Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Burda bilgili insan var bi kaç tane kardeşim ama yardım etmiolar ,boş konuşan bilgisiz artistlere soruncada yanılgıya düşüyosun ! Motor çok temiz sıfır ayarında .Yanında sıfırı var inan plakayı görmedim karıstırdım Ya alamazsam zaaten yerini sölicem herkese korkuyomda bi yandan kaptırcam die :D

Leonine haklısın ucuz olmaz er-6 hayal şimdilik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benim bir bilgim yok arkadaşım dediğim gibi motorlarda da yeniyim ama bizim arkadaş dediğim gibi 2004ünü senin söylediğin fiyata almış ama yardımcı olucaktır arkadaşlar bu kadar sitemkar olma

sağol kardeş sende istanbul bursa neresi memleket
    ????

ben istanbulluyum istanbul küçükçekmecedenim okulum bursada o yüzden bursadayım ama gidip geliyorum istanbula.İstediğin motora kavuşman dileğiyle

bartender07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr ...bws.. aprilia rc 50
    arkadaşım o kilometrede makina temizse fiyat mükemmel içine sindiyse al derim önemli olan olayı senin kafanda bitirmen insanlar ne kadar al yada alma desede makinaya sen biniceksin keyfini sen süreceksin ......
    [FONT="Comic Sans MS"][B][U][COLOR="Red"][SIZE="2"]ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKSIZIM[/SIZE][/COLOR][/U][/B][/FONT]

Haklısın dostum güzel konuya değinmişsin herkes al dio kaçmaz dio er- 6 yı gördüm hasta oldum ama ona güç yetmez sabredememde aliim diorum artık şu er-5 i bi kaç kuruş eksiğim var tamamlıyım peşindeyim motorun ...

TORNADO arkadaşım bende bursada okudum bölüm ne ?Gelirim senin yanına motoru kapiim bursayıda ösledim hani....

İşletme 3.sınıf murana buyur gel beklerim bir çayımızı iç kapımız herkese açık sadece muranaya değil

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sadece çay mı TORNADO,
    Belki Düzce'den geliriz kıştan sonra.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

ayıpsın sereye sadece çay olurmu açık büfe düzcelerden gelirsinizde krallar gibi misafir etmezmiyiz herzaman bekleriz

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    benim hiç bilgim yok ama iyi motor a benziyor...
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800

Kawasaki ER5 Hakkında Her Şey

arkadaşlar ilerde er5 almayı düşünüyorum. haftasonu kawasaki bayisindeydim. er5 gerçekten çok hoşuma gitti. ama parça fiyatları hakkında pahalı deniliyor. mesela diğer rakipleriyle gs500 ve honda cbf500 le arasındaki parça fiyat farkı nasıl? özellikle er5 kullanıcılarından değiştirdikleri ve bildikleri parça fiyatlarını rica ediyorum. mesala gs500 ve er5 arasındaki yedek parça fiyat farkı ne kadar? şimdiden sağolun
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Buna en iyi cevabı Skullhunter verir sanırım. Benim tahminim parça fiyatları yaklaşık değerdedir ancak stoklarda bulunabilmesi ve ülkeye gelişi zaman alıyordur.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hava filitresi+yağ filitresi+2 buji =105ytl (suzuki gs500 2004) belki fikir verir

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Butun markalar parcalarini asla ve asla kendileri uretmezler. Baska sirketlere uretim hakki verrirler. Mesela BMW'nin butun kucuk parcalarini Bosch uretir ve plastik parcalarini VDO uretir. Ondan kucuk parca ureten cok sirket var, kucuk parca deyince filitre, boji, debraj, fren, zincir, vs. o tarzda seyler. Bu nedenle bu parcalari bulmak sorun olmuyor ve fiyatlarida uygun oluyor.

Sorun diger parcalarda, diger parca deyince dynamo, silindir, radiyator, vs. Bu parcalarida disaridan aliyorlar ama kalite kontrol nedeniyle sadece 1 veya 2 sirketden aliyorlar ve bu sirketler sadece markanin ismi altinda ve markaya ozel calisiyor. Bu nedenle bu parcalar daha zor bulunuyor ve gundemde lazim olunmadigi icin bayiler bu parcalari depolarinda bulundurmuyor.

Istetmeleri lazim, ve sadece markadan istetebildikleri icin katalog fiyatina istetebilirler. Katalog fiyatida pek uygun olmuyor. Bu her ulkeye, nerede olsa gecerlidir.

Bu nedenle kucuk parca fiyatlarin arasinda pek buyuk bir fark olmiyacagini saniyorum. Buyuk parca farkli bir olay ve markadan markaya degisiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kawasaki er5 in parçaları diğer markalara göre mesela yüzde kaç pahalı?

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı
    hava filitresi+yağ filitresi+2 buji =105ytl (suzuki gs500 2004) belki fikir verir
    yuh abi ya bunlar ne yapmış böyle.bu fiyatlar sadece parça fiyatımı.deişim ücretide dahilmi yoksa

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    2 sene boyunca Er-5 kullandım bu motor hakkında deneyimli sayılırım
    Parça fiyatı evet doğru duymuşsun pahalı ama kendi kategorisindeki suzuki gs500 parca fiyatları cok farklı degil en fazla 3-4 euro degisir. Dikkatini cekerim euro diyorum butun yedek parcaları euro uzerinden satılıyor. Tabii satılıyor demekte dogru olmaz yedek parcalar sen istediginde yurt dısınan siparis veriliyor. Kawasaki distributoru Z-moto elinde yedek parca bulundurmuyor yani cok az parca bulunuyor. Parca gerektiginde gidip siparis veriyorsun bir ay sonra parcan geliyor :( Bence yedek parca destegi cok kotu suzuki hakkında bilgim yok.
    Suzuki cbf500 de ne Trükiyede satısı var mı benim haberim yok valla

Parca fiyatları hakkında bilgi sahibi olman icin soyluyorum Er-5 sinyal 41 Euro bu sinyal yerine sirkeciden 2.5 ytl de dandirik birseyde koyabilirsin oda iş goruru hehehe Yurt dısından parca getirme sansın olursa orjinalinin aynı parcalar yan sanayi olmak kosuluyla yarı yarıya alınabiliniyor.
    Servis ilk bakımı yag ve yag filtresi degisimi 120 ytl 1000km ve 500km bakımları bu. elimde bir kac fiyat daha vardı onlarıda bulursam buraya yazarim su an hatırlayamadım

10.000 bakımı yag, yag filtresi bujiler hava filtresi 250ytl işcilikle pazarlık sonucu 200 e yaptırdım ben servis tanıdıktı ehehe

Kısacasi motor mukemmel bir motor ve cok saglam bakımlarını iyi yaparsan hic sorun cıkarmaz ama parca ve servis hizmeti lazım olunca gorecegin destek seni kawadan sogutabilir . Benim yasadigim tecrubeler sonucu bunu soyluyorum
    yine tercih senin ben Er-5 den cok memnundum ama TR kawasakiden memnun degildim

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Skullhunter bende senin görmeni istiyodum topiği.
    geçen cumartesi izmir özgül motordaydım. özgül motor tanıdık zaten. ben gs500 istemiyorum zaten. büyük motorların hepsinde fiyatlar fazla sanırım.
    er5 i yakından gördüm oturuş posizyonu süper. özellikle siyahı. su soğutmalı olması bence arkasının kampana ve amortisörlerinin değişik oluşunu kapatıyor. sonuçta önemli olan makine.
    yardımlarını bekliyorum. tecrübemi 1 sene (en fazla) artırmam lazım bence.
    servis tanıdık olunca yedek parçada sadece bekliyorsun dimi? onun dışında parça bulamama gibi sorunlar olmuyor yani?

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı
    .
    Servis ilk bakımı yag ve yag filtresi degisimi 120 ytl 1000km ve 500km bakımları bu. elimde bir kac fiyat daha vardı onlarıda bulursam buraya yazarim su an hatırlayamadım

10.000 bakımı yag, yag filtresi bujiler hava filtresi 250ytl işcilikle pazarlık sonucu 200 e yaptırdım ben servis tanıdıktı ehehe

vallaha ben sadece bir kere er5 kullandım,kötü makina demiyorum,ama ben dünyaya yüz kere gelsem yine gs500'ü tercih ederim.sebebleri
    1.gs500 alana kadar bende su soğutma olayını düşünüyordum,ama ne şehir içinde ne de şehirdışında hava soğutmalı oluşunu hiçbir dezavantajını yaşamadım
    2.parça serviste olmasada en geç 2-3 günde geliyor(izmir için söylüyorum)
    3.parça fiyatları kawasaki'den daha düşük
    4.yakıt tüketimi er5'e göre en az %30-35 daha düşük
    5.çift silindirli motorlar içinde en az teferruata sahip olanı gs500(dolayısıyla tamiri,bakımı,masrafı daha az)
    6.sesi daha güzel ve tok
    7.oturuş pozisyonu daha hoş racepozisyonuna daha yakın
    8.arka fren disk
    9.arka maşa prolink (tek amortisör) dolayısıyla çok daha dengeli ve stabil
    10.ve sonuncu işçiliği kesinlikle daha kalitelive fiyat farkınıda hakediyor(ikisininde üstüne oturun,ve inceleyin,elciklere,butonlara,bağlantı ve kaynak yerlerine bakın,sizde göreceksiniz)
    ha,dezavantajı yokmu,elbette var,o da şu;er5 gs500'ü geçer,performans olarak er5 daha iyiymiş(denemedim)ben max.195km/h yaptım(1,86 boyunda ve90 kiloyum)
    bu topic karşılaştırma topiği değil ama coşmuşum birden motorumu seviyorum,herkese gs500 ü tavsiye ederim

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    er5 i sordum 8000ytl. arasındaki fiyat farkı en az 1500ytl gs500 le. zaten ben er5 için para biriktiriyorum. fazladan 1500 ytl çıkmasın bi de
    ama büyük motorda su soğutma her zaman tercihimdir. ilerde belki er5 almam ama. gs500 de almam. gs 500 ün fiyatına gider cbf500 alırım. her zaman er5den de gs500den de iyidir.. honda türkiyeye gelmek üzere bayilere.
    bence bu kategoride gs500 o fiyata alınmaz artık. honda su soğutma arka fren disk amartisör gs 500 gibi. yani her ikisinin de en iyi özellikleri var hondada.
    bence bunlar arasınra er5 fiyatına göre honda da özelliklerine göre en iyisi.
    ilerde kesinlikle gs500 almam kusura bakmasın kimse.
    bir de kullanıma göre su soğutma gerekebilir. yüksek devirlerde ve şehir içinde.
    hondanın resmini de koyayım bilmeyenler için

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler