Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı mertovski11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Mayıs ayında alınmış şuan 100 km'de pulsar 200ns motorum var. bagaj ihtiyacı ve sanırım vitesli de sorun yaşamam nedeniyle nmax alsam mı diye düşünmeye başladım. çok aktif değil bu sayfa, fakat sizden yorum rica edicem günlük 20 km istanbul için işe git gel için uygun mudur? bagajı fullface kask alıyor mu? ve sevgili Murat Ceylan gibi nmaxten pulsara geçmek isteyen arkadaşlar olursa da görüşelim =)
    Pulsardan nmaxe gecis yaptim bende. Gunluk 30 km yapiyorum. Suspansiyonlar sert biraz onun disinda herseyinden memnunum.bagaji xxl kask bile aliyor.disk kilidi eldiven el cantasi falan rahat sigar bagajina.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aranell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ,

Ayna uzatma aparatı alan arkadaşlar nerden aldıklarını ve fiyat bilgisini paylaşabilirse çok sevinirim. En kısa zamanda bende taktırmayı planlıyorum.
    Aliexpresten 11 usd almıştım 1 ayda geldi. Bizim aynaların klavuzları biri düz biri ters ve 10mm çapında

Motosikleti
    Pulsar200ns
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsardan nmaxe gecis yaptim bende. Gunluk 30 km yapiyorum. Suspansiyonlar sert biraz onun disinda herseyinden memnunum.bagaji xxl kask bile aliyor.disk kilidi eldiven el cantasi falan rahat sigar bagajina.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Bugün biraz cesaretlenip işe geldim motorla, bu 2. gelişim. Aslında bu işe başlarken esas amacım motorla gidip gelmekti ama çekiniyorum sanırım hala Biraz alışmayı deneyeceğim ama aklımda olan bir motor Nmax, denk gelirsem belki hemen bile değiştirebilirim. Yüksek sürat yapacağım bir güzergah kullanmadığım için biraz pişman oldum açıkçası pulsar aldığıma, gazlayacak viraj yapacak yaşı geçtiğimiz için biraz hamallık gibi geliyor bana şuan.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Alıntı aranell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpresten 11 usd almıştım 1 ayda geldi. Bizim aynaların klavuzları biri düz biri ters ve 10mm çapında
    link gönderebilir misiniz?

teşekkürler şimdiden...

Motosikleti
    Yamaha NMax
    Geçenlerde park halindeki taksici trafikte kapıyı açınca kontrayla sola doğru kaçış manevrası yaparak artçıyla birlikte taksinin kapısına sürttüm. O an devrilmediğim ve motorda da görünürde birşey olmadığından (sadece dikiz aynamın ve el rüzgar korumasının yamulduğunu gördüm) motorun üzerinden inmeden sağına soluna bakıp basıp gittim. Fakat sonradan gördüm ki, sağ artçı ayaklığı çarpmanın şiddetiyle alttan kırılmış (üst tarafı hala tutuyor fakat artık kapanmıyor ve sürekli oynuyor) ve artçının metal plakalı dizliğin küçük bir kısmı içine çökmüş. Bir de artçı ayaklığının olduğu kısımda gövde üzerindeki boya çıkmış. Neyseki artçıya kask haricinde dizlik ve dirseklik taktırmıştım (dizliğin metal plakalı olması da avantaj olmuş burada) yoksa motor yerine dizine bir zarar gelebilirmiş.

Esas konuya gelecek olursak. Ben bu artçı ayaklığını Bison marka epoxy metal yapıştırıcısıyla yapıştırdım. Bir süre tuttu fakat sonradan aynı yerden yine ayrıldı. Bugün Yamaha Baydar'a gidip sorduğumda parça fiyatı + işçilik 140 TL para istedi. Sizce çok değil mi bu fiyat bana fazla geldi yaptırmadım. Şimdilik kırık bir şekilde öyle idare ediyorum.

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    link gönderebilir misiniz?

teşekkürler şimdiden...
    Aldığım ürün linki aşağıdadır. Vidalar 2mm uzun geliyor 2 adet rondela ile halledebilirsiniz...

http://tr.aliexpress.com/item/New-Hot-Sale-Motorcycle-Mirror-Riser-Extender-Adapter-10mm-Black-Fits-For-Honda-Suzuki/32672469519.html?spm=2114.13010608.0.67.VmHChV

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Ben de nmax düşünüyorum. Bu motosiklet scıoterlar arasında ş.dışı için ideal midir? Maxi istemiyorum. Son hızda tapagaz ne kadar yakar bilgi verebilirmisiniz? Teşekkürler
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar
    max 120 gördüm ancak bu motorun ideal max hızı 90-100.

merhabalar...motor çalısırken gidondaki titreşim sizdede varmı yok benım nmax damı hata var yardımcı olursanız sevınırım..

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı aslama07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar...motor çalısırken gidondaki titreşim sizdede varmı yok benım nmax damı hata var yardımcı olursanız sevınırım..
    Merhaba gidondaki titreşim tüm nmax larda var... Bende garipsemiştim ama gazı açınca geçiyor

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim...1000km bakımı gelince kendine gelir inş

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Merhaba arkadaşlar. Bende bu akşam nmax ailesine katıldım. Daha önceleri çoğunlukla cross kullanmış biri olarak vitesli motordan sıkıldığım için ikinci el bir xmax alma arefesindeyken ani bir kararla nmax aldım. Tabi bu kararı vermemdeki en büyük etken daha önceki mmotosikletlerimi hep ikinci el almış olmam ,parça - servis ve yakıt sıkıntısı çekmemdi.

Bütçe yüzünden Xmaxi de ikinci el alacaktım.Ancak daha önceki kötü tecrübelerim yüzünden ikinci el bir xmax yerine sıfır bir nmax almanın daha iyi olacağını düşündüm.Çünkü ikinci el olayı bana göre biraz kısmet işi.Neyse yeni Nmaximle Şimdilik sadece 9 km. deyim. Süspansiyonların ve selenin sert olması eski bir crossçu için hiç sıkıntı yaratmadı.Frenler mükemmel.Tabi uzun süre vitesli motosiklet kullanınca sağ ayağım freni ararken sol elimde arka frende debriyajı arıyor;) Alışırız zamanla...Motosikleti alır almaz shad39 çanta,sırt dayama taktırdım.Ön cam siparişide verdik.Bakalım hayırlısı kullandıkça kendimce artılarını,eksilerini buradan paylaşırım.Herkese kazasız belasız sürüşler...
    SAZMAN bunu beğendi.

Hayırlı olsun kardeşim. Sıfır aracın hali her zaman başkadır. İnşallah memnun kalırsınız.
    Buzzard bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler ynyss .Kesinlikle haklısın.Şimdilik 200 km. lere geldik.Gayet keyifli bir motosiklet. Şimdilerde rodajda olduğu için zorlamıyorum.Nmax'in ivmelenmesi,şekli şemali,az yakması,lastikleri ve abs'sinin oluşu bu motosikleti benzerleri arasında farklı kılıyor(en azından bana göre)
    Yakında uzun yola çıkmayı düşünüyorum bakalım uzun yol performansı nasıl olacak...İzlenimlerimi buradan paylaşırım.Herkese kazasız belasız sürüşler...

Arkadaşlar ben de ilk motor olarak nmax tercih ettim, 500km falan oldu, gayet memnunum motordan, doğru tercih yapmışım gibi duruyor. Ancak süspansiyonlar biraz sert, yumuşatmayı deneyen oldu mu?

Arkadaşlar merhaba
    2016 model, 4000 km nmax, ön camlı, topcaseli İçin 8500 TL Nasıl sizce fiyat olarak?

Alıntı brooqlyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    2016 model, 4000 km nmax, ön camlı, topcaseli İçin 8500 TL Nasıl sizce fiyat olarak?
    Bence aksesuarlar ile beraber gayet norma, zaten sahibinden üzerinde de fiyatlar bu şekilde. Ancak şu anda piyasa inanılmaz durgun kimse satış yapamıyor, o yüzden biraz pazarlık edebilirsin.

Motosikleti
    Bence de fiyat gayet uygun.Alınabilir.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar Merhaba ,

Bugün işe gitmek için motosiklete bindiğimde ön lastiğin inik olduğunu gördüm. Daha sonra benzin istasyonunda lastiği şişirmeye çalıştım ama başaramadım daha sonra lastiği kontrol ettim ve bir vidanın girdiğini gördüm malum istanbul bir şantiye alanı. Bayileri aradım orjinal ön lastik için ama bayilerde yok Yamaha türkiyeyi aradım onlarda lastiklerin yedek parça olarak getirilmediğini söylediler.

Ben şimdi ornijal bir dunlop ön lastik bulabilirmiyim eğer bulamazsam michalen city grip alacağım ama bu seferde ön ve arkayı aynı anda değiştirmem lazım buda 450 Tl. masraf. Sadece ön lastiği city grip taksam sizce olurmu yada bir yerlerden dunlop orjinal lastiği bulabilirmiyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Lastiği neden değiştiriyorsun, bir lastikçiye götür fitil yapsınlar 5 liraya.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)