrobüs rezaletini çekmemek için rahat ve ekonomik bir motor arıyorum. Aslında xmax veya joymax alacağım ama onların yakıt ve bakım masrafları çok oluyor gözümde. Birde sürekli araya dereye nmax ya da pcx daha rahat girer gibime geliyor.
    espresso bunu beğendi.

Arkadaşlar bende hafta başında nmax 125 aldım ikinci el. Salı günü sabah Ankara'dan İzmir'e geldim, yarın da İzmir'den Ankara'ya tekrar geri döneceğim. Bence 90-110 aralığında sürmek size yetiyorsa uzun yol da bile yeterli. Yakıtı gayet güzel. Dikkatimi çeken en büyük sıkıntı lastiklerin küçüklüğünden dolayı sanırım, uzun yol da bile hafif bozuk olan köprü bağlantıları tümsekler gibi yerlerde seleden zıplıyorsunuz O yüzden bu tarz yerlere dikkatli girmek lazım. Henüz acemiyim forumun faydalarını çok gördüm merak edenlere kesinlikle tavsiye ederim. Uzun yol için soruları olan varsa cevaplayabilirim. Kazasız sürüşler herkese.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Uzun Yolda nmax 125 in yakıt ortalaması nasıl oluyor. Benim eski motorum x-city 120-130 km. hızlarda 4 lt/100 km. nin altına hiç düşmezdi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam. Normalde Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'dan bir iş teklifi aldım. Hazır evim var Esenyurt'ta, Şişli'ye gidip geleceğim ayda 15 gün falan. İstanbul trafiğini ve metrobüs rezaletini çekmemek için rahat ve ekonomik bir motor arıyorum. Aslında xmax veya joymax alacağım ama onların yakıt ve bakım masrafları çok oluyor gözümde. Birde sürekli araya dereye nmax ya da pcx daha rahat girer gibime geliyor.
    hocam şişlide ev tutsan daha ucuza gelmez mi :D
    espresso bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun Yolda nmax 125 in yakıt ortalaması nasıl oluyor. Benim eski motorum x-city 120-130 km. hızlarda 4 lt/100 km. nin altına hiç düşmezdi.
    Hocam geçen hafta içerisinde Ankara-İzmir ve İzmir-Ankara yaptım. Tapa gaz yaptığınızda 110 civarı hız yapabiliyor benim nmaxim. tabi rüzgar yolun eğimi yükünüz vs. etkiliyor. Bende bi de tur camı var baya büyük o da max. hızı düşürüyordur. Ortalama 2.5 3 arası yakıyor benim hesabıma göre. Yol bilgisayarı 2.6 gösteriyordu. Ancak bu değer sürekli tapa gaz da değil ben 90-100 aralığında gidiyorum. Sollama vs. durumlarda 110lara çıkarak gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Arkadaşlar bu dunlop lastikler nasıl memnun musunuz. Ben dün İzmirden Ankara'ya 600km yol geldim. Ankara'da bilenler bilir taurusun yanında ki yokuşta biraz fazla arka fren yaptım hop arka direk kaydı abs sanırım çok düşük hızlarda devreye girmiyor. Tabi yorgunlukta vardı bende Allah'dan yatırmadım motoru toparladım siz lastik konusunu nasıl yaptınız var mı çok değiştiren.

Merhaba 10,000 kmdeki duke 200 u satip ben de 2,000 kmde bi nmax aldim fume rengi. Xcity alcaktim ama hem zor satilir hem de abs faktorunden dolayi nmax sectim. Iki ay kadar kullanip uzun donem kullanimda beni kescek mi bakacagim. Karsilastirilmaz ama her ne kadar duke 200 ve rosso 2 lastik fren performansi alamasam da virajlar iyi. Amortisorler kazik gibi yoldaki beyaz isaret tirtiklarinda bile ziplayarak gidiyor amortisorden cok sikayetciyim. Ise gidip gelirken kullaniyorum beylerbeyi/sisli arasi. bagaji hos ama ufak, arka canta ve demir tavsiyesi alabilirim. Elcik korumasi da olan uzun camlari gordum dusunce tum camin koparak daha fazla masraf cikaracagini dusunuyorum kullanan var midir? Topic de olmus yalniz baska nmax konusu mu var yoksa millet sikinti yasamadigi icin mi yazmiyor. Kazasiz belasiz surusler herkese

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    facedeki nmax türkiye sayfasına gel aradığın herşeyi bulabilirsin

Motosikleti
    dominar
    merhaba arkadaşlar,

daha önce murat ceylan'a ait olan nmax'im satılıktır ilgilenen olursa: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-aksesuarli-7000km-de-temiz-nmax-421835950/detay/

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Hayırlı satışlar

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Selam nmax ailesi ben 2015 model bi nmax için kapora verdim ama abs yazan sarı ışık yanıyordu. Sahibine sorduğumda seyir haline geçince söndüğünü söyledi. Nmaxlerde çalişma sistemi böylemi yoksa bir sorun mu var ?

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Kalkıştan sonra 10 km/s hızı geçince ABS lambası sönüyor

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Teşekkür ederim hocam. Nmax çok güzelmiş yahu resimlerde beğenmemiştim. Yanına gidip detaylı bakınca bayıldım.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)